El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

dobek13

New member
witam
czekam na tv od 2.08 i w dalszym ciągu nie mam telewizora ;/
czy elpc19 to ta sama firma co el-sat.pl ???

Tak to ich strona http :// el-sat.pl / pl /product/ browsecategory (skasujcie spacje bo nie mogłem wstawić linka a jest istotny w tym temacie ) podobno z panem Zbyszkiem można załatwić sprawę szybciej , kolega po interwencji u pana Zbyszka otrzymał telewizor po tygodniu ale sprawę na policji miał na zaawansowanym etapie teraz musi ją wycofać ja się na razie nie dodzwoniłem . Także nie czekajcie tylko zakładanie sprawę na policji , czekanie to strata czasu i nerwów . Ja złożyłem dokumenty na policji .
Kolego pawl8 - czyżbyś posiadał udziały w tej firmie, bo jak czytam twoje wypowiedzi to takie odnoszę wrażenie.

dobre, odniosłem podobne wrażenie ;) . Oni przecież też mogą śledzić ten topik .
 

pawl8

New member
bielikk w takim razie radzę Ci czytać ze zrozumieniem lub powrotu do podstawówki. Dobek13 także może się dołączyć, bo widzę, że ma podobny problem. pójdziecie razem, będzie mniejszy obciach a i raźniej wam się zrobi. Ale cóż.... jak widzę tego typu komentarze, to odnoszę wrażenie, że dla niektórych nie warto marnować czasu na pisanie odpowiedzi na forum.

pkomp dziękuję, sam bym lepiej tego nie ujął...

Grzechu21, tak to ta sama firma, poczytaj niższe strony tematu tam już to było napisane. Ja czekałem od 01.08 i TV dostałem 20.08 w piątek. Czyli jest szansa, że dotrze do CIebie w tym tygodniu. Wydaje mi się także, że jest pewna zależność w wyborze modelu telewizora a także w kolejności zamówienia. Ja byłem pierwszy na liście i dostałem. Natomiast allegrowicze z poprzedniej aukcji tego telewizora nie wszyscy dostali. Natomiast tego kto dostaje tv a kto nie tego nie jestem w stanie rozszyfrować. A może jestem szczęściarzem....

Jak TV nie dotrze w tym tygodniu, to działaj.
 

dobek13

New member
bielikk w takim razie radzę Ci czytać ze zrozumieniem lub powrotu do podstawówki. Dobek13 także może się dołączyć

nie martw się czytamy i stąd takie wrażenie . A ty czytaj " wrażenie " nie pewność . Widocznie źle ubrałeś myśl w słowa . Może to nie do nas słowa "lub powrotu do podstawówki" a... :p

Wydaje mi się także, że jest pewna zależność w wyborze modelu telewizora a także w kolejności zamówienia. Ja byłem pierwszy na liście i dostałem. Natomiast allegrowicze z poprzedniej aukcji tego telewizora nie wszyscy dostali.

tu niema "zależności" ja walczę od 12 lipca więc o prawie miesiąc jestem bogatszy w wiedzę od ciebie w tym temacie . To loteria żeby dać ludziom nadzieję , w loterii ktoś dostaje przedmiot i pisze pozytywa i na koncie pojawiają się pozytywy więc pozornie jest dobrze .

A może jestem szczęściarzem....
zdecydowanie tak ja od lipca ani kasy ani telewizora tylko wieczne obietnice "najpóźniej w środę" potem "najpóźniej w piątek" i tak tydzień w tydzień . Tak ze ciesz się chłopie że masz i nie psuj nam krwi bo poszkodowanych jest wielu a szczęśliwców garstka .
 

pkomp

New member
szczęśliwców garstka?nawet w tym wątku jest tych szczęąśliwców więcej niż poszkodowanych - nie naginaj faktów....
tym bardziej że możesz spojrzeć na wciąż napływające komentarze - takich co nie dostali sprzętu ani kasy jest raptem kilka....

trzeba tez poznac kilka faktów na temat takiego handlu żeby móc zrozumiec i oceniac więc najpierw się dokształć w tym temacie a dopiero zrozumiesz dlaczego sa problemy
 

lukaszgru

New member
Moi drodzy,
uważam, iż nie ma żadnych podstaw aby dyskutować, czy opisywany sprzedawca jest rzetelny. Bo nie jest. Klienci kupujący sprzęt wart kilka tysięcy złotych powinni być obsługiwani w inny sposób. Ja na telewizor czekam od 02.08 i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem ani towaru, ani zwrotu pieniędzy. Dodam, iż nie otrzymuję żadnych odpowiedzi na zadawane pytania mailem. Sprawa jest karygodna, a na moim biurku leży komplet wydrukowanych dokumentów dotyczących transakcji po to abym w dniu jutrzejszym mógł sprawę zgłosić na policję. Postąpił bym inaczej, gdybym chociaż otrzymał informację dotyczącą jakiegokolwiek powodu tak długiego opóźnienia. Jednak w tej sytuacji nie jestem w stanie zrozumieć sprzedającego. Sprawa jest o tyle trudna, iż telewizor miał być prezentem dla rodziców – a w tym momencie transakcja na allegro stałą się również kompromitacją (w oczach moich rodziców) dla serwisu allegro. I na to obsługa tego serwisu również powinna wziąć poprawkę.

pozdrawiam
 

lukaszgru

New member
Ja przygotowałem:
- wydrukowaną stronę aukcji (może niedługo zniknąć a chcę mieć na papierze co kupiłem, za ile, jakie były koszty dostawy oraz jaki był opis aukcji)
- wszystkie maile jakie otrzymałem z allegro (ten który przychodzi automatycznie, po wygraniu aukcji, oraz ten, iż skorzystałem z opcji płacę z allegro)
- potwierdzenie przelewu
- korespondencję, jaką prowadziłem ze sprzedającym (a raczej monolog z mojej strony)

Przygotouj wszystko co dotyczy tej tranzakcji, tak aby policja mogła jak najszerzej zająć się tą sprawą.

Musisz się uzbroić w cierpliwość – przyjęcie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa trwa na policji ok. 2 godzin (zależy to od bystrości funkcjonariusza oraz jego sprawności)

Pozdrawiam i powodzenia
 

dobek13

New member
szczęśliwców garstka?nawet w tym wątku jest tych szczęąśliwców więcej niż poszkodowanych - nie naginaj faktów....
tym bardziej że możesz spojrzeć na wciąż napływające komentarze - takich co nie dostali sprzętu ani kasy jest raptem kilka....

trzeba tez poznac kilka faktów na temat takiego handlu żeby móc zrozumiec i oceniac więc najpierw się dokształć w tym temacie a dopiero zrozumiesz dlaczego sa problemy

znowu mam dziwne "wrażenie" . Chyba faktycznie muszę cofnąć się do podstawówki . A jak jesteś obcykany w temacie to napisz jak to działa ludzie może będą wiedzieli na czym stoją wszak tu jesteś Senior Member , a nie karzesz mi się dokształcać , kolejny który podważa moje wykształcenie , o co kaman . A poza tym w czym mam się dokształcać w kombinowaniu jak ludzi w trąbę robić facet moja kasą obraca już 44 dni a zapłaciłem nie mało. Oczywiscie sorki mistrzu Postów: 776 :blagam:
 

Marcinelli

New member
szczęśliwców garstka?nawet w tym wątku jest tych szczęąśliwców więcej niż poszkodowanych - nie naginaj faktów....
tym bardziej że możesz spojrzeć na wciąż napływające komentarze - takich co nie dostali sprzętu ani kasy jest raptem kilka....
Nie wszyscy "nieszczęśliwcy" się już ujawnili. Poza tym jak widzę ci szczęśliwcy to w większości osoby kupujące albo maszynkę do golenia za 70 zł, albo ci którzy zamawiali TV jeszcze w czerwcu lub na początku lipca.
Ja w każdym razie dołączam do grona niezadowolonych (a raczej oszukanych). Zamówiłem TV w lipcu w "plusagd", minął już miesiąc, zapłaciłem przelewem, od tego czasu ani śladu telewizora.
trzeba tez poznac kilka faktów na temat takiego handlu żeby móc zrozumiec i oceniac więc najpierw się dokształć w tym temacie a dopiero zrozumiesz dlaczego sa problemy
Kupującego "fakty na temat takiego handlu" niewiele obchodzą. Firma ma USTAWOWY obowiązek dostarczyć sprzęt w 30 dni od momentu transakcji (nie wpłynięcia pieniedzy na ich konto tylko zawarcia umowy k-s, czyli zalicytowania), o ile strony nie umówią się inaczej, co tutaj nie ma miejsca. Jeśli tego nie jest w stanie wykonać, MA OBOWIĄZEK poinformować kupującego o tym fakcie i oddać pieniądze. Jeśli tego nie zrobi, firma po prostu łamie prawo. Polecam lekturę Ustawy z dn 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bez problemu można ją znaleźć w internecie.
Okolice Art 12 i Art 7.
Ja w każdym razie zebrałem już dokumenty do zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, na policji wyląduje to jescze w tym tygodniu o ile telewizor nie nadejdzie w najbliższych godzinach.
 

pkomp

New member
marcinelli ależ oczywiście masz rację...jednak sporo aukcji dotyczyło tv - wręcz bardzo duzo co mozna sprawdzic przeciez po numerach

spokojnie prawo czytałem również - trzeba miec na uwadze różne poslizgi - i zdaża się to naprawdę duzym i cenionym firmom a miałem z takimi przypadkami do czynienia.....

dobek idź krzyża lepiej bronić.....tak gośc wziął twoją kase i nia właśnie obraca...moze tv skończyły sie na magazynach w europie i czekają na kontener?pomyśl o tym bo na kontener czeka sie 2 tygodnie a później kolejny tydzień na dostawę..wiem bo zamawiałem sprzet yamahy i akai którego w europie nie było i czekałem na niego półtora miesiąca....
tyle że byłem o tym poinformowany że poczekam

a pieniążki wpłacone i wysłane do firm wyżej wymienionych - czyli zamrożone - dystrybutor musiałby je odebrac od nich po anulowaniu zamówienia i dopiero odesłac mi księgując to wszystko - a to swoje trwa i warto o tym wiedziec a nie bredzić

wrazęnia sobie zostaw na inne okazje - może ty jakiś jasnowidz jesteś?lotka obstaw w takim razie...i nie czepiaj sie ilości postów bo każdy ich troszkę ma skoro sie udziela - ale niektórych jak widac zazdrość zżera


zapominacie tez o jednej bardzo waznej kwestii - jesli sprawa zostanie zgłoszona na policje i zostanie wszczęte postępowanie to konta firmy zostana zajęte na poczet wypłat kasy dla poszkodowanych - a to nastąpi po zakończeniu postepowania więc jak będziecie mieli farta to zobaczycie je za rok
BUAHAHAHAHAH

dokształciłes sie dobek?
 

Marcinelli

New member
spokojnie prawo czytałem również - trzeba miec na uwadze różne poslizgi - i zdaża się to naprawdę duzym i cenionym firmom a miałem z takimi przypadkami do czynienia.....
Ależ nikt tego nie kwestionuje - w takim wypadku wystarczy mail "przepraszamy, ale z powodu ..... mamy opóźnienie/nie jesteśmy w stanie wywiązać się... Czy czeka pan na towar czy mamy zwrócić pieniądze ?"
I wtedy nikt się nie czepia, ustalamy rozwiązanie które satysfakcjonuje obie strony i już.
Natomiast jeśli firma kłamie na temat kolejnych terminów, mówi że czeka na transport i że telewizor już jedzie (i jakoś nie może dojechać przez dwa tygodnie), to czy to nie jest zwykła gra na zwłokę?

zapominacie tez o jednej bardzo waznej kwestii - jesli sprawa zostanie zgłoszona na policje i zostanie wszczęte postępowanie to konta firmy zostana zajęte na poczet wypłat kasy dla poszkodowanych - a to nastąpi po zakończeniu postepowania więc jak będziecie mieli farta to zobaczycie je za rok
BUAHAHAHAHAH

dokształciłes sie dobek?
Zgłoszenie na policję otwiera drogę do odzyskania pieniędzy z Allegro z POK-u, więc jest niezbędne. Daje szansę na odzyskanie JAKICHKOLWIEK pieniędzy. Jeśli nie zgłosisz, terminy miną, a potem komornik może nie mieć z czego spłacić wierzycieli bo kasa z konta firmowego dawno się rozpłynęła.
Poza tym postępowanie policyjne czy prokuratorskie pozwala na ustalenie czy do przestępstwa doszło, i ewentualnie ustalenie winnych - a były już w historii Allegro przypadki skazywania w procesach karnych za dużo mniejsze kwoty. Wtedy też dokładnie wiadomo kogo ścigać z powództwa cywilnego w pozwie zbiorowym
 

pkomp

New member
marcinelli przeczytaj dokładnie POK - czasem nie jest tak różowo jak allegro zachwala - sam się na tym przejechałem za durne 20 groszy prowizji od sprzedaży taniego smiecia.....i po POK
 

dobek13

New member
dobek idź krzyża lepiej bronić.....
może jesteś i senior ale klasa w lesie :lol:

dokształciłes sie dobek?

to twoja wersja nie wiedza a jak poniżej przeczytasz to scenariusz może być jeszcze inny więc nie wymądrzaj się

Temat znany wśród tzw pseudo-resellerów można było o tym czytać wielokrotnie w piśmie branżowym CRN. Dużo takich sklepików bazuje tylko na wysyłaniu towaru bezpośrednio z hurtowni do klienta końcowego nie mając fizycznego kontaktu ze sprzętem. Z początku jest fajnie obraca się kasą, potem przychodzi moment, że ma się dużo kasy - a to sobie kupię to a w ciągu paru tygodni spłacę przecież tamto i w tym momencie się zaczyna błędne koło. Zaczyna brakować kasy, są pierwsze opóźnienia itp. Ja kupowałem u nich TV samsunga w maju teg roku (wtedy jeszcze nie miałem pojęcia o tym wątku na forum) - na TV też czekałem prawie 2 tygodnie ale w końcu dostałem. Nauczka dla nas wszystkich nie brać w takich pseudo firmienkach, które otwierają zaraz działalność pod inną nazwą "bis" itp tylko w firmach, które istnieją wiele lat na rynku i mają towar ciut drożej. TV w końcu się kupuje na wiele lat i jak się zaplaci te 300zł więcej to chyba warto przynajmniej dla rzetelnej obsługi i szybkiego dostarczenia sprzętu.

i zakończmy tą dyskusję bo nerwy dokładasz . Jak by ci tyle czasu kasę wisieli , inaczej byś śpiewał .
 

lukaszgru

New member
Tak czy inaczej - mamy do czynienia z nierzetelnym sprzedawcą – nie mam co tego faktu ukrywać. Uczciwy sprzedawca:
- wysyła towar zgodnie z terminem realizacji
- odpowiada na maile
- odbiera telefony
- informuje o zmianach / brakach możliwości realizacji zamówień
Delikwent, o którym piszemy nie spełnia żadnego z powyższych kryteriów, dlatego w moich oczach jest nierzetelny. I nie mogę przyjąć żadnej z uwag, o których piszecie mających wpływ n a taki biznes.
Oszust lub krętacz. Tyle mogę powiedzieć. Właśnie dla tego dziś byłem na policji i złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

A ludzie, którzy czekając na przesyłkę 30 dnia i dający pozytywne komentarze typu:
"Towar zgodny z opisem, dotarł dzień po terminie podanym w regulaminie."
sami kreują rzeczywiśtość oszustów i manipulantów. Brawo - to po części Wasza zasługa. Niestety nie mieści się to w mojej optyce nawet na mizerną obsługę klienta. To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam wszystkich
 
Ostatnia edycja:

Mikul123

New member
pkomp to po co wystawia aukcje telewizorów jak czeka na kontenery. I nie strasz ludzi ze będą czekać na kasę bo jak ma firmę to maja mu z czego zabrać.
 

BLaDeND

New member
ja czekam na swoj telewizor prawie miesiac.

w ostatni czwartek sie wnerwilem i zaczalem dzwonic na komorke podana w aukcji (niby odbieraja 10-18). dzwonilem, dzwonilem i dzwonilem gdzies z 30 min az ktos odebral (!).po spokojnej rozmowie z Panem dowiedzialem sie ze maja problem z dostawcami (hurtownikami) i ze jesli do poniedzialku nie wysla TV to zwroca mi kase na konto. mialem jeszcze mailem podeslac numer konta. tak zrobilem. od tej pory kontakt mailowy "wzorowy" - odpowiedz w 1h.

wczoraj po moim mailu z potwierdzeniem wysylki lub zwrotem pieniedzy napisali ze przelali juz pieniadze na konto. dzisiaj czekam i zobaczymy czy kasa wroci. z wieczora postaram sie napisac czy doszlo.
 

Banan1970

New member
ja czekam na swoj telewizor prawie miesiac.

w ostatni czwartek sie wnerwilem i zaczalem dzwonic na komorke podana w aukcji (niby odbieraja 10-18). dzwonilem, dzwonilem i dzwonilem gdzies z 30 min az ktos odebral (!).po spokojnej rozmowie z Panem dowiedzialem sie ze maja problem z dostawcami (hurtownikami) i ze jesli do poniedzialku nie wysla TV to zwroca mi kase na konto. mialem jeszcze mailem podeslac numer konta. tak zrobilem. od tej pory kontakt mailowy "wzorowy" - odpowiedz w 1h.

wczoraj po moim mailu z potwierdzeniem wysylki lub zwrotem pieniedzy napisali ze przelali juz pieniadze na konto. dzisiaj czekam i zobaczymy czy kasa wroci. z wieczora postaram sie napisac czy doszlo.
Witam !
Mój TV mieli wysłać w piątek, kolejny zresztą ;) Oczywiście nie wysłali, bo towar nie dojechał i miał być wysłany w poniedziałek. Też nie został wysłany, tylko, że w mailu dostałem informację, że jeśli do środy "magazyn główny" nie wyśle sprzętu to mam podać numer konta do zwrotu pieniędzy.
W moim przypadków telefonów nie odbierają. Kontakt mailowy jest na bieżąco, tyle, że mało "konkretnie".
Pozdrawiam
 
Do góry