El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

Cicero

New member
Może wiesz czy udało jej się odebrać na miejscu? Bo też zastanawiałam się czy tam nie pojechać osobiście i poprosić o zwrot kasy.

Po kilku godzina udało się temu Allegrowiczowi wyszarpać pieniądze. Sprawdź komentarze na allegro (to jeden z pierwszych komentarzy od góry), napisz do niego, poda Ci swój numer telefonu i z pewnością przybliży sytuację.
 

pkomp

New member
shaman ulotni sie i co?do ameryki południowej?pomysl troszkę - wcześniej czy później i tak wpadnie pozatym pewnie ma mieszkanie które pójdzie pod młotek....a teraz fajnie wpadł komornik to nie macie co liczyć na szybki zwrot kasy - miedzy innymi dzieki składanym doniesieniom na policji(w wręcz przedewszystkim)
czasem pospiech nie jest wskazany
 

Marcinelli

New member
a teraz fajnie wpadł komornik to nie macie co liczyć na szybki zwrot kasy - miedzy innymi dzieki składanym doniesieniom na policji(w wręcz przedewszystkim)
czasem pospiech nie jest wskazany
Na szybki zwrot kasy z Giżycka i tak nie liczyłem - natomiast zgłoszenie tego na policję które zrobiłem dało mi szansę na odzyskanie pieniędzy z POK-u. Komornik i tak by tam prędzej czy później wkroczył, zresztą im wcześniej tym lepiej :)
Poza tym nie mam zamiaru dać im satysfakcji że wyrolowali ileśdziesiąt osób i uszło im to bezkarnie, bo każdy się bał iść na policję. Teraz dla nich zabawa się skończyła, zaczęła się gra na poważnie.
 

sylenka

New member
Po kilku godzina udało się temu Allegrowiczowi wyszarpać pieniądze. Sprawdź komentarze na allegro (to jeden z pierwszych komentarzy od góry), napisz do niego, poda Ci swój numer telefonu i z pewnością przybliży sytuację.

Nie widzę tego Allegrowicza. Sprawdzam u plusrtv, czy to u niego jest ten komentarz?
 

pkomp

New member
marcinelli - kolejny bredzący o rolowaniu - pomyslałeś że firma sie przeliczyła i interes nie wyszedł?jakby chcieli kogoś rolowac to gwarantuję ci że interes zwinęliby wcześniej a straty klientów liczone by były w setkach tysięcy.....
 

Marcinelli

New member
jakby chcieli kogoś rolowac to gwarantuję ci że interes zwinęliby wcześniej
Ja takiej gwarancji nikomu bym nie dał bo nie mam doświadczenia. Ale ty widze masz praktykę i wiesz co mówisz.
straty klientów liczone by były w setkach tysięcy.....
No to sobie policz - samo plusagd tylko z ostatnich 30 dni to 36 negatywów. Zakładając średnio po 2-2.5 tys za telewizor, to samo to jedno konto to jakieś 70 tys zł "zysku" albo i więcej. A takich kont ile było? co najmniej 3. No i masz te swoje setki tysięcy.
Mnie tam szczerze mówiąc wszystko jedno z jakiego powodu ktoś mi zabrał moje pieniądze. Faktem jest że ich nie chce oddać, a dla mnie to zwykła kradzież. Czyli sprawa dla policji.
Poza tym nie zapominaj że firma wielokrotnie okłamywała kontrahentów, podając coraz to nowe terminy dostawy i się z nich nie wywiązując, nie wygląda mi to na uczciwe podejście do sprawy.
 

pkomp

New member
widzisz mierzysz wszystkich jedna miarą ato bardzo niedobrze....uważaj by kiedys ciebie ktos tak nie zmierzył to bedziesz wiedział o co chodzi

czy nie chce oddać?może nie ma z czego ma oddać?zamówili towar zapłacili a dostawca nawalił?i co ty na to?
teraz wjechał komornik więc tym bardziej nie ma z czego oddać

nie baw sie w Ziobrę

fakt zabrakło im profesjonalnego podejścia do sprawy ale to nie znaczy że odrazu chcieli kraść i oszukiwać - jakoś te tysiące pozytywnych komentarzy zdobyli - dostawali nawet jak ta sprawa się zaczęła.....
 

Lord_Noel

New member
nie baw sie w Ziobrę
Ziobro, nie Ziobro, porządek był, a i teraz też musi być. Jeśli im coś nawaliło, to informują o tym, a nie lecą w kulki. Jeśli nie informują to po prostu oszustwo i tyle... Zło jest złem! No chyba, że idziesz za głosem skrzynki TV... Dalej nie będę kończył.

CheerS!
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
widzisz mierzysz wszystkich jedna miarą ato bardzo niedobrze....uważaj by kiedys ciebie ktos tak nie zmierzył to bedziesz wiedział o co chodzi

czy nie chce oddać?może nie ma z czego ma oddać?zamówili towar zapłacili a dostawca nawalił?i co ty na to?
teraz wjechał komornik więc tym bardziej nie ma z czego oddać

nie baw sie w Ziobrę

fakt zabrakło im profesjonalnego podejścia do sprawy ale to nie znaczy że odrazu chcieli kraść i oszukiwać - jakoś te tysiące pozytywnych komentarzy zdobyli - dostawali nawet jak ta sprawa się zaczęła.....

Ty masz jakiś problem ze sobą? Po jaką cholerę się tu w ogóle "udzielasz"? Firma El-cośtam to banda wyłudzaczy - nie ważne co Ty tam sobie myślisz, czym sobie zaistniałą sytuację tłumaczysz itp - ważne są fakty które mówią że El-cośtam łamie prawo,proste. Nie ważne jak to sobie będziesz tłumaczył - co za różnica dlaczego, z jakich przyczyn itp? Wzięli kasę więc mają obowiązek (PRAWNY) ją oddać. Rozumiesz? Zrób więc poszkodowanym przysługę i wyjdz z tego wątku - proszę Cię, myślę że wielu ofiarom El-cośtam z tego wątku już wystarczy nerwów.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ech niektórzy jak dzieci....harris przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM co napisałem bo nie skumałeś ani słowa - łamie prawo?to czy łamie prawo udowodni sąd
a nie ty bo widac nikłe masz pojęcie - a udzielac sie będę tam gdzie będę chciał i możesz mnie cmoknąć co najwyżej wiesz gdzie

Noel masz rację - pod wzgledem informacji zawiedli na całej linii - na allegro to norma - zanim kupisz kontakt jest super po zakupie często duuużo gorzej
a czy oszustwo?jak narazie nie stwierdzono - póki co brak kontaktu i wywiązywania się z umowy

ochłońcie troszkę
 

Marcinelli

New member
może nie ma z czego ma oddać?zamówili towar zapłacili a dostawca nawalił?i co ty na to?
teraz wjechał komornik więc tym bardziej nie ma z czego oddać
No patrz, nagle dystrybutorzy LG, Samsunga, Sony i Panasonica się zmówili i nie dostarczyli biednemu elsatowi towaru ... Co za szuje :evil:
Bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby przy ich cenach brali towar od kogoś innego niż autoryzowani dystrybutorzy danej marki.
jakoś te tysiące pozytywnych komentarzy zdobyli - dostawali nawet jak ta sprawa się zaczęła.....
Słyszałem już o takich co na początku wywiązują się ze zobowiązań dla niepoznaki, a potem trrrraaaach i dziesiątki zgłoszeń na policję od następnych oszukanych.

Poza tym, jeśli to co ludzie piszą jest prawdą i tam wszedł komornik, to znaczy że za uszami mieli już MIESIĄCE temu - postępowanie sądowe i egzekucja komornicza trwa, i to całkiem długo. A pieniążki od niczego nieświadomych klientów zbierali sobie dalej.
 

pkomp

New member
nie długo tylko chwilkę - kilka doniesień i w ciągu miesiąca masz wjazd komornika - to nie egzekucja długu tylko zabezpieczenie towaru na poczet sprawy - to trwa momentalnie...postępowanie może zaczęło się niedawno - jakoś przez te miesiące sprzedawali bezproblemowo a i na allegro byli od kilku lat więc daruj sobie wyskoki że ktoś 4 lata handlował przyzwoicie a nagle chciał paru przekręcić na parę groszy..

takie rzeczy trwaja błyskawicznie - 4-5 miesiecy handlu drobnica a nie towarem za gruba kase a potem momentalnie w 2 tygodnie setki oszukanych - podkreślam OSZUKANYCH.....zwróć tu uwagę na komentarze i prześledź historie aukcji to zobaczysz że twój przykład wogóle tu nie pasuje

tak towar brali od autoryzowanych dostawców - czasem wystarczy parę obsuwek w terminach by pójść z torbami - nie jedna firma tak skończyła
Kiedyś pracowałem w takiej jednej gdzie mieliśmy dwa kontrakty z których nie udało nam się wywiązać bo dostawcy zamulili - dwa tygodnie obsuwy a kary spore - wystarczyło by zakończyć działalność.Dla przykładu weź sobie kilka marketów z terminem płatności 3 miesiące i mozliwością zwrotu całości dostawy - tak kolego takie maja umowy - więc warto zapoznać się z zasadami rynku bo taki prosty to on nie jest a takie makro czy inne tesco nie jedną poważana firmę wykończyło...kiedyś danonowi zwrócili po promocji która jakimś trafem nie zeszła 4 tiry nabiału - oczywiście wszystko na śmieci.....

więc nie osądzajmy przedwcześnie - a Polacy lubią marudzić jak jest ok ale od najgorszych jak tylko noga się powinie - jak ma to złodziej jak się spóźnił to złodziej i oszust o przykładzie ziobry nie wspomnę nawet .....
 
Ostatnia edycja:

Marcinelli

New member
Twoje teorie jakoś mnie nie przekonują.
Ciekawe jak wytłumaczysz fakt że w plusagd różnica ceny wysyłki pomiędzy przedpłatą a pobraniem wynosiła 100 zł? W każdym normalnym sklepie internetowym różnica wynosi 15-20 zł. To jest wprost "zmuszanie" do dokonywania przedpłat, ciekawe po co?
Firma która istnienie na rynku od 1993 roku (tak pisali w opisach do aukcji) nie powinna mieć problemów z finansowaniem wysyłek za pobraniem.
 

Lord_Noel

New member
nie długo tylko chwilkę - kilka doniesień i w ciągu miesiąca masz wjazd komornika - to nie egzekucja długu tylko zabezpieczenie towaru na poczet sprawy - to trwa momentalnie...postępowanie może zaczęło się niedawno - jakoś przez te miesiące sprzedawali bezproblemowo a i na allegro byli od kilku lat więc daruj sobie wyskoki że ktoś 4 lata handlował przyzwoicie a nagle chciał paru przekręcić na parę groszy..

takie rzeczy trwaja błyskawicznie - 4-5 miesiecy handlu drobnica a nie towarem za gruba kase a potem momentalnie w 2 tygodnie setki oszukanych - podkreślam OSZUKANYCH.....zwróć tu uwagę na komentarze i prześledź historie aukcji to zobaczysz że twój przykład wogóle tu nie pasuje

tak towar brali od autoryzowanych dostawców - czasem wystarczy parę obsuwek w terminach by pójść z torbami - nie jedna firma tak skończyła
Kiedyś pracowałem w takiej jednej gdzie mieliśmy dwa kontrakty z których nie udało nam się wywiązać bo dostawcy zamulili - dwa tygodnie obsuwy a kary spore - wystarczyło by zakończyć działalność.Dla przykładu weź sobie kilka marketów z terminem płatności 3 miesiące i mozliwością zwrotu całości dostawy - tak kolego takie maja umowy - więc warto zapoznać się z zasadami rynku bo taki prosty to on nie jest a takie makro czy inne tesco nie jedną poważana firmę wykończyło...kiedyś danonowi zwrócili po promocji która jakimś trafem nie zeszła 4 tiry nabiału - oczywiście wszystko na śmieci.....

więc nie osądzajmy przedwcześnie - a Polacy lubią marudzić jak jest ok ale od najgorszych jak tylko noga się powinie - jak ma to złodziej jak się spóźnił to złodziej i oszust o przykładzie ziobry nie wspomnę nawet .....


Uczepiłeś się tego, jak smród g... Dziś rozmawiałem z komendantem Policji mojego miasta na miłym spotkaniu. Przeczytał sobie wszystko i jasno stwierdził, że to OSZUSTWO. Inaczej nie można tego nazwać. Albo coś jest oszustwem, albo nie. Jeśli komuś coś nie wysyłam, to go oszukuję nie informując o tym - a ta firma tak robi... Czemu tyle komentarzy? Bo na tanich produktach były robione - sami zobaczcie! Można łatwo sprawdzić, że przedmioty o małej wartości do klientów trafiają do dziś. Duże sumy przepadają, bo na tym idzie zarobić.
Jesteśmy w tym po uszy i trzeba to rozwiązać.
Co do nie otrzymania papieru z prokuratury, to nie spodziewajcie się szybkiej odpowiedzi, bo to i tu cytuję "świeża bułeczka", a proces przekazywania sprawy trwa dłuuugooo.

CheerS!
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Dokładnie - nieistotne są przyczyny, powody, motywy itp. itd. bo oszustwo nadal jest oszustwem, wyłudzenie wyłudzeniem a kradzież kradzieżą. Gdyby było inaczej to prawo pozwalało by na np. kradzież szynki "bo byliśmy głodni" - niestety to nadal według prawa jest kradzieżą tak więc pkomp odpuść już sobie te swoje zabawne wywody i uświadamianie innych (orżniętych przez "biedną i pokrzywdzoną przez dystrybutorów firmę").
 

sylenka

New member
Mój mąż był w Giżycku po odbiór kasy. Pojechał na Przemysłową - babka wysłała go do Zbyszka (wiadomo jakiego) bo niby on zajmuje się sprzedażą przez allegro. Przyjeżdża do Zbyszka a tu drzwi zamknięte i informacja, że jest remament. To z powrotem na Przemysłową i tu brama przed sklepem zamknięta. Pracownicy jeszcze kręcili się przy sklepie, ale krzyczeli że już zamknięte, a było koło południa. Mają chyba dwóch typków którzy ich pilnują po drugiej stronie ulicy, bo wyszli jak mż przyjechał drugi raz po kasę. Sprawę zgłosiliśmy od razu na Policję w Giżycku. Dowiedzieliśmy się że już dużo zgłoszeń jest na nich, ale gorzej mają firmy które zamawiały u nich towar na grubą kasę i ani kasy ani towaru nie widziały tak jak my.
 

Banan1970

New member
Dokładnie - nieistotne są przyczyny, powody, motywy itp. itd. bo oszustwo nadal jest oszustwem, wyłudzenie wyłudzeniem a kradzież kradzieżą. Gdyby było inaczej to prawo pozwalało by na np. kradzież szynki "bo byliśmy głodni" - niestety to nadal według prawa jest kradzieżą tak więc pkomp odpuść już sobie te swoje zabawne wywody i uświadamianie innych (orżniętych przez "biedną i pokrzywdzoną przez dystrybutorów firmę").
Witam !
Dokładnie tak. Wczoraj gdy zgłaszałem sprawę na policji to usłyszałem, że tego typu działania ścigane są z urzędu. Tak więc jest chyba jasne co o tym należy sądzić i nikogo nie usprawiedliwiać.
Pozdrawiam
 
Do góry