DLNA & Sony Bravia

michmalan

New member
mam problem, mianowicie jak wyswietlić film na Bravii, skoro nie ma opcji video w menu telewizora. Mój TV to Sony KDL-40z4500. Podłączyłem do niego laptopa przez ethernet, wszystko śmiga elegancko widzę zdjęcia, odtwarzam muzykę, ale co z filmami ? wzorowałem się na tym poradniku: (www).youtube.com/watch?v=8I7n1hA1fio&feature=related i w tym TV jest opcja video. Co zrobić ?:niewiem:
 

tomeko12

New member
mam problem, mianowicie jak wyswietlić film na Bravii, skoro nie ma opcji video w menu telewizora. Mój TV to Sony KDL-40z4500. Podłączyłem do niego laptopa przez ethernet, wszystko śmiga elegancko widzę zdjęcia, odtwarzam muzykę, ale co z filmami ? wzorowałem się na tym poradniku: (www).youtube.com/watch?v=8I7n1hA1fio&feature=related i w tym TV jest opcja video. Co zrobić ?:niewiem:
Sprzedać 40Z4500 i kupić BRAVIĘ serii 5500 . Niestety, możliwość odtwarzania filmów przez DLNA (i USB) została wprowadzona w serii 5500 (w serii 4500 jest tylko możliwość odtwarzania zdjęć i muzyki).
 

tomeko12

New member
To ubijanie jest nieco uciążliwe. :x
No niestety... mi się to zdarza, kiedy wyłączę program nie wychodząc z DLNA w telewizorze... wtedy telewizor "trzyma" proces i nie pozwala mu się zamknąć..
Wersja "pms-setup-windows-1.11.381" jest naprawdę dobra.
A wersja 386 jest jeszcze lepsza :grin:... Posiada kilka cieszących oko dodatków dla BRAVII... niestety nie posiada jeszcze miniatur dla zdjęć :(. Nieoficjalna skompilowana wersja znajduje się tutaj:
Otmanix Blog - English language edition ? PS3 Media Server build 386
Nie mam wiedzy o odtwarzaniu kopii DVD w postaci .ISO. Znajomy ma Serwer NET, firmy ZYXEL, odtwarza mu pliki ISO(kopie DVD) , tak samo jak filmy z folderów na dysku.
Z tego co wiem, to jest taka opcja ale nie testowałem jej (i nie wiem, czy działa z BRAVIĄ
 

Gucio50

New member
Bez reklam
napisałem dziś do Sony i powiedzieli mi że jesli chcę oglądac filmy przez DLNA w z4500 to musze używa WMP12 . Jakim cudem i o co im chodzi ?

1. To niestety prawda.
Windows Media Player 12, z Windows 7, odtwarza WSZYSTKO, filmy też.
Tylko ze straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaszną jakośćią. :razz:

Zdjęcia lub muzykę( jpeg i mp3) wg mnie odtwarza lepiej od PS3MS.
Dlatego ja mam zainstalowane w sieci domowej LAN dwa media serwery. Jeden to WMP12 - muzyka, zdjęcia oraz PS3 MS do odtwarzania filmów.

2. Dzisiaj zrobiłem, przygnebiajacy mnie eksperyment. Za pomoca DVD Shrink wykonałem kopię ISO z płyty DVD, kocert Eric Clapton i inni. ISO umieściłem w folderze PS3 Media Server. No i Telewizor Bravua "zobaczy. Naciskam play na pilocie.
Niby film z koncertu "się wyświetla", ale jakość jak filmy przez DLNA za pomocą WMP12. Pewnie twórcy w tym wypadku, będą jeszcze musieli trochę popracować.



3. Western Digital, producent dysków twardych, prezntuje urządzenie "sprzętowe"
testowałem już podobne firmy Zyxel i Owsilink. Oba one, nie radziły sobie poprawnie z filmami HD, AVCHD. Postaram się sprawdzić tego WD-ka.:bober:
 

tomeko12

New member
1. To niestety prawda.
Windows Media Player 12, z Windows 7, odtwarza WSZYSTKO, filmy też.
Tylko ze straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaszną jakośćią. :razz:

Zdjęcia lub muzykę( jpeg i mp3) wg mnie odtwarza lepiej od PS3MS.
Dlatego ja mam zainstalowane w sieci domowej LAN dwa media serwery. Jeden to WMP12 - muzyka, zdjęcia oraz PS3 MS do odtwarzania filmów.

2. Dzisiaj zrobiłem, przygnebiajacy mnie eksperyment. Za pomoca DVD Shrink wykonałem kopię ISO z płyty DVD, kocert Eric Clapton i inni. ISO umieściłem w folderze PS3 Media Server. No i Telewizor Bravua "zobaczy. Naciskam play na pilocie.
Niby film z koncertu "się wyświetla", ale jakość jak filmy przez DLNA za pomocą WMP12. Pewnie twórcy w tym wypadku, będą jeszcze musieli trochę popracować.



3. Western Digital, producent dysków twardych, prezntuje urządzenie "sprzętowe"
testowałem już podobne firmy Zyxel i Owsilink. Oba one, nie radziły sobie poprawnie z filmami HD, AVCHD. Postaram się sprawdzić tego WD-ka.:bober:
No cóż.... pewnie przyzwyczaiłeś sie do dobrego...
DVD ma rozdzielczość 720×576 lub 720×480, system PAL ma rozdzielczość 720×576, WMP transkoduje wszystko do rozdzielczczości PAL (aby działało na wszystkim), więc po obejrzeniu paru filmów w rozdzielczości nawet HD Ready (czyli minimum 1280x720) wszystko inne w rozdzielczości PAL mogą wydawać się "przygnębiające"...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
No cóż.... pewnie przyzwyczaiłeś sie do dobrego...
DVD ma rozdzielczość 720×576 lub 720×480, system PAL ma rozdzielczość 720×576, WMP transkoduje wszystko do rozdzielczczości PAL (aby działało na wszystkim), więc po obejrzeniu paru filmów w rozdzielczości nawet HD Ready (czyli minimum 1280x720) wszystko inne w rozdzielczości PAL mogą wydawać się "przygnębiające"...

Moja sytuacja jest taka. Mam bardzo dobry BD-Player, Sony ze świetnym upscalerem.
Iso jakie wykonałem za pomoca DVD Shrink, jest normalne nie upscalowane.
PS3 Sny Media serwer pokazuje "co dostaje" a ja widzę znacznie poniżej jakości DVD z mojego BD Playera.
To mnie zniechęca.

Albo Ps3 SMP będzie miało kiedys UpScaler albo musze postarać się o lepszy program do wytwarzania ISO


Teraz, polecona przez Ciebie wersja PS# MP jest naprawdę dobra i brakuje mi jedynie:

- zainstalowania jej jako serwis windows pod Windows 7 Pl 32 bit,
- ikony fotografii, przy odtwarzaniu jpeg,
- odtwarzania DVD( np poprzez ISO), ze znosna jakością,
- wypuszczanie do sieci DLNA programu telewizyjnego z kary Tv zainstalowanej na kompie z PS3 Media Serwer.

Mógłbym, jezeli dasz mi odpowiednie namiary, wykonać dla teamu PS# MS małą donatację :?
 

wezyr75

New member
Ustawienia PS3 Media Server 1.11.381

Wypisze tylko co zmieniłem:
Ustawienia transkodowania
- ilość kanałów audio 2 channels stereo
- ustawienia jakosci video... na good quality for HD Wifi Transcoding*/ (łącze się przez wifi)
Zakładka MEncoder
- odhaczyłem przełącz na tsMuxer gdy video jest kompatybilne..... używam PS3 Media Server bez konsoli PS3
- strona kodowa napisów cp1250 /*Windows - Estern Europe */
- napisy ASS/SSA odhaczyłem

To tyle zmian teraz pytanie do ekspertów miedzy innymi Gucio50:krol:, Jarmalik:krol:, Tomeko12:krol: czy macie tak samo ustawione może inaczej ? jeśli tak to proszę o wskazówki jak najlepiej ustawić :)

Pozdrawiam
 

tomeko12

New member
Albo Ps3 SMP będzie miało kiedys UpScaler albo musze postarać się o lepszy program do wytwarzania ISO
ps3mediaserver ma upscalera (nie awiem, czy tak dobrego jak Twój odtwarzacz). Aby go włączyć, trzeba w ustawieniach MEncodera zaznaczyć "skalowanie obrazu" i podać rozdzielczość TV
- zainstalowania jej jako serwis windows pod Windows 7 Pl 32 bit,
Właśnie zainstalowałem sobie Windows 7 64-bit i też miałem ten problem. Rozwiązałem go w następujący sposób:
- do zmiennej path dodałem ścieżkę Javy (u mnie c:\Program Files\Java\jre6\bin). Zmienną path można ustawić w Panelu sterowania> System i zabezpieczenia> System> Zaawansowane ustawienia systemu> Zmienne środowiskowe...> Zmienne systemowe
- ikony fotografii, przy odtwarzaniu jpeg,
Jak się ukaże oficjalne wydanie, to postaram się dodać tą funkcjonalność. W tej chwili robione są w programie ostatnie poprawki i nie są dodawane nowe funkcje)
- wypuszczanie do sieci DLNA programu telewizyjnego z kary Tv zainstalowanej na kompie z PS3 Media Serwer.
Ciekawa funkcja, trzeba będzie o tym pomyśleć...
Mógłbym, jezeli dasz mi odpowiednie namiary, wykonać dla teamu PS# MS małą donatację :?
ps3mediaserver - Project Hosting on Google Code, na dole strony
 

tomeko12

New member
Wypisze tylko co zmieniłem:
Ustawienia transkodowania
- ilość kanałów audio 2 channels stereo
- ustawienia jakosci video... na good quality for HD Wifi Transcoding*/ (łącze się przez wifi)
Zakładka MEncoder
- odhaczyłem przełącz na tsMuxer gdy video jest kompatybilne..... używam PS3 Media Server bez konsoli PS3
- strona kodowa napisów cp1250 /*Windows - Estern Europe */
- napisy ASS/SSA odhaczyłem
Dodaj jeszcze
"-vf expand=:::::16/9" do własnych opcji i ustaw Maksymalny transfer w Mbits/s na 20 (albo mniej, jeżeli masz wolniejszą sieć)
 

matisk

New member
Panowie uprzejmie prosze o pomoc!
Konfiguracja wyglada nastepujaco:
Router D-Link polączony z TV Bravia kablem ethernetowym - OK.
Laptop (Windows XP) laczy sie z routerem bezprzewodowo (przydzielanei IP automatyczne) - OK.
TV Bravia widzi udostepnione pliki na laptopie (zdjecia,muzyka) - OK.
Diagnostyka polaczenia - połaczenie powiodło się - OK.
Wiem, ze aby ogladnac filmy potrzebny jest serwer, tutaj prosze mi wytlumaczyc jak mam go skonfigurowac odpowiednio ? Zainstalowaem PS3 i mam komunikat ze nie wykryto konsoli.Jakie adresy musze powpisywac w opcjach sieciowych, czy program ma byc zainstalowany jako serwis czy normalnie? Co zrobic aby program zobaczyl Telewizor? Ciagle widze tylko czerwony krzyzyk...
Probowalem tez w WMP, niestety nie wiem jak tam udostepnic filmy tak zeby widzial je TV. Jesli mozna prosze o wytlumaczenie jak "chłopu na miedzy"....
Pozdrawiam
 

michmalan

New member
Panowie uprzejmie prosze o pomoc!
Konfiguracja wyglada nastepujaco:
Router D-Link polączony z TV Bravia kablem ethernetowym - OK.
Laptop (Windows XP) laczy sie z routerem bezprzewodowo (przydzielanei IP automatyczne) - OK.
TV Bravia widzi udostepnione pliki na laptopie (zdjecia,muzyka) - OK.
Diagnostyka polaczenia - połaczenie powiodło się - OK.
Wiem, ze aby ogladnac filmy potrzebny jest serwer, tutaj prosze mi wytlumaczyc jak mam go skonfigurowac odpowiednio ? Zainstalowaem PS3 i mam komunikat ze nie wykryto konsoli.Jakie adresy musze powpisywac w opcjach sieciowych, czy program ma byc zainstalowany jako serwis czy normalnie? Co zrobic aby program zobaczyl Telewizor? Ciagle widze tylko czerwony krzyzyk...
Probowalem tez w WMP, niestety nie wiem jak tam udostepnic filmy tak zeby widzial je TV. Jesli mozna prosze o wytlumaczenie jak "chłopu na miedzy"....
Pozdrawiam

też się przyłącze bo ogarniam to tylko do połowy :???:
 

maras77

New member
Ja uzywam DNLA w Sony Bravia 32v5500

Ja uzywam DNLA w Sony Bravia 32v5500 do codziennego oglądania filmów i nie mam z tym żadnych problemów.

Używam freeware Wild Media Server - potęzna aplikacja, transkodująca w locie dowolny materiał, PS3 Media Server to przy niej wróbelek i to nieporadny.
Wild Media Server ma profile dla róznych odbiorników, więc skomplikowana konfiguracja odpada.
Powiem jedno - PS3 Media Server jest w porównaniu do Wild Media Server nieporadny i trudny w konfiguracji.

Do transkodowania służy mi desktop, C2D 3 GHz postawiony w innym pokoju.
W mieszkaniu mam okablowanie strukturalne i szafę krosowniczą, więc dzięki temu nie mam problemów z kablami - po prostu ethernet wychodzi ze ściany razem z kablem od kablówki (też cyfrowej DVB-C)

Obciażenie przy transkodowaniu to około 6% procka.

Oczywiście jest też nakładanie napisów.
 
Ostatnia edycja:

wezyr75

New member
Dodaj jeszcze
"-vf expand=:::::16/9" do własnych opcji i ustaw Maksymalny transfer w Mbits/s na 20 (albo mniej, jeżeli masz wolniejszą sieć)

Mam jeszcze parę pytań :)

W zakładce status pokazuje mi pod ikoną telewizora transfer 14 Mbits/s rozumiem ze musze ustawić w zakładce ustawienia transkodowania ,,Maksymalny transfer w Mbits’’ taki sam czyli 14 Mbits/s ?
Spróbuje przybliżyć bliżej moj router być może zwiększy transfer :confused:

Gdy wyłączę program to nie zapamiętuje mi ustawień w zakładce ustawienia transkodowania Ustawienia jakości video MPEG2 Musze za każdym razem zmieniać.
To samo mam w zakładce MEncoder Strona kodowa napisów.
Ogólnie program działa :eek:k: brakuje mi tak jak poprzednikowi miniaturek zdjęć. Co do możliwości wprowadzenia cytuje: ,,wypuszczanie do sieci DLNA programu telewizyjnego z kary Tv zainstalowanej na kompie z PS3 Media Serwer '' Pana Gucio50 Jestem za nawet przeciw :)
Jeszcze jedno zapomniałem dopisać w paru filmach mam tak że obraz spóźnia się co do dźwięku :-?
Czuje że trzeba poustawiać coś w ustawieniach transkodowania :)

Pozdrawiam
 

tomeko12

New member
W zakładce status pokazuje mi pod ikoną telewizora transfer 14 Mbits/s rozumiem ze musze ustawić w zakładce ustawienia transkodowania ,,Maksymalny transfer w Mbits’’ taki sam czyli 14 Mbits/s ?
Spróbuje przybliżyć bliżej moj router być może zwiększy transfer :confused:
Ustaw 20Mbit/s. Ten parametr jest ważny przy transkodowaniu filmów HD i powoduje generowanie strumienia o takiej maksymalnej przepływności (w przybliżeniu).
Gdy wyłączę program to nie zapamiętuje mi ustawień w zakładce ustawienia transkodowania Ustawienia jakości video MPEG2 Musze za każdym razem zmieniać.
To samo mam w zakładce MEncoder Strona kodowa napisów.
A wciskasz "Zapisz" u góry okna?
Jeszcze jedno zapomniałem dopisać w paru filmach mam tak że obraz spóźnia się co do dźwięku :-?
Czuje że trzeba poustawiać coś w ustawieniach transkodowania :)
Pokombinuj z "Alternatywna metoda synchronizacji A/V" i "Wymuś ilość klatek/sek pobraną z FFMpeg".
 

tomeko12

New member
Używam freeware Wild Media Server - potęzna aplikacja, transkodująca w locie dowolny materiał, PS3 Media Server to przy niej wróbelek i to nieporadny.
Też używałem ten program i wygląda dosyć ciekawie, ale ma dwie zasadnicze wady:
- nie jest free (to co ściągasz ze strony jest wersją Trial z ograniczonym czasem działania, pewnie na czas testów, i nie jest powiedziane, że jak autor uzna, że program jest już ok, to nie będzie płatny)
- działa tylko na Windowsie
Obciażenie przy transkodowaniu to około 6% procka.
Przy transkodowaniu HD 1080i też?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Jak się ukaże oficjalne wydanie, to postaram się dodać tą funkcjonalność. W tej chwili robione są w programie ostatnie poprawki i nie są dodawane nowe funkcje)
1. Nero Media Server mas taka funkcję, obsługi karty TV.

2. Z PS3MS jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów z kamery i produkowanych, przez Pinnacle HD 14, płytek z AVCHD jestem bardzo zadowolony.
W tej chwili, nie uzywam do odtwarzania płyt AVCHD BD-Player'a tylko media serwera.
Wygoda duża, żona "nauczyła się " pilota Sony Bravia. Jak chce zobaczyć pokaz slajdów czy film to "łape za" za pilota Sony i ... ...

3. Jeżeli chodzi o odtwarzanie DVD, czy to w postaci ISO lub kopii z dysku twardego, to trzeba powiedzić uczciwie, że jak sie zaparłem to obejrzałem K-Pax, z wyborem lektora i ścieżki napisow, potem Koncert Eric Clapton 2001 Live On Tour.

Moja opinia(dotycząca DVD i ISO) jest taka.
- Obraz upscalowany do 1080 lub 720 wygląda nieżle. Dźwięk i napisy w tym DTS "działa".
- niestety to tylko dla programisty lub bardzo zaawansowanego entuzjasty. Nie dla żony, nawet rozgarnięty brat nie obeznany z Upscalowanie, Transcodowaniem itd itp poddał się.
- tak jeszcze pół roku temu było ze zwykłymi filmami z kamery, nie ze struktur wieloscieżkowych DVD. Pewnie za jakiś czas, autorzy popracują nad interfacem "dla żony". W tej chwili ja mam kłopoty aby wystartować właściwa ścieżkę filmu, ścieżkę dźwięku i scieżkę napisów. Dać się da ale wygody nie ma żadnej. Wyglada na to że każda płyta skopiowana na dysk HD będzie musiała mieć swój setp, czy to w postaci pliku czy Properties, w którym będfą umieszczone informacje o defoultowch ustawieniach sciezek i info czy pokazywać te Nie-defaultowe.
- na ekranie telewizora, w trakcie wybierania :mrgreen: komponentów do wyświetlana, pokazuje sie za dużo, nieistotnych sciezek, w postaci drzewiastej struktury, trudnej do objecia uwagą.
Nie wiem jak inni, ja widząc do czego doszli autorze z filmami "zwykłymi", czekam cierpliwie i wiem, ze i to zrobią jak trzeba. Pewnie Microsoft gryzie pazury z zazdrosci.rzeba jednak przyznać że WMP jako media player server w zakresie pokazu slajdow jest zwyczajnie lepszy od PS3MP :(


Filmy z kamery nagrane na płytki DVD-AVCHD odtwarza fantastycznie. :krol:
Ma kilka małych mankamentow w tej sprawie, zobaczymy co pokaze ta przygotowywana "najnowsza wersja" :). Jak na razie program PS3MP zasługuje na 6+kali od 2-5 :blagam:
 
Ostatnia edycja:
Do góry