Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

mystras

New member
no i "kij bombki strzelil"..zonka wlasnie zadzwonila i mowi, ze nasz avr255 z grudnia zaczal "pykac" przy zmienianiu kanalow na CP...no zesz kurka wodna :)..specjalnie jezdzilem i szukalem egzemplarza z grudnia co najmniej. Wiem, wiem, w Polsce naprawiaja-nie ma problemu. Tylko ze ja go kupilem w Emiratach (tu pomieszkuje) i nie wiem jak go tutaj potraktuja. Bo jak gadalem ze sprzedawca to avr255 ida jak woda a nikt sie do tej pory nie skarzyl na jakies pykanie.
Za jakis miesiac dopiero oddaje do serwisu i zobaczymy co z nim zrobia.
Jak nic nie zrobia to mam pytanie: czy w Polsce serwis HK go naprawi? Mimo, ze sprzet kupiony zarganica?
niby gwarancja miedzynarodowa ale...nigdy nie wiadomo.
kurcze, sie naprawde wkurzylem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oddaj do serwisu u siebie i jak sobie nie poradzą to niech dzwonią do naszego :). Serwisówka jest odgórna więc też ja muszą mieć.
 

sankat

New member
Polski serwis naprawia w ramach gwarancji tylko produkty zakupione u polskiego dystrybutora P.H. Ryszard Balys. Zycze powodzenia z usunieciem tego pykania przez serwis w miejscu zakupu :). Service Manual maja wszyscy takie same, ale z tego co wiem nie ma oficjalnego biuletynu h/k w kwesti pykania. Polski serwis usuwa te dolegliwosci ale jest to jego calkowicie wlasna inwencja.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Właśnie odebrałem z serwisu ampli. Napisali : "...regulacja prądu spoczynkowego KA 25223..." I już nie pyka, jest super.
Pozdrawiam.
PS.
Mam jeszcze pytanie - czy ma ktoś moze AVR 347 i poda mi jak ma ustawione odcięcia swoich kolumn na tym wzmaku? Będę wdzięczny.
 

samael

New member
gilek1975 napisał:
Właśnie odebrałem z serwisu ampli. Napisali : "...regulacja prądu spoczynkowego KA 25223..." I już nie pyka, jest super.
Potwierdzam, nie dość że nie pyka to nie obcina również początków utworów, dźwięk nie pływa w programach Logic 7, wiatrak nie brzęczy, nie ma problemów z HDMI i ogólnie jakoś ładniej gra. Ale może to moje subiektywne odczucie bo przecież właśnie wrócił z serwisu... ;)
I zauważyłem ze jakby mniej się grzeje...
 

Kemot7

New member
Witam

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem HK255. Wczoraj dopiero trafiłem na ten wątek i mnie zamurowało. Przypuszczam, że gdybym przeczytał to przed zakupem to raczej grała by u mnie planowana wcześniej Yamaha 663.

Wracając do HK255, nie zauważyłem żadnego pykania w głośnikach (przynajmniej na razie). Mam jednak problem z obcinaniem początków utworów z DVD (połączenie HDMI) oraz falowanie na surrondach przy Logic7 (głównie Music).
Soft mam raczej stary (na pewno coś 4xxxx). Czy zatem warto pokusić się o update oprogramowania? Czy (głównie na obcinanie dźwięku) to coś pomoże?
Nie ukrywam, że mam poważne obawy, aby po wgraniu oprogramowania ampli nie zaczął np. "pykać"
Czy może podłączyć DVD coaxialem i dać sobie spokój z softem?

Pozdrawiam
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja po HDMI też tak miałem, update softu nie pomógł, po podłączeniu coaxem problemów nie ma.
 

mirasor

New member
U mnie update softu pomogło . Przy starym ucinało początki muzy , teraz jest oki . To samo dotyczy Logic 7 Music, przy starym sofcie surrondy przerywały teraz grają tak jak należy. Aha DVD z AVR 255 po HDMI .
 

Kemot7

New member
Witam
Czyli widzę, że są pewne rozbieżności.

mirasor, a jaką wersję wgrywałeś? I czy sam to robiłeś, czy w serwisie?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Wgrywaj sam, serwis na to pozwala. I zawsze ostatnią wersję. A swoją drogą to miałem uwalone DVD (wieszało się) więc może i soft pomagał tylko DVD29 robiło problemy.
 

mirasor

New member
Kemot7 napisał:
mirasor, a jaką wersję wgrywałeś? I czy sam to robiłeś, czy w serwisie?
Wersja softu 96.1.1 ( chyba nowszej narazie niema) . Upgrade robiłem sam, z początku miałem pewne obawy czy zrobię wszystko jak należy ale poszło ( kreator praktycznie prowadzi za rączkę)
 

Kemot7

New member
Dzięki za odzew.

Wczoraj wgrałem oprogramowanie.
Logic7 przestał chyba szaleć, ale sprawdzę jeszcze dziś dokładniej.
Natomiast sprawa obcinania początków utworów została wyeliminowana połowicznie. Jeśli przeskakuję do kolejnych utworów, wszystko jest OK. Natomiast jak leci sobie samoczynnie płytka z CD audio to jednak brakuje 1 sekundy przy każdym kolejnym utworze.
Tak więc nowy soft w 100% tego nie poprawił.

Wydaje mi się również, że dla zaawansowanych ustawień dźwięku dla każdego ze źródeł pojawia się opcja EzSet/EQ. Wcześniej chyba tego nie było. Czy może ktoś mi wyjaśnić do czego ona służy (wiem, że to automatyczna kalibracja, ale dlaczego jest w każdym ze źródeł z osobna, do indywidualnego ustawienia).

Pozdrawiam.
 

mikas

Member
Właśnie odebrałem AVR 255 z serwisu i ku mojemu zdziwieniu bardziej pyka niż przed naprawą :/ Powiedzieli mi że wymienili siedem kondensatorów. Nawet specjalnie zawiozłem im ten tuner do serwisu a dzisiaj odebrałem. Czy oni ich nie sprawdzają po naprawie tylko coś wymieniają i już myślą że w każdej sztuce będzie ok. Bo z tego co czytałem na forum to sporo ludzi miało podobny przypadek że po wizycie w serwisie pykanie nie pomogło. Ale czemu u mnie jest jeszcze gorzej, jestem na siebie strasznie zły że pojechałem, ale chciałem mieć w 100% sprawny sprzęt (bo tak strasznie mi to pykanie nie przeszkadzało a teraz mnie denerwuje e dalej to samo)
 

mikas

Member
No chyba że tylko powiedzieli że wymienili a nic nie zrobili, zdarzają się i takie przypadki. W poniedziałek do nich zadzwonię zobaczę co mi powiedzą.
 
Do góry