Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

mustang

New member
Wlasnie mily pan z infolinii tez mi powiedzial ,ze uszczesliwiajac mnie kanalem w HD strcilem kanal 17 i powiem szczerze troche sie wkur.... bo transmisje w hd leca w formacie 4:3, a ja nie po to kupowalem plazme za 5 tys, zeby teraz ogladac programy na polowie obrazu, juz wolalbym w sd ale 16/9. zapytalem tez dlaczego po przelaczeniu programu nie pojawia sie tytul aktualnie nadawanej audycji to pan stwierdzil, ze tak juz jest i tyle, pelny luz ;)
 

lidl

New member
męczenie się za 300 zł

ja jednak wolę wydać trochę więcej niż męczyć się na parodii tunera, zresztą miałem też Ferdka i oddałem po zwisach 2-3 razy na film.
Teraz zastanawiam się nad Humaxem lub Topfieldem bo przynajmniej mają jakąś renomę.
Poczekam jeszcze na obiecywany od zimy soft do Humaxa i coś wybiorę. Jak już wydałem na ekranik to bez sensu jest nie dać mu dobrego sygnału za dodatkowe 700 zł. W końcu żeby coś działało dobrze to każdy element zestawu musi być OK.
Żeby tylko na tych nowych kanałach było co oglądać. Lubię NGeographic ale czasem dobry film też by człowiek zobaczyła o to trudno.
 

mustang

New member
W sumie oprocz nieskoordynowanego epg na philipsie nie mam sie co czepaic, hd jest hd i nie bede mowil, ze jest inaczej, bo w tym elemencie dziala dobrze, a o to przeciez chodzi. inne niedociagniecia typu dugie zalaczanie da sie przebolec, no na pewno nie dam za takie gadgety 7000 pln ;)
 

lidl

New member
wad jest więcej

Tych wad na Philipsie chyba jest sporo więcej. Ja go nie mam ale z opisów wynika że naprawdę sporo więcej.
- Choćby sztywna lista kanałów,
- Dużo gorsza jakość obrazu
- Canal + Sport tylko w wydaniu niby HD z usuniętym z listy kanałem w wersji SD
- Brak obsługi wielu satelitów nie mówiąc o antenie z obrotem
- Brak możliwości włożenia modułu na Polsat(a też odgrażają się z HD na koniec roku)
- Wymiany oprogramowania przez cyfrę czy chcesz czy nie
Na tym forum jest tego jeszcze ze 3 razy więcej, ale do wszystkiego można się przyzwyczajić.
Myślę że jest to po prostu najtańsza opcja ale na pewnonie najlepsza.
Zresztą jak się zdecydujesz na Polsat i Cyfrę to warto to mieć w jednym pudle. A tak kupisz jedną skrzynię od Cyfry drugą od Polsatu i wtedy już tanio nie będzie i w dodatku9 i 10 pilot w domu do szukania.
 

gregorp

New member
lidl napisał:
- Brak obsługi wielu satelitów nie mówiąc o antenie z obrotem.

O przepraszam- Diseq 1.2 obsługuje a więc wystarczy zez i dwa konwertery i smiga. Ale zgadzam sie że nie obłsuguje obrotnicy (z tym ze wystarczy popatrzec ile tych obrotnic mozen zauwazyc na budynkach;-))
lidl napisał:
- Brak możliwości włożenia modułu na Polsat(a też odgrażają się z HD na koniec roku).
A kidy ty widziales zebyc jeden operator umozliwaj korzystanie z uslug innego operatora (to tak jakby chciec miec Ere, Plusa i Orange na jednej karcie, i jednym telefonie kupionym za 1 zl od ktoregos z operatorów.
Nie badzmy utopijni-miec to co najlepsze i najlepiej za darmo, a jeszce lepiej zeby zaplacili ze chcemy korzystac :blagam:
 

mustang

New member
lidl napisał:
Tych wad na Philipsie chyba jest sporo więcej. Ja go nie mam ale z opisów wynika że naprawdę sporo więcej.
- Choćby sztywna lista kanałów,
- Dużo gorsza jakość obrazu
- Canal + Sport tylko w wydaniu niby HD z usuniętym z listy kanałem w wersji SD
- Brak obsługi wielu satelitów nie mówiąc o antenie z obrotem
- Brak możliwości włożenia modułu na Polsat(a też odgrażają się z HD na koniec roku)
- Wymiany oprogramowania przez cyfrę czy chcesz czy nie
Na tym forum jest tego jeszcze ze 3 razy więcej, ale do wszystkiego można się przyzwyczajić.
Myślę że jest to po prostu najtańsza opcja ale na pewnonie najlepsza.
Zresztą jak się zdecydujesz na Polsat i Cyfrę to warto to mieć w jednym pudle. A tak kupisz jedną skrzynię od Cyfry drugą od Polsatu i wtedy już tanio nie będzie i w dodatku9 i 10 pilot w domu do szukania.


Z tych wszystkich punktow, to wlasciwie moze mnie zabolec "duzo" gorsza jakosc obrazu. Nie porownywalem z humaxem i trudno mi powiedziec czy to prawda, ale jak dla mnie obraz jest dobry, tzn tam gdzie powinien byc, bo nie podejrzewam, zeby Humax poprawil np hbo. A hd jak ogladalem finaly nba ( w koncu w 16/9) to obraz byl "brzytwa", nie mialem nic do zarzucenia.
 

lidl

New member
Wady Philipsa

Diseq na dwa satelity to miał mój analogowy amstrad w 1998r. Od tego czasu technika trochę poszła do przodu i minęło prawie 10 lat. Czyli porównując do rynku komputerowego pod tym względem Philips jest na poziomie komputera PC 386 DX2 66 MHz z dyskiem 80 MB. To proawda że zez wielu wystarczy ale już za 300 zł można mieć antene na 4 konwertery i sporo ciekawych kanałów np ze skandynawi.
Jeśli chodzi o ERE i Orange w jednym to podstawowa różnica polega na tym że Philips nie jest za 1 zł tylko za 299 lub 699 zł. A dodatkowo u każdego operatora GSM zdejmujesz SIM lock legalnie po 2 latach albo za 20 zł w dowolnym komisie od ręki.
W Niemczech Premiere daje odbiorniki dofinansowane z kieszenią na kartę i 2 złaczami na inne dekodery. Trochę bardziej szanują klienta.Jak widać można.
Ja zresztą nie pisałem że Cyfra musi dawać takie czy inne odbiorniki.
Napisałem tylko że Philips ma sporo więcej wad i ograniczeń niż napisał poprzednik w swoim poście.
 

mustang

New member
lidl za duzo prospektow poczytales ;), nie jest sztuka miec na tv 1000 programow, bo i tak w porywach bedziesz ogladac 10-15, po kiego grzyba mi skandynawskie programy, gdzie bulgocza tak ze niczego nie zrozumiesz, mnie wystarcza polskie i angielskie i jest ok, a teraz i tak mam za duzo arabusow i roznej innej masci ludzikow w klikuset programach co do niczego nie sluzy. Liczy sie jakosc, a nie ilosc, a w tej philips zle sie nie prezentuje
 

mdag

New member
Jak to jest z dzierżawą tunera HD do C+. W każdym momencie można go oddać, czy są jakieś terminy ? Macie jakieś zapisy w umowach ?

Bo wobec poniższego:

"Do odbioru programów w standardzie High Definition Cyfra+ oferuje dekoder Philips DSR 6201/91 w ofercie na własność (699 zł) lub w dzierżawie (z miesięcznym czynszem najmu 15 zł)."

Początkowo chciałem nabyć Topfielda, ale postanowiłem wstrzymać się do czasy rozstrzygnięcia przetargu na prawa do transmisji OE, co ma się stać do końca tego roku. Więc wziąłbym w dzierżawę tuner Philipsa na na pół roku, a później ewentualnie nabył Topfielda.
 

lidl

New member
mustang napisał:
lidl za duzo prospektow poczytales ;), nie jest sztuka miec na tv 1000 programow, bo i tak w porywach bedziesz ogladac 10-15, po kiego grzyba mi skandynawskie programy, gdzie bulgocza tak ze niczego nie zrozumiesz, mnie wystarcza polskie i angielskie i jest ok, a teraz i tak mam za duzo arabusow i roznej innej masci ludzikow w klikuset programach co do niczego nie sluzy. Liczy sie jakosc, a nie ilosc, a w tej philips zle sie nie prezentuje
to prawda że wystarczy trochę ale dobrych kanałów, może nie 15 ale zaryzykowal bym że 40 z czego często pooglądamy 10-15,
większość, 99% z tysięcy kanałów na satelitach to bełkot dlatego wole mieć wybór z większej ilości niż z mniejszej,
a skandynawowie mają o niebo lepszą ofertę od nas i bardzo często, właściwie zawsze dostęp do fonii oryginału, czyli mamy po angielsku coś co u nas będzie pod hasłem premiera i hit tygodnia za 2 lata
polskie kanały znajdziesz też nie tylko na Astrze i Hotbirdzie, kilka jest na innych satelitach
nie musimy więc słuchać gulgotania w wersji z pod bieguna północnego
 

gregorp

New member
fx25 napisał:
:D:D:D a to akurat jest możliwe ;););)

TO AKURAT NIE JEST MOŻLIWE ;-)))
Przeczytaj jeszcze raz mój post to zrozumiesz o co mi chodzi.
To ze jest to fizycznie mozliwe to ja wiem ale ja mowie że nie mzna spodziewać się żeby jedna firma wspierałą konkurencję-to akurat nie jest możliwe. Równie dobrze można sie spodziewać że Bush zaprosi Osammę na wieczorek poznawczy do WH ;-))) (choć on jak każdy polityk jest sprzedajna dziwką wiec juz szybciej bym się tego spodziewał.
 

lidl

New member
gregorp napisał:
nie mzna spodziewać się żeby jedna firma wspierałą konkurencję
Chyba mylimy tu "wspieranie konkurencji" z prostym monopolistycznym zwalczaniem możliwości technicznych dostępu do innych nadawców. To są dwie różne rzeczy dawać fory konkurencji i uniemożliwiać odbiór kanałów konkurencji na swoim sprzęcie. Sami się wkorzamy na monopol Microsoftu jak blokuje rozwiązania alternatywne a tu nagle takie zrozumienie dla praktyk monopolistycznych???:popcorn:Gratuluję obiektywizmu.
Jak było niewyraźnie to jeszcze raz w Niemczech Premiere dofinansowuje i rozprowadza odbiorniki umożliwiające poza Premiere odbiór 2 innych systemów kodowania i dowolnej ilości satelitów. Bo tam nikt nie zdecyduje się na zarzut praktyk monopolistycznych z którymi mamy tu do czynienia.
Ale to kwestia kultury prawnej i kwestia tego jak sami klienci dają się traktować. Chyba że uważamy Że Polak jest za głupi do posiadania bardziej skomplikowanych urządzeń.
 
Do góry