El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

Lord_Noel

New member
A miałeś już taką sprawę na swoim koncie?
Ja po prostu liczę na fachową pomoc, a nie oczekuję od razu cudów. Sprawiedliwość musi być.
Sprawę chcę załatwić, gdyż zakupiony telewizor był dla mojego Taty, a nie chciałbym go zawieść, co sprawia, że ta sprawa jest dla mnie bardzo przykra. Chcę po prostu włożyć w to wszystkie swoje siły.
 
Ostatnia edycja:

Lord_Noel

New member
pisałam na plusrtv@o2.pl, dalej żadnej odpowiedzi. Dzisiaj idę na policję. Czy wiecie ile czasu trwa cała procedura odzyskania kasy?
Niestety, ale odzyskanie pieniędzy trwa miesiące i wszystko zależy od prokuratury. Jeśli sprawę zamkną, to nie licz na POK ze strony allegro.pl. Wszystko masz opisane na stronie allegro.pl.
Jak wszystko załatwisz, to napisz, jak rozmowa przebiegła.

P. S.

Nie daj się zbyć, że masz jechać do głównej komendy Policji, bo jeśli Ci to nie na rękę, to oni MUSZĄ przyjąć Twoje zgłoszenie.
 

melon100

New member
Jak już ktoś pisał procedura może trwać lata i nie masz pewności że odzyskasz swoje pieniądze .Jeśli upadła firma ma długi wobec US ,ZUS, banku,komornika to w pierwszej kolejności te instytucje są zaspokajane z majątku upadłej firmy .Oczywiście jeśli takowy istnieje . Możecie sprawdzić jaki kapitał posiada firma w KRS jeśli jest to spółka prawa handlowego .Jeśli to spółka cywilna to odpowiada całym swym majątkiem .Informacje można zasięgnąć we właściwym Urzędzie Miejskim - wydział ewidencji .gospodarczej.
Ale jeśli to było celowe działanie by oszukać kupujących to pewnie firma i osoby ja prowadzące nie posiadają żadnego majątku .Niestety szansa wtedy na odzyskanie swoich pieniędzy właściwie nie istnieje . Ale walczyć trza do końca o swoje .Może jednak da się odszukać jakiś majątek firmy i zaspokoić roszczenia .
 

Lord_Noel

New member
Czasami myślę, że trzeba dochodzić swoich praw metodami bezprawia... To są przykre realia. Jeśli faktycznie nie posiadają żadnego majątku, to nawet pozew cywilny ludzi nie uratuje, aby otrzymać odpowiednie roszczenia.
Myślę jednak, że firma po prostu przeliczyła się z dostawą, którą miała otrzymać, więc dlatego nie wywiązała się z umowy.
 

Banan1970

New member
Niestety, ale odzyskanie pieniędzy trwa miesiące i wszystko zależy od prokuratury. Jeśli sprawę zamkną, to nie licz na POK ze strony allegro.pl. Wszystko masz opisane na stronie allegro.pl.
Jak wszystko załatwisz, to napisz, jak rozmowa przebiegła.
P. S.
Nie daj się zbyć, że masz jechać do głównej komendy Policji, bo jeśli Ci to nie na rękę, to oni MUSZĄ przyjąć Twoje zgłoszenie.

Witam !

Dlaczego nie ma co liczyć na POK? POK wypłaca pieniądze przed zakończeniem sprawy. Wystarczy pisemne info o wszczęciu postępowania z policji + reszta wymaganych dokumentów. POK to rodzaj ubezpieczenia.

A według moich baaaaaardzo dobrze poinformowanych źródeł to:
- sprawę należy zgłosić do swojego najbliższego komisariatu policji, bo i tak cała sprawa będzie prowadzona przez jednostkę z woj. warmińsko-mazurskiego i tam będą przesyłane wszystkie materiały. Także zgłaszanie do wydziału PG nie ma większego sensu. Oczywiście policja musi przyjąć zgłoszenie.
- cała sprawa nie wygląda na klasyczne oszustwo a raczej na problemy logistyczno-finansowe. Niemniej bardzo przykre dla klientów :cry:
Pozdrawiam
P.S. Ja oczywiście nie otrzymałem ani sprzętu ani kasy i na poniedziałek jestem umówiony w moim komisariacie.
 

Lord_Noel

New member
Czytałeś dokładnie ile trwa cała procedura? Myślę, że kwartał to potrwa - odzyskanie pieniędzy z POK. Właściwie, to ile oni zwracają?
Co do wizyty na komisariacie, to i tak oni przekażą sprawę do PG, a następnie tak jak mówisz do komendy w woj. gdzie znajduje się sklep...
Ktoś pisał, że nie ma potrzeby drukowania komentarzy na allegro.pl, a ja powiem, że jest konieczne, aby mieli świadomość też skali tegoż oszustwa, a nie traktowali jak jednorazowy przypadek. Na dodatek, jak to znajomy powiedział - wolą od razu wiedzieć, czy to sprawa będzie wielowątkowa ;)
Śmieszne, ale prawdziwie, bo wiedzą wtedy od razu komu przekazać sprawę.
 

pkomp

New member
miałem dwie - jedna na jakieś grosze i na POK nie miałem co liczyć bo nie zapłaciłem za wystawiane aukcje - to nie była nawet złotówka heheheheh
tak działa to dziadowskie allegro

w drugiej sprawie pieniadze odzyskałem po 2 latach jak prokuratura zamknęła śledztwo - zamknięte zostało 7 miesięcy przed odzyskaniem kasy
 

Banan1970

New member
Chodzi o to, że jeśli prokuratura oleje sprawę - wstrzymanie śledztwa, to nie otrzymasz pieniędzy z POK.
Wszystko tu pisze: Program Ochrony Kupujących - Jak korzystać z programu? - Aukcje internetowe Allegro

Witam!
Panowie czytajcie i piszcie ze zrozumieniem. Odmówić wszczęcia a wstrzymać to dwa różne pojęcia.
Zgodnie z regulaminem POK: "Jeśli otrzymasz odmowę wszczęcia postępowania/śledztwa nie możesz ubiegać się o rekompensatę". I teraz. Jeśli zapłaciłem za sprzęt i nie dostałem go ani też nie otrzymałem zwrotu pieniędzy to jaki byłby powód aby policja/ prokuratura nie wszczęła postępowania? Żaden. Nie powinno być więc żadnych problemów z uzyskaniem odpowiedniego dokumentu. A ten dokument jest podstawą do wypłaty z POK. Oczywiście może się zdarzyć, że później z jakichś powodów policja/prokuratura wstrzyma postępowanie/śledztwo, bo np. nie może odnaleźć i przesłuchać sprzedającego, ale nie ma to znaczenia dla wypłaty z POK. Oczywiste jest również np. to, że jeśli w międzyczasie sprzedający naprawi szkodę (zwróci pieniądze) to otrzymane z POk pieniądze trzeba zwrócić.
Pozdrawiam
P.S. Ja swojego sprzętu ani pieniędzy nie otrzymałem i na poniedziałek jestem umówiony z policją.
 

sylenka

New member
Przeczytam właśnie na forum Giżycka, że nasza firma EL SAT robi wielką wyprzedaż na Przemysłowej. Podobno ceny hurtowe. Więc albo będą oddawać kasę albo...
 

Lord_Noel

New member
Ja chyba jednak nie mogę czekać z tym do poniedziałku mimo, że jestem umówiony... Eh... Faktycznie trzeba działać szybko, bo i sam sprzedający może nam się ulotnić szybciej niż nam się wydaje...
 

Lord_Noel

New member
Jeszcze jedna informacja od osoby, która tam była odebrać swoje pieniądze - w czasie jej pobytu przyjechał tam komornik sądowy.
Informacja z komentarza allegro.pl. więc myślę, że jest to bardzo wiarygodna informacja.
 

shaman2929

New member
Trzeba działać szybko i stanowczo bo jest duże ryzyko że gościu się ulotni i zostaniemy z niczym, ja zgłosiłem sprawę na policje w czwartek, ważne aby policja gościa znalazła wtedy będzie można złożyć nawet pozew zbiorowy, a widzę że jest nas wielu. Czy osoba która w jego komentarzach na Allegro prosi o kontakt w sprawie pozwu zbiorowego to ktoś z Was?
 

sylenka

New member
Jeszcze jedna informacja od osoby, która tam była odebrać swoje pieniądze - w czasie jej pobytu przyjechał tam komornik sądowy.
Informacja z komentarza allegro.pl. więc myślę, że jest to bardzo wiarygodna informacja.
Może wiesz czy udało jej się odebrać na miejscu? Bo też zastanawiałam się czy tam nie pojechać osobiście i poprosić o zwrot kasy.
 
Do góry