Denon 1910 vs Onkyo TX-SR607 co wybrać?

jeanaxel

New member
Witam! Zastanawiam się nad kupnem kina domowego i mam nie lada problem bo jak większość osób chcę kupić jak najlepszy sprzęt za niewielką kasę. Zastnawiam się nad dwoma amplitunerami Onkyo TX-SR607 i Denon 1910 z czego ONKYO jest ok 600-700 zł tańszy....Czy warto jest dopłacać do Denona....Jakie są różnice między nimi, ale nie te tabelkowe, tylko w praktyce podczas odsłuchu?Czy Denon dużo lepiej poprawia obraz od Onkyo?
Mam pokój 20 m2, zestaw ma mi służyć kino 30 %, N TV 30%, Muzyka 30%(głównie Dance i muza z Radia), Gry 10% . Do tych ampli jaki najlepiej zetsaw głosników 5.0 ?Jak narazie mam takie zestawy głośników Jamo S606(dobra cena), Dali Concept 6(bardzo wysoka cena) czy całkiem inne głośniki polecać do tych ampli? Zależy mi na czystym dzwięku i dobrym uderzeniu w kinie. Na zestaw chciałbym wydać między 3500-4500.
 
Ostatnia edycja:

Mati22

New member
Uwazam ze Onkyo 607 cie zadowoli - lepiej jest wydac na lepsze glosniki - w przyszlosci lepiej jest zmienic amplituner niz glosnik.
Dali + Onkyo 607 - dobry wybor
 

dzeq_pl

New member
Uwazam ze Onkyo 607 cie zadowoli - lepiej jest wydac na lepsze glosniki - w przyszlosci lepiej jest zmienic amplituner niz glosnik.
Dali + Onkyo 607 - dobry wybor
Potwierdzam, dobry wybór. Posiadam 607 + Dali Lektor 6.
Grają bardzo ładnie, choć po 2 tygodniach dokupiłem Suba bo dołu jednak brakowało. Ale zestaw naprawdę godny polecenia - jeden minus - sąsiedzi częściej do minie pukają ;)
Pozdrawiam
 

jeanaxel

New member
Czyli Jamo 606 mam sobie odpuścić? a jakiś inny zestaw, który warto jeszcze z tym amplitunerem odsłuchać, żeby był tańszy niż dali concept 6? Poza tym jakie głównie są różnice między tymi ampitunerami onkyo 607 i denon 1910....czy Onkyo ma jakieś poprawiacze obrazu? czy jak będę miał wyłączony amplituner onkyo będzie mi przekazywał obraz do tv przez amplituner czy zawsze będzie musiał być włączony ampli?......wiem że w denonie tak można przekazać obraz....
 

Kaszan

New member
Jeśli planujesz słuchać muzyki na sprzęcie to Jamo 606 raczej odpuść. Dali wydaje się tu najlepszym rozwiązaniem. Ewentualnie możesz zastanowić się nad Kef'ami z serii C.
Z tego co wiem Onkyo 607 ma możliwość przepuszczania dźwięku i obrazu po hdmi w trybie stand by, ale lepiej niech się na ten temat wypowiedzą posiadacze. Natomiast jeśli będziesz łączył wszystko przez hdmi to na polepszacze raczej bym nie patrzył- w większości przypadków najtańsze odtwarzacze posiadają lepsze skalery obrazu niż ampy w tej klasie, co zostało udowodnione w teście Yamahy 765. Z tego co patrzyłem to ma ona ten sam skaler obrazu co Denon 1910. Warto zatem te kilkaset złotych oszczędności przeznaczyć na głośniki.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
koledzy dobrze ci radza.
mam 605 i szczerze mowiac nie wiem czy przepuszcza sygnal
gdy jest wylaczony :D
zawsze pracuje to razem- po trzech latach nie wiem nawet czy glosniki w moim tv dzialaja ?!-nigdy ich nie slyszalem...:D
masz n-ke wiec od biedy mozesz nawet podlaczyc ja bezposrednio do tv przez HDMI a dzwiek do ampli optykiem
 

jeanaxel

New member
Jakby zestaw denon 1910 + dali concept 6 był w tej samej cenie co onkyo 607 + dali concept 6 to co byście wybrali? a jesli chodzi subwoofer za około 500 zł to co polecacie do tych zestawów?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sorry za maly offtop

Ale nurtuje mnie pewna kwestia. Czy Denon grajac w 5.1/7.1 na wszytkie kanaly ciagle laduje taka sama moc czy to zalezy od tego czy dany kanal cos gra. Np w filmie kiedy sa momenty z dialogami a z pozostalych glosnikow nic nie gra wtedy tez laduje prad w nie czy tylko w centralny ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki za info !

A jeszce jeden problem ,czy ustawiajac caly set up manualnie da sie wlaczyc Audysey dynamic EQ i Volume ? Bo u mnie te opcje sa ciagle nie dostepne a jak zrobilem auto kalibracje mic. to powykrywal glupoty ze nie mam tylnych glosnikow ,lewy front mi przyciszyl na -3 prawy podbil na +2 i dlaczego restorer dziala tylko w przypadku 2 kanalowego PCM?
 

jeanaxel

New member
Przymierzam się do odsłuchu onkyo TX-SR607 i Denon avr 1910 z następującymi zestawami kolumn dali concept 6, kef c5, c3, c1 i quadral quintas 700 ......co myslicie o tych zestawach czy macie moze jakies inne propozycje warte uwagi.......acha i wracam do pytania jaki subwoofer do tych zestawów polecacie na pokój 20m2 w cenie 500-700zł......czy warto zwrócić uwagę na zestawy kolum z KODY? bo kolega je ma i mi mówi że są bardzo dobre, jak wypadną Kody w porównaniu do tyh co wyżej wymieniłem?
 

piotr10

New member
Bez reklam
Kode sobie odpusc, ja mialem kode, mam tage i szukam dalej bo nie toleruje tak nie kulturarnego dźwięku.

Właśnie przez tą kodę i tagę, która według testów w " prasie fachowej" (moim zdaniem pseudo fachowej !!! ) miała same pochwaly och i ach , i że głośniki grają lepiej od 3 razy droższych MUSZE KOLEJNY RAZ SZUKAĆ SPRZĘTU bo tAGA mnie nie zadowala!!!!!

Mam dylemat bo jestem osobą nie lubiącą wydawać niepotrzebnie kapusty a już to dwa razy zrobilem.

Trzeci raz bedzie bardziej rozsadny i postawie na marki sprawdzone a nie na chińskie g..... przez duże G!!!
 

krolkaro

New member
Przymierzam się do odsłuchu onkyo TX-SR607 i Denon avr 1910 z następującymi zestawami kolumn dali concept 6, kef c5, c3, c1 i quadral quintas 700 ......co myslicie o tych zestawach czy macie moze jakies inne propozycje warte uwagi.......acha i wracam do pytania jaki subwoofer do tych zestawów polecacie na pokój 20m2 w cenie 500-700zł......czy warto zwrócić uwagę na zestawy kolum z KODY? bo kolega je ma i mi mówi że są bardzo dobre, jak wypadną Kody w porównaniu do tyh co wyżej wymieniłem?

Ja akurat miałem okazje sluchać juz podobnego zestawu(co prawda na 807) i musze powiedziec iz Kefy wypadły niesamowicie. Moze nieco mnie dołu ale uderzyła mnie ich detaliczność i czystość. Wkrótce mam zamiar posłuchac podobnego cenowo zestawu tym razem na HK255 i sam jestem cieakaw jak to będzie wyglądało??? może ktoś juz ma takowe doświadczenia i ew. mogłby coś do Harmana polecić???
btw.
Byłem niedawno rowniez na etapie zakupu kd w kwocie do 3 tys. ale po uslyszeniu Kody czy też Quintasów 500, zdecyduje się raczej na kredyt aniżeli na zakup tych pudełek. Ot taka mała rada dla tych baaardzo niezdecydowanych. :)
 

prez8s

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego onkyo 607, jednak on obsługuje standard hdmi 1.3a, a w tym roku ma wejść do powszechnego użytku standard 1.4, który ma obsługiwać obraz 3D. Więc jak to jest. Kupować czy lepiej poczekać na amplituner z nowym standardem złącz, decyzja nie jest łatwa zwłaszcza że ceny onkyo rosną w ostatnich dniach, bo podobno dystrybutor tak nakazał. Zastanawiam się jaki wpływ na przesył obrazu 3D może mieć posiadanie amplitunera w starszej wersji złącz.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dystrybutor nie może nakazać wzrostu cen :) za to jest automat z UOKiK czy jakoś tak.
Co do nowości to co roku będzie wchodzi nowy system, producenci widzą, że klienci się na to łapią i kombinują.
 
Do góry