DLNA & Sony Bravia

INTseed

New member
Ja w swoim 32EX500 mam jak narazie takie ustawienia:

Ważne jest abyście zanim zaczeli zabawe wogóle odpalili serwer,
jak już będzie działać to najeżdzacie myszką na ikonce HELP->Backup->Reservation->Run

Zrobicie w ten sposób kopie która wam napewno działa.
Jakbyście zabardzo namieszali to wam pozwoli wrócić do początku :p
HELP->Backup->Restore->Run
 

Cyborg65

New member
Witam

Z grubsza ja mam tak (Pierwsza fotka poście INTseed praktycznie to samo więc omijam)






Jeśli to cokolwiek pomoże :idea:
INTseed jeśli użyjesz w serwerze "search" (lornetka) w obydwu okienkach to dotrzesz do kolejnych ustawień(foty obok) opis jest na Sony
Ale zaznaczę wyraźnie ciągle tu mieszam np przed momentem też było digital TV
Jeszcze mały temat zamieszczam pod spodem stabilne ustawienia"individual settings klient device" obraz nie mieści się na TV niewiele i kończy odtwarzanie trochę za wcześnie Może ktoś nie miałby z tym problemu żeby to pod szlifować u mnie w tej konfiguracji działa DD-EX
Pozdrawiam :evil:
 

Attachments

  • Poprawiony.zip
    2,7 KB · Wyś: 66
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
INTseed-Spioch

Witam
Jakbyście się tak nie spieszyli to w poście 331 jest załącznik z rozbudowaną listą.
Dlatego zajmuje mi tyle czasu ustawienie czegokolwiek bo testuję wszystkie kombinacje na wielu formatach. Zresztą zapiszcie swoją listę formatów, i popatrzcie gzie dokładnie ją zapisuje program w to samo miejsce wklej rozpakowany plik, wejdź powtórnie na listę i tym razem za pomocą load wprowadź proponowany wyżej plik. Znajdź format którego nie łyka server wtedy podumamy, a jak coś nie chalo to load i masz swój.
Tak możemy się wymieniać nawet całymi ustawieniami

Pozdrawiam:hihi:
 

Cyborg65

New member
Spioch

Dla szczęśliwych posiadaczy W5500
Cytat z innego forum
Opcja dźwięku wielokanałowego po optyku jest domyślnie wyłączona
jest to: Ustawienia cyfrowe / Ustawienia Audio / Opis audio, powinna być ustawiona na Wył., w przeciwnym razie audio po optyku jest tylko dwukanałowe.


Pozdrawiam :szukaj:
 
Ostatnia edycja:

p_i_o_r

New member
Witam

Witam wszystkich. Jestem nową osobą na tym forum. Dokładnie przeczytałem całą treść i muszę przyznać że sporo rzeczy mi się wyjaśniło. Posiadam od niedawna KDL-40EX500, który jest podpięty kablem eth z routerem DIR-635. Zainstalowałem na laptopie z W7 x64 i procesorem 4x2 GHz serwer WMS i porównuję w działaniu go z WMP 12. Laptop łączy się z routerem po WiFi w standardzie N. Działa naprawdę super. Płynność i jakość zadziwiająco dobra porównując niektóre posty opisujące sporo problemów bez względu na rodzaj serwera czy sprzętu. Nie ma znaczenia czy film waży 600 MB czy 10 GB (M2TS). Do ustawień na dobre się jeszcze nie zabierałem więc tym bardziej jestem zaskoczony stosunkowo niewielką ilością mankamentów. Jest jednak rzecz, która mnie zastanawia, a nie spotkałem sie z nią w żadnym poście i może ktoś z was będzie znal na nią odpowiedź. Problem dotyczy odtwarzania mp3. A konkretniej ucinania długości niektórych utworów. Wygląda to tak, że oryginalnie na kompie utwór trwa 3:50 min natomiast na telewizorze pokazuje np 3:10 i tyle też go odtwarza. Dzieje się tak w WMS i WMP. I za bardzo nie rozumiem dlaczego. Filmy odtwarza w całości. Soft jest aktualny, na tv również robiłem aktualizację do najnowszej. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
Witam

Cała sztuczka jest mniej więcej taka
M2TS telewizor jest w stanie obsłużyć więc program taki plik po prostu przesyła.
Jeśli TV czegoś nie widzi np AVI to program musi go przetworzyć (przetranskodować) na zrozumiały dla tv i przesłać. Z AVI niema najmniejszych problemów bo do przerobienia jest stosunkowo mało danych i w długim czasie np 700MB 45 min filmu, oczywiście transkodowany jest też dźwięk. Sprawa zaczyna się komplikować, kiedy próbujemy oglądać film o rozmiarach np 10GB a format w jakim zapisany jest tak film jak i dźwięk nie jest obsługiwany przez TV . Posługując się pierwszym przykładem AVI :10 GB film trwałby 9 godz 45min ale takich filmów niema za to komp ma materiał o tym rozmiarze do przetranskodowania np w 2 godziny w przypadku MKV. Ta subtelna 5 krotna różnica to nic innego jak jakość tego co widzisz w tv.
A cała batalia toczy się nie o to jak taki film obejrzeć płynnie zmniejszając jakości dźwięku np z 5/1 do 2/0, albo jakość wideo na kilka sposobów.
A raczej na pewno chodzi o to aby materiał oglądać i słuchać z jak największym możliwym komfortem, czyli audio 5.1 i video 1920/1024 jeśli tak jest zapisany.
Tak proste jak skomplikowane można by powiedzieć
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Gucio50

WITAM
Po takim spłaszczeniu tematu od kogo jak od kogo ale od ciebie liczyłem na więcej.
Wiesz kodowanie kompresja przesyłanie ..................................?
Pewnie że to troszkę bardziej złożone i dlatego napisałem że niby proste a jednak.
Nawet zdaję sobie sprawę że to co zapiszesz w matroszce lub WMV na 350MB w AVI przy podobnej jakości zajmie 700MB to tylko komplikuje temat.
PS
Może wiesz co powoduje za wczesne wyłączanie przesyłu bo mam podobnie no nie o pół minuty

Pozdrawiam :cry:
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
zajmie 700MB to tylko komplikuje temat.
PS
Może wiesz co powoduje za wczesne wyłączanie przesyłu bo mam podobnie no nie o pół minuty
Z Twojego postu, poprzedniego eynika:
1. Masz jakieś kłopoty, ja zresztą też.
2. Nie wiesz co na to poradzić,
3. Nic konkretnego poza gdybaniem.

Z tąd moje komentarze, Hakuna Matata.

DLNA, jak widzę na przykładzie rozwoju PS3Media Server, Nero Home, iOmega, Zyxell, Windows Media Player z Windows 7, sprawia kłopoty nawet duzym i sprawnym firmomm w tym samemu Microsoftowi.

Czasem, zwykle bardzo rzadko, pomagają ustawienia konfiguracyjne, zwykle, jak w przypadku PS3Media Server, nalezy czekać na poprawki autorów serwera strumieniowego.

Druga droga to testować, jakie formaty wyświetla jaki MSAerver i na razie , dostosować się do tego.

Ja uzywam komputera z Windows 7, jako maszyny serwerowej dla multimediów.
Zainstalowany Windows Media Player uzywam do "serwerowania" fotografii jpeg.

PS3Media Server uzywam do serwerowania mp3 i plików m2ts, powstałych w yniku edycji moich filmów z kamery HDR-XR520Ve, za pomocą programu Pinnacle Studio 14 HD.

Taka kombinacja, w moim przypadku okazała sie "dla mnie" najlepsza.

Eksperymenty z NAS firmy Zyxell, jak na razie zniechęciły mnie do niego.
Produkt iOmega iConnect, świetnie odtwarza moje filmy i mp3 ale co dziwne, nie umie odtwarzać mp3 :confused::confused::confused:


Mam oryginalny, kupiony nietrialowy Nero Home 4, jeszcze z nim poeksperymentuję.
Ma najrozsądniej pomyślane menu, z "pod Tv Sony Bravia",jest kilka małych ale ważnych różnic w stosunku do innych Media Serverów. Ale jego funkcjonalnosć jest lepsza. Niestety nie potrafi odtwarzać strumieniować plików h264 czyli AVCHD, m2ts. To na razie go dyskwalifikuje u mnie.

Jednak ładniej pokazuje muzykę i pliki foto niż Windows Media Player. Pewnie będę go do tego używał zamiast Media Playera.



Wild Media Server czeka u mnie "w kolejce" na testy. Choć nie wiem, czy napisy typu wersja trial wygasa w czerwcu 2010 zachęca do prób. Chodzą słuchy różne, w tym o końcu bezpłatnosci i trial, przy na razie średniej funkcjonalności i niezwykle skomplikowaniu ustawień. Przyszłość pokaże. :p

Wracając do tematu, jak DLNA okrzepnie, to nie będzie trzeba nic konfigurować, wgrywać żadnych kodeków, nic ustawiać, tak jak dzisiaj nie trzeba nic kombinować z telefonem komórkowym, dzoniąc do Cioci.
Server ma sam "wyniuchać" jaki renderer go wzywa(Telewizor, kompóter, komórka), wynegocjować z nim optymalne parametry, dając uzytkownikowi mozliwość wyboru języka napisów, ściezki dżwiękowej, zapamietać to i HAKUNA MATATA.

To z filmu film Król Lew, jeżeli wiesz co to oznacza, to nie drażniło by Cię, a raczej mobilizowało :) i napełniało nadzieja na przyszłość UPNP/DLNA/Strumieniowego serwerowania mediów.
Czego Tobie i sobie zyczę. Jestem zresztą pewny, że nie po to wymyslono, cały ten skomplikowany standard, żeby na koniec nie działał.:mrgreen:








Nie
 
Ostatnia edycja:

p_i_o_r

New member
Witam

Witam
Czy uruchamiał ktoś może w programie WMS w opcjach ISO obraz filmu DVD lub BD i wie jak zmienić ścieżkę audio na inny język? W przypadku takiego odpalenia płyty nie pojawia się menu wyboru. Przeglądam strukturę katalogów dysku DVD i nawet udało mi się znaleźć pozycje mówiące o ścieżce anielskiej i oddzielne polskiej. Można odpowiednią nawet zaznaczyć w prawym oknie, ale po uruchomieniu filmu niestety domyślnie ładuje AUDIO 1 (ANG) zamiast AUDIO 2 (PL).Jak zmusić serwer żeby odtwarzał inną ścieżkę audio? Pewnie jest to prosta operacja ale jestem początkującym użytkownikiem tej aplikacji i nie wszystko jeszcze zdążyłem poznać do końca.

Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
p_i_o_r

Witam
Nie próbowałem ale jak bym musiał to zacząłbym od pilota TV
pod filmem settings>audio streams>2PL
Albo

Ale to powinno być na początku ustawiania
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Gucio50

Witam
No niestety masz tu rację, powiem więcej racji niż bym sobie życzył.
Ale sam pomysł DLNA uważam za naprawdę niezły a w moim konkretnym przypadku to 10.
Pewnie że to początki i jest jak jest, pewnie za jakiś czas ludzie będą się śmiać z naszych kłopotów i postów ale widać sam pomysł chwycił. Nie próbuję nawet wymieniać, ale czytając co nieco widać że inne marki powoli w DLNA wchodzą. Myślę że to dobrze, jak mocniej temat stanie na nogach to dla nas lepiej.
Pozdrawiam :-D
PS
Nie jestem tu żadnym fachowcem pomagam na ile potrafię
 
Ostatnia edycja:

p_i_o_r

New member
Gucio50

Witam

Dzięki Twojej sugestii zacząłem od pilota, na którym w dolnej części jest po prostu przycisk AUDIO który przełącza ścieżki dźwiękowe. :-D Potwierdza się stara prawda, że najlepsze są zawsze najprostsze rozwiązania. Tak jak myślałem problem był dość trywialny , a ja doszukiwałem się bardziej złożonego rozwiązania. Spróbuję jeszcze zrobić ten wpis i zobaczę czy będzie pobierał PL domyślnie. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
 

p_i_o_r

New member
Cyborg65

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jaką masz wersję WMS? Bo tak porównuję Twoje zrzuty ekranu z ustawieniami w moim programie i nie mam opcji wybierania formatów w opcji DEVICE\Embedded file support Ja ma wersję 0.73. Co zrobić żeby ustawić większą ilość formatów? A no i mój wcześniejszy post również był skierowany do Ciebie nie Gucia50.
 
Do góry