Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

gregorp

New member
lidl napisał:
Chyba mylimy tu "wspieranie konkurencji" z prostym monopolistycznym zwalczaniem możliwości technicznych dostępu do innych nadawców. To są dwie różne rzeczy dawać fory konkurencji i uniemożliwiać odbiór kanałów konkurencji na swoim sprzęcie. Sami się wkorzamy na monopol Microsoftu jak blokuje rozwiązania alternatywne a tu nagle takie zrozumienie dla praktyk monopolistycznych???:popcorn:Gratuluję obiektywizmu.
Jak było niewyraźnie to jeszcze raz w Niemczech Premiere dofinansowuje i rozprowadza odbiorniki umożliwiające poza Premiere odbiór 2 innych systemów kodowania i dowolnej ilości satelitów. Bo tam nikt nie zdecyduje się na zarzut praktyk monopolistycznych z którymi mamy tu do czynienia.
Ale to kwestia kultury prawnej i kwestia tego jak sami klienci dają się traktować. Chyba że uważamy Że Polak jest za głupi do posiadania bardziej skomplikowanych urządzeń.

Po pierwsze, może Ty sie wkurzasz, mi to wisi co robi MS więc nie mów czegoś czego nie możesz wiedzieć i nie wiesz. Pozatym nie blokuje tylko raczej "z własnej woli (bo innego wyjścia nie masz) instalujesz jego rozwiązania (chodzi Ci zapewne o aferę z WPlayerem).
Po drugie ja nie mówie że to w porządku ale jestem świadom że takie są realia rynku że każdy ile może to ciągnie. Pozatym opracowanie i produkcja takiego modelu sa tańsze.
Nie wiem co ma do tego kultura prawna ale niech Ci będzie.
Nie wiem jak to jest w niemczech i nie bedę się na ten temat wypowiadał bo nie lubie gadać o czymś o czym nie mam zupełnie pojęcia. Nie wiem skąd Ty czerpiesz swoje informacje to inna kwestia więc nie mamy płaszczyzny do dyskusji wtym temacie. Natomiast wniosek jest prosty: jhak tak cudownie jest w niemczech a'la "kraj mlekiem i miodem płynący" to się po prostu tam przenieś i będziesz miał swoje nawet i 10000 programów z wszytskich możliwych do odbioru satelit na dekoderze premiere.
I nie zrozum mnie żle, ja też uważam że mogłby być lepszy ten dekoder ale jest jaki jest a ja nie lubie gadać po prożnicy co by było gdyby.
Premiere też widziało jakiś w tym swój interes, prawdopodobnie to był pierwszy z dostępnych dekoderów HD i taniej było kupić u Humaxa (bo to hyba takie ustrojstwo) niż zlecać projekt wałsnego.
Tak swoją drogą to zdaje mi sie że te dekodery od premiore działają tylko na karcie premiere (Humax 1000??) natomiast te o których Ty mówisz to są retailowe wersje dostępne w sprzedaży ale to już inny model.
Anyway-zrób petycję że żadasz takiego dekodera w przyzwitej cenie-pierwszy Ci się podpisze ;-)
 

lidl

New member
Nie jestem znawcą rynku niemieckiego natomiast parę lat się uczyłem tego języka i trochę poczytałem. Wiem tyle, że w Niemczech po prostu masz wybór i do kupienia zawsze było kilka odbiorników. Na start HD dali Philipsa Humaxa i coś tam jeszcze co było na rynku. Jeśli Cyfra chce dokładać do odbiornika niech wybierze kilka spełniających jej wymagania urządzeń i dołoży do nich np 300 zł zamiast promować jedyne słuszne rozwiązanie. Tak jest na rynku komórkowym na który sam sie powołałeś. Wybierasz sobie markę jaką chcesz przynajmniej prawie dowolną i naogół przynajmniej kilkanaście urządzeń.
Zresztą to przywiązanie do swoich terminali to głównie pomysł francuzów. Więc zapewne w Polsce mają związane ręce i muszą słuchać centrali. Zresztą od jesieni jest i tak rewelacja bo są moduły które teoretycznie można włożyć do wszystkiego.
Co ja zrobię że ja wolę swobodny wybór. Chciał bym po prostu mieć do wyboru tyle zgodnych urządzeń co mają sąsiedzi niekoniecznie wyprowadzając się do kraju w którym od rana do wieczora mówią po niemiecku jak by ludzkich języków nie znali.
Dlatego też napewno nie kupię nki bo tam jestem jak krowa na łańcuchu uwiązany do jednej skrzynki.
Jakmnie ktoś do czegoś zmusza to manifestuje prawo wolnego wyboru olewając jego ofertę.
 

Lech

New member
Bez reklam
lidl napisał:
Nie jestem znawcą rynku niemieckiego natomiast parę lat się uczyłem tego języka i trochę poczytałem.
Co ja zrobię że ja wolę swobodny wybór. Chciał bym po prostu mieć do wyboru tyle zgodnych urządzeń co mają sąsiedzi niekoniecznie wyprowadzając się do kraju w którym od rana do wieczora mówią po niemiecku jak by ludzkich języków nie znali.
Jakmnie ktoś do czegoś zmusza to manifestuje prawo wolnego wyboru olewając jego ofertę.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd z tym niemieckim dowolnym wyborem. Premiere oferuje jeden odbiornik HD marki Philips za 199 euro w kupnie, lub ten sam na wynajem za 9,99 euro miesięcznie!!!!! Nie mów też o interesach o których nie masz zielonego pojęcia. W interesach nic nie jest dawane za darmo!!! Za wszystko i tak płaci klient.:D
 

lidl

New member
Nowy soft z podwójnym EPG do Humaxa

właśnie opublikowali soft do Humaxa, ponoć pierwszy w którym pojawiają się polskie czcionki dla Cyfry a nie znikają polskie czcionki w Polsacie.
Poniżej akapicik ze strony producenta.
HDCI-2000Oprogramowanie 100013 z 5 LIPCA 2007 wraz z listą kanałów zawiera:
  • EPG DUAL ENGINE najlepsze EPG na rynku polskim dla wszystkich nadawców
  • Listę kanałów dla wszystkich nadawców od redakcji Sat Kurier
  • napisy ekranowe dla Cyfry +
  • szerwg drobnych poprawek dotyczących współpracy z modułami CI
Oprogramowanie 10013 z 5 czerwca
 

przemas45

New member
Po wgraniu nowego softu, pierwsze co da sie zauwazyc, to szybkosc przelaczania kanalow zarowno SD jak i HD, nie trzeba juz tak dlugo czekac.
Jest polska czcionka na C+ i Polsacie.
 

lidl

New member
EPG w nowym sofcie Humaxa

EPG na cyfrę ładuje się na 3 dni a na Polsat na 7 dni czyli w obu przypadkach jest to po prostu wszystko co nadaje nadawca.
Są ładne i długie opisy dla obydwu nadawców.
TVN wyświetla się z a zamiast ą ale oni tak po prostu nadają żeby czcionki chodziły zarówno dla odbiorców w Polsacie i Cyfrze.
 

TomLi

New member
Witam wszystkich - jestem nowy na forum...

Wymieniłem dziś stary dekoder Cyfry na nowy HD.

No i mam dwa problemy:

- zamiast kanału nr 17 czyli FILM HD mam czerwony kwadracik...
- na każdym programie co parę minut a nawet niekiedy sekund znika mi na chwilkę obraz.

Dzwoniłem do Cyfry i oznajmili mi że na pewno mam słabo ustawioną antenę. Ale ja sygnał mam na "trochę więcej niż 4"! Więc chyba to nie jest źle?
Sprzęt podłączony jest oczywiście kablem HDMI.

Więc pytam starych wyjadaczy o co chodzi???
 

DanielS

New member
TomLi napisał:
Witam wszystkich - jestem nowy na forum...

Wymieniłem dziś stary dekoder Cyfry na nowy HD.

No i mam dwa problemy:

- zamiast kanału nr 17 czyli FILM HD mam czerwony kwadracik...
- na każdym programie co parę minut a nawet niekiedy sekund znika mi na chwilkę obraz.

Dzwoniłem do Cyfry i oznajmili mi że na pewno mam słabo ustawioną antenę. Ale ja sygnał mam na "trochę więcej niż 4"! Więc chyba to nie jest źle?
Sprzęt podłączony jest oczywiście kablem HDMI.

Więc pytam starych wyjadaczy o co chodzi???
Kwadracik czerwony na tunerach z Cyfry to na 100 % źle ustawiona antena. Albo problem z kablem od konwentera , albo z konwenterem...
Pamietaj , że te kanały nadaja z innego transpondera niż dotychczas Cyfra wykorzystywała. Może z niego jest słabszy sygnał.
 
Ostatnia edycja:

dydymus

New member
Poprawka do Softu

Witam mam drobna uwage zaraz po wymianie dekodera i po załaczeniu go choc tego sie nie mówi i dekoder sie tego nie doprasza nalezy ściagnąc poprawke do softu która usuwa zanik obrazu lub dzwięku przy przełaczaniu programów...sciaganie nowego softu trwa od 3 do 5 minut na wyswietlaczu pojawia sie komunikat auto updating nie nalezy tego procesu przerywac, po zakonczeniu nalezy jeszcze raz przeszukac liste programów dolegliwosci dekodera powinny ustapic....a obraz nieznacznie nawet przy programach sd poprawi sie...
 

lucius

New member
Tak a propos...
Chciałem się zapytać Tych użytkowników dekodera Cyfry, którzy mają antenę o śr. 60cm- czy u Was udaje się ustawić antenę tak, by poziom sygnału przekraczał 4...? Próbowałem ciągle polepszyć sygnał, ale najwyżej co uzyskałem to równe 4:)
 

pytalski

New member
ja mam też 60 i dotychczas było ok (poziom 4) ale ostatnio sygnał mi ucieka (szarpie obraz) - myślę, żę wiatr poluzował antenę.
 

iqpablo

New member
ja mam 60 (nie wiem ile mam punktow na skali) obraz jest ok od dawna (od kiedy zmienilem konwerter na quatro) zadnych oproblemow z niczym - tylko za ja mieszkam 60 km od zachodzniej granicy polski :)
 

TomLi

New member
DanielS napisał:
Kwadracik czerwony na tunerach z Cyfry to na 100 % źle ustawiona antena. Albo problem z kablem od konwentera , albo z konwenterem...
Pamietaj , że te kanały nadaja z innego transpondera niż dotychczas Cyfra wykorzystywała. Może z niego jest słabszy sygnał.

No dobra, niby kwadrat pokazuje że są problemy z sygnałem ale ja mam poziom sygnału PONAD 4!. Dlatego mnie to dziwi. Czyżby jeszcze za mało...
A sekundowych przerw w obrazie (czarny ekran) i niebieskiego paska na TVN dalej nie mogę zwalczyć mimo tego że zrobiłem tak jak wcześniej pisaliście (upgrade, itd...)
 

DanielS

New member
Ostatnia edycja:

DanielS

New member

karoo

New member
serdeczne dzięki!!!!!


Nadają się one do sygnału HD(czy są lepsza jest od anteny z CYFRA+)?
Może proponujecie inne( do HD, Canal+ film hd itd.)
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
karoo napisał:
serdeczne dzięki!!!!!


Nadają się one do sygnału HD(czy są lepsza jest od anteny z CYFRA+)?
Może proponujecie inne( do HD, Canal+ film hd itd.)
Pozdro

Wszystko odbieram na tych zestawach - SD / HD i nie ma problemu. Możesz spokojnie się tym zainteresować. Nie bedziesz miał żadnych problemów.
 

karoo

New member
D

Dzięki za porady!!!


Czyli aby oglądać tv należy kupić samą antenę(jedna satelita) czy należy dokupic multiblock?
 
Do góry