Egreat R6S

Przemo86

New member
Panowie,pomożecie?
Chcę w końcu coś kupić bo moja Wiwa HD-5 poszła do innego odbiorcy a ja chcę zakupić w to miejsce coś innego. Chcę mieć pewność co do Egreata więc zapytam bo chcę mieć jednoznaczną odpowiedź:

1. Czy Egreat odtwarza obrazy ISO z płyt DVD i Blu-ray skopiowane 1:1 bez żadnej kompresji?

2. Czy Egreat wyśle mi przez HDMI do amplitunera sygnał w nowych formatach Audio czyli DTS HD-MA ; DTS HD-HR ; Dolby True HD itd... ? – mam kilka obrazów ISO i plików mkv w nowych formatach dźwięku.

3. Posiadam sporo obrazów ISO i innych plików HD gdzie prędkość bitów sięga 40Mbps w pliku AVC High@L4.1 . Czy taka prędkość bitów nie spowoduje klatkowania odtwarzanego pliku?

4. Posiadam zewnętrzny HDD z USB 3.0 1TB. Czy USB 3.0 nie będzie zbytnio obciążało poboru prądu na USB w odtwarzaczu?

5. Czy Egreat odtworzy pliki .wav 5.1 z CD-DTS ?

Wcześniej miałem Wiwę HD-5 która to nie miała NAJMNIEJSZEGO problemu z jakimkolwiek plikiem video z jakimkolwiek dźwiękiem HD czy też innymi plikami audio ani obrazem ISO bez względu z jaką prędkością bitów byłby plik. 40 Mbps i więcej szło bez mrugnięcia okiem z HDD lecz postanowiłem dodać do mojej 4 letniej plazmy coś co mi umożliwi przeglądanie netu itp. Jak jest z Androidem na pokładzie? Można go sukcesywnie wykorzystać czy to zbędny bajer na pokładzie? Chodzi mi konkretnie o przeglądanie internetu za pomocą przeglądarki www i inne rzeczy zamiast włączania komputera by coś sprawdzić itp. Także wykorzystywanie innych aplikacji z Androida które czasem wykorzystuje w samrtfonie. Noi kwestia samego androida, obecnie niby jest wersja 2.3 Czy można ją zaktualizować do 4.1?


1. Nie wiem jak z płyt, ale z dysku zew.bez problemu ciągnie pełne BluRay. Sam ostatnio odpaliłem Predatora 40 GB.

2. Oczywiście, że tak.

3. Nie, nie spowoduje. Bez problemu idą nawet filmy 60 FPS.

4. Nie wiem :D


Android w tym urządzeniu, to zbędny dodatek. Przeglądanie neta bez klawiatury i myszki chyba jest niemożliwe. Może i można, ale ja bym prędzej osiwiał do reszty ;)

Generalnie ja go używam tylko i wyłącznie do odpalania filmów HD, i do tego nadaje się idealnie !
Dźwięk i obraz żyleta. Porównywalny z PS 3.

Z reszty nie korzystam- oprócz pogody :)
Większość serwisów nie działa na oryginalnym sofcie. Podobno lepiej jest na czeskich softach.

Po miesiącu użytkowania jestem zadowolony.
 

muzyk219

New member
Android w tym urządzeniu, to zbędny dodatek. Przeglądanie neta bez klawiatury i myszki chyba jest niemożliwe. Może i można, ale ja bym prędzej osiwiał do reszty ;)

Generalnie ja go używam tylko i wyłącznie do odpalania filmów HD, i do tego nadaje się idealnie !
Dźwięk i obraz żyleta. Porównywalny z PS 3.

Z reszty nie korzystam- oprócz pogody :)
Większość serwisów nie działa na oryginalnym sofcie. Podobno lepiej jest na czeskich softach.
Generalnie chce przeglądać net w celu przeczytania tego czy owego,obejrzenia czegoś na YouTube bez konieczności odpalania komputera. Oczywiście podłączyłbym bezprzewodową myszke i klawiaturę.
Chodzi mi o to czy na tym urządzeniu jest to w miarę możliwe czy też funkcjonalność przeglądarki jest totalnie bez sensu? Sprzedałem moją WIwę HD-5 we celu kupienia czegoś co miałoby te same możliwości plus przeglądarka www. Moja Wiwa doskonale sprawdzała sie jako porządny pełnoprawny odtwarzacz HD w Egreacie widze możliwość przeglądania netu i o to pytam jak to z tym jest?Czy ewentualny inny soft niż oryginalny umożliwi przeglądanie w miarę po ludzku?
 

mlody11

New member
Czy ktoś z Was spotkał sie z problemem "znikających" plików wgranych przez FTP albo SMB na dysk podłączonego przez USB?

Jeśli nagram coś na dysk USB bezpośrednio na PC wszystko jest OK ale jeśli wgrywam cokolwiek na ten sam dysk podpięty do odtwarzacza przez FTP to po wyłączeniu urządzenia i ponownym włączeniu wgrane pliki znikają!...

Wgrany soft 3.0.5.5 Czeski...

Co może być przyczyną takiego zachowania?
 

fazo

New member
Tego rodzaju sprzęty mają bardzo słabe procesory z dobrymi dekoderami sprzętowymi. W związku z tym wszystko poza odtwarzaniem treści video/audio chodzi słabo, nawet menu.
 

coobah

Member
Bez reklam
Czy ktoś z Was spotkał sie z problemem "znikających" plików wgranych przez FTP albo SMB na dysk podłączonego przez USB?

Jeśli nagram coś na dysk USB bezpośrednio na PC wszystko jest OK ale jeśli wgrywam cokolwiek na ten sam dysk podpięty do odtwarzacza przez FTP to po wyłączeniu urządzenia i ponownym włączeniu wgrane pliki znikają!...

Wgrany soft 3.0.5.5 Czeski...

Co może być przyczyną takiego zachowania?


Miałem podobnie gdy wgrywałem pliki bezpośrednio z poziomu Win7.
Odkąd zacząłem je wrzucać poprzez Total Commander, z zaznaczeniem przy kopiowaniu jakiejś tam opcji związanej z NTFS, tego problemu nie ma. Wchodzą bez problemu.
 

mirosa

New member
Nie jest tak kolorowo z Blu-Ray-3D.iso

Witam.Po prawie dwóch latach użytkownia R6S muszę opisać jego mankamet co do odtwarzania kopii 1:1 filmów Blu-Ray .Ostatnio odtwarzałem film Samoloty Blu-Ray 3D.iso kopia 1:1.Film nie składa się tak jak większość filmów z jednego czy dwóch podstawowych plików .m2ts tylko z kilkudziesięciu mniejszych plików .m2ts i .ssif.Przy odtwarzaniu można zauważyć ,że nie ma płynnego przejścia między tymi plikami ,a że jest ich kilkadziesiąt to staje się to bardzo denerwujące (zrywanie wideo i audio).Film na kompie czy laptopie idzie płynnie ,nagrany na płytkę i odtwarzany w stacjonarnym również.Tak samo dzieje się z filmem Auta 2 BD 3D.iso kopia 1:1 ,który też składa się z kilkudziesięciu mniejszych plików .m2ts i .ssif.Do teraz jakoś jakoś tego nie zauważałem ,ponieważ filmy ,które oglądałem do tej pory składały się raczej z jednego lub dwóch podstawowych plików z filmem i trudno było to stwierdzić powiedzmy w połowie filmu (można było nie zauwżyć) ,ale jeżeli ma to miejsce co paredziesiąt sekund to jest to duży mankament tego pleyera ,że nie ma płynności w przechodzeniu z pliku do pliku w jednym filmie.Chciałbym jeszcze zaznaczyć ,że mam dostęp do trzech R6S i na wszystkich jest to samo na wszystkich dostępnych softach.Jeżeli ktoś ze śledzących to forum oglądał te filmy w BD 3D.iso 1:1 i nie swierdził tego problemu to proszę mnie poprawić.
 

mirosa

New member
mirosa, co prawda nie był to film 3D, ale oglądałem Predatora 1:1 BluRay 42 GB i nic takiego nie zauważyłem.
Tak rozumiem ,ale tak jak pisałem Samoloty czy Auta2 1:1 mają kilkadziesią plików .m2ts z głównym filmem i egreat przechodząc miedzy tymi plikami bardzo chrzani film.Proponuję sprawdzić Predatora ile ma plików .m2ts z głównym filmem?Bo jeżeli ma jeden(to jest OK) lub dwa to nawet mogłeś tego nie zauważyć.
 

zwierzak11

New member
sprawdziłem samoloty - faktycznie nie ma płynnego przechodzenia i troszkę czasami obraz rwie- zobaczę inne iso 3d ( w tej kontrukcji m2ts)- bo może nie jest to wina egreata, chociaż jest to model sprzed ponad 2 lat i może ma wady ?? używam go też prawie 2 lata
 

syberka

New member
A ja mam problem z PLIMS.wrzucilem soft z poludnia z Mos.Ale bylo sporo zaciec( pewnie pozozstalosci)poprzednich softow.Mimo to zainstalowalem PLIMS bez problemow.Dzis postanowilem wgrac soft od nowa.I tu jest problem-nie mge zainstalowac PLIMS.Najpierw info ze nie ma serwera,potem ze plik istnieje-a PLIMS nadal nie dziala?na sofcie CASTLE instaluje sie PLIMS bez problemu?Niestety nie dziala na CASTLE odtwarzanie plikow iso BD.Dlatego szukam takiego gdzie dziala PLIMS i odtwarzanie katalogow Bluray.
 

mirosa

New member
sprawdziłem samoloty - faktycznie nie ma płynnego przechodzenia i troszkę czasami obraz rwie- zobaczę inne iso 3d ( w tej kontrukcji m2ts)- bo może nie jest to wina egreata, chociaż jest to model sprzed ponad 2 lat i może ma wady ?? używam go też prawie 2 lata
Tak.Wcześniej tego nie zauważałem ,ale Samoloty składające się z kilkudziesięciu plików .m2ts dały mi dużo do myślenia.Już na samym początku filmu zaczyna rwać ,a później jest tragedia.Jest w tym obrazie dużo plików .m2ts po kilkaset MB z ,których składa się film.Mnie się wydaje ,że jest to mankament tego pleyera bo tak jak pisałem wcześniej mam pod ręką 3 sztuki R6S i na każdym to samo.
 

coobah

Member
Bez reklam
A ja mam problem z PLIMS.wrzucilem soft z poludnia z Mos.Ale bylo sporo zaciec( pewnie pozozstalosci)poprzednich softow.Mimo to zainstalowalem PLIMS bez problemow.Dzis postanowilem wgrac soft od nowa.I tu jest problem-nie mge zainstalowac PLIMS.Najpierw info ze nie ma serwera,potem ze plik istnieje-a PLIMS nadal nie dziala?na sofcie CASTLE instaluje sie PLIMS bez problemu?Niestety nie dziala na CASTLE odtwarzanie plikow iso BD.Dlatego szukam takiego gdzie dziala PLIMS i odtwarzanie katalogow Bluray.


Próbowałeś wgrać jakiś fabryczny soft?
Wrzuć jakiś fabryczny, bez dodatków, a dopiero potem 2.5.6.0 lub 3.0.1.0 z MOS'em.
 

syberka

New member
Tak właśnie zrobiłem-fabryczny potem 2.5.6.0 z Mos i nadal to samo.Jeśli wchodzę przez telnet nie podaję hasła"root"bo od razu wyświetla ścieżkę?Przy BestCastle nie ma tego problemu za to jest z katalogami BD
 

zwierzak11

New member
Tak.Wcześniej tego nie zauważałem ,ale Samoloty składające się z kilkudziesięciu plików .m2ts dały mi dużo do myślenia.Już na samym początku filmu zaczyna rwać ,a później jest tragedia.Jest w tym obrazie dużo plików .m2ts po kilkaset MB z ,których składa się film.Mnie się wydaje ,że jest to mankament tego pleyera bo tak jak pisałem wcześniej mam pod ręką 3 sztuki R6S i na każdym to samo.


sprawdziłem wreck it ralph iso 3d z wieloma m2ts i faktycznie też rwie- musi to być wada egreata- ciekawe jak spisują się z takimi iso inne odtwarzacze na realteku 1186 ??
 
Do góry