Denon avr-x2100w jakie kolumny do niego?

kwida88

New member
To jesli by sie komus chcialo wyjasnic to jaki rozmiar zensora do jakiego pokoju bo o to chyba sie tu rozchodzi z ta ich wielkoscia.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jeszcze zależy od preferencji i oczekiwań. Nie można na stałe ich przypisać do jednej roli.
Im większe tym generalnie więcej niskich tonów przy dość cichym słuchaniu.

Ja np mam Zensory 1 w sypialni. Przeważnie grają cicho lub umiarkowanie i nie mam jakichś zbytnio dużych niedoborów basu.
Z drugiej strony jakby przeniósł je do parę metrów większego salonu i chciał oglądać głośno filmy to miałbym zero efektu bez suba.
One wszystkie grają bardzo czysto i przyjemnie ale wyraźnie różnią się siłą dolnych rejestrów.

Tak jak napisał blackninja na większy metraż czyli ok 20m2 zdecydowanie lepiej te z dużymi wooferami czyli Zensor 3 (jak mało miejsca albo budżet nie pozwala) albo Zensor 7
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, mogą.
Na fronty bierz Zensor 7, na twój metraż idealne.
Zensor 5 za małe.
A tak w ogóle widziałeś je na żywo? Odsłuchiwałeś już?
Myślę, że odsłuch rozwiałby wiele twoich wątpliwości....
 

kwida88

New member
Szczeze to narazie chce sie poradzic za jakimi kolumnami mam sie ogladac. Dali z tego co rozgladalem sie po internecie nie ma w saturnach media marktach rtv agd wiec na ich odsluch musial bym sie wybrac do profesjonalnego salonu z kinami domowymi np do denona, pozatyk w marketach i tak nigdy nie robia profesjonalnych odsluchow podlaczaja byle jak do byle czego i czesto nie maja dobrych warunkow bo puszczaja je w otwartej hali, nie zawsze maja kacik do odsluchow. Takze wole sie dowiedziec jak sie dany model nazywa i dopytac w salonie o niego.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W Saturnach czy MM są, na bank zobaczysz je w salonach Denon'a i w zasadzie większości salonów audio.
Zacznij od wizyt w sklepach i odsłuchów. Masz juz kilka propozycji, ale dopóki nie zobaczysz kolumn na żywo, nie posłuchasz, to możemy sobie pisać, a i tak niewiele to wniesie, bo co użytkownik, to będzie polecał co innego ;)
 

sawa_a

New member
z innej bajki
czy ktos z uzytkownikow amplitunera mial problemy po aktualizacji oprogramowania ?

ja zdecydowal;em sie na aktualizacje i po niej niestety nie moglem korzystac z amplitunera
po resecie skonfigurowalem go sobie na nowo i gra nie mniej zaskoczony bylem zachowaniem po aktualizacji
nie pamietam dokladnie co wyswietlal cos na ksztal trwa aktualizacja a na koniec error i dupa blada

prosba o podpowiedz co poczynilem nie tak i stad podobne reakcje
 

kwida88

New member
Tez mialem aktualizacje i wszystko przebieglo pomyslnie. Moze miales przerwe w wi fi albo cos mysle ze przy drugim razie juz bedziesz mial w pozadku. No ja mam metraz duzo mniejszy ale planuje przeprowadzke na wieksze mieszkanie. Mysle ze najlepiej poczekac az sie przeprowadze wtedy bede wiedzial czy sklaniac sie w strone zensorow 5 czy 7.
 

kwida88

New member
Byłem na odsluchu w salonie hi-fi w Katowicach w centrum handlowym berg i słuchałem zensorów 5 oraz monitor audio bronze 5. Koleś strasznie mnie przekonywał do tych monitorów, mówił że pełniejsze brzmienie, lepszy basik i powiem szczeże że coś w tym jest. Kolumny dali zagrały ładnie, szczegółowo, czysto, ale tego basiku i pełnego dzwięku trochę w moim odczuciu im zabrakło, powiedział bym że zagrały zbyt sterylnie natomiast monitor audio w moim odczuciu nie zagrał już aż tak szczegółowo, choć nie brakowało im detali natomiast brzmienie wydawało się pełniejsze. Co o tym sądzicie? Czy w waszym odczuciu monitory też są godne polecenia?
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ja chwale swoje Cantony i nie zamieniłbym na inne. Zagraja dobrze z każdym sprzętem a graja z denonem. Czysto w górze a dół jk potrzeba przywali bez suba.
 

kwida88

New member
A co myslicie o glosnikach firmy bose? Np acoustimas 6 seria v? Zakupilem ostatnio glosniki stereo acoustimas 3 seria iv do sypialni i spisuja sie super. Seria wymieniona wyzej jest juz przeznaczona do zestawu kina domowego i za cene okolo 3699 mam juz caly zestaw 5.1 wymieniony a nie tylko fronty. Ma ktos te kolumny, robil odsluchy, moze sie ktos wypowiedziec jak sie sprawdza przy filmach?
 

kwida88

New member
Bardzo jestem ciekaw waszej opini bo niektorzy twierdza ze glosniki bosa w kinie domowym nie zagraja glebokiego basu, karabiny w filmie beda brzmiec jak pistoleciki itp. Gorne dzwieki tez oceniaja na conajmniej srednie. I mowa tu o acoustimas starszej generacji sprzed kilku grubszych lat, o nowych nie umiem nic znalesc i nie wiem czy to obiektywna ocena. Ci co pisza ze sluchali to raczej chwala. Ja sam jestem zdumiony zestawem stereo tej firmy ktory mam. Moim zdaniem ciezko jest odroznic ich brzmienie od zwyklej duzej kolumny a do tego graja bardzo przejrzyscie i czysto.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Szukasz potwierdzenia swoich odczuć? ;)
Jeśli ci pasują, to bardzo dobrze, bo Ty masz być zadowolony, a nie uczestnicy forum.
Co do drugiego zestawu, to posłuchaj i porównaj choćby z zestawami Harmana HKTS
 

kwida88

New member
Ja jestem tym zestawem stereo zachwycony w muzyce ale czy bose sprawdzi sie w filmach w 5.1? Tego nie wiem. Pewnie malo kto ma te kolumny bo kazdy woli kupic duza kolumne pozatym jak na takie malenstwa sa dosyc drogie. A u mnie okazalo sie ze bede mial malo miejsca w salonie na kacik z telewizorem i te glosniczki wielkosciowo byly by najlepszym rozwiazaniem. Jak by sie wypowiedzial ktos kto obejrzal na tych kolumnach wiele filmow, to rozwial by moje watpliwosci. W salonie hi fi moge posluchac glownie muzyki, filmu nie obejrze takze jesli ktos mial okazje z nimi obcowac na dluzej lub je ma bardzo prosze o opinie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry