Denon 1910 vs Onkyo TX-SR607 co wybrać?

krisder

New member
Bez reklam
Pres8s- bez obrazy, ale jeżeli centralny za telewizorem brzmi lepiej to spróbuj suba umieścić w piwnicy a fronty na balkonie. Najlepiej skorzystaj z nowych limitów (początek roku) i zarejestruj się do laryngologa. Na pewno popieram to co pisze mat78 a nigdy nie uwierzę w to że jakikolwiek soniak gra lepiej od Onkyo w kinie czy w stereo. Czas w Sony zatrzymał się na telewizorach crt Trinitron i segmentach stereo (w swoim czasie bardzo dobrych). Niestety to już historia i prosty przykład na to jakie są skutki gdy chce się produkować wszystko i we wszystkim być najlepszym. Na dziś wygląda to tak:
Fotografia cyfrowa- daleko im do Nikona, Canona a nawet Pentaxa czy Olympusa.
Telewizory- uparcie twierdzili ostając przy crt że technologia lcd nie ma przyszłości. Teraz gonią konkurencję pozostając krok do tyłu.
A/V- mogą konkurować z producentami plastikowych zestawów kina domowego. W prawdziwym kinie są na szarym końcu.
Stereo- prawdziwe stereo po kilku latach panowania systemów wielokanałowych powraca. Sony, producent za dawnych lat dobrych zestawów (swego czasu porównywalnych z Technicsem) posiada w ofercie mini wieżyczki i na tym koniec.
Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek ale nie mogę już czytać narzekań na amplituner, który akurat pod tym względem (basy) jest chwalony przez internautów. Może to wina głośników lub ich ustawienia. A może to kwestia ustawień samego ampli, nie wiem ale skłaniam się bardziej do specyficznych preferencji co do brzmienia użytkownika pres8s.
 

HILUX

New member
Sony robi również bdb amplitunery ... ale na podstawie opowieści autora jego model jest do gangsta rapu spoko. Joł :))

"mjentki" bas jest spokojnie w zestawach komputerowych za 300zł :) i dobrego wzmaka nie trzeba absolutnie :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W filmach zauważyłem, że fajny efekt można uzyskać chowając centralny za telewizor, dźwięk się wydobywa z za niego i niezły to daje efekt głębi.

daje mi to pewien poglad na ...wlasciwie kalibracje systemu, bo twoje "preferencje dzwiekowe" juz poznalem z reszty wypowiedzi- no ale kazdy ma inne ucho i zostawmy to.
w kazdym badz razie - jesli masz dwa aktywne suby to sadze ze sa one nie tylko dostarczyc odpowiednej ilosci basu w pomieszczeniu ale je wrecz "zdemolowac".... jesli chodzi o bas z frontow- przy czestliwosci do 80 hz (60hz jesli jestes szczegolnie wrazliwy) nie jestes w stanie znalesc zrodla dzwieku (w prawidlowo skalibrowanym sprzecie) wiec po cholere wymuszac te czestotliwosci z frontow skoro mozna go miec w razie potrzeby az w nadmiarze....?!
 

prez8s

New member
..."mjentki" bas jest spokojnie w zestawach komputerowych za 300zł :) i dobrego wzmaka nie trzeba absolutnie :)

Kolega w życiu chyba nie słyszał miękkiego potężnego basu. Zdaje sobie sprawę że handlujecie tymi amplitunerami i nie na rękę wam moja ocena, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, blado wypada ten ampli w stereo. No ale za to przynajmniej daje radochę w kinie.
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Pres8s- bez obrazy, ale jeżeli centralny za telewizorem brzmi lepiej to spróbuj suba umieścić w piwnicy a fronty na balkonie. Najlepiej skorzystaj z nowych limitów (początek roku) i zarejestruj się do laryngologa. Na pewno popieram to co pisze mat78 a nigdy nie uwierzę w to że jakikolwiek soniak gra lepiej od Onkyo w kinie czy w stereo. Czas w Sony zatrzymał się na telewizorach crt Trinitron i segmentach stereo (w swoim czasie bardzo dobrych). Niestety to już historia i prosty przykład na to jakie są skutki gdy chce się produkować wszystko i we wszystkim być najlepszym. Na dziś wygląda to tak:
Fotografia cyfrowa- daleko im do Nikona, Canona a nawet Pentaxa czy Olympusa.
Telewizory- uparcie twierdzili ostając przy crt że technologia lcd nie ma przyszłości. Teraz gonią konkurencję pozostając krok do tyłu.
A/V- mogą konkurować z producentami plastikowych zestawów kina domowego. W prawdziwym kinie są na szarym końcu.
Stereo- prawdziwe stereo po kilku latach panowania systemów wielokanałowych powraca. Sony, producent za dawnych lat dobrych zestawów (swego czasu porównywalnych z Technicsem) posiada w ofercie mini wieżyczki i na tym koniec.
Nie jest moim zamiarem obrażanie kogokolwiek ale nie mogę już czytać narzekań na amplituner, który akurat pod tym względem (basy) jest chwalony przez internautów. Może to wina głośników lub ich ustawienia. A może to kwestia ustawień samego ampli, nie wiem ale skłaniam się bardziej do specyficznych preferencji co do brzmienia użytkownika pres8s.

Pominę tą obrazę, gryźć sie z tobą nie mam zamiaru, więc zignoruję twojego posta.

Urządzam sobie pokój odsłuchowo/kinowy w którym chce doznać emocji z dobrej jakości dźwięku, zwłaszcza mięsistego niskiego basu zarówno w kinie jak i stereo. Zdaję sobie sprawę że żeby to osiągnąć trzeba by wydać nie małe sumy. Jednak sądząc po opisach i testach tego amplitunera które wzniosły go na wyżyny spodziewałem się czegoś o wiele lepszego, rzeczywistość niestety okazała się inna. Kupiłem go bo zachwalano go i po za tym zależało mi na złączach HDMI. Trochę się przejechałem.
Swoją opinię wyraziłem. I nie jestem z tych co to uważają że ich jest najlepsze. Koniec kropka nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

HILUX

New member
coś tam słyszał .. aż się szyby częsły :eek:k: ja nie neguje Twoich opinii :) to co piszesz jest w zasadzie prawdziwe. Chociaż ktoś inny by to trochę inaczej opisał 8)

audio to raczej moje hobby - pohandlować to ja mogę innymi rzeczami :cool: ... z audio w pracy mam co najwyżej ryyyyk szefa :mrgreen: niezły wykop i dynamika ... na prawdę świetny wokal :mrgreen:
 

prez8s

New member
Pokombinowałem trochę i podłączyłem amplituner sony do wyjść "zone2 line out" z tego onkyo. No i muszę przyznać, że działa to elegancko i rozwiązuje problem słabego stereo. Muszę jeszcze wykombinować jakiś przełącznik źródeł dla kolumn frontowych, tak żeby można było wybierać amplitunery, najlepiej jakby się przełączał sam po włączeniu amplitunera sony, może być też na pilota. Są jakieś takie nie drogie gotowe rozwiązania?
 
Ostatnia edycja:

jeanaxel

New member
Dzisiaj byłem na odsłuchu. Podłączone miałem zestawy Onkyo 607 i Denon 1910 na przemian z głośnikami Dali concept 6 i Kef C5. Odsłuch w stereo. Powiem tak Onkyo w porównaniu do Denona grał soczyściej a Denon bardziej miękko, ciepło nie słychać było tak intensywnie wysokich dzwięków, w basie różnice były mniej zauważalne....Ale bardziej przekonał mnie Onkyo....przemawia za nim lepsza cena, lepsze wykonanie wizualne, lepsze wyposażenie i większa czystość górnych dzwięków.....A jeśli chodzi o głośniki to wygrały Dali....ze względu na lepszą cenę bo grały podobnie z małymi różnicami. Tzn Dali lepiej grał wysokie dzwięki, troche mniej było w nich basu, ale nie wydawało mi się żeby go brakowało...Natomiast Kef miał więcej trochę basu natomiast mniej soczyste dzwięki górne...... kefy są gabarytowo mniejsze i mają mniejsze głośniki chyba 130 mm a Dali mają 160 mm nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy nie na jakość dźwięku i górną skalę dzwięku lub ew. żużycie się membran w przyszłości.......Przyznam szczerze, że dzwięk Dali trochę bardziej przypadł mi do gustu ....ale mógłbym postawić je na równi gdyby nie wyższa cena KEF w zestawie 5.0
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Odsluch wykonany na PURE AUDIO ? czy moze DIRECT?
Tak mi sie wydaje ze koledze brakuje w Onkyo DynamicEQ Loudness. Z tego co wyczytalem 607 nie posiada tej opcji (ulepszacz dzwieku).
 

prez8s

New member
Raczej nie, bo jakoś nie mam przekonania do Denona, zostawiam tak jak pisałem, do kina używam onkyo 607, do stereo sony 1070 i jest bardzo dobrze, w cenie 1800 (onkyo) + ok 800zł (sony - cena z allegro) = 2600zł i mam sprzęt który razem zagra lepiej niż nie jeden dzisiejszy amplituner za sporo więcej niż 3000zł. Także pozostanę przy tej konfiguracji, bo innej rozsądnej alternatywy nie widzę.
 

prez8s

New member
Zastosowałem stary przekaźnik wielobiegunowy z cewką na 230V który jest zasilany z gniazda wyjściowego 230V z amplitunera sony. Przy włączaniu amplituner automatycznie podaje zasilanie na gniazdo i przekaźnik się przełącza z wyjścia onkyo na wyjścia amplitunera sony. Proste, tanie i skuteczne rozwiązanie.
 

Imacman66

New member
Zastosowałem stary przekaźnik wielobiegunowy z cewką na 230V który jest zasilany z gniazda wyjściowego 230V z amplitunera sony. Przy włączaniu amplituner automatycznie podaje zasilanie na gniazdo i przekaźnik się przełącza z wyjścia onkyo na wyjścia amplitunera sony. Proste, tanie i skuteczne rozwiązanie.

Witam, gdzie można takie coś kupić?
 

prez8s

New member
No ja mam z odzysku, ale może byc np taki PRZEKAŹNIK R4 CEWKA 230V NOWY F-VAT GWARANCJA (937830249) - Aukcje internetowe Allegro
Potrzebna będzie rzecz jasna lutownica+kawałek kabla z wtyczką, no i dobrze mieć trochę koszulki termokurczliwej żeby po zalutowaniu zaizolować złącza przekaźnika. Można do tego jeszcze dorobić jakąś małą obudowę, ale ja mam bez, bo to i tak w szafce za amplitunerem jest, to tego nie widać.
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Dopisze co zauważyłem, amplituner ten nie przesyła dźwięku z wejść cyfrowych do wyjść zone2, przesyła tylko źródła analogowe.
 

alghar

New member
Każdy sprzęt musi się "wygrzać " ,pamiętam dzwięk wzmacniacza Denona 2000AE rok temu i jak gra dziś :) , to trwa od kilku dni do kilku miesięcy
 
D

djrobus

Guest
prez8s, mam pytanie. Jakiej wielkości pomieszczenie wypełniasz dźwiękiem tym Onkyo? Myślę właśnie nad 607 (kapitalna relacja jakość/cena) ale nie wiem czy 30 m2 da radę?
 
Do góry