Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

diablo1

New member
formuła1

f1 nie jest nadawana w hd ale na kanale polsat hd i tak idzie 10 razy ładniej niz np na polsat sport extra.pierwszy raz bylem zadowolony ze swojego tv lcd.:D
 

MrDudek

New member
diablo1 napisał:
f1 nie jest nadawana w hd ale na kanale polsat hd i tak idzie 10 razy ładniej niz np na polsat sport extra.pierwszy raz bylem zadowolony ze swojego tv lcd.:D
A u mnie na Polsat Sport HD Formula 1 jest w HD..., albo jestem ślepy.
 

diablo1

New member
f1 hd

nie jestes slepy ,ale to hd jest robione sztucznie(skalowanie)do hd ,bo tak jak napisalem transmisje z f1 nie jest jeszcze nadawana w hd,
 

yaneq

New member
Bez reklam
dokładnie... polsat HD nie nadaje F1 w pełnym HD. jakość jest lepsza niż na polsacie zwykłym, ale prawdziwe HD to to nie jest. jakieś skalowianie itp. ja jestem zadowolony z 16:9, bo to jednak robi różnicę.

ale tvp1 i tvp2 była ostatnio tragednia. nie wiem jak to wygląda teraz. dzisiaj zamawiam ten sam konwerter co gorylla i pewnie wreszcie się wezmę za listę kanałów w moim dekoderze hehe :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
no na lewy na lewy, astre masz z prawej strony hot birda patrząc z tyłu anteny.

mała korekta. astra jest patrząc od tyłu po lewej stronie, hb po prawej.
dlatego patrząc od tyłu łapiemy obręczą lewy konwerter. odbicie astry idzie do prawego konwertera.
 

pinio3

New member
Pomóżcie.Zamontowałem monoblocka golden interstar ustawiam kombinuje ,na infolinie i tuner łapie wszystko oprócz polsatu cyfrowego pozamontowniu odwrotnie konwentera polsat chodzo ok.na zezie astra ok polsatu niema,czasami przy wyszukiwaniu wpada pasek,ale więszość czasu jakby nie było sygnału ***chy antena niewiele pomogły.Jakby dekoder omoijał jakąś częstotliwość.
 

gorylla

New member
Bez reklam
zbychu555 napisał:
Siatkówka dobrze też wygląda i ona chyba już jest robiona w HD:)

Na pewno jest w true HD. Tam gdzie Polsat ma możliwość produkcji własnego sygnału- jak wiadomości, przekazy sportowe przez nich obsługiwane, jakieś własne wywiady, reportaże- to to leci w HD. W innych wypadkach to tylko przeskalowane- lepiej lub gorzej- SD. Formuła również jest przeskalem, ale całkiem udanym.

yaneq napisał:
mała korekta. astra jest patrząc od tyłu po lewej stronie, hb po prawej.
dlatego patrząc od tyłu łapiemy obręczą lewy konwerter. odbicie astry idzie do prawego konwertera.

Dokładnie. Patrząc zza anteny prawy konwerter wisi w powietrzu, a uchwyt jest na lewym.


yaneq napisał:
ale tvp1 i tvp2 była ostatnio tragednia. nie wiem jak to wygląda teraz. dzisiaj zamawiam ten sam konwerter co gorylla i pewnie wreszcie się wezmę za listę kanałów w moim dekoderze hehe :)

To ty jeszcze nie projektowałeś własnej listy? Porażka. Przecież latanie po tych zdefiniowanych kanałach Polsatu to jakaś paranoja!

pinio3 napisał:
Pomóżcie.Zamontowałem monoblocka golden interstar ustawiam kombinuje ,na infolinie i tuner łapie wszystko oprócz polsatu cyfrowego pozamontowniu odwrotnie konwentera polsat chodzo ok.na zezie astra ok polsatu niema,czasami przy wyszukiwaniu wpada pasek,ale więszość czasu jakby nie było sygnału ***chy antena niewiele pomogły.Jakby dekoder omoijał jakąś częstotliwość.

Nic nie omija, możesz wierzyć. Po prostu masz w sobie za mało cierpliwości. Zamontuj monoblocka na uchwycie tak jak masz podane wyżej i ustawiaj antenę na Hotbirda (łap Polsat). Jak ustawisz dobry (przez duże D) sygnał na HB, Astra MUSI się pojawić. Ewentualnie jak już ustawisz HB popróbuj troszkę skręcić monoblocka wyżej-niżej. To też pomaga.

Pamiętaj również o przełączeniu przełączników diseq- bo inaczej o kant tyłka Twoje ustawianie. Dla HB diseq1, dla Astry diseq2.

PS. Jaką masz antenę? Bo monoblock nie zadziała dla małej antenki- dopiero od min. 75-80cm.
 

pinio3

New member
O co chodzi z ta zmianą transpodera?Czy to możliwe że mam polsat na zielono a po założeniu monoblocka sygnał jest za słaby i dlatego nie chwyta hotbirda?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Fachowcem nie jestem, ale jak miałeś super pasek na HB i tylko wpiąłeś monoblocka nie przestawiając anteny, to musisz mieć dobry sygnał. Przecież to identyczne ustawienie, a ew. odległość położenia końcówki promiennika w uchwycie nie ma aż tak dużego znaczenia dla sygnału. Jak testowałem u siebie, to różnice przy przesuwaniu i odsuwaniu konwertera od anteny są nieduże. Na pewno nie takie, aby sygnał niknął.
 

pinio3

New member
Po radzie fachowca przestawiłem antene na astre zez na HB,Astra cacy hb polsatowskie na żółto pulsujące i komunikat brak sygnału audio/ video,Normalnie wysiadam anteną ruszałęm mój satfinder nonstop piszczy skręcony na zero i kicha,Niewiem już co robić
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ustaw tak jak było, tj. główny HB i zez na Astrę i niestety musisz dalej pracować nad ustawieniami anteny. Tu nic Ci nie pomoże- skoro monoblock łapie sygnał, to błąd twki w ustawieniach anteny.

Nie napisałeś jakiej wielkości masz antenę. Bo dla anten poniżej 75cm ustawienie monoblocka jest wprawdzie możliwe- ale wymaga zegarmistrzowskiej precyzji.

A może coś ci przysłania antenę? Nie masz jakichś ograniczeń przestrzennych?

Na Twoje pocieszenie napiszę, że z ustawieniem dobrego sygnału na HB spędziłem dobrych kilka godzin. Bo nawet jak ustawiłem super sygnał, to podczas dokręcania mocowań potrafiła uciec.

@ yanek- i co z Twoim monoblockiem- zamontowałeś?
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
@ yanek- i co z Twoim monoblockiem- zamontowałeś?

Jeszcze nie, czekam na przesyłkę. Mam obawy co do tej anteny szajpolsatowskiej. No zobaczymy. Jak podłączę to od razu dam znać. W najgorszym wypadku zmienię antenę na niepolsatowską 90 cm
. Napisz mi lepiej co ze skrętem konwertera. W moim rejonie są to 3 stopnie, więc tragedii nie będzie. Jednak jestem ciekaw jak na to zareaguje konwerter boczny do astry.
 

peter g

New member
Pinio
Powiem Ci co ja zrobiłem w siebie przy zainstalowaniu monobloka.
W ustawieniach w tunerze musiałem "pokazać", że LBC (konwerter) jest podwójny i jako pierwszy wskazać Astrę a drugi HB (albo odwrotnie). W sytauacji, kiedy miałeś pojedynczy konwerter, po właczeniu mono tuner "widzi" dalej jeden z konwerterów, a drugi olewa.
U mnie zadziałało
Powodzenia
Piotr
 

yaneq

New member
Bez reklam
dobra pojadę trochę ot tak jak większość ludzi tutaj ostatnio.
antena cp hd, konwerter inverto black pro. podłączyłem i...

generalnie sygnał z astry przy tvp, tvp hd rewelka. tvp hd już chodzi.

sygnał polsatowski myślałem, że się nie podniósł,ale jednak jest lepiej o 6-10%. do 100% trochę brakuje, jednak wydaje mi się, że antenę polsatowską mam coś zwinklowaną. ustawiona jest idealnie, lepiej być nie może.

co mnie od razu przyciągnęło? tvp hd wskakuje od razu, podczas gdy z polsat hd mam kłopot. kilka sekund dłużej wskakuje. tvp hd praktycznie od razu jak zwykły kanał sd. polsat się ślimaczy, nie wiem dlaczego. też tak macie na tym dekoderze? ba edytując ten tekst muszę stwierdzić, że kanał ten wskakuje nawet szybciej od zwykłych kanałów sd! to jest rewelacja. i co więcej i co jest ważne... nie klatkuje. trochę już dzisiaj pochodził i NIE BYŁO kłopotu z zacinaniem się. why?

zastanawiam się czy zgodnie z tym co zrobił gorylla zrobić swoją listę i zamienić kanały polsatowskie na kanały tvp z astry. jest w tym mały minus bo mogę o epg zapomnieć niestety. to jest jednak wada.
 
Ostatnia edycja:

pinio3

New member
Antene mam CP HD,konwenter odesłałem,niemożliwe żeby w dwóch różny ch miejscach były żle ustawione anteny[sprawdzałem u szwagra]tak wyglądało jakby jedna z soczewek była martwa.Opiszcie proszę precyzyjniej ustawienia tunera samsunga zmienialiście częstotliwości?
 

yaneq

New member
Bez reklam
pinio3: żadnych częstotliwości się nie zmienia. przy wyszukiwaniu pakietu tvp w którym jest tvp hd trzeba podać ręcznie ustawienia i to tyle. ty nie miałeś polsatu więc sam nie wiem.

konwerter mogłeś łatwo sprawdzić. chwycić go za prawy patrząc od tyłu. jeśli nie widział by hotbirda znaczy, że strzelony. jeśli by widział i na prawym i lewym wtedy MUSIAŁ by być dobry.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
zastanawiam się czy zgodnie z tym co zrobił gorylla zrobić swoją listę i zamienić kanały polsatowskie na kanały tvp z astry. jest w tym mały minus bo mogę o epg zapomnieć niestety. to jest jednak wada.

Brak EPG to rzeczywiście lekki problem, ale układając listę można sobie próbować z tym problemem poradzić.

Ja zrobiłem to w ten sposób, że "zapętliłem" listę kanałów, aby wszystko co najważniejsze było niedaleko kanałów podstawowych, o cyfrach 1-9 (również na najwyższech, ostatnich kanałach, które są blisko pierwszego, na zasadzie "wstecz" od pierwszego). Wtedy jest najłatwiej je wybierać.

Oczywiście układając listę wypierniczyłem wszelkiej maści kanały zagraniczne, których nigdy i tak bym nie oglądał. Właściwie to zostawiłem tylko i wyłącznie kanały polskie. Razem z kilkoma programami radiowymi (czasami słucham) wyszło mi 70 kanałów (ale parę powielonych!). I tak TVP 1 i 2 z Astry ustawiłem jak to najczęściej bywa - na kanałach 1 i 2. A z uwagi na brak EPG na kanałch 68 i 69 ustawiłem ich polsatowskie "mirrory". Jak chcę się dowiedzieć, co będzie leciało w TVP 1 czy 2 zapinam kanał 1 i dwa razy kanał wstecz (na 70 mam PolsatHD). Szybkie sprawdzenie na EPG i przełączenie na interesujący kanał. Ustawienie kanałów TVP z Astry jest chyba obowiązkowe, bo jakość tych programów z platformy polsatu stała się ostatnio żałosna.

Polsat HD nie ustawiłem zamiast "zwykłego" Polsatu sd. Wkurza mnie bowiem, że ten kanał za długo się załącza. Dlatego z PolsatuHd korzystam w trybie awaryjnym, jak sprawdzę na zwykłym Polsacie, czy jest coś wartego przełączenia na HD. Polsat HD jest zawsze "pod ręka" jako pierwszy od końca. Mecze LM i wiadomości jednak obowiązkowo w PHD.

Na TVP HD srodze się zawiodłem. To marny kanał, gdzie praktycznie non-stop lecą jakieś powtórki czy odgrzewane filmy z lamusa. Myślałem, że chociaż w pewnym zakresie będzie to odpowiednik 1 czy 2, ale niestety tak nie jest. Nawet głupich "Wiadomości" nie puszczają po HD. Lipa. Kanał trafił więc na jakieś niechlubne miejsce na liście.

Uruchomiony Polsat Film też nie grzeszy jakością, zarówno oferty, jak i sygnału. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego część kanałów Polsatu ma sygnał genialny, a część kiepski, jakby dwa światy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry