Egreat R6S

coobah

Member
Bez reklam
Jutro w ciagu dnia wrzuce do tematu plik z moimi ustawieniami. Wgrasz do programu i powinien Ci wszystko ladnie dograc z tego profilu.
 

Przemo86

New member
Witam,
czy wyciągając dysk przenośny z portu USB, Egreat posiada taką funkcję jak "bezpieczne usuwanie przedmiotu", aby go nie uszkodzić ?
 

Przemo86

New member
sprawdzałeś czy czasem naciskając guzik "eject" na pilocie nie uruchamia się taka funkcja?


Witaj,
działa :)

Mam kilka pytań jeszcze :)

1 Czy jest opcja auto logowania do internetu ? Nigdzie w ustawieniach jej nie widzę.

2. Czy można ustawić swoją tapetę, czy są dostępne tylko te pory roku i standardowa ?

3. Oprogramowanie systemowe 3.0.1.0 jest najbardziej aktualnym ? Obecnie mam jakiś stary soft 2.0.1.8 i zastanawiam się nad wgraniem nowszego.

4. Strasznie wkurza mnie obsługa przeglądarki internetowej poprzez pilot. To jakieś nieporozumienie. Jest na to jakiś sposób ?

5. Co chwilę piszecie o tym czeskim sofcie. Jest naprawdę wart instalowania jeżeli dla mnie najważniejsze jest płynne oglądanie filmów ?

6. Czy aby odtwarzacz co chwilę nie skanował podpiętego dysku należy w opcjach zaznaczyć "automatyczne szukanie wyłaczone" ?

7. Czy na tych softach np z Mo3 jest polski język ?

I czy może mi ktoś napisać jak przeprowadzić aktualizację poprzez USB ? Tak, wiem- jest w tym wątku bo go cały czytałem, ale nie mogę przejrzeć stron 14-21, ponieważ przekierowuje mnie na inny temat :/
Wiem, że trzeba go pobrać, rozpakować, zgrać na pena w FAT, podpiąć do Egreata i ?

Dużo pytań :) Piwko dla was ;)

Pozdrawiam


Edit. Pkt. 2 opanowałem
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Witaj,
działa :)

Mam kilka pytań jeszcze :)

1 Czy jest opcja auto logowania do internetu ? Nigdzie w ustawieniach jej nie widzę.
2. Czy można ustawić swoją tapetę, czy są dostępne tylko te pory roku i standardowa ?
3. Oprogramowanie systemowe 3.0.1.0 jest najbardziej aktualnym ? Obecnie mam jakiś stary soft i zastanawiam się nad wgraniem nowszego.
4. Strasznie wkurza mnie obsługa przeglądarki internetowej poprzez pilot. To jakieś nieporozumienie. Jest na to jakiś sposób ?
5. Co chwilę piszecie o tym czeskim sofcie. Jest naprawdę wart instalowania ?
6. Czy aby odtwarzacz co chwilę nie skanował podpiętego dysku należy w opcjach zaznaczyć "automatyczne szukanie wyłaczone" ?
7. czy na tych softach np z Mo3 jest polski język ?

I czy może mi ktoś napisać jak przeprowadzić aktualizację poprzez USB ? Tak, wiem- jest w tym wątku bo go cały czytałem, ale nie mogę przejrzeć stron 14-21, ponieważ przekierowuje mnie na inny temat :/


Pozdrawiam


Edit. Pkt. 2 opanowałem



Ad 1. O jakim logowaniu mówisz? Ja łącze się przez kabel z routerem, automatyczne przypisanie IP i śmiga. Przy łączeniu poprzez WiFi za pierwszym razem prosił mnie o hasło, potem już nie.

Ad 2. Pomijam :)

Ad 3. Soft 3.0.1.0 jest najnowszym o wyglądzie firmowego, ale posiada wgrany MOS.
Oficjalny najnowszy soft jest 3.0.5.5. Soft czeski i oficjalne możesz znaleźć tutaj:

My Files

Zippyshare.com - Free File Hosting

Softy BastCastle tutaj:

moServices • View topic -

Ad 4. Nie korzystam - nie wypowiem się.

Ad 5. Zainstaluj i sprawdź. Każdy ma swój gust ;)

Ad 6. A tego nie wiem, nie sprawdzałem :)

Ad 7. Na czeskich softach jest język PL. Na softach BastCastle nie ma.

Instalacja przez USB jest banalna. Nagrywasz na pena plik z softem install.img.
Wyłączasz player, wpinasz w port USB tego pena, jakąś wykałaczką wciskasz "reset" w playerze i trzymając go wciśniętego włączasz pilotem player. Na wyświetlaczu pojawi się "UPDATE" i na ekranie TV wywali czarną planszę. Wtedy puszczasz ten "reset" i czekasz. Jak się wgra to sam się zresetuje i odpali ponownie.
 

Przemo86

New member
Kolego coobah dziękuję :)

Tak w ogóle, co to jest ten MOS ?

Jeśli chodzi o auto logowanie, to za każdym razem kiedy uruchamiam odtwarzacz muszę wejść w ustawienia sieci i wykonać połączenie z moją siecią. Oczywiście hasła nie muszę wpisywać, ale zastanawia mnie czy jest tak opcja, aby połączenia samo nastąpiło zaraz po wł. playera ?
 

coobah

Member
Bez reklam
@dommino6, u mnie też... możesz pokombinować z ustawieniami serwerów z których ciągnie info. Niemniej jednak, na tych ustawieniach które podesłałem zasysał najmniej opisów w języku angielskim..

Spróbuj jeszcze wyszukać tych filmów korzystając z profilu eGreat2:

http://www28.zippyshare.com/v/64392590/file.html



@Przemo86, łączysz przez kabel czy WIFI?

Co to jest MOS? Moservices? Może od "more services" - więcej usług...
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Mam połączenie po WIFI.

Napisałeś

"Ad 3. Soft 3.0.1.0 jest najnowszym o wyglądzie firmowego, ale posiada wgrany MOS."

To zabrzmiało jakby ten MOS był zbędny ?
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Mam połączenie po WIFI.

Napisałeś

"Ad 3. Soft 3.0.1.0 jest najnowszym o wyglądzie firmowego, ale posiada wgrany MOS."

To zabrzmiało jakby ten MOS był zbędny ?

MOS jest zbedny dla osoby ktorej wystarczy funlcjonalnosc seryjnego playera. Jesli go nie wykorzystujesz to pakuj soft 3.0.5.5.

Odnosnie laczenia z netem: w moim jest tak, ze po jakis 30 sek. od momentu pojawienia sie obrazu menu glownego w lewym gornym rogu wyrzuca komunikat: WiFi plug in. Wtedy mam polaczenie poprzez WiFi. Moze jestes zbyt niecierpliwy... :)
 

Przemo86

New member
Ok zainstalowałem za Twoją radą 3.0.5.5 :)

Rzeczywiście lepiej wygląda :) Duży + , ale zdarzyło mu się zawiesić po wejściu na YouTube.Wydaje mi się też, ze jakby wolniej reagował na polecenia pilota.

Co do WIFI, to jest wszystko ok. Teraz normalnie loguje.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Małe spolszczenie posterów programu ThumbGen:

ofi2.jpg


Plik Template.xml do podmiany w katalogu "ThumbGen 1.3.9.2\Templates\_Default ThumbGen Template_"

Zippyshare.com - Template.xml
 

Przemo86

New member
Czy przy sofcie 3.0.5.5 wymagane jest aby w odtwarzaczu na stałe był podpięty przenośny dysk, albo pendrive by nie gubił min. ustawień WIFI ?
 

coobah

Member
Bez reklam
Przy czeskich softach musi być PEN aby działały dodatkowe moduły (XLiveCZ czy DMD). Ale nie ma on wpływu na działanie WIFI
Przy softach producenta nie jest wymagany PEN.
 

Przemo86

New member
Mam na dzisiaj dosyć. Siadło WIFI, niby jest komunikat PLUG IN, tylko co z tego jak internetu nie ma :/ Dodatkowo zresetowały mi się niektóre ustawienia jak włączenia kodowania napisów, czy język napisów.
pfffffffffffffff
 

mlody11

New member
Mam na dzisiaj dosyć. Siadło WIFI, niby jest komunikat PLUG IN, tylko co z tego jak internetu nie ma :/ Dodatkowo zresetowały mi się niektóre ustawienia jak włączenia kodowania napisów, czy język napisów.
pfffffffffffffff

Spróbuj zainstalować soft 3.0.5.5 z wciśniętym przyciskiem "reset" (opisane w instrukcji)
U mnie tylko wtedy odtwarzacz pozbył się śmieci z poprzednich instalacji i wszystko zadziałało...

T.
 

mirek71

New member
macie jakiś pomysł jak zwiększyć moc anteny w odtwarzaczu - lekko mi przycina na web.tv programy w hd i trajlery w hd na filmweb (ale tylko filmy z 720 p) - mam ruter oddalony od odtwarzacza o ok 10 m , po drodze są 3 ściany żelbetowe - mieszkanie w wieżowcu :) - czy może są anteny na usb dedykowane do tego sprzętu cobym mógł dodatkowo zastosować chyba że macie inny pomysł ???
ps. inne urzadzenia w pokoju gdzie jest egreat radzą sobie przez wifi tj smartfon, laptop i tablet a egreat jaby miał słabszą antenę i odbiera na granicy zasięgu ...
 

muzyk219

New member
Panowie,pomożecie?
Chcę w końcu coś kupić bo moja Wiwa HD-5 poszła do innego odbiorcy a ja chcę zakupić w to miejsce coś innego. Chcę mieć pewność co do Egreata więc zapytam bo chcę mieć jednoznaczną odpowiedź:

1. Czy Egreat odtwarza obrazy ISO z płyt DVD i Blu-ray skopiowane 1:1 bez żadnej kompresji?

2. Czy Egreat wyśle mi przez HDMI do amplitunera sygnał w nowych formatach Audio czyli DTS HD-MA ; DTS HD-HR ; Dolby True HD itd... ? – mam kilka obrazów ISO i plików mkv w nowych formatach dźwięku.

3. Posiadam sporo obrazów ISO i innych plików HD gdzie prędkość bitów sięga 40Mbps w pliku AVC High@L4.1 . Czy taka prędkość bitów nie spowoduje klatkowania odtwarzanego pliku?

4. Posiadam zewnętrzny HDD z USB 3.0 1TB. Czy USB 3.0 nie będzie zbytnio obciążało poboru prądu na USB w odtwarzaczu?

5. Czy Egreat odtworzy pliki .wav 5.1 z CD-DTS ?

Wcześniej miałem Wiwę HD-5 która to nie miała NAJMNIEJSZEGO problemu z jakimkolwiek plikiem video z jakimkolwiek dźwiękiem HD czy też innymi plikami audio ani obrazem ISO bez względu z jaką prędkością bitów byłby plik. 40 Mbps i więcej szło bez mrugnięcia okiem z HDD lecz postanowiłem dodać do mojej 4 letniej plazmy coś co mi umożliwi przeglądanie netu itp. Jak jest z Androidem na pokładzie? Można go sukcesywnie wykorzystać czy to zbędny bajer na pokładzie? Chodzi mi konkretnie o przeglądanie internetu za pomocą przeglądarki www i inne rzeczy zamiast włączania komputera by coś sprawdzić itp. Także wykorzystywanie innych aplikacji z Androida które czasem wykorzystuje w samrtfonie. Noi kwestia samego androida, obecnie niby jest wersja 2.3 Czy można ją zaktualizować do 4.1?
 
Do góry