DLNA & Sony Bravia

mdoman

New member
Kompletna pomroczność jasna

Witam,

Kilka tygodni wcześniej postawiłem sobie PS31.20.409 na lapku w połączeniu przez router z 40HX700; po zainstalowaniu programu bez jakichkolwiek zmian w funkcjach programu telewizor wykrył server DLNA i wszystko chodziło cacy. W ostatnim tygodniu zmieniłem lapka na nowy i znów powtórzułem instalkę. Wszystko chodzi oprócz filmów - zdjęcia, muza OK - filmy są widoczne ale po uruchomieniu konkretnego pliku wyskakuje monit "brak elementów do wyświetlania". Co śmieśniejsze to wcześniej te same filmy odtwarzały się bez problemu. Z telewizora usunąłem wcześniejszy srewer i dodałem nowy, filmy nie są odtwarzane. Filmy (lub jeden film) są oddzielnym katalogu, tv je widzi.

O co chodzi? Proszę o pomoc... Przekopałem się przez cały wątek przy pierwszym laptopie, może ktoś ma szybkie rozwiązanie problemu.

dziękuję i pozdrawiam,
mdoman
 

Cyborg65

New member
Witam

Panowie rozumiem silę przywiązania ale mam pewną propozycję.
wspominany był na forum Wild media server
Na pewno nie jest tak prosty w doszlifowaniu jak reszta za to ma szereg zalet,
takich jak
Widzi foty powyżej 10mp co na razie nie zagraża PSMS
Dźwięk przesyła bezstratnym lpcm i jakimś tam drugim
Wstawiony transkoder DTS telewizory z tym transkoderem to raczej rzadkość
To ty wybierasz co czy i jak transkodować
Widzi wszystkie wymienne media
Widzi internet
widzi obrazy iso
Większości operacji i ustawień wykonujemy z poziomu TV więc nie lecimy do kompa: aby zeskanować foldery podnieść napisy na ekranie opóźnić/przyśpieszyć dźwięk czy zmienić sposób trnskodowania (uproszczony lista na ekranie TV)oraz masa innych
to naprawdę nie wszystko tylko bule opisane w tematach wcześniej.
Oczywiście mam go od pewnego czasu i pierwsze wrażenie skomplikowania do szaleństwa programu (ilość kombinacji i ustawień) szybko mija.
Oczywiście nie używałem wszystkiego ale używali inni i to opisali
Osobiście wypróbowałem oglądanie czegoś większego między innymi Transformers.Revenge.of.the.Fallen.1080p.BluRay.x264-ETHOS. rozmiar na dysku 10.9GB
Dzwięk DDEX 7.1 robi wrażenie, co do obrazu nie trudno zgadnąć.
Co najśmieszniejsze można mieć na kompie i 5 serwerów a kożystamy wybierając odpowiedni na TV
Oczywiście zaraz padną głosy PSMS też potrafi to potrafi tamto i owszem potrafi ja zapytam.
CO potrafi PSMS a nie potrafi Wild?
Pozdrawiam::popcorn:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam
zadałeś pytanie kiedy pisałem
Od którego miejsca?
pozdrawiam

Załóżcie nowy wątek.
Najlepiej zresztą poprosić aby adminitrator udostępnił, pod Video nową kategorię Np DLNA lub Media SAerwery.
Jest ich coraz wiecej. Są programowe (nero, PS3 MS, Wild Server) i sprzętowe. Ja mam 2 (Zyxel i iOmega iConnect)

Ja swego czasu już prosiłem administratorów tego forum, ale oni mnie nie lubią. Moze Wam się uda.

Powo :grin:
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,

Kilka tygodni wcześniej postawiłem sobie PS31.20.409 na lapku w połączeniu przez router z 40HX700; po zainstalowaniu programu bez jakichkolwiek zmian w funkcjach programu telewizor wykrył server DLNA i wszystko chodziło cacy. W ostatnim tygodniu zmieniłem lapka na nowy i znów powtórzułem instalkę. Wszystko chodzi oprócz filmów - zdjęcia, muza OK - filmy są widoczne ale po uruchomieniu konkretnego pliku wyskakuje monit "brak elementów do wyświetlania".

Komunikat "brak elementów do wyświetlania"zwykle oznacza, że Tv "widzi folder" który ma pliki do wyswietlenia ale nie moze ich pokazywać.

Przyczyn może być ich kilka:
1. Nie umie pokazać pliku, bo nie zgadza mu się jego format (5%)
2. Media serwer błędnie pokazuje dane pliku lub niepoprawnie go transkoduje(65%)
3. Prędkość połączenia Serwer DLNA-> Router-> Telewizor jest zbyt mała (około 30% przyczyn niepowodzenia.

Na początek sprawdź tego nowego lapka bezpośrednio kablem do Tv.
Zawsze będziesz cos wiedział. :)

Mogę Cię zapewnić że w kategorii "najbardziej niezawodny serwer DLNA", wg mnie klasyfikacja wygląda tak:
1. MS3Media Serwer, jak coś nie "chodzi" to zwykle winien jest "grzebacz parametrowy" lub LAN,
2. IOmega iConnect,

Dalej idą między innymi badziewie Zyxell i Badziewie Nero Media Home Serwer 4.
Trudno mi okreslić dokładnie ich miejsce w rankingu, ale napewno nie są lepsze niz nasza ekipa narodowa w rankingu FiFa :mrgreen::twisted::fool::razz:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Z założeniem nowego tematu; Obiecuję że spróbuję
Co do rankingu; Zamontuj, poznaj, oceń Dopiero wtedy ewentualnie porównuj
Rozumiem sformułowanie "z mojego punktu widzenia" i to szanuje.
Myślę jednocześnie że jeśli ktoś w sposób delikatny spróbuje zmienić twój punkt widzenia to nie odbierasz tego w kategorii "zamach na moją osobę"
Nie wygłupiałbym się z wcześniejszym postem gdybym nie odrobił pracy domowej. PSMS jest naprawdę dobrym serverkiem i stosunkowo prostym w obsłudze. Z mojego punktu widzenia WMS jest starszym bratem PSMS a jak ktoś już miał jakieś doświadczenia z konfiguracją w tego typu programach to jest wygrany na starcie samo odpalenie i uruchomienie nie powinno nastręczać żadnych problemów.
pozdrawiam:eek:k:
 

Cyborg65

New member
Witam
Jeśli TV widzi server i odwrotnie to przyp widzi bez problemów mp3 i jpg/jpeg
jeśli jest jak myślę to pilot w dłoń Spróbuj wejść w ustawienia z poziomu telewizora - Video - WMS - Filmy - Setting - Media Device Type - Sony Playstation 3 (DLNA zgodne z rozdiałką w twoim TV)
Jeśli dalej będzie problem postaraj się to opisać wróżenie z fusów nie jest moją mocną stroną.
pozdrawiam.
J dla potomnych
Trochę porządków:
pilot w dłoń WMS > filmy > services > media dewices > device settings>
najprościej- wszystko odpalić na tak oprócz pierwszej i ostatniej pozycji ale według uznania
Zmień wszystko na polski.
W głównym oknie konfiguracji na mowies niżej na "Fworites" prawym edit name i zamień nazwę na "ulubione" i tak dalej z nazwami, po 10 minutach masz i w kompie i w TV wszystko po ludzku.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Ogólnie mi chodziło o sprawdzone ustawienia, bo nad konfiguracją można trochę posiedzieć
Narazie odpaliłem MOV-y z aparatu HD Ready, jakość ujdzie, lecz strasznie długo trzeba czekać na załączenie się filmu, czasem są krótkie ścinki...
Poprostu dodałem MOV do listy, MIME-type wpisałem video/mp4 (nie wiem czy dobrze ale działa) a kolumnę DLNA zostawiłem pustą, nie wiem czy coś wpisać powinienem
Przy innych formatach na liście w kolumnie DLNA są same PAL-e i SD-ki, a chyba tak być nie powinno?


Szkoda, że WMS nie radzi sobie z przewijaniem, PS3 MS lepszy pod tym względem
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam
MOV powinno być w "file extension" bo to rozszerzenie
w mime type mam "video/quicktime" i lata
dobrze ustawiłeś WSZYSTKO W SEKCJI DEVICE ?
Sprawdź czy tam jest ok ja mam tego więcej a SD-ki ?
Raczej zdecydowanie tak być nie powinno
Pozdrawiam :D
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam
Na jakim TV szalejesz?
J jak to podłączyłeś?
Jak z innymi formatami MKV;RMVB;AVI;MPEG;MPEG;JPEG;MP3 czy też muli?
screny - może ty podrzuć kilka ale ja nadal myślę że pokręciłeś nie w tabelce a w ustawieniach globalnych
PS
Spróbuj po kolei wprowadzić wyżej opisane ustawienia zwłaszcza dot naśladowania urządzeń
to może sporo zmienić. A ustawie wszystkiego na czuja ma prawo nie wypalić, zresztą zajęłoby z miesiąc
Pozdrawiam :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
szaleję na 32v5500
46ex500 jeszcze nie podłączony do sieci w domu
Na razie dużo nie szalałem bo podłączyłem prowizorycznie, muszę mocno zmodernizować instalację sieciową w domu...
Nie wiem jak z innymi formatami bo ostatnio mi HDD padł i nie bardzo mogę poszaleć, tylko zarchiwizowane zostały

Na pewno przy zdjęciach nie muli bardziej niz zawsze
Procek w sumie tylko 2x3,1ghz E4300 ale chyba sie wyrabia (nie obciążony w 100%)
Jak przyślą dysk to stawiam system, stary dysk do servera, server na strych, spore zmiany w instalacji, switch, router i będze można poszaleć
 

mdoman

New member
mdoman
Jeśli ta sama wersja najprawdopodobniej kodeki
pozdro

możesz mi podać jakie kodeki zainstalować, dzieki

ogólnie ręce mi opadają, podłączam starego laptopa (na XP Pro) i tv widzi filmy, odtwarza bez problemu po wifi (tv podłączony do routera); podłaczam nowy laptop (W7 Pro) i tv widzi pliki filmowe ale tylko w folderze "transcode" i nie odtwarza - w tym wypadku nie widzę plików filmowych w wybranym folderze a tylko w "transcode"; na dwóch laptopach identyczne kodeki i wersja PS3 - ustawienia PS3 identyczne na dwóch laptopach. Pozostałe pliki (muzyk i zdjęcia) widoczne z poziomu dwóch laptopów, transfer danych szybki (n), jeśli ktoś ma jakieś sugestie to dzięki za wskazówki

Pozdrawiam,
mdoman
 

Spioch1

New member
Może pokombinuj coś z zaporą itp?
Może problem powoduje jeśli sieć dałeś w ustawieniach sieciowych, jako "Publiczną" a nie "Domową"?
tak tylko strzelam
 

Cyborg65

New member
mdoman

Witam
Proponuje potraktować to jako zabawę czyli bez nerwów
Do sprawdzania kodeków używam GSpot jest to część zestawu z kodekami i innymi przydatnymi programami umieszczonymi w K-Lite Codec Pack i jak nie ten to inny kombajn pasuje do 7 zresztą GSpt jest też osobno, znajdziesz bez bólu.Wiele może zmienić dodanie DirektX wiem że wydaje się to nie mieć sensu ale Winda też jest bez sensu, i zadziała jak ruska penicylina nawet jak nie pomoże to nie zaszkodzi a często się o tym drobiazgu po prostu zapomina. Morze tesz się okazać że sprawę rozwiąże nowszy PSMS w najgorszym razie troszkę szukania żeby wyniuchać ktura wersja bębzie stabilna z 7.
Wydaje mi się nie głupim pomysłem zamontowanie czegoś najprostszego np PlayOn bez wyrzucania czegokolwiek, jak dobrze pamiętam chodzi praktycznie bez konfiguracji a (podpowie) gdzie i czego szukać
Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Spioch

Witam mam podobny procek i wszystko przed tobą.
Jest jeszcze sztuczka z czymś w rodzaju ustawienia przepływności sieci.
w settings>transkoders>Codek frame ; mpeg ts ;codec MPEG2 ; wideo bitrate 26 000 000 bitów
;bez limitów; codec audio AC3; audio bitrate 10 000 000 bitów niestety więcej i tak nie wejdzie ilość kanałów-wiadomo. Nawet nie pamiętam jak było domyślnie ale mocno zachowawczo w kolejnej dolnej zakładce buffer wideo 1050MB w music 300MB. Ponadto nie jest dobrym pomysłem wyłączanie lub ograniczanie pliku wymiany posiadając duży ram, program z niego korzysta a ustawiając sztywno wartość na np min 2048 max 2048 nie rozlatuje się po całym dysku tylko jest w jednym miejscu.
Pozdrawiam.
 
Do góry