denon x2000 problem z głośnikami z tyłu

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ktos już pisał na forum o tym zjawisku w Denonie X2000, tylko z kolumnami chyba Jamo s606. Inna kwestia to czy rzeczywiście te Tagi mają 6 Ohm, a nie schodzą przypadkiem niżej?
 

Rafal7

Banned
A czy Denon był mocno gorący jak się wyłączył?
Moj ma półkę szklana nad sobą około 7cm nad nim i jak amplitunerowi dam w kość to aż ta szyba jest bardzo ciepła a górna pokrywa amplitunera jest nie wąsko gorąca.
 

Rafal7

Banned
To jest kolejny przypadek z tym amplitunerem, albo sobie nie daje z kolumnami 6 ohm albo sknocono radiator i za oszczędzono na jego budowie.
Ciekawe jak pracował by amplituner jakby założył na własną rękę wiatrak w ampli
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzisiaj od rana testowałem X2000...
rano przytaszczyłem stare kolumny z garażu stare Eltax Century, napisane jest na nich od 4 do 8Ω (tak naprawdę nie wiem jaka jest tam prawdziwa impedancja, ale wydaje wydaje mi się, że raczej bliżej dolnego zakresu), po prawie 2 h katowania mój X2000 był lekko ciepły, trochę bardziej niż normalnie, ale nic się nie działo, nie wyłączał się...
po podłączeniu plastików samsunga- 3Ω, trochę mocniej się nagrzewał, ale przez ok. 40min nic złego też się nie działo, niestety dłużej ja nie dałem rady i musiałem "to" odlączyć :-D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam u siebie ustawioną skalę 0-98, w trybie stereo CD max u mnie to 60, powyżej trudno wytrzymać i na 60 słuchałem. Z tą skalą to jeszcze kwestia ustawień sygnału, więc to nie jest do końca miarodajne. Generalnie było bardzo głośno.
 
Witam Panowie po ponad rocznej przerwie.
Do rzeczy....
Ampli denon avr x2000 został dwa razy wysłany do serwisu co się okazało 2 razy spalone końcówki mocy.... Co było przyczyną tego,zle dobrane kolumny tak powiedziano mi w serwisie za drugą razom jak wysłałem ampli tagi tav 606 SE nie nadają się do tego ampli gdyż są 6 ohm a amplituner co się okazało nie bardzo współpracuje z takimi kolumnami przed zakupem ampli była specyfikacja że takowe obsługuje, teraz wchodząc na stronę gdzie wcześniej sprawdzałem nie ma nawet wzmianki o 6 ohm tylko o 8 ohm.
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak wymiana kolumn bądź ampli powiem szczerze że wolał bym wymienić kolumny lecz nie bardzo wiem co wybrać w przedziale do 1800 zł i warunek taki że 8 ohm.
Pozdrawiam i czekam na sugestie :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Raczej nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma
Tylne głośniki na ogół nie są wysterowane nie wiadomo jakim prądem więc 6 OHM nie robi tu różnicy
Był jakiś problem z zanikaniem kanałów SR w produktach D&M z tego okresu
Miałem Mar..XXX8 dwa razy wylądował w serwisie z podobną usterką uszkodzony jeden z kanałów SR
Za każdym razem naprawa nazywała się aktualizacją oprogramowania i nosiła ślady ingerencji w pudełko
Znany jest też mi przypadek z innego takiego samego
 
Tylko pod tymi tagami ampli nie idzie dotknąć taki gorący oczywiście przy głośniejszym słuchaniu no i wiadomo 30 min głośniej i ampi się wyłączy,kiedyś robiłem test z STX-ami i grał ze 4 godz prawie na fula i nic takiego się nie działo,ciepły był ale nie gorący i się nie wyłączył.
 
Tylko i wyłącznie Fronty muzyki słucham w stereo przy kinie nic takiego się nie dzieje no wiadomo filmów nie oglądam zbyt głośno. A jak przełączę na 5 kolumn i włączę muzykę i vol troszkę więcej to nawet 10 min nie zagra.
 

werf

Active member
Bez reklam
Stoi jak wół 6-16 Ω i z tym ma grać nie gra wywal-sprzedaj-zapomnij-kup inny
 

Attachments

  • de2000.jpg
    de2000.jpg
    44,7 KB · Wyś: 75
Ta no jasne pisać pisze teraz dam link do artykułu gdzie przed kupnem też pisało o 6 OHM a teraz nie ma nawet wzmianki i test jest robiony na 8 Ohm Amplitunery AV - testy sprzętu

Dodam że właśnie dzięki temu artykułowi kupiłem tagi bo pisało że obsługuje 6ohm nawet test był niby robiony w 6ohm a teraz nagle jest na 8ohm
 

werf

Active member
Bez reklam
Jak ja pamiętam Audio Video robi pomiary przy 8 i 4 Ω o ile takowy sprzęt wyrabia
Przy 6 raczej nigdy nie było
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Całkiem możliwe że te Tagi schodzą niżej niż te 6 Ohm co podaje producent, dlatego przy głośniejszym graniu działają zabezpieczenia w ampli? Kiedyś też pamiętam komuś na forum ampli Denona się wyłączał , chyba sparowanym z Jamo s606.
 
Do góry