DLNA & Sony Bravia

freshq

New member
Co zrobić jak w plikach mkv rozjeżdża się dźwięk z obrazem? Serwer to ps3ms. Wiecie moze czy jest mozliwosć odtwarzania youtube na w5500?
 

Cyborg65

New member
INTseed

Witam
Jeśli masz ustawiony WMS tak jak wcześniej sugerowałem.
Po wejściu w plik z poziomu TV masz; oryginał : transkodowany od początku : ew transkodowany do miejsca gdzie przestałeś oglądać ; transkodowany rozbity na kawałki po 10 min ; ustawienia>subtitles buttom offset jest miejscem którego szukasz
jeśli nie zmieniałeś konfiguracji to po prostu nie pamiętam.
Samą wartość przeskoków ustawiasz w programie i tu mała uwaga parametry liter wyrażasz w % lub pikselach osobiście tam nie grzebię bo pasuje mi jak jest od początku
Pozdrawiam:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Witam mam podobny procek i wszystko przed tobą.
Jest jeszcze sztuczka z czymś w rodzaju ustawienia przepływności sieci.
w settings>transkoders>Codek frame ; mpeg ts ;codec MPEG2 ; wideo bitrate 26 000 000 bitów
;bez limitów; codec audio AC3; audio bitrate 10 000 000 bitów niestety więcej i tak nie wejdzie ilość kanałów-wiadomo. Nawet nie pamiętam jak było domyślnie ale mocno zachowawczo w kolejnej dolnej zakładce buffer wideo 1050MB w music 300MB. Ponadto nie jest dobrym pomysłem wyłączanie lub ograniczanie pliku wymiany posiadając duży ram, program z niego korzysta a ustawiając sztywno wartość na np min 2048 max 2048 nie rozlatuje się po całym dysku tylko jest w jednym miejscu.
Pozdrawiam.
Jak daję MPEGTS to wyświetla artefakty na TV

Co masz w Transcoder>Transcoding file params?
 

Cyborg65

New member
Spioch

Witam
Oczywiście stworzyłeś na kompie plik do transkodowania i wpisałeś jego lokalizację w dir temp files path
w zakładce mov max file sizei niewiem czemu 42 949 672 950 bitów pewno coś poobcinał
w file size for start transfer 1024 KB
transkoding profile movies -TS muxer
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maniek.a

New member
Witam! Kupiłem nie dawno sonego 46ex500 i chciałbym się dowiedzieć czy aby mieć wi-fi muszę kupić sobie ich urządzenie - uwa-br100 czy może wystarczy jakiś access point np. D-Link DAP-1160? (Mam router Linksys Wag200g) Czy taka sieć będzie bez problemu radziła sobie z .mkv czy nie i będę musiał inwestował w jakieś htpc?
 

Cyborg65

New member
maniek.a

Witam
Trafiłeś na śliski temat
Po pierwsze wyjątkowo mało opisów w necie
po drugie nie każdy router obsłuży DLNA
i to co opisuje Sony to jedna z wielu propozycji w tym wypadku korzystna dla Sony
Raczej w przypadku EX500 router podpięty kabelkiem pod TV tak jest to najczęściej opisywane.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam! Kupiłem nie dawno sonego 46ex500 i chciałbym się dowiedzieć czy aby mieć wi-fi muszę kupić sobie ich urządzenie - uwa-br100 czy może wystarczy jakiś access point np. D-Link DAP-1160? (Mam router Linksys Wag200g) Czy taka sieć będzie bez problemu radziła sobie z .mkv czy nie i będę musiał inwestował w jakieś htpc?

Każdy router WiFi, byle szybki będzie dobry. Br-100 jest dwa razy droższy od innego klienta WiFi na USB.

Ale działa niezawodnie, nie sprawia problemów a serwis Sony chętnie udziela wsparcia.
Ta nadwyżka ceny to około 40-60zł. Dla "miekumatych" przy cenie Tv około 5000-7000 to wydatek niewielki a pozbywamy się kłopotów i wątpliwości, czy kupując router WiFi np Asus, nie zostaniemy z niedziałajacym gratem i dwoma centrami pomocy(Sony i Asus) wzajemnie oskarżajacych sie o "bylejakość" :mrgreen:

Chyba jednak warto tego BR-a kupić. :)
 

maniek.a

New member
Ok to już wiem co brać. Teraz tylko czy ten br da radę odtworzyć mi pliki .mkv w zadawalającej prędkości? Odległość do routera ok 5 m + sufit.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ok to już wiem co brać. Teraz tylko czy ten br da radę odtworzyć mi pliki .mkv w zadawalającej prędkości? Odległość do routera ok 5 m + sufit.


BR-100 to tylko kabel.
Najlepiej zapytaj Sony, czy telewizor umie pokazywać mkv, oczywiscie bez transkodowania "nizej" :confused:. Niepokoi mnie ten Twój "sufit" boję się że jednak nie.

No i rzecz najważniejsza, czy Twój serwer DLNA umie przesyłać mkv do Sony



WSzystko zależy od tego jaki masz Tv i jaki masz server DLNA.
To czy podłączysz Tv do sieci domowej kablem czy BR-100, jest raczej sprawą drugorzędną.
Mój serwer DLNA, wykrywa Sony Brawia, pokazując że wynegocjował prędkość 40kb/s, czyli nieco mniej niż 11g. Ale filmy AVCHD/m2ts, serwer posyła a Bravia odtwarza beż zacięć i utraty jakosci.

Aby to osiągnąć, musiałem wgrać najnowszy soft do telewizora i odpowiednio do serwera DLNA.

Teraz za pomocą pilota TV, po naciśnięciu klawisza HOMR, po uprzednim ustawieniu w tv serwera DLNA i uruchomieniu opcji RENDERER, mogę pilotem "najechać" na serwer DLNA, wybrać zdjęcia, muzykę , lub Video.
Wchodząc do odpowiedniego folderu, najeżdżam na film i START.

Mogę za pomocą pilota zatrzymywać projekcję, skoczyć o +-20sekund, zwiększyć prędkość odtwarzania 2 lub 3 razy. Oznacza to że Bravia umie współpracować z serwerem DLNA i wydawać mu polecenia.


Czego i Tobie zyczę.
Po Twoich pytaniach sądzę, że masz jeszcze dosć długą drogę. Zanim kupisz BR-100 to podłącz tv do sieci kablem ethernet i zobacz
"czy wszystko" Ci chodzi. Bo jak nie, to nawet nie będziesz wiedział KTO albo CO jest winne. :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

maniek.a

New member
Czyli mówisz żeby ściągnąć ten program do dlna dla ps3 i zobaczyć czy działa na kablu. I wtedy jeśli efekty będą zadowalające zacząć rozmyślać nad br100?

Kurde to koszty coraz większe - dekoder hd, teraz to.. chyba lepiej już zbudować htpc.
 

Cyborg65

New member
Witam

W sony EX 500 wygląda to cokolwiek inaczej
Servery wyświetlane są od razu w XBM pod odpowiednimi ikonkami po zestrojeniu TV server.
Ja np w swoim Sony mam wyłączoną funkcję renderer.
ale to nieistotne chciałem się zapytać kol Gucio50 jak PSMS radzi sobie z większymi plikami. Chodzi o transkodowanie plików np MKV powiedzmy 10GB na 2 godziny oglądania i transkodowane w locie.
WMS radzi sobie średnio a ściślej procek, jeśli jest jakaś sztuczka w PSMS to będzie i w Wildzie ale na razie nie wiem od której strony ugryźć temat.Na razie walczę z youtube na Wildzie.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
W sony EX 500 wygląda to cokolwiek inaczej
Servery wyświetlane są od razu w XBM pod odpowiednimi ikonkami po zestrojeniu TV server.
Ja np w swoim Sony mam wyłączoną funkcję renderer

Nieprawda, wszystkie telewizory Sopny Bravia maja działanie dla sieci DLNA IDENTYCZNE.
Funkcja renderer MUSI być włączona. :D

Nie wiem jak z MKV
Z plikami m2ts PS3MS sobie radzi, WMP nie radzi sobie i obniza jakosć do SD
Dlatego do zdjęć mam serwer WMP z windows 7 a do filmów PS3MS oba zresztą na tym samym kompie.
 

Cyborg65

New member
Witam

Powiem tylko tyle u mnie renderer jest wyłączony i wszystko chodzi.
Jeśli to kliknięcie w tv komuś coś poprawia to nie widzę przeszkód.
Powiem ponadto tak: dlatego polecam WMS bo radzi sobie praktycznie ze wszystkim jeśli chodzi o przesyłanie do TV tak w oryginale (jeśli łyka tv), jak po przetranskodowaniu. Nie spotkałem jak dotąd formatu którego bym nie odpalił i nie obejrzał w jakości dużo lepszej jak na monitorze, ale to akurat jest raczej zasługą samego TV. Jeśli mówisz że masz dwa serwery jaki problem mieć trzeci ja ci gwarantuję że zostanie jeden. Bardzo łatwo jest go prze konfigurować aby był prościutki w obsłudze z poziomu tv praktycznie wygląda jak PSMS i cała reszta. Całe drugie tyle co w PSMS możesz używać albo i nie to nic nie zmienia, ja tą resztę traktuje jako zabawę.Nie dla jaj podałem taki lakoniczny opis filmu
uściślę NP dzwięk DTS 5.1 czyli transkodowany format MKV czyli transkodowany np1900/800 przy 24 kl/s

Pozdrawiam:lol:
PS
Do próbnych odpalań poleciłbym PlyOn u mnie ten oszołom wystartował dosłownie sam.
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Powiem tylko tyle u mnie renderer jest wyłączony i wszystko chodzi.
Jeśli to kliknięcie w tv komuś coś poprawia to nie widzę przeszkód.
To chyba nie jest dobra metoda konfiguracji.. wyłączanie i włączenie różnych opcji nie wiedząc do czego służą. Funkcja renderer pozwala na sterowanie telewizorem z innych urządzeń (np. funkca PlayTo, czy jakos tak... (Odtwórz do) w windows 7, gdzie mogę z poziomu komputera odpalić odtwarzanie wybranego pliku.) i nie ma nic wspólnego z możliwościami odtwarzania.
uściślę NP dzwięk DTS 5.1 czyli transkodowany format MKV czyli transkodowany np1900/800 przy 24 kl/s
Mam kilka takich filmów i to dosyć długich i dużych (zrzuconych z BlueRay) i za pomocą PS3MS odtwarzam je bez problemu od początku do końca z napisami z transkodowaniem. Ustawienia fabryczne z lekko zmniejszoną jakością transkodowania i zmianą kodowania napisów (bez napisów odtwarzają się w pełnej jakości, bez transkodowania)
 

Spioch1

New member
Ja do Ex500 podłączyłem tak:
Router TP-LINK 740N za 70zł podłączony skrętką z telewizorem.
Do rutera podłączony komputer przez kartę WIFI N D-LINK DWA-547.
Do tego komputera podłączony skrossowanym RJ-45 komputer z serwerem.
Sygnał przechodził po dużym skosie przez podłogę, biurko, komin wentylacyjny, kominek.
Film 720p działał aż huczało :D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam kilka takich filmów i to dosyć długich i dużych (zrzuconych z BlueRay) i za pomocą PS3MS odtwarzam je bez problemu od początku do końca z napisami z transkodowaniem. Ustawienia fabryczne z lekko zmniejszoną jakością transkodowania i zmianą kodowania napisów (bez napisów odtwarzają się w pełnej jakości, bez transkodowania)

Pytam z ciekawosci, jak "zrzucić" film z Blu-Ray oraz DVD dla potrzeb odtwarzania za pomocą PS3MS, a właściwie czym?
:confused:

Z góry dziekuję, mam dysk 2TB przeznaczony na multimedia i wolałbym odtwarzać filmy i koncerty z HD a nie "piłować" dosnik w playerze. :razz:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
tomeko12

Witam
Nie bardzo się zrozumieliśmy.
Nie pytałem o to jak lata PSMS po wywaleniu napisów zmniejszeniu jakości wideo a już broń cie panie po wykastrowaniu dźwięku.
cytat
Ustawienia fabryczne z lekko zmniejszoną jakością transkodowania i zmianą kodowania napisów (bez napisów odtwarzają się w pełnej jakości, bez transkodowania)
powiem że całkiem nie rozumiem.
Albo coś stoi po drodze ( konsola ) albo twój TV łyka DTS i MKV.
Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał ale porady w stylu puść to na dwa głośniki - chyba sam rozumiesz
Raczej chodzi o sztuczkę w stylu zrób coś bo odciążysz proca a nie stracisz na jakości.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Witam
Oczywiście stworzyłeś na kompie plik do transkodowania i wpisałeś jego lokalizację w dir temp files path
w zakładce mov max file sizei niewiem czemu 42 949 672 950 bitów pewno coś poobcinał
w file size for start transfer 1024 KB
transkoding profile movies -TS muxer
Pozdrawiam
What? Napisz więcej, bo nic takiego nie robiłem?
 

tomeko12

New member
Albo coś stoi po drodze ( konsola ) albo twój TV łyka DTS i MKV.
Nie chcę żebyś mnie źle zrozumiał ale porady w stylu puść to na dwa głośniki - chyba sam rozumiesz
Raczej chodzi o sztuczkę w stylu zrób coś bo odciążysz proca a nie stracisz na jakości.
Pozdrawiam
Sztuczka jest prosta: PS3MS (wydaje mi się że WMS też to robi) transkoduje dźwięk z DTS do AC3 5.1, a to AC3 jest puszczane światłowodem do kina domowego, które potrafi AC3 5.1 odtworzyć na 6-ciu głośnikach.
Co do MKV, to jest tylko kontener, który bez dużych zasobów obliczeniowych można w locie przekonwertować do M2TS, które TV łyka (o ile obraz i dźwięk jest w poprawnym formacie (obraz: MPEG4-AVC o odpowiednich parametrach i dźwięk DolbyDigital), co w większości filmów z BR jest prawdą). Gdy obraz nie jest w dobrym formacie, to niestety trzeba transkodować obraz z MPEG4-AVC do MPEG2, a gdy dźwięk nie jest DD, to trzeba go do tego formatu także transkodować.
Po podmienieniu mplayer-a zawartego w programie na najnowszą wersję, można nawet odtworzyć Dolby TrueHD i DTS HD.
 
Do góry