Epson EH-TW3200

redlum

New member
Bez reklam
No w końcu po kilku zmianach co do rozmiaru zamówiłem ekran Ekrany Motorized Linear - Adeo Screen szary 86 cali.
Teraz czas zakręcić się za kabelkiem hdmi i uchwytem sufitowym. Uchwytów jest sporo w ofercie sklepów tylko nie wiem, który będzie pasował do 3200, ktoś z was kupował już do tego projektora uchwyt?
Odnośnie przewodu to będzie mi potrzebny długości ok. 10m. Możecie mi polecić jakiś dobry w rozsądnej cenie?
A i telewizor będzie musiał powędrować na ścianę teraz stoi na półce. Jaki uchwyt kupić zależy mi, żeby tv odstawał jak najmniej od ściany.

wieszak na LCD - proponuje WMN1000B lub jakiś jego zamiennik - odległość TV od ściany to jakieś 1,5cm
kabel HDMI - w ścianie już mam zatynkowany PROLINK EXCLUSIVE 15m za 150zł
 

choina

New member
wieszak na LCD - proponuje WMN1000B lub jakiś jego zamiennik - odległość TV od ściany to jakieś 1,5cm
kabel HDMI - w ścianie już mam zatynkowany PROLINK EXCLUSIVE 15m za 150zł
A czy ten wieszak będzie pasował do Lcd Sony 46cali i jak z kabelkami z tyłu, mieszczą się jeżeli odległość od ściany to tylko 1,5cm?
 

redlum

New member
Bez reklam
ten wieszak jest dedykowany do Samsungów - ale myślę że nie powinno być problemów z innymi modelami. Nie mam pojęcia w jaki sposób kable wychodzą z twojego TV, ale chyba wszystkie nowsze TV maja wyjścia nie prostopadłe - tylko bokiem tak aby można było wieszać na ścianie. Wpisz w allegro WMN1000B - jest sporo zamienników - na niektórych aukcjach są nawet linki do youtuba jak je montować. Myślę że tam dowiesz się więcej o tym modelu.
 

choina

New member
Fajnie dzięki.
A jak z projektorem uchwyt sufitowy musi mieć ramie regulacji wysokości projektora względem podłogi, sufitu? Czy może w projektorach lcd z line shiftem nie trzeba i projektor może wisieć pod samym sufitem?
 

dekiel

New member
1,5 cm od ściany? Mój panas wisi na uchwycie od stolika jakieś 20 cm od ściany, rok temu robiłem remont a dzisiaj już widać czarne smugi w miejscach, gdzie dmuchają wentylatory... No chciałbym widzieć wpinanie kabli do gniazd z tyłu telewizora (HDMI są kątowe czy nawet łamane, ale componentów, optyków łamanych nie widziałem)

A teraz mój problem. Do ampla mam podpięte po hdmi : Panas BDT300, N-recorer i grafę Saphire Radeon HD 4870 Vapor-X 2 GB, skąd po hdmi przesyłany jest video do projektora (TW-3500).

Wszystko - poza obrazem z Panasa - hula jak ta lala :)
Po odpaleniu Panasa projektor próbuje wyświetlać, po czym przechodzi w stan uśpienia. Zamieniłem BDT300 na Panasa BD 80 i to samo. Przepiąłem kable z N-ki, kompa - bez zmian. Projektor gryzie się z Panasem. Przerabiał może ktoś taki problem? Dodam, że ta sama konfiguracja na tv chodzi jak należy...

No i ten hałas projektora w trybie normal. Jest jakiś sposób na przyciszenie? Przecież jak ktoś porówna ten sam tryb w trybie eco i normal to wniosek może być tylko jeden - tryb eco to marketing - do używania tylko normal.
 

redlum

New member
Bez reklam
Jak podłączysz bezpośrednio i nie będzie działać - to wykluczysz problem na amplitunerze. A jak będzie działać - to masz winnego.
 

dekiel

New member
A czy jest możliwe, że jedno gniazdo hdmi w amplu padło?
No nie uśmiecha mi się proja z sufitu ściągać, a drugiego tak długiego kabla hdmi nie posiadam. Zresztą nic mi to nie da, że np. panas zadziała bezpośrednio z projem, bo co z audio?
 

redlum

New member
Bez reklam
kabel z projektora idzie do amplitunera? Więc wyjmij go z amplitunera i podłącz do BDplayera - będzie łatwiej niż zdejmowanie amplitunera :)

PS Sprawdź w jakim formacie jest nadawany obraz z BDT300 - może twój Epson nie przyjmuje takiej rozdzielczości/odświeżania
PS2 Epson ma dwa wejścia HDMI? Spróbuj kabel przełożyć do drugiego.
 

dekiel

New member
Redlum amplituner dzieli od odtwarzacza jakieś 3 m, a ampli od projektora prawie 15 (podaję długość kabli). Jakby się dało kable przełożyć to bym je przełożył - już dwa dni przepinam, kombinuję i trag mnie szlafia :)

Jak wyżej podałem ta sama konfiguracja (czyli n-ka, pc i bd) hula na tv. Po przepięciu kabla do proja tylko bd się wywala - podpiąłem bd-80 i jest dokładnie to samo. Nawet już ustaliłem, że gniazdo hdmi jest w porządku - taki sam efekt jest na pozostałych gniazdach.
Nie ma bata, musiało się coś z... epsuć.

Jutro dzwonię do Epsona, ciekawe co mi powiedzą.
 

choina

New member
No i ten hałas projektora w trybie normal. Jest jakiś sposób na przyciszenie? Przecież jak ktoś porówna ten sam tryb w trybie eco i normal to wniosek może być tylko jeden - tryb eco to marketing - do używania tylko normal.
Nie wiem jak w 3500 ale w 2900 obraz w trybie eco jest niewiele gorszy od tego w trybie normal.
Co do hałasu to tryb eco jest naprawdę cichy, normal wiadomo głośniej jednak spokojnie można oglądać nie ma tragedii.
Albo rzeczywiście masz walniętą sztukę albo jesteś bardzo wymagający.
A co do twojego problemu to jestem zdania jak redlum, że najlepiej jak podłączysz projektor bezpośrednio do BD.
Na jakim uchwycie wisi twój projektor bo chyba ma taki sam rozstaw śrub co 2900 a ja nie wiem na jaki się zdecydować?
 

dekiel

New member
Powiesiłem go na takim uchwycie - ok. 5 cm od sufitu:
UltraDirect - uchwyt sufitowy do projektora 49mm

Jak dla mnie za drogi, trochę złomu za ponad 300 zł to trochę przesada... no ale inne są jeszcze droższe, a uchwyt - to uchwyt.

Co do głośności to jak dla mnie to "mielenie" jest to trochę denerwujące, zakup następnego projektora nie obejdzie się bez bezpośredniego odsłuchu...

Podłączę jeszcze jutro bezpośrednio bd do proja, ale jakoś nie wierzę, by coś się zmieniło.
Nikt nie miał tego problemu?
 

migrena

New member
Fajnie dzięki.
A jak z projektorem uchwyt sufitowy musi mieć ramie regulacji wysokości projektora względem podłogi, sufitu? Czy może w projektorach lcd z line shiftem nie trzeba i projektor może wisieć pod samym sufitem?
Przepraszam za jakosc ale nie chce mi sie skanera juz wlaczac. ;-)
Image1.jpg



@dekiel
Zamiast ruszac projektor przenies odtwarzacz do kabla wychodzacego z amplitunera do projektora.
 

dekiel

New member
Podłączyłem bezpośrednio do proja:

1. Panas BDT-300 - komunikat : nieobsługiwane źródło i V--- H---
2. Panas BD-80 - komunikat : j.w.

Ki pieron?

O ile ten pierwszy jest jakiś 3D-podobny, to drugi tylko 2D, więc skąd w jego przypadku wzięła się niekompatybilność?

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Przed rozmową z Epsonem chciałbym jakieś argumenty zebrać...

I co zrobić, żeby tego forum po zalogowaniu od d..y strony nie czytać?
 

redlum

New member
Bez reklam
Na jakim kablem (markowy? oraz długość) podłączasz amplituner do projektora? Masz możliwość przetestować na krótszym kabelku? Bo nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
 

tomatow

New member
Przepraszam za jakosc ale nie chce mi sie skanera juz wlaczac. ;-)



@dekiel
Zamiast ruszac projektor przenies odtwarzacz do kabla wychodzacego z amplitunera do projektora.
A po co skaner i to wszystko, skoro wszystko elegancko kalkulatorek on-line pokazuje?
Rada na przyszłość, jeśli czegoś nie ma na polskiej stronie to warto spojrzeć na epson australia.
 

choina

New member
Powiesiłem go na takim uchwycie - ok. 5 cm od sufitu:
UltraDirect - uchwyt sufitowy do projektora 49mm

Jak dla mnie za drogi, trochę złomu za ponad 300 zł to trochę przesada... no ale inne są jeszcze droższe, a uchwyt - to uchwyt.
Chyba musiałeś line shiftem pojechać ostro w dół. Jest wtedy jakas róznica w jakości po maxymalnym przesunięciu obrazu? ktoś na tym forum pisał, że line shift pogarsza obraz, prawda to?

Tomatow daj linka do tego kalkulatora bo ten z którego ja korzystam nie ma takiej opcji.
 
Ostatnia edycja:

tomatow

New member
Chyba musiałeś line shiftem pojechać ostro w dół. Jest wtedy jakas róznica w jakości po maxymalnym przesunięciu obrazu? ktoś na tym forum pisał, że line shift pogarsza obraz, prawda to?
Lens Shift to przesunięcie optyki z założenia nie powinno pogarszać obrazu i jeszcze się nie spotkałem, żeby było inaczej.
 
Do góry