El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

baird

New member
Witam Wszystkich Rok temu kupilem w tej firmie telewizor , wszystko w porzdku , towar doszedl szybko , zgodnie z terminarzem , ale nie bylo w przesylce gwarancji , pisalem do nich e meile aby doslali , ale nie przyslali . Pare dni temu pojawil sie problem z telewizorem . Dzwonilem do firmy , ale oczywiscie brak kontaktu , napisalem meila zeby doslali ta gwarancje . I....tu szok znowu brak odpowiedzi , ale kurier dowiozl mi gwarancje . Tak , ze uwazam ,to porzadna firma tylko za bardzo nie chce gadac z klientami ale dziala solidnie , malo gada ale dziala dobrze . Chyba nie ma nikt z EL-SAT klopotu jesli to moze malkontenci
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak żyję to chyba większej bzdury nie słyszałem - czy Ty masz w ogóle pojęcie co oznacza "porządna firma"? Jeśli wg. Ciebie to jest porządna firma to nie wiem czy śmiać się czy płakać...no niezłe masz standardy:blagam:

"malkontenci"...Jezu...brak mi słów. A potem się ludzie dziwią czemu mamy w Polsce taki poziom obsługi klienta...bo wg. wielu ludzi "porządna firma" to taka która w ogóle Ci coś sprzeda. Masakra.
 

Banan1970

New member
Witam Wszystkich Rok temu kupilem w tej firmie telewizor , wszystko w porzdku , towar doszedl szybko , zgodnie z terminarzem , ale nie bylo w przesylce gwarancji , pisalem do nich e meile aby doslali , ale nie przyslali . Pare dni temu pojawil sie problem z telewizorem . Dzwonilem do firmy , ale oczywiscie brak kontaktu , napisalem meila zeby doslali ta gwarancje . I....tu szok znowu brak odpowiedzi , ale kurier dowiozl mi gwarancje . Tak , ze uwazam ,to porzadna firma tylko za bardzo nie chce gadac z klientami ale dziala solidnie , malo gada ale dziala dobrze . Chyba nie ma nikt z EL-SAT klopotu jesli to moze malkontenci

Witam!
To co powiesz na 4 tygodniowe, niezgodne już z regulaminem allegro oczekiwanie (plusagd)? Gdy udało mi się dodzwonić tam po tygodniu to usłyszałem: "Przecież minął dopiero tydzień, w następnym tygodniu sprzęt dotrze". Potem zero szans na dodzwonienie się. Kontakt mailowy owszem był, ale te informacje jakie uzyskiwałem były nieprawdziwe. I tak faktycznie żadnych konkretów kiedy towar będzie wysłany. Jedna wielka niewiadoma!
Mimo allegrowego adresu w Giżycku, plusagd jest fizycznie w Węgorzewie, Zamkowa 12. Niby sprzęt dochodzi (pozytywy), ale zablokowane konto, negatywy, zgłoszenia na policję to chyba raczej nie przypadek. Po prostu to jest rozpacz a nie obsługa :evil: Zakupy dla ludzi o mocnych nerwach.
Dodam, że czekam w dalszym ciągu i że towar był opłacony natychmiast. Oby wreszcie dotarł ...
Pozdrawiam
 

ktomek06

New member
Witam!
To co powiesz na 4 tygodniowe, niezgodne już z regulaminem allegro oczekiwanie (plusagd)? Gdy udało mi się dodzwonić tam po tygodniu to usłyszałem: "Przecież minął dopiero tydzień, w następnym tygodniu sprzęt dotrze". Potem zero szans na dodzwonienie się. Kontakt mailowy owszem był, ale te informacje jakie uzyskiwałem były nieprawdziwe. I tak faktycznie żadnych konkretów kiedy towar będzie wysłany. Jedna wielka niewiadoma!
Mimo allegrowego adresu w Giżycku, plusagd jest fizycznie w Węgorzewie, Zamkowa 12. Niby sprzęt dochodzi (pozytywy), ale zablokowane konto, negatywy, zgłoszenia na policję to chyba raczej nie przypadek. Po prostu to jest rozpacz a nie obsługa :evil: Zakupy dla ludzi o mocnych nerwach.
Dodam, że czekam w dalszym ciągu i że towar był opłacony natychmiast. Oby wreszcie dotarł ...
Pozdrawiam
Witam,
Jestem w podobnej sytuacji jak Banan1970. TV kupiłem 5go lipca. Miesiąc czekałem na towar, potem zażądałem zwrotu kasy i nic nie otrzymałem. Mam tylko od nich całą kolekcją zapewnień typu: "na pewno do środy towar dotrze". Piszą odpowiedzi nie czytając nawet treści korespondencji poniżej.
Ani prośby, ani groźby nie przynoszą żadnego skutku.
W takiej sytuacji, pozostaje tylko interwencja policji.
Pozdr.
 

radoskur

New member
Generalnie jako firma już będą skończeni bo nawet jak się wywiążą ze swoich zobowiązań to opinie na allegro i forach internetowych zostaną już na zawsze.
 

Valdoorf

New member
witam,

podsumowując ten watek - ogólnie z tego, co zauważyłem na aukcjach oraz forach wszyscy kupujący (poza tymi od anulowanej aukcji) otrzymywali towar.
Problemem jest natomiast sposób i czas obsługi.

A w przypadku firm, które zakupiły towar do dalszej odsprzedaży pojawia się problem z terminowością zleceń.

Ja również zakupiłem u Elsat TV, który miał pojechać na montaż w sklepie meblowym 400km od nas.
Oczywiście na zapytania mailowe otrzymywałem jedynie bzdurne info, ze towar zostanie wysłany w terminie 3 - 10 dni. Tyle, ze przyjechał po 3 tygodniach. TV musieliśmy dostarczyć na własny kosz, do tego utrata dobrej opinii u klienta, dodatkowy montaż na miejscu na nasz koszt + jeszcze tłumaczenie się przez palanta.

--

Na miejscu kupujących dla siebie nie przejmowałbym się za bardzo - jest Program Ochrony Kupujących. Natomiast najbardziej poszkodowanymi są osoby / firmy, które były w jakiś sposób uzależnione od dostawy. Wiadomo - obowiązuje zasada CCC (cena czyni cuda) ale różnica w cenach El-Sat-u nie była aż tak wielka - ok. 50 pln w stosunku do innych. My po prostu z pospiechu nie spojrzeliśmy na komentarze.

Ze swej strony spróbuję pociągnąć za to te firmę do odpowiedzialności. Złożyłem doniesienie na Policje, dziś wyszło pismo o zadośćuczynienie, jeśli nie będzie skuteczne - wnoszę sprawę do sadu. Pewnie się przeciągnie ze 2 lata, ale trzeba takich uczyć rozumu....

Proponuje wiec byście również zawiązali porozumienia miedzy sobą i innymi allegrowiczami i wnieśli pozew zbiorowy - nie należy puszczać takich działań płazem.

A ludzi wkurzonych na delikwenta jest cala masa...
 

pkomp

New member
no różnica nie była tak wielka - kupiłem 40w5500 tylko 250 pln taniej niż w najtańszym sklepie(stacjonarnym jak i internetowym)
dla 50 pln to nikt by sobie dupy nie zawracał czekaniem czy zamawianiem przez neta
 

aszlok

New member
Czy ktos kupowal z aukcji od electromir???

Czy odpisuje komus na maile??

Bo ja kupilem 2 sierpnia placac z gory, towaru nie mam.

Na maile nie odpisuja ani nie odbieraja telefonu:-(
 

Banan1970

New member
Czy ktos kupowal z aukcji od electromir???

Czy odpisuje komus na maile??

Bo ja kupilem 2 sierpnia placac z gory, towaru nie mam.

Na maile nie odpisuja ani nie odbieraja telefonu:-(

Witam !
Nie chcę być złym prorokiem, ale electromir ma już zawieszone konto a w jednej z jego aukcji pojawił się znajomy adres z Giżycka.
Allegro powinno w.....ć gościa raz na zawsze.
Pozdrawiam
 

shaman2929

New member
witam,

podsumowując ten watek - ogólnie z tego, co zauważyłem na aukcjach oraz forach wszyscy kupujący (poza tymi od anulowanej aukcji) otrzymywali towar.
Problemem jest natomiast sposób i czas obsługi.

A w przypadku firm, które zakupiły towar do dalszej odsprzedaży pojawia się problem z terminowością zleceń.

Ja również zakupiłem u Elsat TV, który miał pojechać na montaż w sklepie meblowym 400km od nas.
Oczywiście na zapytania mailowe otrzymywałem jedynie bzdurne info, ze towar zostanie wysłany w terminie 3 - 10 dni. Tyle, ze przyjechał po 3 tygodniach. TV musieliśmy dostarczyć na własny kosz, do tego utrata dobrej opinii u klienta, dodatkowy montaż na miejscu na nasz koszt + jeszcze tłumaczenie się przez palanta.

--

Na miejscu kupujących dla siebie nie przejmowałbym się za bardzo - jest Program Ochrony Kupujących. Natomiast najbardziej poszkodowanymi są osoby / firmy, które były w jakiś sposób uzależnione od dostawy. Wiadomo - obowiązuje zasada CCC (cena czyni cuda) ale różnica w cenach El-Sat-u nie była aż tak wielka - ok. 50 pln w stosunku do innych. My po prostu z pospiechu nie spojrzeliśmy na komentarze.

Ze swej strony spróbuję pociągnąć za to te firmę do odpowiedzialności. Złożyłem doniesienie na Policje, dziś wyszło pismo o zadośćuczynienie, jeśli nie będzie skuteczne - wnoszę sprawę do sadu. Pewnie się przeciągnie ze 2 lata, ale trzeba takich uczyć rozumu....

Proponuje wiec byście również zawiązali porozumienia miedzy sobą i innymi allegrowiczami i wnieśli pozew zbiorowy - nie należy puszczać takich działań płazem.

A ludzi wkurzonych na delikwenta jest cala masa...


Witam
Pozew zbiorowy to dobry pomysł, myślę że da on mozliwość szybszego wyjaśnienia sprawy. Ja zastanawiam się czy jeszcze troche nie poczekać, a czekam już 15 dzień roboczy.
Pozdrawiam
 

Banan1970

New member
Witam
Pozew zbiorowy to dobry pomysł, myślę że da on mozliwość szybszego wyjaśnienia sprawy. Ja zastanawiam się czy jeszcze troche nie poczekać, a czekam już 15 dzień roboczy.
Pozdrawiam
Witam !
W przypadku wielu oszukanych przez ta samą firmę jest bardzo prawdopodobne, że sprawy mogą zostać automatycznie połączone.
Dzisiaj jest 20 dzień roboczy mojego czekania. Jeśli sprzęt nie dotrze do poniedziałku to sprawa ląduje na policji. Po to chociażby, żebym mógł skorzystać z POK.
Pozdrawiam
 

Stork

New member
Witam,
Ja czekam na TV od 24.07 i tylko raz odpisali ściemę że wyślą do 6.08. Potem już zero kontaktu. Jutro zgłaszam na policję.
 

grzegorz1981

New member
Witam !
Nie chcę być złym prorokiem, ale electromir ma już zawieszone konto a w jednej z jego aukcji pojawił się znajomy adres z Giżycka.
Allegro powinno w.....ć gościa raz na zawsze.
Pozdrawiam

Z jednej strony może i tak. Ale z drugiej strony to źle bo zwróć uwagę na ceny z kosmosu jakie są teraz na allegro, a zawsze w porównaniu do sklepów stacjonarnych bardziej opłacało się ten tv kupić na allegro. Ja osobiście kupiłbym u nich tv tyle, że wziąłbym za pobraniem. Jeśli bym nie dostał to trudno, nic straconego.
 

lukaszgru

New member
Witam,
jestemw podobnej sytuacji. Na tV czekam od 2.08. Dokumenty leżą na miom biurku i trafią w poniedziałek na policję. Nie ma na co czekać. Wszyskim oszukanym proponuję zrobic to samo.
 

radoskur

New member
Gnoić gościa ile wlezie - niech to będzie nauczka także dla innych otwierających takie "łańcuszkowe" firmy żeby sobie jaj z ludzi nie robili.
 

pawl8

New member
Witajcie,

01 sierpnia zakupiłem telewizor i zapłaciłem za niego 10 minut po zakupie. Niestety wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to był błąd. Kląłem ile wlezie przez następne kilkanaście dni od momentu zawieszenia konta przez użytkownika. Stwierdziłem, że nigdy więcej zakupów przedpłatą. Pisałem do sprzedającego emaile i nic. Na 8 maili odpisał dwa razy na samym początku. No i nagle po 14 dniach roboczych czekania dostałem maila z numerem listu przewozowego firmy siódemka oraz z informacją, że TV został wysłany. Dzień później około godziny 19:00 kurier podjechał pod mój dom. Z telewizorem wszystko w porządku. Nic nie było otwierane, żadnego odcisku palca na obudowie. Wszystko super. Karta gwarancyjna podbita, paragon wystawiony. Jakby wszystko idealnie. Myślałem, że wystawię negatywa i zgłoszę sprawę na policję jeszcze dwa dni temu, jednak w tej chwili myślę, że dam pozytywa. Kontaktu nie ma to prawda, brak numeru telefonu to jakaś kpina, przesyłka idzie długo... jednak dochodzi cała i zdrowa.

Moja rada. Panowie i Panie poczekajcie na towar spokojnie 30 dni od momentu zaksięgowania wpłaty u sprzedającego. Tyle sprzedający ma czasu na wysłanie towaru i taka jest prawda, tak mówi ustawa. Nie powinniście wystawiać negatywa i zgłaszać sprawę na policję po kilku czy kilkunastu dniach roboczych, bo myślę, że nic to nie da. Aby móc iść na Policję trzeba mieć powód i odpowiedni czas, który upłynął od momentu zakupu.

Ja sam chciałem jechać do Giżycka za 2 tygodnie (po 30dniach czekania) i zrobić awanturę choć mam 650km w jedną stronę. Jednak czekałem cierpliwie... no i w trakcie czekania miło się zaskoczyłem.
Mam nadzieję, że wszyscy dostaną swoje telewizory, ponieważ ja dostałem....
Natomiast nigdy więcej przedpłat za zakupy powyżej 200,00zł ;)

Pozdrawiam czekających....

ps. Podobno ich siedziba mieści się na obwodnicy Giżycka ul. Przemysłowa 2. Dostałem taką informację od użytkownika, który był tam i podobno wywalczył telewizor. To w razie gdyby ktoś chciał tam pojechać... ja bym pojechał....
 
Ostatnia edycja:

Mikul123

New member
Witam
pawl8 czemu czekać 30 dni? w regulaminie elpc19 jest dostawa do max 15 dni roboczych, i za co chcesz wystawić pozytywa skoro tyle czasu czekałeś w niepewności dla mnie to jest oszust który powinien dawno trafić za kratki, obraca naszymi pieniędzmi.
 

pawl8

New member
Mikul123 wiem, że w jego regulaminie jest 10dni, natomiast szukałem po sieci i wyczytałem, że ustawowo firma ma 30 dni czasu na zrealizowanie zamówienia. Myślę, że odpowiednie organy ścigania będą się raczej tego trzymały. Natomiast jeśli chcesz to możesz iść wcześniej, może się mylę.

Negatywa wystawić nie mogę bo towar doszedł. Oszustem więc tego sprzedawcę też nazwać nie mogę. Dla mnie jest to poprostu firma olewająca klienta i nie potrafiąca poradzić sobie z ilością zamówień i organizacją pracy. Nie kupiłbym ponownie u nich nawet pojedynczej pustej płyty dvd, ale nie mogę nazwać ich złodziejami. Zasłużyli na komentarz neutralny lub pozytywny z dokładnym opisem całej sytuacji. Takie jest moje zdanie.

Poczekaj jeszcze kilka dni i daj znać jak dostaniesz TV. Mam nadzieję, że tak będzie. Ja będę czytał to forum regularnie i chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam. ;)
 

bielikk

New member
Bez reklam
Czy masz udziały w tej firmie ?

Mikul123 wiem, że w jego regulaminie jest 10dni, natomiast szukałem po sieci i wyczytałem, że ustawowo firma ma 30 dni czasu na zrealizowanie zamówienia. Myślę, że odpowiednie organy ścigania będą się raczej tego trzymały. Natomiast jeśli chcesz to możesz iść wcześniej, może się mylę.

Negatywa wystawić nie mogę bo towar doszedł. Oszustem więc tego sprzedawcę też nazwać nie mogę. Dla mnie jest to poprostu firma olewająca klienta i nie potrafiąca poradzić sobie z ilością zamówień i organizacją pracy. Nie kupiłbym ponownie u nich nawet pojedynczej pustej płyty dvd, ale nie mogę nazwać ich złodziejami. Zasłużyli na komentarz neutralny lub pozytywny z dokładnym opisem całej sytuacji. Takie jest moje zdanie.

Poczekaj jeszcze kilka dni i daj znać jak dostaniesz TV. Mam nadzieję, że tak będzie. Ja będę czytał to forum regularnie i chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam. ;)


Kolego pawl8 - czyżbyś posiadał udziały w tej firmie, bo jak czytam twoje wypowiedzi to takie odnoszę wrażenie.
 

pkomp

New member
bielikk daj sobie spokój z takimi prostackimi komentarzami....

Mikul123 15 dni roboczych to ile czasu? w najlepszym wypadku to 19 dni niestety
 
Do góry