Denon 1910 vs Onkyo TX-SR607 co wybrać?

prez8s

New member
Ja mam obecnie cały sprzęt w pokoju 3,5/4,5m.
Zależy czego oczekujesz od amplitunera i jakie masz preferencje słuchowe, jak chcesz go do oglądania kina lub grania na konsolach to będzie wręcz za..ebisty i gwarantuję że na pewno się nie zawiedziesz. W stereo według mnie wypada słabo, ale z tego co czytam niektórym to wystarcza. Dla mnie gra on zbyt płasko, brakuje mu niskiego mięsistego basu, wykop jako taki ma, ale twardy i buczący, ja tak nie lubię. Ale dynamika i przestrzeń jaką oferuje jest po prostu świetna, co bardzo często daje znać o sobie zwłaszcza w filmach akcji, ciary na plecach gwarantowane.
Też zależy jakie kolumny i w jakiej konfiguracji będziesz miał, ale myślę że do 30m2 spokojnie powinien wystarczyć, jeśli oczywiście nie oczekujesz cudów w tych pieniądzach, no chyba że lubisz tak jak ja poczuć muzykę, to lepiej zainwestuj w coś lepszego, lub osobny wzmacniacz stereo. Najlepiej jakbyś udał się na odsłuch tego amplitunera, bo każdy ma inne preferencje. Ale za tą cenę myślę że warto kupić ten amplituner choćby nawet tylko dla samego kina, bo w kinie daje naprawdę dużo radochy.

A i kupuj tylko z gwarancją EIC, nie idź na najniższą cenę, bo wtedy gwarancja to fikcja, jest dużo firm internetowych które oferują ten sprzęt nawet za 1500zł, ale pamiętaj że taki sprzęt jest z prywatnego importu i gwarancja wówczas jest fikcją. Tylko EIC jest jedynym oficjalnym dystrybutorem marki ONKYO na Polskę i tylko on zapewnia bezproblemowy serwis w autoryzowanych serwisach lub w trybie door to door. Nie to że ich reklamuje, bo nie mam z nimi nic wspólnego, ale poczytałem trochę i wiem że lepiej dopłacić i mieć spokój, bo to sprzęt skomplikowany i jak padnie ci na przykład płytka z procesorami to nikt ci tego nie naprawi bez dostępu do części z autoryzowanego serwisu.
 
Ostatnia edycja:
D

djrobus

Guest
Serdeczne dzięki za info! U mnie kino 50%, konsola 40% muzyka 10%. Zresztą muzy słucham głównie w sypialni. Obecnie mam system 5.1, klocki 6 ohm ("rozpędza" Sony STR DG-910 7.1 od 3 lat, czas na zmiany) docelowo rozszerzę do 7.1
 
Do góry