DLNA & Sony Bravia

Piccolo4

New member
Witam wszystkich,
sorry za wcięcie się w rozmowę ale nie chcę zaczynać nowego wątku o podobnym temacie.
Proszę o waszą pomoc - problem wygląda następująco:
Postawiłem PS3 Media Server na kompie, wszystko podłączone z TV kablem, na komputerze zestaw kodeków - filmy chodzą bez problemów.
Niestety podczas puszczaniach tych samych filmów na TV poprzez DLNA spora cześć z nich ma przesunięcie obrazu względem dźwięku - dźwięk wydaje się płynąć prawidłowo ale obraz jest przyspieszony (nie przesunięty ale przyspieszony - po prostu wygląda na więcej klatek na sekundę).
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Zmieniałem zestawy kodeków i problemy nie zniknął :(
Pozdrawiam i proszę o pomoc
 

Cyborg65

New member
tomeko12

Witam
Świetnie się rozumiemy i oczywiście chodzi mi o te mniej sprzyjające okoliczności w matroszce
U mnie akurat tak jak podejrzewam w większości przypadków (ale nie zawsze) to TV jest lamą która nie widzi DTS i cokolwiek więcej, więc taki sygnał musi być transkodowany do zrozumiałego dla tv aby ten z kolei mógł go odczytać i wypluć na światłowód i do amplitunera. Miałem w niedziele trochę czasu i pokombinowałem z ustawieniami WMS Jak chcę oglądać full opcję z w/w uwarunkowaniami w locie na TV są drobne ścinki, ale można na kompie włączyć dowolne transkodowanie materiału wcześniej i zacząć oglądanie w TV po paru minutach albo wręcz jak skończy To powinno głównie zainteresować posiadaczy mniej wydajnych kompów.Mówiąc w skrócie i najprościej wydajność kompa nie stanowi jakichkolwiek przeszkód w oglądaniu i słuchaniu w bardzo przyzwoitej formie plików o wysokich wymaganiach.Być może podobna funkcja jest w PSMS ale sam nigdy tam nie dotarłem i nie spotkałem na ten temat żadnych wzmianek.
Dodam tylko że jestem w końcowym etapie tworzenia większego opisu odnośnie Wilda
SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER

tomeko12 dzięki na razie i pewno nieraz poproszę o jeszcze mimo że z grubsza odróżniam kodek od kontenera to ten cały gąszcz nieraz mnie przytłacza

Pozdrawiam: :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
Ja też wole WMS :)
Czy napisy które zaczynają się od "/" macie pochylone ?
Czy wyświetla się te nieszczęsne "/" ?
Po zaznaczeniu opcji "Show transcoding panel" wyświetlane są na
bieżąco opcje transkodowanie. Co znaczy że quality jest 2.0 ?
To dobrze czy źle ?
 

Cyborg65

New member
INTseed

Witam
Najogólniej mały apel zapisujcie ustawienia przed eksperymentami, w kilka sekund można cofnąć ustawienia jak coś nie wypali
cytat
Co znaczy że quality jest 2.0 ?
Z moich obserwacji wychodzi że jest to ogólny wskaźnik jakości odtwarzanego materiału w jakiejś tam skali pewnie od 1 do 10 bo sam wlazłem na 7,coś
Co do napisów gdzieś zapodałeś kursywę podam ci jak wygląda to na początku.
settings> transcoder zakładka subtitle speed.... na dole. W nowym oknie dział "subtitle" VERDENA kliknij w nią i na stylu czcionki regularne
niżej dział odznaczone ACTIWE TRNSKODING... czcionka WERDENA kliknij na nią i w stylu "pogrubione"
powinny się co najmniej wyprostować z tymi "/" pomyślimy:niewiem:
Pozdrawiam :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
Cyborg65 jak ty uzyskałeś jakość 7 ? No respeckt :blagam:
Ja maksymalnie miałem 2.0 To zależy od jakichś ustawień ?
Pliki różne od avi do 1080p mkv.
Jeżeli chodzi o napisy to nie chodzi o to żeby były ciągle pochylone.
Mają się zmieniać na pochylone w momencie jak jest "/" z początku zdania.
Nowa wersja jest 0.73.8 :p
 

Cyborg65

New member
INTseed

Witam
Poprawka po bliższym oglądzie w Trnsformersie MKV 10G wyskakuje do 13 zerknij na dane w czasie odtwarzania bo jak nie chodzi TV to i Wild się nie wysila.Jak widać te akurat dane są ciągle zmieniane
myślę że musisz go troszkę podkręcić.
Najpierw zerknij tu bo całe kręcenie nic nie da i spokojnie poczytaj.
SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER
jak wiesz o co idzie to:
w wideo bitrate 8 000 000 w audio bitrate 448 000 u mnie jest ustawione audio na 6 kanałów i z TV światłowodem dalej. Mam wrażenie że na dźwięk to mało ale i tam pogmeram, choć dźwięk jest naprawdę zajechany.Na dodatek schowałem DTS w bezstratnym LPCM Z tego co pamiętam to chyba coś tam kopnąłem buforek mam 1024. Ogólnie to na obecnym etapie, powoli to wszystko rozgryzam.
Pewnie nie jest głupim pomysłem zwiększenie ilości wątków zwłaszcza jeśli masz intela .
pozdrawiam. :bober:
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
w wideo bitrate 8 000 000 w audio bitrate 448 000 u mnie jest ustawione audio na 6 kanałów i z TV światłowodem dalej. Mam wrażenie że na dźwięk to mało ale i tam pogmeram, choć dźwięk jest naprawdę zajechany.Na dodatek schowałem DTS w bezstratnym LPCM Z tego co pamiętam to chyba coś tam kopnąłem buforek mam 1024. Ogólnie to na obecnym etapie, powoli to wszystko rozgryzam.
Pewnie nie jest głupim pomysłem zwiększenie ilości wątków zwłaszcza jeśli masz intela .
pozdrawiam. :bober:
Kilka wyjaśnień technicznych: bitrate video dla BRAVII można ustawić na ok 20 Mbps przy kontenerze MPEG-PS i ok 50 Mbps przy kontenerze MPEG-TS.
Co do audio bitrate, to skompresowany DD 5.1 ma przepływność 384 kbps - 640 kbs, DTS ok 1500 kbps, ten sam rozkompresowany strumień LPCM ma przepływność ok 4600 kbps, więc pakowanie go do strumienia 448 kbps na pewno nie wpływa pozytywnie na jakość dżwięku. Przy audio najlepszym rozwiązaniem jest przekodowywanie DTS-ów i innych audio przestrzennych do DD 5.1, z którego TV potrafi odtworzyć dwa kanały i przesłać dalej przez S/PDIF do kina domowego (niestety nie przesyła DTS).
 

Cyborg65

New member
tomeko12

Dzięki
Mówiłem że się gubię w tych wszystkich możliwościach.
Teraz na spokój poprawię co trzeba.
Staram się w związku z tym nie używać sformułowania powinno być a raczej ja mam.
Zaraz moment bo coś doczytałem Brawia widzi PCM (instrukcja) a u mnie TV pokazuje LPCM w transkodowaniu np audio. Z kolei LPCM nie równa się stereo (Wikipedia) podejrzewam że przesyła tyle kanałów ile ma materiał wyjściowy poza tym Pionek wyświetla DD-EX więc to na pewno nie stereo.
Coś czuję że decydujący wpływ na sposób przesyłania ma jedna z globalnych funkcji transkoder, czyli transcoding profie ustawiona na digital television (DVB) DVPiper pewno i tu odpala się MPEG-TS bo nigdzie indziej w globalnych ustawieniach niema takiego wyboru. A wcześniejsza podpowiedź do kol tyczyła emulacji urządzenia bo i taka tu jest
Coś mi to wszystko nie gra znaczy ustawienia bo WMS lata.
Raz jeszcze dzięki i Pozdrawiam:eek:k:
PS
Przy ustawianiu przesyłania wideo jest magiczny ptaszek bez limitów co do audio też pewno coś gdzieś kliknąłem a raczej nie kliknąłem jak w przypadku wideo gdzie ptaszek właśnie ogranicza.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Spioch

Witam
Sorka za literówki ale ale jeśli nie ma możliwości Ctrl+c i Ctrl+v w przypadku Angielskiego to jest to dla mnie kłopot,po prostu go nie znam i się zdarza.
Natomiast co do pytania, wszystko po kolei wyszukałem i dodałem nie pamiętam co było na samym początku, Najlepiej pewnie będzie wykorzystać to czyli normalny zrzut robiony przez program.
Jeśli idzie o filmy, to raczej wszystkie nadpisane pozycje są sprawdzone.

Pozdrawiam :D
 

Attachments

  • dopisane pare formatów.zip
    1,4 KB · Wyś: 77
Ostatnia edycja:

INTseed

New member
Cyborg65 jako że nie dokońca wiem które opcje uciebie są załączone to
może zrobiłbyś backup swoich ustawień ?
Wiem że mi serwer na nich się nie uruchomi ale będe mógł zobaczyć co masz,a
co nie pozałanczane :blagam:
Standardowo backup jest tu: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Wild Media Server\Backup
Daj te ustawienia na rapidshare.
thx
 

Cyborg65

New member
tomeko12

Witam
Prosta sztuczka jak to nazwałeś wcześniej jest stosowana w profilu transkodowania,a ściślej w profilu
"MOVIES-Ts muxer" Widać tu też "TS" co pewnie też ma znaczenie.
Za to 100 razy ciekawszy jest profil "Digital telewision...." jak się przyjrzeć lepiej to w oknie trnscoding widzimy zamiast 24 kl/s 17kl/s Jak się lepiej zastanowić, to właśnie tak prawdopodobnie podbija znacząco jakość filmów. Oczywiście najlepiej widać na słabszym materiale.

Pozdrawiam :lol:
 

tomeko12

New member
w transkodowaniu np audio. Z kolei LPCM nie równa się stereo (Wikipedia) podejrzewam że przesyła tyle kanałów ile ma materiał wyjściowy poza tym Pionek wyświetla DD-EX więc to na pewno nie stereo.
Znaczy się, że co? WMS potrafi "przemycić" DTS lub inne fajne strumienie przez TV do kina domowego w strumieniu LPCM?
Jeżeli tak, to poproszę o konfigurację i przesiadam się z PS3MS na WMS (pomimo, że wersja trial działa do 1 czerwca).
 

2pac76

New member
witam

mam zainstalowany WMS i Sony HX 700

przy odtwarzaniu filmu MKV so dodatkowe szare pasy na gorze i dole jak je usunac?

pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

2pac76
Lub ewentualnie.
SONY - Forum użytkowników - Zobacz temat - Konfiguracja WILD MEDIA SERWER
Mała aktualizacja
Pozdrawiam :-D

NTseed
Postram się dziś wieczorem podesłać ustawienia tam gdzie prosiłeś albo coś wymodzę
Pozdrawiam :lol:

tomeko12
Przesłałem ci na PW adres prześlij swój to podeślę ci wszystkie screeny .
Jak dojdziemy co gdzie i dlaczego, to gotowca gdzieś się powiesi, na moim obecnym etapie to po mojemu bezsens
Pozdrawiam :eek:

Spioch
Oczywiście nie zapomniałem myślę tylko jak to wszystko razem za jednym zamachem
zresztą najistotniejsze masz w poście 305 liczbę wątków ustawiłem na 6 (intel)
Pozdrawiam:eek:
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Cyborg, jaki TV masz?
Na v5500 lipa na maxa z twoimi ustawieniami
żaden film nie działał
udało mi się skonfigurować, że wszystkie odpalają i działają płynnie
 

Cyborg65

New member
Spioch

Witam
Nie podejrzewam aby były tak kolosalne różnice mam dokładnie KDL37-W5710
Przed chwilą dołożyłem na Sony zakładkę z moich ustawień pewno jest tam conieco do korekty ale warto rzucić okiem.
Pozdrawiam :D
 
Do góry