El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

Lord_Noel

New member
Mój mąż był w Giżycku po odbiór kasy. Pojechał na Przemysłową - babka wysłała go do Zbyszka (wiadomo jakiego) bo niby on zajmuje się sprzedażą przez allegro. Przyjeżdża do Zbyszka a tu drzwi zamknięte i informacja, że jest remament. To z powrotem na Przemysłową i tu brama przed sklepem zamknięta. Pracownicy jeszcze kręcili się przy sklepie, ale krzyczeli że już zamknięte, a było koło południa. Mają chyba dwóch typków którzy ich pilnują po drugiej stronie ulicy, bo wyszli jak mż przyjechał drugi raz po kasę. Sprawę zgłosiliśmy od razu na Policję w Giżycku. Dowiedzieliśmy się że już dużo zgłoszeń jest na nich, ale gorzej mają firmy które zamawiały u nich towar na grubą kasę i ani kasy ani towaru nie widziały tak jak my.

Mąż nie odzyskał pieniędzy? Nic, czyli jak jechać i to na dwa samochody i zrobić wiję totalną... Chore...
 

lukaszgru

New member
Dla mnie sprawa jest jasna - złożyłem zawiadomienie o popełnienu przestępstwa i liczę na to, iż postępowanie zostanie wszczęte i będę mógł skorzystać z POK. inaczej tego nie widzę. Chyba, że ktoś z okolic Warszawy miałby ochotę na wspólną podróż do Giżycka?
 

radoskur

New member
I mianowicie co zrobicie? Zlinczujecie tego gościa a potem będziecie mięli odpowiedzialność karną? Litości... Gościu niestety w chwili obecnej jest niewypłacalny zostaje cierpliwie czekać na rozwój sytuacji i korzystanie z POK na Allegro.
 

lukaszgru

New member
Nikt nie pisze o linczowaniu. Chodzi na początek o możliwosć rozmowy z właścicielem i w końcu zorientowanie się w sytuacji. W tym momencie tak naprawdę nie wiem jk wygląda ta sprawa....
 

pkomp

New member
no a jak wygląda?firma sie spłukała - ktoś zgłosił sie po kasę coś zamówili a wcześniej nie zapłacili na czas itp itd...kasa została zajęta - wasza kasa...
więc mi sierżanciku bredni nie wciskaj bo nie kumasz co się do ciebie pisze

oszustwo jest działaniem zaplanowanym - a nie wypadkiem przy pracy - ot stało się i gościowi teraz grunt pali sie pod nogami - ma pewnie setki telefonów w tej sprawie i nie wydala psychicznie
jacy wy mądrzy jesteście a ciekawe jak byście się na jego miejscu zachowywali - tez połowa z was paliłaby głupa

lord fajnie że ciebie policjant uświadomił - ale nie on jest od ferowania wyroków podobnie jak i ty i zapamiętaj to do końca życia - gadać to on sobie może - a czy to było oszustwo to rozstrzygnie sąd - przykre że jesteście zbyt ograniczeni by to zrozumieć
komentarze sobie też poprzeglądaj - nie handlowali pierdułami - sprzedali setki telewizorów za gruba kasę i wszyscy byli zadowoleni....

przy okazji część z was sama jest sobie winna - komentarze należy czytać wnikliwie i wyciągać wnioski a nie kupować bo taniej a potem płakać
tym bardziej że kilku zakupiło jeszcze w sierpniu a już w lipcu(a nawet w czerwcu) zaczynały się problemy......
 

przemo55

New member
Radoskur ma rację. Też kiedyś zostałem oszukany na allegro na spore pieniądze, a wy macie taką przewagę, że jest was wielu i bardzo mocno śmierdzi tu przekrętem. Ja zgłosiłem się do POK od razu jak kontakt się urwał i dowiedziałem się, że inna osoba czeka o kilka tygodni dłużej bez rezultatu niż ja. Niestety procedury POK są nie do ominięcia, pozew na policję każdy musi złożyć. Jednak im szybciej tym lepiej, bo to i tak ciągnie się minimum 2 miesiące, natomiast jestem prawie pewien, ze każdy z was odzyska w ten sposób pieniądze.

Ps. za odzyskaną kase kupiłem tv właśnie w el sacie i bardzo mnie dziwi ta sytuacja..
 

Marcinelli

New member
A jeszcze jeden kwiatek:
[...] wypadkiem przy pracy - ot stało się i gościowi teraz grunt pali sie pod nogami
No fajne poglądy, o co my się właściwie czepiamy przecież nic się nie stało :)

Masz sklep internetowy? Sprzedajesz na Allegro?
Możesz uprzejmie podać namiary? Chcemy mieć pewność że nawet przez przypadek nikomu kto czyta ten wątek przez myśl nie przejdzie żeby u ciebie kupować.
 

migiell

New member
no a jak wygląda?firma sie spłukała - ktoś zgłosił sie po kasę coś zamówili a wcześniej nie zapłacili na czas itp itd...kasa została zajęta - wasza kasa...

oszustwo jest działaniem zaplanowanym - a nie wypadkiem przy pracy - ot stało się i gościowi teraz grunt pali sie pod nogami - ma pewnie setki telefonów w tej sprawie i nie wydala psychicznie
jacy wy mądrzy jesteście a ciekawe jak byście się na jego miejscu zachowywali - tez połowa z was paliłaby głupa


przy okazji część z was sama jest sobie winna - komentarze należy czytać wnikliwie i wyciągać wnioski a nie kupować bo taniej a potem płakać
tym bardziej że kilku zakupiło jeszcze w sierpniu a już w lipcu(a nawet w czerwcu) zaczynały się problemy......

Chłopie a co Ty jesteś rzecznikiem prasowym firmy Elsat!?!
Tak czytam co piszesz i ręce mi opadają...
Mądry jesteś w gadaniu, a ciekwe co byś powiedział jakbyś był jednym z nas oszukanych przez tą firmę.
Miesiąc temu kupiłem tv, wpałciłem na konto kasę i od tego czasu żadnego kontaktu, wysłałem dzisiątki maili, nie dostałem ani jednej odpowiedzi, telefon podany w mojej aukcji był do osoby, która żekomo nie jest związana z firmą, inne, które udało mi się znaleźć nieodpowiadają.
I według Ciebie, to moja winna a firma jest oki?? Chłopie w jakim Ty świecie żyjesz!
Daj sobie spokój i nie denerwuj ludzi, takich jak ja, którzy stracili, bynajmniej jak dla mnie sporą, kwotę, na która odłożenie potrzeba wiele czasu i wyrzeczeń!
 

pkomp

New member
marcinelli problemy z rozumowaniem?
drugiej części twojej wypowiedzi nie zamierzam nawet komentować bo nie będę zniżał się do twego żałosnego poziomu....

migiell a ty gdzie miałeś oczy i rozum?

"przy okazji część z was sama jest sobie winna - komentarze należy czytać wnikliwie i wyciągać wnioski a nie kupować bo taniej a potem płakać
tym bardziej że kilku zakupiło jeszcze w sierpniu a już w lipcu(a nawet w czerwcu) zaczynały się problemy......"

ja dokładnie prześledziłem komentarze i aukcje tego użytkownika(pod różnymi nickami) by wystrzec się potem takich sytuacji
również dzwoniłem by być pewnym z kim mam do czynienia

teraz sobie strzęp nerwy i pretensje miej do siebie że nie zachowałeś ostrożności - a komentarze już powinny dać ci do myślenia....
jest plus - masz nauczkę na przyszłość i będziesz większą uwagę przykładał do handlu na allegro
 

Lord_Noel

New member
Wystawiłem odpowiednią opinię sprzedającemu elpc19. Tak jak napisałem - w czwartek przygotuję się z prawnikiem nie tylko do pociągnięcia sprzedającego pod względem karnym. Szkoda czasu na czekanie i zabawę, jeśli tak ludzi traktuje.
 

migiell

New member
migiell a ty gdzie miałeś oczy i rozum?

Powiem Ci tak, nie chce mi się z Tobą gadać, po widzę, że rozmowa z Tobą to nie ma żadnego sensu i wogóle nie wiem po co się przypałętałeś do tego wątku, skoro widać że nikt tu Cię nie chce. Może masz problemy ze sobą, może czujesz się niedowartościowany i próbujesz się na formum wybić, w sumie to nawet mnie to nie interesuje także nie zamierzam drążyć tematu.
Z mojej strony powiem Ci tylko jeszcze tyle, że szczerze Ci życzę, żebyś został przez kogoś oszukany na sporą dla Ciebie kaskę, a w dzisiejszych czasach mimo stosunkowo dużej ostrożności można paść ofiarą oszustwa, także są duże szanse, że się załapiesz, może wtedy TY ZMĄDRZEJESZ!!!
To na tyle, możesz sobie wszelkich odpowiedzi darować, po nie zamierzam z Tobą dyskutować.
NARA!!!
 

pkomp

New member
migiell to że tobie brak rozumu nie znaczy że każdy jest taki jak ty - wartośc swoją znam dowartościowywać się na jakims tam forum nie zamierzam - ty za to widze próbujesz aspirować do miana psychologa internetowego wypisując żałosne bzdury
watek jest dla każdego - jak ci sie nie podoba załóż sobie prywatne forum i tam się rządź - twoje życzenie pokazuje jakim jestes pajacem i nic więcej
a póki co módl sie żebyś kase odzyskał bo za własną głupotę teraz płacisz
:)
i w przeciwieństwie do ciebie życze ci bys odzyskał ją jak najszybciej - nie bedę się zniżał do twojego poziomu
 

Lord_Noel

New member
"...człowiek człowiekowi wilkiem..." - Proszę, zachowajcie jakiś poziom dyskusji, bo wystarczy już nam tego w telewizji. Każdy tu sobie życzy, żeby odzyskać pieniądze, bo nie jeden na to pracował przez miesiące.
 

Cartrans

New member
Cytat z forum Giżycka: www ofg pl ...

"A więc zainteresowanym firma EL-SAT. Wiadomości otrzymałem od kumpla który tam pracował. Firma EL-SAT i EL-SAT PLUS ogłosiła upadłość. Cały majątek firmy został zajęty przez komornika. Wszystkie sklepy są pozamykane. Jedyne wyjście na policje i czekać i czekać i czekać aż podziela się wyższe instancje a Allegrowiczom może coś zostanie albo nie. Znając tok takich spraw możecie się pożegnać z kasą. Pozdrawiam. Szefostwo firmy nie dostępne. Jedyna opcja Policja i Sąd. Nadmienię że cały majątek zajął komornik więc na dzień dzisiejszy nie maja ani kasy ani towaru."
 
Do góry