Egreat R6S

przemsky

New member
Od pół roku jechałem na 3.0.1.0 z MOS i PLIMS. Wszystko było OK do około 3 tygodnie wstecz, kiedy to na PLIMSie Bajki oraz sam YouTube przestały odtwarzać filmy - "nie można odtworzyć tego pliku".
Przeinstalowałem system na ten sam i wgrałem PLIMSa ze strony Manty. Niestety nie pomogło. Powertowałem topic i znalazłem posta mswiniuch o możliwości zainstalowania PLIMSA na czeskiego 3.0.5.5. Tutaj poległem bo nie wiem czemu nie widzi mi PLIMSa.
Youtube na 3.0.5.5 działa bezproblemowo ale potrzebuję PLIMSa do puszczanie bajek - ta ikonka Zygzaka z Myszką Miki :)
Czy wy też macie taki problem i czy ewentualnie na innych softach problem nie występuje. Jeśli tak to na jakich.
 

mswiniuch

New member
Na pewno rozpakowany folder PLIMS wgrałeś na USB do /scripts?? Na pendrive folder PLIMS ma być obok xLiveCZ. Sprawdź czy ścieżka /scripts/PLIMS/menu.php jest prawidłowa - to musi działać
 

przemsky

New member
Udało się.
R6S nie widział pena. Wgrałem na innego i poszło.
ALe jest dodatkowy problem bo nie wszystkie usługi działają np. Bajki po wejściu w menu i wyborze konkretnej wywala komunikat "404 Not Found". To samo jest z Youtube.
Inne usługi jak weebtv działają bezproblemowo.
 

syberka

New member
Na pewno rozpakowany folder PLIMS wgrałeś na USB do /scripts?? Na pendrive folder PLIMS ma być obok xLiveCZ. Sprawdź czy ścieżka /scripts/PLIMS/menu.php jest prawidłowa - to musi działać
Nie mam folderu plims-mam sam plik plims.package?
Wgrałem wg tego linku post 13 http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/94057-modul-plims-polskie-ims-dla-moservices-2.html i jest PLIMS
Problem jest natomiast z instalacją XliveCz.Mianowicie robię wszystko wg tego http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/94057-modul-plims-polskie-ims-dla-moservices-8.html post 51.Jednak nie mogę zaktualizować paczek gdyż pomimo zaznaczania w "modules" http://manta.googlecode.com/files i podswietlenia na zielono ta opcja jest nieaktywna.Jest jakiś inny sposób?
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
Mam pytanie mimo iż naczytałem sie tu już sporo.
Czy w sytuacji gdzie Egreat z podpiętym zewnętrznym dyskiem przez USB, będzie widoczny w komputerze stacjonarnym również podłączonym do routera czyli jak dobrze nazwę, będzie widoczny w sieci? Dotychczas gdy coś ściągnąłem na HDD peceta, odpinałem zewn. HDD od odtwarzacza i biegałem do peceta,tam kopiowanie i ponownie wpięcie zewn. HDD do odtwarzacza. Znudziło mi sie takie przepinanie i pomyślałem o zmianie odtwarzacza na taki który byłby widziany w eksploratorze jako kolejny dysk i bym mógł z HDD w pececie wysłać dany plik po sieci do Egreata. Da się bez większych przeszkód?
 

fazo

New member
Da się. Trzeba włączyć sambę w odtwarzaczu. Transfery są tragiczne. Polecam odtwarzanie bezpośrednio z serwera/komputera.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam panowie czy u was na plimsie 3.6 YouTube działa ? bo u mnie od paru tygodni coś nie działa ani bajki Filmweb nieedytowany z nowymi zwiastunami co się stalo zapomnieli o nas ?
 

zwierzak11

New member
sprawdziłem wreck it ralph iso 3d z wieloma m2ts i faktycznie też rwie- musi to być wada egreata- ciekawe jak spisują się z takimi iso inne odtwarzacze na realteku 1186 ??

wysałem taki tekst do supporten@egreatworld.com :

I have already used egreat r6s for 2 years and I have got a small problem with 3d bd iso. When I play 3d bd iso , it is only the iso which consists of several m2ts (the main movie is composed of several m2ts) that cannot be played fluently and it stops several times for a very short moment. I think that egreat does not read fluently one after another m2ts in the main iso movie. I have software 2.5.6.0. in R6S.
I would appreciate it very much if you could help me to solve this problem.

i nikt od dwóch tygodni nie raczył mi odpisać.spróbowałem na stronie egreata uzyskać info na ich chińskim forum ale mój temat po przeczytaniu przez parę osób po kilku dniach został skasowany. czas zmienić odtwarzacz hd egreat na innego producenta bez w/w wady i ze wsparciem - a takowe są.
 

broda1725

New member
Bez reklam
wysałem taki tekst do supporten@egreatworld.com :

I have already used egreat r6s for 2 years and I have got a small problem with 3d bd iso. When I play 3d bd iso , it is only the iso which consists of several m2ts (the main movie is composed of several m2ts) that cannot be played fluently and it stops several times for a very short moment. I think that egreat does not read fluently one after another m2ts in the main iso movie. I have software 2.5.6.0. in R6S.
I would appreciate it very much if you could help me to solve this problem.

i nikt od dwóch tygodni nie raczył mi odpisać.spróbowałem na stronie egreata uzyskać info na ich chińskim forum ale mój temat po przeczytaniu przez parę osób po kilku dniach został skasowany. czas zmienić odtwarzacz hd egreat na innego producenta bez w/w wady i ze wsparciem - a takowe są.
Mógłbyś podać coś innego bo ja nic sensownego nie znalazłem.
 

Dru

Moderator
witam
zastanawiam się nad zmianą swojego playera (ASUS MINI PLUS) na inny z powodu kilku błędów, które mnie drażnią do tego stopnia, że muszę się go pozbyć:
1. Automatyczne wczytywanie napisów do filmów (w każdym uruchomionym pliku trzeba włączyć je ręcznie + ustawić ich położenie)
2. Przy ustawieniu SPDIF RAW odtwarzacz nie puszcza dźwięku do amplitunera (przez kabel optyczny) w aplikacjach internetowych takich jak Youtube albo DailyMotion. Przy ustawieniu SPDIF LPCM dźwięk w tych aplikacjach jest puszczany z odtwarzacza do amplitunera prawidłowo.
3. Odtwarzacz nieraz nie wykrywa wszystkich partycji na dysku przenośnym (NTFS), trzeba wyłączyć i włączyć zasilanie - wtedy jest poprawnie.
4. Odtwarzacz słabo reaguje na komendy pilota (jakby ograniczony zasięg).
5. Bardzo powolne uruchomienie odtwarzacza (do minuty).
6. Napisy nie mają cienia/obwódki przez co stają się nieczytelne na jasnym/białym tle.
Czy takie niedogodności/błędy występują w owym odtwarzaczu Egreat R6S?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam kolegów mam okazję zmienić swojego R6S na R200s za 450zł.
Koledzy doradzcie czy wogóle warto dokładać czy dać sobie spokój słyszałem że R200 są bardzo głośne ze względu chłodzenia aktywnego.
Cena wydaje mi się OK tylko czy wogóle warto ,R6S jes OK jedynie to że w R200 wrzucimy sobie dysk do środka urządzenia tak chyba się niczym nie róznią.
Co myślicie brać za tą kasę?
Ale to co musiał byś dołożyć te 450 czy jak bo nie rozumie.
 

coobah

Member
Bez reklam
Nic nie dokładam ,R200s bez wifw cena 450zł dwa lata gwarancji.
R6S by bł wtedy do sprzedania.


Według mnie kwestia gustu, czyli wyglądu odtwarzacza :D
Ja mam dysk 3,5 cala, leży sobie za playerem w takiej koszulce:

414777_0_i256.jpg


i jest ciszej niż w R200 :)
A cholera wie za ile uda Ci się sprzedać R6S ;)
 

coobah

Member
Bez reklam
1. Automatyczne wczytywanie napisów do filmów (w każdym uruchomionym pliku trzeba włączyć je ręcznie + ustawić ich położenie)
2. Przy ustawieniu SPDIF RAW odtwarzacz nie puszcza dźwięku do amplitunera (przez kabel optyczny) w aplikacjach internetowych takich jak Youtube albo DailyMotion. Przy ustawieniu SPDIF LPCM dźwięk w tych aplikacjach jest puszczany z odtwarzacza do amplitunera prawidłowo.
3. Odtwarzacz nieraz nie wykrywa wszystkich partycji na dysku przenośnym (NTFS), trzeba wyłączyć i włączyć zasilanie - wtedy jest poprawnie.
4. Odtwarzacz słabo reaguje na komendy pilota (jakby ograniczony zasięg).
5. Bardzo powolne uruchomienie odtwarzacza (do minuty).
6. Napisy nie mają cienia/obwódki przez co stają się nieczytelne na jasnym/białym tle.
Czy takie niedogodności/błędy występują w owym odtwarzaczu Egreat R6S?

W R6S Pro jest tak:

Ad1. Ustawiasz w menu domyślny język napisów i same się wczytują.
Ad2. Na niektórych softach jest podobnie. Aktualnie wróciłem do softu 2.5.6.0 z MOS i tego nie zaobserwowałem.
Ad3. Mam jedną partycję na dysku, oczywiście NTFS. Nigdy nie miałem problemu, ale nie wiem jak jest przy większej ilości. W sumie nikt tu tego nie zgłaszał...
Ad4. Jest OK.
Ad5. Na pewno jest szybciej.
Ad6. Mają obwódkę. Możesz sobie kolor także zmienić...
 
Do góry