DLNA & Sony Bravia

maras77

New member
Też używałem ten program i wygląda dosyć ciekawie, ale ma dwie zasadnicze wady:
- nie jest free (to co ściągasz ze strony jest wersją Trial z ograniczonym czasem działania, pewnie na czas testów, i nie jest powiedziane, że jak autor uzna, że program jest już ok, to nie będzie płatny)
- działa tylko na Windowsie

Przy transkodowaniu HD 1080i też?

Jak ustawiam upscaler na 1920x1080 to zabiera 70% procka.
Ale napisy jak żyleta :)

Ale mówiąc szczerze nie widzę potrzeby takiego ustawienia, bo jedyne co zyskuje na jakości to napisy - i tak materiał wyświetlany jest tak samo jak źródłowy.

Generalnie Wild Media Serwer jest IMO najlepszym softem, jakiego używałem z DNLA i pierwszym, który mi odpowiada i jest za free (przynajmniej teraz)

Inna sprawa jest taka, że nigdzie w programie nie jest napisane, że to trial i że się skończy kiedyś.
Chyba, że w rosyjskiej licencji, ale ja nawet bukiew nie znam, więc jej nie czytałem.
 

tomeko12

New member
Jak ustawiam upscaler na 1920x1080 to zabiera 70% procka.
Ale napisy jak żyleta :)
Nie chodzi mi o transkodowanie filmu z SD do HD, tylko odtwarzanie filmu HD w rozdzielczości HD (z napisami)
Generalnie Wild Media Serwer jest IMO najlepszym softem, jakiego używałem z DNLA i pierwszym, który mi odpowiada i jest za free (przynajmniej teraz)
Też uważam go za dobry serwer, w wielu wypadkach lepszy od ps3mediaservera, ale ta niepewność co do przyszłości programu...
Jak się okaże, że wersja finalna będzie za free albo rozsądne pieniądze, to się może przerzucę. A narazie będę używał ps3mediaservera, bo spełnia moje wszystkie potrzeby...
Inna sprawa jest taka, że nigdzie w programie nie jest napisane, że to trial i że się skończy kiedyś.
Chyba, że w rosyjskiej licencji, ale ja nawet bukiew nie znam, więc jej nie czytałem.
Wild media server (UPnP, DLNA, HTTP) • View topic - Several questions/suggestions
a licencję to wrzuć sobie do http://translate.google.com.
 

maras77

New member
Nie chodzi mi o transkodowanie filmu z SD do HD, tylko odtwarzanie filmu HD w rozdzielczości HD (z napisami)

Też uważam go za dobry serwer, w wielu wypadkach lepszy od ps3mediaservera, ale ta niepewność co do przyszłości programu...
Jak się okaże, że wersja finalna będzie za free albo rozsądne pieniądze, to się może przerzucę. A narazie będę używał ps3mediaservera, bo spełnia moje wszystkie potrzeby...

Myślę, że Wild Media Server jest najlepszy na dziś dla osoby, która nie jest ekspertem w kodekach i chce szybko i łatwo uruchomić TV z DNLA i czerpać z tego przyjemność, a nie się denerwować.

PS3MS - nie udało mi się nawet skomunikować z TV - ale jakoś bardzo nie próbowałem, bo już używałem Wild MS.

A co do przyszłości softu - to mam trochę doświadczenia z kupowaniem naprawdę dobrego softu z Rosji - naprawdę za pieniądze pomijalne w domowym budżecie - a z pełnym wsparciem autora - po prostu cena jest dla rosjanina, a polak ma większą siłę nabywczą.

Co do obciążenia procka przy streamowaniu HD - to jutro napiszę, jak zdobędę jakiś materiał w HD.

IMO - szkoda, że Wild Media Server nie ma kodowania do H 264 - to jedyna niedogodność, którą zauważyłem, ale z drugiej strony - mi nie przeszkadza, bo MPEG2 też sobie radzi...

Najlepszy byłby sofcik, który mógłby wykorzystać sprzętowy MPEG2 koder, który mam w karcie TV lub GPU NVidia lub ATI - które spokojnie mogą w tej roli występować i naprawdę nieźle sobie z tym radzą - bo sam wykorzystuję GPU do konwersji video pomiędzy formatami.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mozecie odpowiedziec na zadane ponziej pytania moje ??? czy macie to gleboko w powazaniu??

Zapewne Twoje pytanie, jest trudne i żaden z kolegów nie odpowiedział Ci.
Albo ze wzgledu na ortografię Twoich postów, albo ze względu na Trudność/bylejakosć, odpowiednie skreslić.


Masz na koncie 3 posty i tupiesz nogami "ja chcę misia", spokojnie, jak zadałeś pytanie z należytym staraniem co do jasności i otografii, to jak ktos będzie znał odpowiedź, to Ci odpowie.

Zauważ, że to forum jest dobrowolne, i nikt nie ma obowiazku czytać/ odpowiadać na Twoje pytania. Zwłaszcza, że pohukujesz.

Ja Twojego pytsnis zwyczajnie nie zrozumiałem, a cztałem go ze 2 razy. :mrgreen:
Nie wiem jakie pliki filmowe chcesz wyświetlać na Tv, jak zrozumiałem zdjęcia i muzykę umiesz odtwarzać.
Ja odtwarzam m2ts i nie mam z tym kłopotu. Nie mam też kłopoty z divx, obrazami ISO płyt DVD ani też z płytami DVD z folderów na dysku. Oczywiście, jezeli czytałeś ten wątek, jestem daleki od zadowolenia z efektow odtwarzania DVD. Nie zadawala mnie jakość ani "iterface programu", który nalezy uzywać aby do wyświetlenia DVD wogole doszło.

Napisz więc jakie pliki filmu "Ci się nie wyświetlają"

Masz oczywiście i drugie, całkiem niezłe i uprawnione wyjscie, skomentować mój post mniej więcej tak. "Ty nie rozumiesz mojego postu bo jesteś d......."

Powodzenia w zadawaniu pytań.

Przeczytaj też cały ątek, moze się coś rozjaśni.
 
Ostatnia edycja:

runnerman

New member
corvax napisał:
... ... w odróżnieniu od Bravii Samsung umożliwia odtwarzanie filmów (avi, mkv, itp) wprost z USB - działa świetnie... ...
:D

W dzisiejszych czasach, z USB każdy potrafi nawet Funai.
...

Gucio50, mając na uwadze powyższe Twoje stwierdzenie, jeżeli znajdziesz chwilę czasu, to proszę o podpowiedź jak skłonić TV Sony Bravia KDL-46Z5500, firmware ver. 1.600EA, do odczytu filmów np. w formacie divx, poprzez złącze USB?
Wg Sony i dostępnych opisów nie jest to możliwe, a moje empiryczne doświadczenia także to potwierdzają.
Może oprócz Ciebie, komuś innemu także się to udało?
TV po prostu nie widzi materiałów filmowych zamieszczonych na pen-drivie.

Proszę także o poradę, ponieważ muszę wymienić router którego cześć portów została uszkodzona podczas burzy, który z dwóch wybranych wstępnie przeze mnie modeli będzie najlepszy do spięcia w sieć urządzeń z obsługą DNLA, oczywiście router będzie także realizował dostęp do internetu (przewodowo i przez WiFi):
D-LINK Router WiFi DIR-655
LINKSYS Router WiFi WRT320N-EW 802,11 N Dual Band

Proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

maras77

New member
Co do Routera - znajdz jakiś, do którego możesz wgrać alternatywny software, np Tomato.
Ja ma starą Motorolę WR850G (cały czas do kupienia ) i powiem szczerze - jest rewelacyjny - ale to właśnie zasługa Tomato.
 

runnerman

New member
Bardziej skłaniam się w stronę routerów z trybem pracy "n".
Szkoda inwestować w sprzęt, który dysponuje gorszymi parametrami.
 

wezyr75

New member
Bravia w5500 + PS3 Media Server

Witam ponownie

A wiedz poklei

Ustawienia programu PS3 Media server:
Zakładka wspólne ustawienia transkodowania
- ilość kanałów audio 2 channels stereo
- maksymalny transfer w Mbits/s ograniczyłem do 30
- Ustawienia jakości video *Best Quality*

Zakładka MEncoder
- odhaczyłem przełącz na tsMuxer gdy video jest kompatybilne..... używam PS3 Media Server bez konsoli PS3
- odhaczyłem alternatywna metoda synchronizacji A/V (głos z obrazem rozbiegał się)
- własne opcje:
moz-screenshot.png
moz-screenshot-2.png
-vf expand=:::::16/9 działa :) dzięki Tomeko12
- strona kodowa napi
moz-screenshot-1.png
sów cp1250 /*Windows - Estern Europe */
- napisy ASS/SSA odhaczyłem

Dobrze zrobiłem ograniczając max transfer do 30 Mbits/s ?
Łącze teraz sie przez kabel w końcu (wykorzystałem szafę koksowniczą ) pod ikoną tv w zakładce status pokazuje mi się transfer speed:44 Mb/s na wifi miałem ok 14 Mb/s :)

Zauważyłem że jest opcja

YouTube

Nie działa!!!


Pozdrawiam :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
... ... ponieważ muszę wymienić router którego cześć portów została uszkodzona podczas burzy, który z dwóch wybranych wstępnie przeze mnie modeli będzie najlepszy do spięcia w sieć urządzeń z obsługą DNLA, oczywiście router będzie także realizował dostęp do internetu (przewodowo i przez WiFi):
D-LINK Router WiFi DIR-655
LINKSYS Router WiFi WRT320N-EW 802,11 N Dual Band


Router obojętnie jaki byle sprawny i najlepiej 11n, ale niekoniecznie. Ja uzywam ASUS z serii R

Gucio50, mając na uwadze powyższe Twoje stwierdzenie, jeżeli znajdziesz chwilę czasu, to proszę o podpowiedź jak skłonić TV Sony Bravia KDL-46Z5500, firmware ver. 1.600EA, do odczytu filmów np. w formacie divx, poprzez złącze USB?
Wg Sony i dostępnych opisów nie jest to możliwe, a moje empiryczne doświadczenia także to potwierdzają.


Ja mam Tv V5610, znacznie "słabszy" od twojegi i odtwarza mi z USB pliki m2ts(avchd) i niektóre divX. Nie wiem jaka zasada tym rządzi, poczytaj w opisie swojego Tv.
DivX z 5 razy syn probował odtworzyć, zadziałało ale jakość filmu DivX na ekranie 52" jest nie do przyjecia. Zniechęciliśmy sie do ogladania DivX-ów w salonie na 52"
Syn ma u siebie w pokoju 40"(mój poprzedni Tv) Samsunga i na nim z duzym obrzydzeniem mozna te divx-y ogladać. Syn oglada, czasem jego koledzy. Ja nie. Wygląda jakbym oglądał VHS. :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

twilk

New member
Witam.
Właśnie rozpocząłem eksperymenty z DLNA u siebie w domu. Mam dwa telewizory Bravia i zasób sieciowy (NAS) ReadyNas Duo (niestety nie ma certyfikatu DLNA ale coś takiego jak DLNA Ready).
Założenie było takie, że wszelkie dane z komputera i płyt lądują na NASie i sobie do nich sięgam z telewizora czy laptopa.
Na początku przetestowałem obrazki i muzykę (MP3) - jest OK, potem przyszedł czas na filmy. I tu niestety klapa. Moje telewizory nie potrafią odtwarzać plików avi tylko mpg (nie wiem w jaki sposób Gucio50 odtwarza avi na Bravii).
No i niestety trochę się zniechęciłem zwłaszcza jak znalazłem w dokumentacji. że telewizory Szajsunga potrafią to odtwarzać. I jestem lekko *%%&^*^%%.
Teraz się zastanawiam co dalej, bo bez dalszych inwestycji musiałbym filmy konwertować do mpg. Innym wyjściem jest kupienie serwera multimedialnego który po HDMI jest podłączony do telewizora a po ethernecie do sieci. Ale to kolejne koszty, kolejna skrzynka którą trzeba nakarmić prądem i kolejny pilot (chociaż plus jest taki, że mogę odtwarzać pliki mp3 na moim sprzęcie HiFi). Tyle, że w takim razie po co mi DLNA w telewizorze skoro wystarczy HDMI. Zupełny nonsens.
Zaczynam żałować, że nie kupiłem Samsunga.
Można jeszcze spróbować wymienić NAS'a na coś co potrafi w locie konwertować do mpg (nawet nie wiem czy takie coś istnieje).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Nowe oprogramowanie Sony Bravia

Tyle, że w takim razie po co mi DLNA w telewizorze skoro wystarczy HDMI. Zupełny nonsens.

Nie nonsens a właśnie sens.
Nie wiem jakie masz modele telewizorów Bravia. Ja mam najprostszy V6510.

Za pomocą pilota Tv, w salonie, odtwarzam w całosci lub fragmenty filmów, muzyke i pokazy zdjęć ze strumieniowedo serwera multimedialnego DLNA/UPNP.

Wszystko działa tak, jakby to były kanały telewizyjne, z grubsza biorąc. PO TO MI DLNA i dlatego ma dla mnie sens.

Oczywiście, jak twój serwer "nie umie" strumieniować filmów, obojętnie jaki maja format, lub oba Twoje telewizory nie potrafią "zassać" strumieniowo filmów, to :mrgreen:


Lista Tv Sony obsługująca filmy przez DLNA:
Modele, których dotyczy informacja

  • KDL-22E5300 / E5310
  • KDL-32E5500 / E5510 / E5520 / V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740/
  • KDL-37V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740 /
  • KDL-40E5500 / E5510 / E5520 / V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740 / WE5 / Z5500 / Z5710
  • KDL-46V5500 / V5610 / W5500 / W5710 / W5720 / W5730 / W5740 / WE5 / Z5500
  • KDL-52V5500 / V5610 / W5500 / Z5500
Pod warunkiem wgrania oprogramowania w wersji 1.700EA ze strony
Telewizory i projektory *|* KDL-52V5610*|*Portal wsparcia klientów firmy Sony Europe
 
Ostatnia edycja:

tomeko12

New member
Teraz się zastanawiam co dalej, bo bez dalszych inwestycji musiałbym filmy konwertować do mpg.
Jeżeli masz wystarczająco mocny komputer, to możesz zainstalować na nim jakiś mediaserver obsługujący transkodowanie w locie, który będzie udostępniał dla TV pliki udostępnione przez NAS.
 

twilk

New member
Tyle, że właśnie chciałem się uwolnić od komputera. Założenie było takie, że stawiam NAS'a i pilotem telewizora wybieram co chcę obejrzeć. I tak jest pod warunkiem, że film, który leży na NAS'ie jest w formacie obsługiwanym przez telewizor. A skoro telewizor nie obsługuje chyba najpopularniejszego formatu do du.. zbita.
I będę się upierał, że to co zrobiło Sony to jest zaprzeczenie całej idei. Bo DLNA w moim przekonaniu ma ułatwić dostęp do zasobów cyfrowych, które są składowane gdzieś w sieci. Pół biedy kiedy mamy komputer, który może pracować jako serwer ale według mnie w całej zabawie powinien uczestniczyć tylko serwer z zasobami (dawca) i telewizor (biorca). Natomiast brak wsparcia dla najpopularniejszego typu plików filmowych moim zdaniem jest śmieszne. Mogę zrozumieć jakieś egzotyczne formaty ale nie avi i divx.
Wyobrażałem sobie, że przyjdę do domu, siądę w fotelu, przekopiuję nagrany telefonem film z komórki na NAS'a i szybciutko go sobie odtworzę na telewizorze. Nic z tego, bo albo muszę odpalić komputer z serwerem strumieniowym albo przeformatować plik. Jak znam życie po niedługim czasie odechciałoby mi się.
Rozwiązanie z serwerem multimedialnym jest o tyle prostsze, że nic nie muszę przeformatowywać urządzenie, włączy mi się dużo szybciej niż komputer (będzie też pewnie cichsze) i raczej na pewno nie wyświetli błękitnego ekranu lub innego komunikatu, że akurat w tej chwili jest jakiś problem. Tylko, że wtedy żadne DLNA w telewizorze nie jest mi potrzebne bo wystarczy obsługa tego w serwerze. I dlatego twierdzę, że postępowanie SONY w tej kwestii to nonsens (zresztą potwierdził to dzisiaj konsultant, z którym dzisiaj rozmawiałem. Powiedział, że SONY wyszło przed szereg i coś tam dodał o prawach autorskich).
To tak w skrócie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wyobrażałem sobie, że przyjdę do domu, siądę w fotelu, przekopiuję nagrany telefonem film z komórki na NAS'a i szybciutko go sobie odtworzę na telewizorze


Tak właśnie działa DLNA. Musisz mieć tyl przyzwoity sprzętowy serwer NAS/UPNP/DLNA czy jak go tam zwą. MOżesz też uzywać programów , które działaja jak serwer.
Nere Media, PS3 Media Player.

Ze sprzętowych we Wrocławiu w sklepach jest kilka. Ceny od 200zł do 3000.
Nie polecam, sam sprawdzałem, NAS Firmy Zyxell, jest najwyrażniej kopią tego co masz Ty lub odwrotnie. To oparty na Linux kombajn wszystkomajacy ale filmy mu strumieniowo "niebardzo wychodzą" Wiem, bo miałem tego zyxel-a za 300zł i dałem wrogowi :-D
 

Miedzcu

New member
Witam starych znajomych od DLNA :)

może to będzie temat bardziej o Sony Bravi'a niżeli DLNA. Jest na stronie Sony nowy soft. PKG1.700EA. Problem w tym że po aktualizacji dalej mam wersje 1.600. A jak jest u Was?
 

twilk

New member
Tak właśnie działa DLNA. Musisz mieć tyl przyzwoity sprzętowy serwer NAS/UPNP/DLNA czy jak go tam zwą. Możesz też używać programów , które działają jak serwer.

Tylko po co? Czy nie mogłoby być tak, że to telewizor jest odpowiedzialny za dekodowanie pliku? Dlaczego Samsung może tak działać a Sony nie?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam starych znajomych od DLNA :)

może to będzie temat bardziej o Sony Bravi'a niżeli DLNA. Jest na stronie Sony nowy soft. PKG1.700EA. Problem w tym że po aktualizacji dalej mam wersje 1.600. A jak jest u Was?


To rzecz powszechnie znana. Zadzwoń do serwisu Sony w Warszawie.
Ale ... ... ...

Resetuje czas zegara wewnętrznego telewizora. Co oznacza, że jednak chyba instaluje się, tylko nie umie zmienić Nr wersji. :x


PS3 Media Server, w nowej wersji 1.20.400 znowu ma zepsutą instalację jako serwis.
Za to ma dobrze poprawioną współpracę z pilotem Tv(zatrzymywanie , przyspieszanie, skoki do przodu i tyłu ) w trakcie odtwarzania filmu:blagam:
 
Ostatnia edycja:
Do góry