El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

migosia

New member
Nie wiem, czy to ten mój post zadziałał czy interwencja Allegro po mojej informacji, że idę na policję, ale plusrtv przed chwilą oddali mi moje pieniądze za telewizor. Nadal nie polecam sklepu bo co się nadenerwowałam to moje- ale szczęśliwa radzę: nie poddawać się!:)
 

Ros

New member
lukaszgru - no pierwszy raz wpadka na Allegro i wolę wykazać się "nadgorliwością". Dlatego zamierzam mieć argumenty nie do obalenia. W jakim pionie policji składać dokumenty, wystarczy zwykły osiedlowy komisariat, czy musi to być komenda miejska/wojewódzka - i specjalna komórka do zwalczania oszust gospodarczych/ internetowych ?
 

shaman2929

New member
Ja też wybieram się na Policje, kupiłem TV 02.08.2010r., stwierdzam że nie ma już na co czekać tylko trzeba przystąpić do działania bo nadal kontaktu zero.
 

Ikar_19

New member
Witam
Piszę w sprawie elpc19 firmy El-sat Elektronika Serwis i pokrewnych. Chciałbym złożyć pozew zbiorowy w sprawie oszustwa. Jeżeli ktoś tak jak ja został oszukany przez pana Artura Kozikowskiego to niech pisze. Ja mam jednego znajomego prawnika i postaram się by ten pan zapamiętał moje imię i nazwisko do końca życia. W grupie mamy o wiele większe szanse. Piszcie. Potem ewentualnie będziemy zbierać kontakty.

pozdrawiam
 

Ikar_19

New member
Dodam jeszcze że złożyłem dnia 25.08.2010r. zawiadomienie o oszustwie na policji, poinformowałem o całej sprawie Allegro i wydałem stosowny komentarz. Nie czekajcie i zgłaszajcie sprawę na policję jak najszybciej. Potem pozew zbiorowy. Jeśli znajdą gościa a to kwestia czasu to wyrok jest o wiele surowszy.
 

Ikar_19

New member
Dodam jeszcze że jednym z moich znajomych jest też prawnik a obecnie senator Zbigniew Cichoń. Kiedyś i ja mu odrobinę pomogłem, to teraz on z pewnością pomoże mi. Da radę i wydeleguje jednego z asystentów by sprawa była prowadzona rzetelnie i sprawnie. Mam nadzieje że pan Artur Kozikowski zostanie surowo ukarany.

pozdrawiam
 

Cartrans

New member
Ja również zakupiłem sprzęt u elpc19 - dwa TV za ponad 5tys zł. 5 sierpnia zapłaciłem im całość na konto. Pisali na początku, że zamówienie jest w trakcie realizacji i na pewno wkrótce otrzymam sprzęt. Jadnak wczoraj minęło 14 dni roboczych, kontakt się urwał, a sprzętu nie ma i zwrotu kasy też nie ma.
Do tej pory czekałem aż minie ich regulaminowy czas. Ale teraz już zaczynam myśleć o oddaniu sprawy na Policję i rozpoczęcia w Allegro procedury POK...
 

scoripon

New member
Witam
Ja kupiłem telewizor u elsatrtv - Pan Artur Kozikowski. Pieniądze wpłaciłem 03-08-2010, kilka dni później konto zostało zawieszone. Na tym mój kontakt z tą firmą sie zakończył, nie odpisują na maile, nikt nie odbiera telefonu. Czekam już dwa tygodnie na TV. Zastanawiam się czy iść już na policję, czy poczekać te ustawowe 30 dni.
 

katefete

New member
elpc19

Witam. 30 lipca zakupilem u elpc19 aparat nikon. na początku był kontakt, teraz nie ma w ogole. wlasnie zalozylem spor na allegro. co to za firma?! o ile mozna temu czemuś nadac takie miano. nie pozostaje mi nic innego jak czekac, a jak sie juz naprawde w%^&*(, to samemu pojade do giżycka. zastanawiam sie nad pozwem zbiorowym. pozdrawiam
 

sylenka

New member
Witam, też kupiłam telewizor Samsung w EL SAT PLUS i wpłaciłam pieniądze podobnie jak scoripon 03.08.2010. Dodzwonienie się do tej firmy graniczy z cudem. Jedynie kontakt mailowy był jako taki. W poniedziałek napisali żebym podała numer konta, to wyślą kasę. I tak czekam do dzisiaj. Maile ślę non stop z pytaniem kiedy nareszcie mi prześlą kasę. I nic, od poniedziałku zero odezwu. Czy w tym tygodniu firma odpisywała do was na maile? Też myślę nad pozwem. Najgorzej, że ta cała sytuacja kosztuje sporo nerwów:(
 

katefete

New member
Witam, też kupiłam telewizor Samsung w EL SAT PLUS i wpłaciłam pieniądze podobnie jak scoripon 03.08.2010. Dodzwonienie się do tej firmy graniczy z cudem. Jedynie kontakt mailowy był jako taki. W poniedziałek napisali żebym podała numer konta, to wyślą kasę. I tak czekam do dzisiaj. Maile ślę non stop z pytaniem kiedy nareszcie mi prześlą kasę. I nic, od poniedziałku zero odezwu. Czy w tym tygodniu firma odpisywała do was na maile? Też myślę nad pozwem. Najgorzej, że ta cała sytuacja kosztuje sporo nerwów:(

a czy mogłaby Pani podac maila , na ktory pisała Pani? ja zakupiłem u elpc19, ale wiem, ze to ta sama ,,firma". dziekuje
 

migiell

New member
... W poniedziałek napisali żebym podała numer konta, to wyślą kasę. I tak czekam do dzisiaj. Maile ślę non stop z pytaniem kiedy nareszcie mi prześlą kasę. I nic, od poniedziałku zero odezwu...

Ja taką informację dostałem 8 sierpnia i do tego czasu ani kasy na koncie ani żadnego kontaktu!

Jak najbardziej jak będziecie przygotowywali pozew zbiorowy to się przyłączam.
 

Cicero

New member
Czy ktokolwiek próbował skontaktować się przez gg z panem Zbyszkiem? Pan figuruje od rana jako dostępny, ale na tym jego rola się kończy. NR 11480217
 

Ikar_19

New member
Do pana Zbyszka też pisałem ale jakoś chyba nie przepada za mną. Też dzwoniłem ale jakoś nie odebrali telefonu. Kiedyś znalazłem jakiś numer komórkowy el sat elektronika serwis i zadzwoniłem. Poinformowano mnie że to telefon prywatny i że nie mają nic wspólnego z jakimiś telewizorami. Ponadto powiedziano mi że to nie pierwszy telefon w sprawie kupna na Allegro.
 

Ikar_19

New member
Dnia 16.08.2010r. poinformowano mnie emailem że mogą mi zwrócić pieniądze. Dziś mamy 26.08.2010r. i jakoś pieniądze nie dotarły. Wczoraj oddałem sprawę na policję gdzie funkcjonariusz powiedział mi że to już druga sprawa dotycząca Artura bądź Renaty Kozikowskich a mieszkam w 20 tys. miejscowości
 

migiell

New member
Czy ktokolwiek próbował skontaktować się przez gg z panem Zbyszkiem? Pan figuruje od rana jako dostępny, ale na tym jego rola się kończy. NR 11480217

Na gg próbowałem wielokrotnie bez rezultatu. Telefoniczne raz udało mi się dodzwonić ale to chyba jakiś cud był, było to jakiś tydzień temu, od tego czasu próbuje dodzwonić się o różnych porach dnia i bez rezultatu.
 

Ikar_19

New member
Witam
jak piszą mieszkańcy Giżycka firma el-sat ma kilka oddziałów i jest to prawdą co było napisane w ofercie Allegro, jednakże z dniem 24.08.2010r. tj. wtorek firma zaczęła się wyprowadzać powoli z kolejnych oddziałów. Szczegóły El-Sat, str. 13 | OFG.pl
 

Lord_Noel

New member
Witam,

Brat polecił mi Państwa forum, gdyż sam zostałem wplątany w tą sprawę. Zakupiłem telewizor u użytkownika elpc19 i oczywiście zapłaciłem z góry.
Co dalej? Zrobię, jak każdy - Policja. Byłem już u znajomego Policjanta na krótką rozmowę. Poinformował mnie, gdzie się udać. Co musicie zabrać? Wszystkie wydruki waszych wiadomości mailowych, dowód wpłaty, wszystkie "odpowiedzi" sprzedającego, no i najlepiej jeszcze komentarze z allegro.pl, aby Policja wiedziała, że to nie jedyny przypadek. Najlepiej udać się do komendy głównej, gdyż i tam pewnie sprawa jest kierowana - wydział przestępstw gospodarczych.
Jakie kroki ja uczyniłem? W poniedziałek mam umówione spotkanie z dwoma funkcjonariuszami Policji, jak i również z trzema prawnikami. Myślę, że jak wtedy się wszystkiego dowiem, a liczę naprawdę na konkrety, to o wszystkim was poinformuję. Mam nadzieję, że jakoś będę mógł pomóc w tej sprawie. Jutro jeszcze porozmawiam z pewnymi osobami i może uda się coś napisać do nielubianej przeze mnie gazety, ale gazety, która potrafi wprowadzić zamieszanie.

Pozdrawiam was i nie stresujcie się - damy radę!

Informujcie, jak coś będziecie wiedzieć - pewne informacje!
 

pkomp

New member
i czego się dowiesz?idziesz na policje kierują cię do działu zajmującego sie przestępstwami gospodarczymi i zgłaszasz przestepstwo
wydruk komentarzy możesz sobie darowac - nie ma za wiele wspólnego ze sprawą - czy zgłosisz tylko ty czy setka innych nie ma żadnej różnicy - przestepstwo to przestepstwo azkolwiek jak widac po pogrożeniu parę osób odzyskało kasę

i jak mówiłem jak zacznie sie sprawa i zostana zajete konta to albo allegro odda ci kase(jak masz czyste konto u nich) albo bedziesz czekał na zwrot do zakończenia procesu a to juz moze potrwac bardzo długo(szczególnie jak okaże sie że sa juz zlicytowani i kompletnie nie wypłacalni)
 
Do góry