Denon 1910 vs Onkyo TX-SR607 co wybrać?

prez8s

New member
Dystrybutor nie może nakazać wzrostu cen :) za to jest automat z UOKiK czy jakoś tak.
Co do nowości to co roku będzie wchodzi nowy system, producenci widzą, że klienci się na to łapią i kombinują.

Nie wiem, popytałem sprzedawców którzy podniesli ceny na allegro i wszyscy twierdzą jednozancznie że to wina dytrybutora EIC, ze ponoc to odgórne zarządzenie, co dla mnie jest niezrozumiałym działaniem, skoro z innych dystrybucji można kupić taniej. Ale mniejsza z tym.

Zastanawia mnie jaka jest różnica w specyfikacji złącza HDMI 1,3a i 1,4 w stosunku do obrazu 3D, skoro przepływność danych jest ta sama w obu przypadkach. Czytałem specyfikacje 1.4 i podają że nowością w stosunku do 1,3 będzie wsparcie dla obrazu 3D. Nie bardzo rozumiem o co chodzi i czy nie jest to tylko bełkot czysto marketingowy. Czy HDMI 1,3a nie może przesyłać obrazu 3D ??
Przecież skoro HDMI jest kompatybilne z typowo komputerowym DVI którym to można przesyłać obraz 3D, to dlaczego ma być taka różnica że HDMI 1.3a nie prześle obrazu 3D, a 1.4 już tak. Czyżby to był czysty marketing???
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W myśl marketingu "Im klienty bardziej skołowany-tym lepiej" , a praktycznie w czym jest lepsze 1,4 dowiemy sie jak wejdzie do urządzeń.
 

premek111

Active member
Bez reklam
[
Zastanawia mnie jaka jest różnica w specyfikacji złącza HDMI 1,3a i 1,4 w stosunku do obrazu 3D, skoro przepływność danych jest ta sama w obu przypadkach. Czytałem specyfikacje 1.4 i podają że nowością w stosunku do 1,3 będzie wsparcie dla obrazu 3D. Nie bardzo rozumiem o co chodzi i czy nie jest to tylko bełkot czysto marketingowy. Czy HDMI 1,3a nie może przesyłać obrazu 3D ??[/QUOTE]

z tego co wiem PS3 ma HDMI 1.3 i bedzie obsługiwac 3D ,np Gran Turismo 5
 

prez8s

New member
W myśl marketingu "Im klienty bardziej skołowany-tym lepiej" ,...

No nie do końca lepiej, bo ja na przykład jestem skłonny nic nie kupić i poczekać aż sprawa się rozwikła.
No chyba że się okaże że amplituner mimo podanych specyfikacji przesyła obraz HDMI do telewizora w takiej postaci w jakiej wszedł, bez znaczenia na standard. Wiec jak to jest w rzeczywistości?
 
Ostatnia edycja:

chrup

New member
znane różnice między HDMI 1.3 a 1.4 to
- zwrotny kanał audio,
- ethernet,
- obsługa większych rozdzielczości.
obsługa 3D już jest, przynajmniej w HDMI 1.3c
Kto ma pomysł do czego można te nowe ficzery wykorzystać?:)
 

prez8s

New member
Kupiłem dzisiaj ten amplituner, ogólne wrażenie co do jakości wykonania troche słabe, ale mniejsza z tym.
Próbne odsłuchy w moim pokoju mam już za sobą. Kolumny to zestaw jamo e550 + surroundy, na razie specjalnie nie podłączałem subwoofera bo chciałem zobaczyć co jest wart sam amplituner. Porównując go do sony str-db1070s niestety jestem trochę zawiedziony :(, onkyo grać gra, ale co do basu - bas w onkyo jest twardy z tendencją do dudnienia, jest to całkowite przeciwieństwo do sony gdzie bas był miękki, niski i subwoofer był całkowicie zbędny, nawet bez korektora, a tutaj bez korektora to sie nawet tego nie da słuchać - totalna płaskość, praktycznie sama średnica, za mało góry, a niskiego basu praktycznie nie ma. Trochę się zawiodłem na testach internetowych, gdzie pisano o nim w samych superlatywach, myślałem że te testy są coś warte, onkyo to uzyskało bardzo wysokie noty, ale śmiem twierdzić że są one robione pod onkyo :(
 

prez8s

New member
...Fronty ustawiłeś z jakim odcięciem?

Żadnym, na FullBand jest. Podłączyłem jeszcze do niego monitory z wyższej półki Panasonic SB-PMX3, sytuacja wygląda o dziwo nieco lepiej, ale do brzmienia uzyskanego z ampli sony nadal jest mu daleko, z kolumnami Jamo e550 na pewno się ten amplituner u mnie nie sprawdzi mimo że to bardzo udane kolumny i wiem na co je stać.

Zawiodłem się na tym amplitunerze, to fakt, ale przyzwyczajony do dobrego brzmienia starego amplitunera sony z wysokiej niegdyś serii QS - nauczyłem się wymagać.

Dam taką radę przyszłym nabywcom ONKYO TX-SR607. Amplituner ten pod względem wyposażenia jest świetny, ma wszystko czego nowoczesny sprzęt mieć powinien, a nawet więcej, ale brakuje mu tylko jednej rzeczy - brzmienia (a głównie dobrego basu), no ale cóż, w tej kwocie z takim wyposażeniem (ja dałem 1800 z gwarancją EIC) chyba nie powinno się wymagać brzmienia. Moja osobista ocena brzmienia stereo po jednym dniu testów 4/10.
Jak ktoś planuje kupować do tego amplitunera jakieś duże i drogie fronty, to zamiast tego niech lepiej kupi jakieś dobre monitory i do tego porządny subwoofer, szkoda pieniędzy na lepsze fronty do tego amplitunera, nie wyciągnie się z niego porządnego brzmienia basu. Co do mocy to ten amplituner tak na moje oko (ucho) to ma nie więcej jak 40W/kanał, przy poziomach bliskich maksymalnym zaczyna pierdzieć, w przeciwieństwie do sony, który potrafi zagrać zdecydowanie potężniej i bez przesterów. Niektórzy pisali że im się to onkyo grzeje, lekko ciepły jest, ale bez przesady na pewno nie jest gorący. Za to dosyć mocno z niego śmierdzi fabryką w całym pokoju.

Podsumuje, kupiłem go w ciemno sugerując się testami znalezionymi w internecie z bardzo wysokimi ocenami. Zależało mi na złączach hdmi i dekoderach nowych formatów, oraz brzmieniu w stereo, którego jak się okazało wbrew internetowym testom mu niestety brak! Czy kupiłbym go drugi raz? Raczej nie. Nie wiem, spróbuje się z nim pomęczyć, a jak nie to go odsprzedam, z tego co widzę to są dosyć chodliwe, dużej straty być nie powinno. Aczkolwiek nie jestem w tragicznej sytuacji gdyż mam w zanadrzu dwa niezłe subwoofery Jamo :) Jeszcze nie podłączałem ich ale jak to zrobie to opiszę wrażenia. Nie korzystałem też jeszcze z Audyssey, wolałem stroić go ręcznie pod swoje preferencje, ale spróbuję i tego.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
606ka reprezentowala bas mocny i nie wierze, ze w kolejnym numerze jest inaczej, czekaja cie dni testow i jestem pewien jaki bedzie final.....
 

prez8s

New member
Czy on jest mocny to nie powiedziałbym, jest go troche, ale nie trzęsie pokojem, jest twardy i lekko dudniący, w przeciwieństwie do soniaka o którym wcześniej, gdzie bas jest niski, bardzo głęboki i potężny. Porównuje właśnie budowę wewnętrzną tego sony i onkyo, na tyle na ile moge zajrzeć przez otwory wentylacyjne. Na pierwszy rzut oka trafo w sonym jest sporo większe (szerokość ta sama, ale jest dłuższe) a pobór prądu na tylnym panelu ma 240W, gdzie w onkyo przy mniejszym trafie jest 550W? Jak dla mnie ewidentne oszustwo. Myślę że celowo okroili mu najniższy bas który ma największe zapotrzebowanie na prąd by nie zjarać małego trafa, albo żeby nie było za dużo przesterów. Powiem krótko na tych samych kolumnach sony powoduje u mnie w pokoju trzęsienie, potężny głęboki bas dosłownie ciśnie bębenki, wszystko drży, membrany latają aż miło, z bassreflex-ów dosłownie wieje a nie lekko podmuchuje, onkyo jak oferuje 1/3 z tego co sony to będzie dobrze - oj zawiodłem się srogo :( Na pewno mogę odradzić ten amplituner jako zakup głównie do odsłuchu stereo.
Jak pamiętam gdy kiedyś odsłuchiwałem w sklepie onkyo 606 z kolumnami Klipsch synergy F1 (jak dobrze pamiętam), to bas był taki jakby kartonowy w brzmieniu, po prostu nijaki, bez głębi. Teraz wiem że w nowym modelu nic nie poprawili pod tym względem. Na pocieszenie (siebie :( ) mogę dodać że niedawno testowałem u kuzyna jego nowy Sony str-dg510 i tam do jest dopiero kicha z basem, dosłownie zero basu, zapewne jak ktoś wcześniej miał takiego wynalazka to przejściu na onkyo, to będzie jakby się przesiąść z poloneza do mercedesa, ale jak już ktoś zasmakuje czegoś lepszego...
No nic, pobawię sie nim z tydzień i zobaczymy, może przywykne, a jak nie to do żyda go :).
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Może przeprowadź korekcję przy pomocy Audyssey i wówczas opisz swoje wrażenia. Po korekcji możesz wprowadzić swoje poprawki. 607 nie różni się aż tak bardzo od mojej 807, a ja na brak basu nie narzekam.
 

prez8s

New member
No zrobiłem pierwsze strojenia audyssey-em i muszę przyznać że to nawet działa, tzn. w muzyce znacznie poprawiła się góra i średnie, co do basu to bas zrobił się nieco miększy ale kosztem intensywności, dodatkowo trochę poprawił się bas najniższy, choć i tak ledwo go słychać, przyznam że teraz bas jest lepszy jakościowo, ale jest go znacznie mniej. Szkoda że nie można podglądnąć ustawień korektora audyssey-a, przypuszczam że ma szerszą skalę ustawień, niż korektor dostępny dla użytkownika.
Testy robię na razie w konfiguracji 4.0, czyli na przody Jamo E550 zamiennie z Panasonicami SB-PMX3, jako surroundy - Jamo E500, resztę głośników i subwoofery podłącze na dniach, bo na razie mam pokój w lekkim remoncie. Teraz testuje stereo, później wezmę sie za KD.
Ale pochwalić muszę firmę onkyo za pilota, jest świetnie pomyślany, w przeciwieństwie do tego co mam w sony-m, gdzie musze się męczyć z klapką i całkowicie nierozsądnym rozplanowaniem przycisków. Więc tu duży plus dla onkyo.

Zacząłem testować filmy i dźwięk przestrzenny i jako pierwsze oglądnąłem sobie kawałki z Terminator Salvation (ścieżka DD) i tutaj moje duże zaskoczenie, bas z kolumn frontowych w kinie jest znacznie lepszy niż w stereo, nie dorównuje sony, ale jest go wystarczająco dużo. Uderzenia, pomruki, wybuchy - wszystko fajnie słychać, wtedy gdy trzeba z werwą taka jak ma być, no może nie ma tu jakiejś wielkiej masy, ale jest w zupełności wystarczająco jak na odsłuch bez subwoofera. Przestrzeń, efekty i lokalizacja obiektów w dynamicznej akcji Terminatora czy Transformers Revenge of the Fallen jest niesamowita, naprawdę jestem pod wrażeniem tego co prezentuje onkyo w KD, coś wspaniałego, przestrzeń i precyzja jest dużo dużo lepsza niż w sony-m, bardzo dokładnie dźwięk zlewa się z ekranem i rzeczywiście niesłychanie to wciąga w akcję, tak też w którymś z testów stwierdzili, że efekty z tego amplitunera dosłownie porywają w kinie i rzeczywiście tak jest, na dodatek nie mam podłączonego centralnego ale dialogi i tak słyszy sie jakby ze środka ekranu, z takim czymś to się pierwszy raz spotkałem, sony tak nie miał.
Także po pierwszych próbkach w KD muszę przyznać, że dopiero tutaj ten amplituner pokazuje co ma do zaoferowania. Stereo jest jego słabą stroną, ale kino to dla niego żywioł i twierdze tak już po próbnych odsłuchach tylko na 4 kolumnach, ciekaw jestem co będzie jak podłącze wszystko ;). W każdym razie przestrzeń w kinie jest dużo lepsza w onkyo 607 niż w sony 1070qs. To by było na dzisiaj tyle, ide spać.
 
Ostatnia edycja:

Bleq

New member
Stereo jest jego słabą stroną, ale kino to dla niego żywioł...

Mi pasuje jego stereo, polecam jakies dobre zrodlo. Swietej pamieci MJ po HDMI z PS3 brzmi lepiej niz dobrze. Polecam rowniez JMJ AERO, ale to tylko potwierdzi Ci, ze 607 daje rade w 5.1

Poswiecisz jeszcze sporo czasu na konfiguracje.

pzdr,
'Origami Killer':D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
prez8s - nie slyszalem co prawda 607 , ale jestem posiadaczem 605 nie sadze zeby znacznie odbiegaly od siebie w brzmeniu. co do stereo- nie mecz siebie i sprzetu...jesli komus zalezy na dobrym stereo to "nie tedy droga" :wink: - to ampli przenaczony do KD - koniec i kropka.
podlacz go do playera BD - tu dopiero uslyszysz pelnie mozliwosci pod katem przestrzeni i dynamiki...:grin:
 

HILUX

New member
jestem w stanie jak najbardziej uwierzyć w to co pisze się tu o sony

kiedyś słuchałem całego zestawu sony i aż chlapało basem miękkim napuszonym powolnym ... nigdy w życiu bym tego nie kupił :)

tak ,że nie ma co przeżywać każdy produkt ma swoich odbiorców :)
 

prez8s

New member
Dzisiaj dołożyłem do zestawu centralny jamo e5cen.2 i subwoofer jamo sw708. Korekcja Audyssey ustawiła centralny dość dobrze, chociaż oglądając film nie ma jakiejś wyczuwalnej różnicy czy jest centralny czy go nie ma, dobrze to świadczy amplitunerze, bo potrafi go sobie świetnie zastąpić wirtualnie. Natomiast subwoofer ustawia zbyt mocno i zbyt wysoko, to musiałem już sobie ręcznie skorygować. Po odsłuchach w 2.1, czyli stereo z subwooferem, basu jest bardzo dużo, tak jakby świadomie amplituner nadrabiał braki swoich końcówek mocy, puszczając większość sygnału na subwoofer.
Po godzinie podmieniłem subwoofer na jamo e5sub.5 z membraną bierną, jakość basu się zdecydowanie poprawiła, no ale to już indywidualne różnice konstrukcji subwooferów, membrana bierna jednak brzmi zdecydowanie lepiej niż bassreflex.
W każdym razie onkyo bardzo intensywnie wykorzystuje wyjście subwooferowe, powiedział bym nawet że zbyt intensywnie, tak jakby to była jego podstawa, praktycznie każdy niskotonowy szczegół kieruje na subwoofer, zaburza to trochę przestrzeń, jednak po odsłuchach w KD muszę przyznać że i tak jest świetnie, w stereo jest nieco lepiej, ale to i tak nie to co czysty odsłuch 2.0 na porządnym amplitunerze.
Co do trybów DSP kina najbardziej mi odpowiada tryb TVLogic, uważam że jest najlepszy ze wszystkich jakie ma ten amplituner.
Podsumuję, kupując ten amplituner i chcąc uzyskać akceptowalny bas niezbędny jest zakup porządnego subwoofera, bez niego onkyo po prostu nie gra, lepiej zainwestować więcej w subwoofer niż we fronty, bo się będą marnowały. Przeciwieństwem do onkyo jest opisywane przeze mnie sony, które doskonale radzi sobie bez subwoofera, zarówno w stereo jak i kinie, no ale ten sprzęt to już historia, brak hdmi dyskwalifikuje go z użycia w nowoczesnym kinie.
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
607 obsługuje dwa suby, spróbuj.

Przy tym amplitunerze to bez sensu, z tego względu że gdy już jeden subwoofer chodzi na nieco powyżej pół gwizdka to dźwięk z frontowych już przesterowuje, z dwoma subwooferami to z frontów słyszę już tylko jeden wielki pierd. Ogólnie to onkyo 607 jest bardzo słabym amplitunerem, daje mu max 40w/kanał w odsłuchu stereo, więcej nie ma. W kinie to wystarczy, ale w stereo nie. Dlatego teraz kombinuje jak tu zrobić żeby przody zasilić z soniaka, a reszte z tego onkyo, ale nie ma w nim wyjścia preout. Nie wiem czy nie dało by sie tego zrobić za pomocą wyjścia zone2 ?? Wtedy wykorzystałbym nowoczesne dekodery onkyo, mając porządną jakość stereo z sony. Da sie jakoś tak zrobić, żeby wykorzystać oba te amplitunery jednocześnie ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przy tym amplitunerze to bez sensu, z tego względu że gdy już jeden subwoofer chodzi na nieco powyżej pół gwizdka to dźwięk z frontowych już przesterowuje, z dwoma subwooferami to z frontów słyszę już tylko jeden wielki pierd.

nie rozumiem co ma piernik do wiatraka ?! przeciez sub zasilany jest osobno wlasnym wzmacniaczem , jesli w odsluchu bas z kolumn frontowych jest kiepski i przesterowany (obojetnie ktory element jest winny-ampli czy kolumny) to odetnij fronty wyzej a dolne pasmo uzupelniasz subem. jaki ma miec wplyw w tym przypadku sub na bas w kolumnach frontowych - skoro nie dosc ,ze sa te elementy zasilane z innych zrodel to graja na innych czestotliwosciach ?!
bas moze co najwyzej sie znosic ,jesli sub bedzie w przeciwfazie do frontow , lub dudnic jesli sub bedzie za wysoko odcinany.
wplyw sciezki suba moze nastapic jedynie gdy ktos na sile szuka wielkiego lubu-dubu i rozklada ja rowniez na fronty (zdublowany bas sub+front) -wtedy efekt faktycznie moze byc oplakany.
 

prez8s

New member
nie rozumiem co ma piernik do wiatraka ?! ...

A no to że końcówki tego amplitunera są za słabe żeby dorównać dwóm subwooferom aktywnym. Być może jest tak jak mówisz, że lepiej byłoby obciąć bas z głównych żeby nie było przesterów, ale to już nie dość że mam mało basu na frontach to jeszcze mam go odcinać, to jaki wówczas sens ma stosowanie dużych frontów? No ale mniejsza z tym, muszę pokombinować coś z tym soniakiem, bo innego wyjścia nie mam, onkyo nie nadaje się do stereo.

W filmach zauważyłem, że fajny efekt można uzyskać chowając centralny za telewizor, dźwięk się wydobywa z za niego i niezły to daje efekt głębi.

A byłem dzisiaj w mediamarkt i przeszedłem się koło stoiska z amplitunerami i kolumnami i jakiś klient robił sobie odsłuch jakiegoś marantza z wyższej półki, nie spojrzałem na model, ale razem z kolumnami 5.0 kosztował ponad 6000 i jak się okazało też miał lipny bas, koleś stroił, kombinował, a potem coś marudził do sprzedawcy, że musiałby zainwestować w porządny subwoofer do tego zestawu. Więc jak widzę nie tylko w onkyo są takie problemy z basem. Co to za czasy nastały?? :-x
 
Ostatnia edycja:
Do góry