Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Tidus1024

New member
Bez reklam
U mnie pomysł z karniszami nie przejdzie. Muszę myśleć o czymś bardziej wife friendly. A co kalibracji - jej efekty najlepiej ocenić na podstawie odcieni skóry - po prostu po zaciemnieniu przyjrzyj się jej odcieniom - jeśli nadal są w porządku, to znaczy, że nic się nie stało, a Ty uratowałeś kolejny procent utraconego przez refleksy świetlne kontrastu ANSI ;)
 

maracz

New member
Kurna chata, żyłbym w słodkiej nieświadomości gdyby mi coś nie kazało zajrzeć za ekran podczas projekcji, nie wiem czy to jakaś poważna wada ale ten mój ekran prześwituje, np. widać od lewej strony jak poruszają się końcowe napisy, będzie to prześwitywanie miało jakiś negatywny wpływ na jakość obrazu?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
maracz - gigantyczny. Właściwie równie dobrze można rozwiesić prześcieradło i na nim wyświetlać - też prześwituje. A właściwie - co to za ekran?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Prześcieradło już było za moją nieśmiałą sugestią, na próbę rozmiaru i położenia obrazu, tak więc różnica z ekranu jest... :D
 

maracz

New member
Ekran to "Taga Harmony Amber" doprawdy nie wiecie ile ten ekran mi zdrowia już zeżarł a teraz jeszcze dochodzi to prześwitywanie, słuchajcie...ale to nie jest tak że światło z projektora przebija ekran i świeci na tylną ścianę pomieszcenia, widać z tyłu tylko zarysy wszystkiego co białe w wyświetlanym obrazie.A jak bym z tyłu ekranu np.przylepił coś co będzie zapobiegać prześwitywaniu?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zapobiegnie prześwitywaniu, ale niewiele Ci da. Cały klops z prześwitem polega na stracie światła emitowanego przez projektor, zamiast się odbić od ekranu w stronę widza, jest tracone z tyłu ekranu. Jeśli owo prześwitywanie jest minimalne, to i strata również jest niewielka... :)

Jeśli prześwitywanie jest duże, to można by na przykład pomyśleć o czymś odbijającym za ekranem, np biała płaszczyzna, ale na pewno zmieni to charakterystykę ekranu, i tu pytanie w którą stronę? :rolleyes:
 

maracz

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czyli tą białą płaszczyznę przykleić bezpośrednio do tyłu ekranu czy ustawić w pewnej odległości za nim?

Ciekawe czy można kupić gdzieś materiał na ekran sprzedawany luzem z rolki?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja bym nie przyklejał, nie wiadomo jak to wpłynie na ekran. Najlepiej powiesić / postawić tuż przy tylnej powierzchni ekranu, tak by ekran się stykał z ową płaszczyzną...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie patrzyłem. Optoma jest o kilka centymetrów szersza niż przestrzeń pomiędzy szafą a regałem którą dysponuję, tak więc krawędzie ekranu i dolną listwę mam za nieco odsuniętymi od ściany meblami... :roll:
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
maracz napisał:
Kurna chata, żyłbym w słodkiej nieświadomości gdyby mi coś nie kazało zajrzeć za ekran podczas projekcji, nie wiem czy to jakaś poważna wada ale ten mój ekran prześwituje, np. widać od lewej strony jak poruszają się końcowe napisy, będzie to prześwitywanie miało jakiś negatywny wpływ na jakość obrazu?
Już kilka postów wczesniej opisałem mój problem z ekranem mam projektę i częśc ekranu jest na oknie gdy swieci slonce i dasz ręke za ekran to dokładnie widać dłoń a podczas projekcji za ekranem też widać wyswietlane cświatło jeszce raz pytam jak u was z tym przepuszczaniem przez ekran swiatła
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Ja z całą pewnością tego problemu nie mam - sprawdziłem zaraz po poście zaniepokojony, że coś takiego może w ogóle się zdarzyć. Jeśli prześwituje to na chłopski rozum gramatura jest zbyt mała. Dziwaczna sprawa z tą Projectą :confused:
 

NosferX

New member
Podzielę się wrażeniami na temat ekranu Avtek(ktos pytal o ta firme).
Kupilem jakis miesiac temu na allegro 240x135 16:9 z czarnym obramowaniem Matt White 1.0, zwijany recznie
Podlaczony mam Epson TW 700 z odleglosci ok 3,6 m. Daje obraz na cala powierzchnie ekranu czyli 230x130.
Kolory zywe, ladnie swiatlo sie rozklada(sciany i sufit mam pomalowane na fiolet, podloga panele ale raczej matowe). Swietnie sie oglada bo to w koncu ok 106" ale...
Mialem problemy ze zwijaniem ale sobie poradzile i sie nauczylem
Faldki i podwijanie bokow wystepuje ale szczerze mowiac nie przeszkadza to w zadnym razie w ogladaniu filmow no chyba ze sa bardzo statyczne sceny na jednolitym tle to wtedy lekko to widac
Ciemne sceny niestety sa slabo wyrazne- to znaczy zlewaja sie ciemne postacie z tlem itp ... probowalem wykalibrowac obraz ale nadal mi sie to nie udalo
Macie na to jakis sposb?Co podkrecic- jasnosc(wychodzi za szaro), kontrast gamme? Uzywam projektora w trybie Theater Black 2.

Podsumowujac.Jestem zadowolony z ekranu(cena ok 600 zl z przesylka) oraz uzyskanego obrazu. Sa mankamenty ale trzeba sie przyzwyczaic przy ograniczonym budzecie.
 

Fanek

New member
Bez reklam
a jakiej firmy to ekran? bo raczej nie Kraftmann jak na początku przeczytałem "czarne obwódki". to zwijany czy półramowy ?

co do ustawień TW700 to zdaje sie były te:
* Black Theater 1
* White level : +2
* Black level : -1
* Color Intensity : +2 (!!?!)
* Hue : 0
* Sharpness : "advanced mode " with :
- high level enhancement : +11
- low level enhancement: +11
- horizontal sharpness : +7
- vertical sharpness : +7

* color temp: 6500K
* skin tone : +4
* RGB set up :
-* OFFSET *-
-- R : -25
-- G : -4
-- B : +10

-* BIAIS *-
-- R : +5
-- G : +7
-- B : +25

* Gamma personnal (graphical mode) :
(+1)-(+7)-(+10)-(+9)-(+10)-(+7)-(+6)-(+5)-(+8 )

* IRIS : ON
picture with more 3D effect on the screen (black are deeper...colors are saturated but not so much...
Doux poprawione lepsze!

i
I have changed the White point and black point setting for better black :
(+3) for the WP and (-1) for the BT.



black theatre jest bardzo ciemny, ja używam BT1 i do niego te ustawienia są. ekran biały gain 1.0
 

dread

New member
Bez reklam
NosferX napisał:
Ciemne sceny niestety sa slabo wyrazne- to znaczy zlewaja sie ciemne postacie z tlem itp ... probowalem wykalibrowac obraz ale nadal mi sie to nie udalo
Tzn. jak i czym kalibrujesz ? I co robi za źródło (dvd, blu-ray, komputer?)

PS. Zdecydowanie odradzam przepisywanie ustawień (a szczególnie gamma czy RGB) od innych osób - w 99% przypadków tylko Ci zaszkodzą w stosunku do ustawień fabrycznych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry