Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

NosferX

New member
Tak jak pisalem to uzywam ekrany Avtek-recznie zwijany do kasety podsufitowej

Co do ustawien color mode TW 700-Theater Black 2
Ekran jest matowy 1.0 bialy.
Byc moze sprobuje ustawien jakie podales.
Dzieki za odpowiedz.
 

erni111

New member
witam. nie wiem co zrobic bo chce kupic ekran ramowy lub polramowy ale zona sie nie zgadza bo nie chce by cos wisialo na stale. czy moze mi ktos dordzic czy w recznych ekranah jest widoczne faldowanie? i czy to przeszkadza? i z jakiej firmy kupic taki recznie rozwijany? z gory dziekuje
 

maracz

New member
Ja ze swej strony mogę Ci doradzić żeby dużym łukiem omijać ekran TAGA HARMONY AMBER jest a raczej był pomarszczony(co niestety było widoczne podczas oglądania) a mechanizm zwijający jak się raz popsuł tak już nikt tego nie mógł naprawić,nawet w serwisie.
 

erni111

New member
kraftmann czy optoma czy firma co ma ekran wersal tam tez sa jakies zwijane! ogladam na jasno zoltej scianie juz ok 1 roku wiec czas cos zmienic ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
optoma9092 recznie zwijany, nie jest idealnie gladki, ale nie przeszkadza w ogladaniu, widac nierownosc tylko na bialym tle, nie zauwazylem pogorszenia jakosci wyswietlanego obrazu
 

erni111

New member
witam!!!! nie mam za bardzo kasy a chialem kupic ekran zwijany by jakos przepekac zimowy okres. chcialem kupic zwijany za ok 300 zl a pozniej moze kraftmanna ale to szkoda raczej kasy na 2. wiec zrobie samemu z plyty HDF. wyjdzie mnie to nie duzym kosztem bo mieszkam w powiecie firm stolarskich:D ramkę tez wiem z czego zrobic. oczywiscie narazie chce pomalowac zwykla farba. slyszalem cos o farbie DULUX! jak sie dorobie to zrobie nowy i pomaluje farba screen goo! nie mam sil wybierac ktory jest dory ktory nie z ekranow ramowych lub zwijanych. tylko jest jedno male ale. jaki kolor zrobic ekranu bialy mat czy szary mat? pokoj mam takiego koloru jak na focie!!!! to taki zielonawy. prosze o pomoc.
 

Attachments

  • S6300433.JPG
    S6300433.JPG
    37,3 KB · Wyś: 1113

hrikesha

New member
Moje pytanie dotyczy ekrany dla projektora Benq 624. Wg obliczeń kalkulatora powierzchnia wyświetlanego obrazu w moim przypadku będzie max 218(w)x164(h) a min 198x149. Zamierzam prowadzić za jego pomocą korepetycje raczej w zaciemnieniu (tylko lampa przy dzieciakach żeby widziały co piszą w zeszytach) oraz stosować go do użytku własnego (filmy z komputera, tv sat w tym kanaly hd). Jaki ekran i jakiej wielkości musze kupic, żeby móc wykorzystać zarówno 4:3 jak i 16:9. Montaż na ścianie,reczne rozwijanie,ramki
 

absolus12

New member
Witam

Właśnie jestem na etapie wykańczania dedykowanego pod kino pokoju. Ma on ok 21m2, długość to 5,3m, szerokość 4,1m i wysokość 2,3m. Specjalnie zgodnie z waszymi poradami pomalowałem pokój na ciemne kolory, ściana na której będzie ekran jest niemal czarna + pasy ok 1m na suficie i 1m przy brzegach projekcyjnej ściany. Projektor będzie zamontowany na suficie.

Zamierzam kupić Optomę HD20 lub Vivitek H1080

Jaki ekran ramowy możecie polecić dla mnie? Kanapę mogę postawić w każdej odległości od ekranu..

Jakia powinna być odległość od ekranu do prostopadłej/przylegającej ściany (ściana projekcyjna ma 4m) - wiadomo ekran nie może być na całej ścianie i jaka powinna być odległość ekranu od sufitu.

Początkowo chciałem jak największy ekran ale nie wiem czy nie będzie to największym błędem, jakie optymalne rozmiary powinny być w takich warunkach.

na ekran chciałbym wydać max 1000pln - czy za te pieniądze jest to możliwe?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za rady i poświęcony czas
 
Ostatnia edycja:

maracz

New member
Absolus12->Mam podobny pokój do Twojego, oglądam z 4m obraz o wielkości 100", chociaż mogę go w każdej chwili też zwiększyć o kilka cali gdyż specjalnie kupiłem nieco większy ekran żeby w razie w miarę rosnących potrzeb na wielkość obrazu mógłbym swobodnie obraz zwiększyć a to że obecnie obraz nie pokrywa całego ekranu w zupełności mi już nie przeszkadza.
 

erni111

New member
ekran

wlasnie doszedl do mnie ekran rmowy kraftmanna. mam maly problem z boku po naciagnieciu pokazaly mi sie zgrubienia materialu ktore powinne byc za rama!!!! jak to zrobic by tego nie bylo jak zalozyc material? pomocy
 

Attachments

  • Zdjęcie000.jpg
    Zdjęcie000.jpg
    245,9 KB · Wyś: 157
  • Zdjęcie002.jpg
    Zdjęcie002.jpg
    249,4 KB · Wyś: 112

erni111

New member
ekran

ok dalem rade z pomoca pana ROMANA z firmy kraftmann. foty i opis umieszcze. a co do samego ekranu to jestem niesamowicei zadowolony. nie mialem czasu opisac ale zrobie to!! z gory dziekuje firmie KRAFTMANN i panu ROMANOWI!!!! Dzieki Romek!
 
Do góry