DLNA & Sony Bravia

jarross

New member
problem z dlna

Witam
Mam problem z konfiguracją dlna.
Przeszukałem dostępne fora i pomoc windows Otóż mam kld40v5500, router linksys wrt54gc i pc z windows xp. Ani tv nie widzi serwera ani komp telewizora (w tv jakiś IP się wyświetlił). Zapora windows wyłączona, antywirus (nod32) wyłączony. Próbowałem ps3 media server i wmp11. Może oprogramowanie tv powinienem uaktualnić (czy ma znaczenie że tv kupiłem 28-go lutego i w związku z tym softu nie trzeba uaktualniać?), może router jest zły?
Liczę na czyjąś pomoc i z góry dziękuję.
 

twilk

New member
Witam
Mam problem z konfiguracją dlna.
Przeszukałem dostępne fora i pomoc windows Otóż mam kld40v5500, router linksys wrt54gc i pc z windows xp. Ani tv nie widzi serwera ani komp telewizora (w tv jakiś IP się wyświetlił). Zapora windows wyłączona, antywirus (nod32) wyłączony. Próbowałem ps3 media server i wmp11. Może oprogramowanie tv powinienem uaktualnić (czy ma znaczenie że tv kupiłem 28-go lutego i w związku z tym softu nie trzeba uaktualniać?), może router jest zły?
Liczę na czyjąś pomoc i z góry dziękuję.

Po pierwsze ustal czy na poziomie sieciowym urządzenia potrafią się skomunikować. Sprawdź IP komputera i telewizora. Potem z komputera zapinguj telewizor (polecenie ping w command line: ping IP_telewizora).
Jak będziesz miał odpowiedź to sieciowo jest OK czyli dobry początek.
 

twilk

New member
1. Zapisz na kartce IP telewizora.
2. Otwórz linię komend (Programy -> Akcesoria -> Wiersz polecenia)
3. Wyskoczy czarne okienko. Wpisz w nim: ping IP (zamiast IP wpisz zapisany wcześniej numer IP telewizora)
4. Jeśli dostaniesz coś podobnego:
Odpowiedź z IP_telewizora bajtów=32 czas=1ms TTL=255
to znaczy, że na poziomie sieci urządzenia się widzą (czyli sama sieć skonfigurowana jest prawidłowo). Jeśli mimo to na ekranie telewizora nie widzisz tego serwera problem może dotyczyć uprawnień do folderów, które udostępniasz.

PS.
Te parametry które wypisałem jako odpowiedź na polecenie ping czyli 32, 1ms 255 moga u Ciebie być inne, tym się nie przejmuj. Ważne żebyś otrzymał podobną odpowiedź.
 

wezyr75

New member
Co daje oprogramowanie w wersji 1.700EA ?
,,Avoids mixing up of EPG data,, co to oznacza ?:) mam wersje 1.6 i nie wiem czy zdecydować się na aktualizacje. Może niech ktoś napisze co dała mu aktualizacja oprócz zmiany informacji że ma wersje 1.700EA :)
Testuje obecnie PS3 Media Server w wersji 1.20.400 chyba lepiej przewijają się filmy brak dalej obsługi youtube
:)
 

ferus

New member
Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem Sony KDL-40 EX500
Po paru godzinach zacząłem bawić się DLNA.
Mianowicie zainstalowałem serwer PS3 Media Server w wersji 1.20.400

Spotkałem się z paroma problemami:

a) Nie odtwarza plików ISO DVD - pokazuje, że jest, można "wejść do środka" ale nie można już wyświetlić filmu - pokazuje - Brak elementów do wyświetlenia

b) Brak napisów przy jakichkolwiek plikach - mam przygotowany plik .srt, i nie wyświetla w żadnym przypadku.

c) Artefakty przy 1080p z H.264

d) Pliki .avi nie chcą się odtwarzać.

Prosiłbym o jakąkolwiek poradę lub pomoc.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

wezyr75

New member
YouTube

Zainteresowała mnie zakładka "Silniki strumieniowania video/audio WWW" w PS3 Media Server
Pokazują mi się w telewizorze miniaturki z YouTube ale nie udało mi się ich uruchomić. Ktoś dał rade ;-)?
 

ferus

New member
Co do mojej poprzedniej wiadomości.

Uwaga posiadacze telewizorów Bravia z serii EX500 (i zapewne EX700).
Aby na waszym telewizorze wszystko działało poprawnie, PS3 Media Server musi widzieć dokładnie wasz model telewizora. Aby to zrobić:

1. Otwórz plik "renderers/Bravia5500.conf"
2. Edytuj linię: "UserAgentAdditionalHeaderSearch" tak aby jej wartość wyglądała tak:

Kod:
UserAgentAdditionalHeaderSearch=(BRAVIA KDL.+5[0-9]{3})|(BRAVIA KDL.+WE5)|(BRAVIA KDL-[0-9]{2}XBR9)|(BRAVIA KDL.+EX5)

Pozdrawiam!
 

PoiLNoiS

New member
YouTube

Po pierwsze nie wiem gdzie się mój post pokaże:))
Pierwszy raz pisze więc wybaczcie.

Po drugie wielkie dzięki za rady jakie tu przecZytałem i muszę powiedzieć, że po przeczytaniu tego wątku od deski do deski, parę razy aby coś zrozumieć:) w dniu wczorajszym w pracy, to na wieczór postawienie PS3 media serwera oraz WMP11 to była tylko formalność a żonie koparka opadła:)))
Laptopik (nówka) przez WiFi, routerek lipny ale for free od Neti Speed Touch Thomson 585 oraz Sony Bravia 37W5500 przez kabelek.
Działa SUPER.

Oczywiście jeszcze pokombinuje z mkv bo coś nie chula, oraz iontryguje mnie folder YouTube i Buju ???

Avi zaciągam w lepszych wersjach dwu płytowych więc na telewizorku jest tak samo ładnie jak bym laptopika po hdmi podłączył i oglądał bezpośrednio.

Udało mi się jakąś francuską telewizje złapać gdy biegałem po folderach dziwnych które pierszym razem mi się pokazały w PS3MS ale jakość była gorsza niż pikselizacja:)

Czy kombinował ktoś z playlistą?? znaczy po odpaleniu jednego pliku leci cały określony zbiorek??
Przydało by się to jako podkład pod pokaz slajdów:))
A może dalej, odnośnik do strony z internetowym radyjkiem?? Kiedyś wiem że jeden plik stworzony na pulpicie odpalał radyjko internetowe może można by to podpiąć??

Dzięki jeszcze raz za fajną zabawe oraz zajefany efekt!!!

ps. w sobote goście;))))))))))))))))))))

Pozdro
PoiLNoiS
 

wargsi

New member
Co do mojej poprzedniej wiadomości.

Uwaga posiadacze telewizorów Bravia z serii EX500 (i zapewne EX700).
Aby na waszym telewizorze wszystko działało poprawnie, PS3 Media Server musi widzieć dokładnie wasz model telewizora. Aby to zrobić:

1. Otwórz plik "renderers/Bravia5500.conf"
2. Edytuj linię: "UserAgentAdditionalHeaderSearch" tak aby jej wartość wyglądała tak:

Kod:
UserAgentAdditionalHeaderSearch=(BRAVIA KDL.+5[0-9]{3})|(BRAVIA KDL.+WE5)|(BRAVIA KDL-[0-9]{2}XBR9)|(BRAVIA KDL.+EX5)

Pozdrawiam!

Witam

Korzystając z okazji chciałem się zapytać, jak mam ustawić PS3 Media Serever dla telewizora Bravia z serii HX700
 

zpluta

New member
pokombinuje z mkv bo coś nie chula, oraz iontryguje mnie folder YouTube i Buju ???

Gdzieś tu czytałem, że z mkv nici ale chciałbym się mylić.

Co do Buju to też jestem ciekaw skąd takie coś się wyświetla.

U mnie (KDL-32EX500) generalnie DLNA działa, choć niektóre filmiki czasem się przycinają - może problem z transferem po sieci. Jeszcze za krótko działam więc za wcześnie wyrokować. Mam jedynie problem z filmami HD w rozdziałce 720p. Nie umiem dopasować do ekranu żeby mieścił się cały i nic nie było rozciągnięte. Albo mieści się cały ale pasy z góry i z dołu i widać, że rozciągnięty w poziomie. Albo proporcje OK ale z prawej i z lewej obraz ucieka poza ekran. Może ktoś ma jakieś sugestie czemu tak się dzieje ...
 

zpluta

New member
Czy przy przeglądaniu zdjęć przez DLNA da się szybko je obracać w razie potrzeby, czy zostaje tylko mozolne Options -> Opcje pliku -> Obróć itd.?
 

PoiLNoiS

New member
Czy przy przeglądaniu zdjęć przez DLNA da się szybko je obracać w razie potrzeby, czy zostaje tylko mozolne Options -> Opcje pliku -> Obróć itd.?

do przeglądania zdjęć jest lepiej mieć wmp11 a wtedy zdjęcia same się przekręcają we właściwą strone... przynajmniej ja tak mam:))))

a serwerek ten to banalne pare kliknięć w opcjach wmp11

Pozdro:krol:
 

zpluta

New member
do przeglądania zdjęć jest lepiej mieć wmp11 a wtedy zdjęcia same się przekręcają we właściwą strone... przynajmniej ja tak mam:))))

a serwerek ten to banalne pare kliknięć w opcjach wmp11

Pozdro:krol:

Zależy o jakie zdjęcia chodzi. Mi akurat ładnie "zjada" zdjęcia w RAW-ach z Canona. Tyle, że właśnie nie czyta w ten sposób informacji o pozycji aparatu i dlatego nie obraca do właściwej pozycji. Oczywiście mam też te zdjęcia poprzerabiane na JPG ale bardzo często rozmiaru 800-1000px - na ekranie HD wydają się po prostu małe. Inny sposób, to pokonwertować je do JPG przed wyświetlaniem. Tyle że w przypadku archiwów z kilku lat ... - wiadomo :)
 

nemek

New member
miniatury fotek w wersji 1.20.400

Witam,

pytanie, prośba do tomeko12,
mógłbyś dorzucić wyświetlanie miniatur fotek dla wersji 1.20.400?

Twój wcześniejszy dodatek nie działa z tą wersją :(

Myślę, że wszyscy by się ucieszyli.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
zmienić
EX5 na HX7

1. Ja mam telewizor Sony KDL-52V5610, co powinienem wpisać.
Proszę jednak brać pod uwagę, że w moim wieku, moich 2 znajomych niemców, jeden kradnie mi wspomnienia a drugi rozlewa wódkę, potrzebuję porady "zdecydowanie dokładnej" :-D


2. Czy wpis typu telewizora jest konieczny i co on mi moze poprawić?:eek:k:

Wyjaśniam, że Ci niemcy to Alzheimer i Parkinson :(
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
mógłbyś dorzucić wyświetlanie miniatur fotek dla wersji 1.20.400?
Ostatnio nie mogę się za to zabrać (trochę mało czasu), ale w końcu będę musiał...

2. Czy wpis typu telewizora jest konieczny i co on mi moze poprawić?
Wpis ten jest po to, żeby program rozpoznał urządzenie jako TV BRAVIA, pokazał ładny obrazek telewizora i ew. dostosował niektóre specyficzne ustawienia dla urządzenia.
Jeżeli w programie pokazuje ci się obrazek z TV (a pewnie tak jest), to nic nie musisz zmieniać
 

Cube160

New member
Witam
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem telewizora sony KDL- 40EX700 i mam problem z przewodowym podłączeniem go do internetu . Po automatycznym wykryciu adresu IP w konfiguracji pisze że wszystko jest w porządku. Połączenie lokalne jak i połączenie z netem pisze że jest OK (nawet można wyświetlić listę innych użytkowników sieci jak na PC). Po tej informacji wyskakuje komunikat o następującym błędzie:

"Błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia. System napotkał błąd. Jeśli problemu nie można usunąć, skontaktuj się z firmą Sony. <2200>"

Sporo już kombinowałem i jak na razie bez pozytywów, firma Sony też mnie olewa nie dając odpowiedzi na problem :/ Czy ktoś z posiadaczy tego modelu już sie z czymś takim spotkał? Może macie jakieś propozycje co do rozwiązania tego problemu?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem telewizora sony KDL- 40EX700 i mam problem z przewodowym podłączeniem go do internetu . Po automatycznym wykryciu adresu IP w konfiguracji pisze że wszystko jest w porządku. Połączenie lokalne jak i połączenie z netem pisze że jest OK (nawet można wyświetlić listę innych użytkowników sieci jak na PC). Po tej informacji wyskakuje komunikat o następującym błędzie:

"Błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia. System napotkał błąd. Jeśli problemu nie można usunąć, skontaktuj się z firmą Sony. <2200>"

Sporo już kombinowałem... ...

1. Nie kombinuj, dzwoń do serwisu Sony (telefon znajdziesz na sony.pl)

2. Czy masz świadomość, że telewizor "NIE ŁĄCZY" się z internetem, a jedynie z serwerami DLNA. Za wyjątkiem, mniej ni ż skromnymi applicastami, mozesz jedunie "użytkować" strumieniowe transmisje z serwerów DLNA, jeżeli takie w domu masz. Mogą to być komputery Sony VAIO, serwery sprzętowe DLNA/UPNP (Zyxel, WD, Owsilink i całe jeszcze gama), programowe serwery Strumieniowe (Nero, Samsung, PS3 Media serwer)
Niektóre z tych serwerów "umieją" pokazywać treści z YouTube itp. :szukaj:
 
Do góry