Epson EH-TW3200

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mam pytanko z ciekawości, rzutnik będzie od ściany (ekranu) 4m może 4,5m, jaką osiągnę wielkość ekranu.
Druga sprawa co mnie zastanawiało jak sobie radzicie z podpięciem rzutnika np. do amplitunera, przecież amplituner będzie stał pod ekranem a rzutnik po drugiej stronie pokoju?
A player przy ampli czy przy rzutniku?
 

FEELO

New member
Odnośnie rozmiaru ekranu i odległości to jest wiele kalkulatorów gdzie podajesz swój model i ci przelicza wielkość ekranu max/min np. przy 4m.
A projektor podłączony jest na ogół na długim kablu HDMI (Component) do sprzętu AV stojącego pod ekranem ja mam 10mHDMI .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
projektora nie ma, ale jeśli temat jest o FULL HD Epson EH-TW3200 to może być ten, chodzi mi orientacyjnie, oczywiście nie chodzi o jakieś max rozciąganie, ale o optymalne. Co do kabli to lipa, czyli jak będę robił remont to muszę wszystkie kable w ścianie mieć. Czyli player przy ampli i z niego (amplitunera)przewód leci do projektora?
Długie kable to lipa.
 

migrena

New member
@Seba_Fan
Podawalem juz chyba ten link wczesniej...
Epson Europe EH-TW2900 Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size

Kable mozna schowac w listwie podlogowej a z uwagi na mozliwoci przesuwania obrazu projektor dac w rogu pokoju a kabel hdmi puscic na samym styku scian. Jak go przykleisz silikonem, zamaskujesz akrylem i zamalujesz ta sama farba co sciany powinno byc niezle. Ale najlepszy jest jednak peszel w scianie.
Pomysl jeszcze, ze musisz schowac gdzies kable do tylnych glosnikow... W najgorszym wypadku masz piec kabli co daje juz solidna wiazke.


W calej UE wystarczy rachunek za zakupiony towar. Mowia o tym regulacje prawne przy zakupie towaru, zwlaszcza przez internet itd... Dodatkowo, kazdy kraj w UE ma wlasne, "wewnetrzne" przepisy(wlasciwie nie rozniace sie od przepisow UE), np w UK jest DSR(Distance Selling Regulations). W Polsce jest podobnie. Wiec zadnej gwarancji na papierze nie potrzeba, jestem pewien na 100%! :)
Aby nie mowisz ustawowej odpowiedzialnosci sprzedawcy a nie o gwarancji? Bo to dwie rozne rzeczy.
 

FEELO

New member
W tej chwili amplitunery te droższe maja po 2 wyj. HDMI równoległe ( np. dla TV i Projektor ) za kilka lat pewnie to będzie standard i będzie we wszystkich chyba ze już masz taki z 2 wyjsciami. Dodatkowo przepuszczaja one sygnał HDMI z 1 wej. jak są wyłączone ( pobierają mało prądu-kilka wat ).
Do kabli taka listwa otwierana jest najlepsza - nieraz dokładałem kabel do subwoofera i sieciowy. A HDMI 10m jak jest w miare firmowy to nie wnosi zbytnio strat przynajmniej u mnie niema zakłóceń a w projektorze jest jeszcze funkcja wzmocnienia sygnału.
 

migrena

New member
To juz jest standard. :)

A tak troche z innej beczki - nie bedzie problemow z zakluceniami i przesluchami jezeli bede mial w jednej listwie: spdif, 2x glosnikowy i hdmi?

PS Sygnal hdmi jest cyfrowy z retransmisja wiec nie ma zadnych strat.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak linki znam, ale chodziło optymalnie jak najlepszy obraz.
ani amplitunera ani projektora nie ma (teraz) może jak się przeprowadzę, a to na teraz niewiadoma. Mogę mieć TW700 ale wolę Full HD.
Ampl drogiego nie kupię (onkyo 608 badz HK255), bo wolę wzmacniacz, który mam, ale muszę powoli myśleć o tym, na początku zostanę przy wzmacniaczu i dwie kolumny, później dokupię używany amplituner.
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Jednak lepiej dać zoom, dodatkowej jasności nigdy nie za wiele, tym bardziej ze z czasem lampa zacznie słabiej świecić. Dodatkowy plus przy odpowiedniej jasności to zamontowanie szarego ekranu - i z miejsca czerń staje się się czarniejsza :)

Co do kabli, u mnie w pokoju akurat był świeży remoncik przed zamontowaniem rzutnika, jednak nie było problemu przesunąć sprzęt koło tapczanu i 2x po 5m kable HDMI za 12 zł sztuka (hi-end ;)) i pozamiatane.
 

choina

New member
Kable mozna schowac w listwie podlogowej a z uwagi na mozliwoci przesuwania obrazu projektor dac w rogu pokoju
Z tym rogiem to nie za bardzo, w TW3200 można przesuwać obraz w poziomie tylko w 50%-ach. Jak go postawi w rogu na dłuższej ścianie to obraz będzie się zaczynał też w rogu pokoju.
 

FEELO

New member
Odnośnie gwarancji.
Dostałem informacje (maila)ze sklepu że wystarczy dowód zakupu i gwarancja na ten projektor jest 36m. Także to chyba rozwiązuje sprawę i potwierdza tak jak się wypowiadano tu wcześniej.
 

Tomek53444

New member
Witam,
podobnie jak wielu na tym forum zakupiłem Epsona TW3200 - jestem bardzo zadowolony i polecam, ale jedna rzecz mnie dzisiaj zaskoczyła - zadzwoniłem do Epsona i zapytałem o gwarancję na nowo zakupioną lampę do tego modelu (tak na przyszłość) i okazało się że gwarancja na nią wynosi 3 miesiące lub 500 godzin. Trochę się zdziwiłem bo żyłem świadomością, że przysługuje mi 12 miesięcy.
Pozdrawiam
 

migrena

New member
To troche cie pociesze, bo ustawowa odpowiedzialnosc sprzedawcy (i to wazne - sprzedawcy a nie producenta) za zgodnosc towaru z umowa kupna sprzedazy to 24 miesiace (to ze lampa nie dziala to tez jest niezgodnosc bo w umowa jest na kupno dzilajacej lampy). Jest jeszcze troche zawilosci dotyczacych kto komu musi udowodnic czyja to wina ze lampa nie dziala ale do 6 miesiacey od daty zakupu mozesz spac spokojnie. :)
 

choina

New member
No w końcu po kilku zmianach co do rozmiaru zamówiłem ekran Ekrany Motorized Linear - Adeo Screen szary 86 cali.
Teraz czas zakręcić się za kabelkiem hdmi i uchwytem sufitowym. Uchwytów jest sporo w ofercie sklepów tylko nie wiem, który będzie pasował do 3200, ktoś z was kupował już do tego projektora uchwyt?
Odnośnie przewodu to będzie mi potrzebny długości ok. 10m. Możecie mi polecić jakiś dobry w rozsądnej cenie?
A i telewizor będzie musiał powędrować na ścianę teraz stoi na półce. Jaki uchwyt kupić zależy mi, żeby tv odstawał jak najmniej od ściany.
 

FEELO

New member
Z kabelków HDMI myśle że taki powinien być dobry
VIVANCO Kabel HDMI 10m 1.3b 1080p 24K OFC HIEND Prowire ok325zł
Mam już kilka kabli Vivianco ( SVHS; SVGA : Component; HDMI ) i jest to producent niemiecki a samo wykonanie jest b.dobre nie tylko w serii prowire.
Wiadomo wszystko zależy od środków.

Choina ekran też powinien być dobry tylko za dodatkowy (dłuższy)pas czarny od góry trzeba w tym modelu dopłacić - nie wiem jak to wypadnie u ciebie.

Odnośnie uchwytów do TV to jest za tym by samemu sobie coś wykonać bo te sprzedawane to od 400zł w góre a to tylko sama blacha ; a koszt zrobienia jakiegoś stelaża samemu (zlecić koledze ze spawarką )to nie przekroczy 100zł .
 

FEELO

New member
Nawet wystarczyło by przykręcić 2 kątowniki z tyłu do TV a do ściany dobre kołki z hakmi i powiesić TV na nie. A odległość sam ustalasz oczywiście trzeba uwzględnić oddawanie ciepła przez TV
 

migrena

New member
Nie wiem skad te ceny bo wiekszosc uchwytow (tak sie sklada ze akurat vivanco :)) w lokalnym sklepie jest w cenach 50-180 pln. Tym bardziej za kabelek bym tyle nie dal. Podlaczalem komputer do telewizora kabelkiem hdmi 10m za 25 pln i nie mialem zadnych problemow (a poziom zaklocen mam w mieszkaniu znaczny). Nie sprawdzilem tylko kwestii czy nie ma problemow jezeli zrodlo wymaga hdcp jak rowniez zgodnosci z 1.4.
 

choina

New member
Z kabelków HDMI myśle że taki powinien być dobry
VIVANCO Kabel HDMI 10m 1.3b 1080p 24K OFC HIEND Prowire ok325zł
Mam już kilka kabli Vivianco ( SVHS; SVGA : Component; HDMI ) i jest to producent niemiecki a samo wykonanie jest b.dobre nie tylko w serii prowire.
Wiadomo wszystko zależy od środków.
Choina ekran też powinien być dobry tylko za dodatkowy (dłuższy)pas czarny od góry trzeba w tym modelu dopłacić - nie wiem jak to wypadnie u ciebie.
Tak za dodatkowy czarny top trzeba bulić, ja wziąłem o długości 60 centymetrów.

Nie wiem skad te ceny bo wiekszosc uchwytow (tak sie sklada ze akurat vivanco :)) w lokalnym sklepie jest w cenach 50-180 pln. Tym bardziej za kabelek bym tyle nie dal. Podlaczalem komputer do telewizora kabelkiem hdmi 10m za 25 pln i nie mialem zadnych problemow (a poziom zaklocen mam w mieszkaniu znaczny). Nie sprawdzilem tylko kwestii czy nie ma problemow jezeli zrodlo wymaga hdcp jak rowniez zgodnosci z 1.4.
Też się zastanawiam nad tym kablem Vivanko ale po tym co napisał migrena to już nie wiem czy jest sens pakować tyle kasy w kabel.
Na allegro znalazłem jeszcze taki kabelek Przewód HDMI Prolink Exclusive 10m TCV8280 FV (1313789409) - Aukcje internetowe Allegro tu chyba będzie kompromis cena jakość, ma ktoś taki jakieś problemy?
Wieszak do telewizora kupię taki: Art-Multimedia koszt ok. stówki.
Jednak nie wie w dalszym ciągu jaki uchwyt sufitowy do projektora. Od jednego sklepu dostałem info,że będzie pasował taki: Kauber UltraDirect - iViO
Tylko nie wiem czy projektor będzie na odpowiedniej wysokości bo z tego co widzę to ten uchwyt nie ma regulacji wysokości. Odległość podłogi od sufitu u mnie to 2,50m a chcę żeby obraz był na wysokości 80-90cm od podłogi.
 

tomatow

New member
Epsony kinowe mają szeroki rozstaw otworów mocujących i większość uchwytów uniwersalnych do nich nie pasuje. Te które na 100% będą dobre to Kauber Ultra Direct (bardzo ładne wykonanie) i uchwyt uniwersalny BenQ, ale ten teraz pokończył się w hurtowniach. Ewentualnie jakieś vizarty, chociaż te są drogie.
 

choina

New member
Epsony kinowe mają szeroki rozstaw otworów mocujących i większość uchwytów uniwersalnych do nich nie pasuje. Te które na 100% będą dobre to Kauber Ultra Direct (bardzo ładne wykonanie) i uchwyt uniwersalny BenQ, ale ten teraz pokończył się w hurtowniach. Ewentualnie jakieś vizarty, chociaż te są drogie.
Czy chodziło ci o ten uchwyt Benq lepszezakupy.pl - lepszy sklep internetowy - BENQ UNIWERSALNY UCHWYT SUFITOWY DO PROJEKTORÓW BENQ
Który lepiej kupić Kaubera czy BenQ? Widzę,że Benq ma regulacje wysokości.
A gdybym się zdecydował na vizarda bo rozumie, że są droższe ale i jakość lepsza to który model będzie pasował do 3200?
Do pokoju 2,50 wysokości będzie mi potrzebna regulacja wysokości cz się obejdzie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry