Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

pav3l

New member
Bez reklam
Hm...Mam w zawiązku z tym pytanie. (Sorry za Offtopic) Koncert the Cure "Trilogy" dźwięk DTS-HD Master Audio 5.1. Puszczam to na PS3, w ustawieniach konsoli dźwięk "bitstream", podłączenie konsoli do ampli HDMI, AVR255 wyświetla "DTS".
Co jest nie tak?:(
 

pav3l

New member
Bez reklam
Znowu przepraszam za offtopic.
A jest jakiś sposób, żeby wypuszczała "surowe" dane z płyty, w tym wypadku DTS MA HD...? (może źle zadane pytanie)...
 

pav3l

New member
Bez reklam
@alyjen:
dzięki. Jak zrobię, tak jak w artykule, tzn. przestawię w PS3 na LPCM, to AVR255 wyświetla Multi Channel PCM (mimo, że dostaje zdekodowany DTS MA HD). Co jest zgodne z tym, o czym piszą w twoim linku:
"an AV amp/receiver with onboard HD audio decoding abilities will not indicate the resulting input as being anything other than Linear PCM i.e the receiver's Dolby TrueHD / DTS-HD MA indicator will not light up if the HD audio is being streamed as LPCM. "
Czyli masz DTS MA HD, ale nie widzisz tego na wyśtwietlaczu.
Dzięki za pomoc i sorry za zaśmiecanie wątku.

//edit
Podłączenie HDMI - HDMI
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czy na pewno 255 i 355 ma takie?
jeszcze do sluchania w stereo, jest mozliwosc przepuszczania z CD tak jak jest zapisania CD "pure direct" bez upieksznia na 255 i 355?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pre-out maja na 100%.

Jeśli pytasz o coś w stylu pure-direct to jest dostępny po analogu i nazywa się surround OFF.
 
Ostatnia edycja:

dr4g0n

New member
Zaczynam się poddawać z updatem HK AVR255.
Kupiłem przejściówkę USB <-> 232 prolific. Próbowałem pod Windowsem 7, pod Vistą i nic. Ustawiłem Port COM3 i COM1. Poniżej screen z ustawieniami. Nie wiem już co może być nie tak, ale no nie chce się połączyć. Nie i koniec :/
Screen z ustawieniami:
parallelspicture.png


link zmieniony na xx bo podobno problem ze spamem jest ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pav3l

New member
Bez reklam
Temat wałkowany w tym wątku. Po kolei: zainstaluj sterowniki do kabelka, potem podłącz kabelek i skonfiguruj go jako port COM3.
Ty wkleiłeś właściwości portu, z których wynika, że starasz się go przypisać do COM1. Zmień numer portu z COM1 na COM3. Jak Vista nie będzie chciała, to ją zmuś. ;)
 

pav3l

New member
Bez reklam
Nie wiem, jak ci pomóc.
Napisz w miarę po kolei co robisz, jakiego kabelka używasz i jaki dostajesz komunikat.....
 

diacon24

New member
dr4g0n napisał:
Zaczynam się poddawać z updatem HK AVR255.
Kupiłem przejściówkę USB <-> 232 prolific. Próbowałem pod Windowsem 7, pod Vistą i nic. Ustawiłem Port COM3 i COM1. Poniżej screen z ustawieniami. Nie wiem już co może być nie tak, ale no nie chce się połączyć. Nie i koniec :/
Screen z ustawieniami:
parallelspicture.png


link zmieniony na xx bo podobno problem ze spamem jest ;)
Jedyne rozwiązanie to xp Tez miałem viste i win7 i nie moglem się polaczyc z av :p
 

sankat

New member
Zmiana softu

Zamiast kombinowac polecam wykopac jakiegos starszego kompa, ktory posiada fizycznego RS232, jestem pewny ze nie bedzie zadnych problemow ze zmiana softu.
 

furi_dp

New member
witam Was wszystkich.
to mój pierwszy post na tym forum.
jestem szczęśliwym :cool: posiadaczem avr 355, dmc 250 i zestawu jbl es od prawie roku.
wczoraj znalazłem ten temat i przeczytałem go od deski do deski...
kurcze, myślałem że pykanie w głośnikach przy zmianie kanałów (CP) to po prostu jakaś norma, tym bardziej, że nie jest ono bardzo głośne jak część z Was to opisywała. faktem jednak jest, że w moim sprzęcie jest jeszcze jeden defekt - mianowicie przy podłączenie dekodera via HDMI, po jakimś czasie przy wyłączynym avr - traci sygnał. po prostu nie widzi dekodera. trzeba było w tym momencie wyłączyć (z prądu) i włączyć dekoder.
obszedłem to na tyle, że podłączyłem go po componencie + optyk i tutaj tego problemu nie było.
pykanie jednak małe jest. teraz się zastanawiam co zrobić.
soft mam z sierpnia 2008 a więc już wiekowy.
zainstalować najnowszy?
nie byłoby problemu bo akurat mam kompa z rs-232.
czy jest on stabilny?

kolejna sprawa - tak naprawdę niedługo (sierpień) kończy mi się gwarancja. może się nie bawić i po prostu wysłać go do Katowic?
aha, wiatraczek u mnie jest cichutki a działa już ok 10 miesięcy.

ps. dźwięk moim zdaniem jest :eek:k:

pozdro,
furi
 
Ostatnia edycja:

furi_dp

New member
to jeszcze pytanko.
czy zaobserowaliście może u siebie takie zjawisko, że dźwięk po optyku jest jakby cichszy niż po hdmi czy analogu ?
 
Do góry