Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

rafanox

New member
diablo1 napisał:
napisz jaki masz tv i jaki ten kabel hdmi ,ewentualnie ile za niego dales


Sharp LC-32D-44E-BK, kabelek HDMI za 20 zł ( w promocji dałem 16 zł)

I nie wiem dlaczego po componencie mam tak słaby obraz wszystko zamazane, jeszcze muszę pokombinować.
 

MrDudek

New member
yaneq napisał:
btw. z polsatu dostałem dzisiaj odpowiedz na mojego dosyć mocnego emaila:

cyt.
Szanowny Panie
Uprzejmie informuję, że obecnie nie jest znana data aktualizacji oprogramowania.
A ja dziś usłyszałem na infolinii, że wczoraj infolinia otrzymała informację, że prace trwają, a problem klatkowania/zacinania na kanałach HD ma być usunięty w ciągu kilku najbliższych dni. ;)
 

gorylla

New member
Bez reklam
MrDudek napisał:
A ja dziś usłyszałem na infolinii, że wczoraj infolinia otrzymała informację, że prace trwają, a problem klatkowania/zacinania na kanałach HD ma być usunięty w ciągu kilku najbliższych dni. ;)

No w końcu jakieś pozytywne informacje i to z oficjalnej infolinii. Czas najwyższy, bo ten objaw "Niemców we wsi" zaczął mnie już irytować.
 

MrDudek

New member
gorylla napisał:
No w końcu jakieś pozytywne informacje i to z oficjalnej infolinii. Czas najwyższy, bo ten objaw "Niemców we wsi" zaczął mnie już irytować.
Dzwoniłem na infolinię w zupełnie innej spawie, a o zacinanie zapytałem przy okazji. Do usłyszanej obiecanki podchodzę z rezerwą. Jeśli do końca tygodnia nic z tym nie zrobią to uruchamiam ścieżkę prawną; bo na gębę już daaaaawno przestałem cokolwiek załatwiać.
 

yaneq

New member
Bez reklam
na dość ostry kolejny e-mail z mojej strony dot. klatkowania odpisali tak:

Szanowny Panie

Bardzo dziękujemy za wszystkie uwagi dotyczące funkcjonowania naszej platformy cyfrowej. Wszystkie Pana spostrzeżenia są dla nas bardzo cenne i zostaną przekazane osobom mającym bezpośredni wpływ na funkcjonowanie Cyfrowego Polsatu, jak również na obsługę techniczną TV.


czy oni mają system na botach? :)
czyje się jakbym pisał do ludzi ograniczonych. może faktycznie to bot odpowiada :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
No dobra- dostałem monoblocka Inverto Black Pro i zamontowałem.

Zanim opiszę wrażenia to małe słowo sprostowania (vide posty do yanka). Monoblock trzeba jednak zamontować inaczej, niż pisałem wcześniej- tj. patrząc od tyłu anteny uchwyt należy założyć na lewy konwerter (prawy wisi w powietrzu). Albo inaczej- patrząc na antenę z przodu uchwyt za prawy, lewy wisi.

Instalacja jest banalna i polega na: po pierwsze zmianie konwertera stosownie do schematu powyżej, a po drugie na ustawieniu przełączników diseq- dla hotbirda diseq1, dla astry1 diseq2. That's IT!

Odnośnie sygnału- dla kanałów polsatowskich jest poprawa- paski na 99%!. Dla kanałów TVP- ciut gorzej, chociaż podobno to w ostatnim czasie (chyba po kombinacjach z Polsat Futbol) wszystkie kanały TVP uległy pogorszeniu sygnału, więc to pewnie nie wina monoblocka. TVN-y chyba bez zmian.

Ale najważniejsze, że dzięki wskazówkom rafanox-a odpaliłem platformę TVP. I sygnał jest MEGAZAJ... Prawie całe paski- rewelacja. Dlatego kanały TVP z platformy polstatowskiej zamieniłem w ulubionych na te z platformy TVP z Astry1. I wobec takiego obrotu sprawy śmiało stwierdzam, że sygnał praktycznie na każdym kanale mam obecnie lepszy niż na starym singlu. No i poza tym mam TVP Sport i oczywiście TVP HD- OBRAZ BAJECZNY!

Polecam każdemu podmiankę konwertera na takiego monoblocka, fantastyczna sprawa. Na Allegro można go wyrwać za ok. 50zł.

Jeszcze raz dzięki dla rafanoxa- nie wiedziałem za cholerę, jak ustawić modulację DVBS2 (opcja normalnie nieaktywna). Ale rzeczywiście przy wpisywaniu ustawień nowego transpondera opcja zadziałała.

W razie pytań służę pomocą (o ile dam radę, bo fachowcem od techniki SAT nie jestem).
 

yaneq

New member
Bez reklam
no na lewy na lewy, astre masz z prawej strony hot birda patrząc z tyłu anteny. rozumiem, że tylko mocujesz konwerter, zmieniasz na nim zworki diseq i jazda do tunera? z tym 50 zł za Inverto Black Pro to faktycznie racja. ale nie są to jakieś podróbki?

napisz konkretnie o ile się tobie poprawił ten sygnał? 10%, 15%?


o jeszcze pytanie. tvp hd... wszystko leci po HD? stare firmy wiadomo, że jest upscaling... ale teleturnieje, wiadomości... rozumiem, że to pełne HD?

no to jeszcze jedno pytanko. czy samsung na tym kanale się przycina???
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
W skrócie:

1.w monoblocku nic nie przestawiasz, bo tam nic nie ma. Przełączniki diseq przestawiasz tylko programowo w menu dekodera, sekcja Instalacja/Ustawienia LNB,

2. czy te za 50zł to jakieś podróbki to nie wiem, ja kupiłem swój w sklepie Hollex (o ile się nie mylę współpracują z satkurierem, więc chyba pojęcie mają, co sprzedają). Nie sądzę jednak, że te z Allegro to podróbki. Sam Hollex na stronie pisze, że Inverto to produkt chiński, ale bardzo udany.

3. TVP HD mało olądałem, bo dopiero wczoraj wieczorem odapliłem monoblocka i sporo czasu spędziłem na ustawieniach, projektowaniu nowych list ulubionych, itp. A później jeszcze Alien vs Predator na Polsacie HD :D . Ale ogólnie obraz jest świetny i tak jak kilka razy przełączałem to za każdym razem było pełne 16:9 i obraz wyglądał jak nativeHD.

4. Po zmianie na monoblocka dekoder Samsunga niestety dalej przycina. Na TVP HD też. Tu się akurat nic, niestety, nie zmieniło.

5. O sile sygnału tak jak pisałem wcześniej- dla pewnych kanałów zdecydowanie się poprawiła- cała grupa polsatowska rewelacja, duża poprawa- co ciekawego oprócz Polsatu HD, który się delikatnie pogorszył. Grupa TVN-u chyba bez zmian. Pozostałe kanały chyba też bez większych zmian. Kanały TVP z pakietu polsatu pogorszenie- natomiast z platformy TVP z Astry- rewelacja- paski niemalże 100%. Problem jest jedynie w tym, że na kanałach ciągniętych z platformy TVP brak przewodnika EPG.

Gwoli ścisłości dodam, że praktycznie w ogóle nie bawiłem się w ponowne ustawianie anteny do monoblocka. Wpiąłem jak leciało. Jak znajdę więcej czasu to popróbuję jeszcze pomachać anteną- może znajdę jeszcze lepszy sygnał.

Ogólnie mam wrażenie, że ten konwerter przekazuje sygnał jakoś inaczej- może jest inaczej wyskalowany, czy jakoś wyczulony na pewne transpondery, no nie wiem. Wielkość paska sygnału na Hotbirdzie według mnie się nie zmienił w stosunku do poprzedniego singla. Dlatego nie bardzo rozumiem, dlaczego niektóre kanały się poprawiły (czasami nawet bardzo wyraźnie, jak grupa Polsatu), a niektóre pogorszyły (TVP 1 i TVP 2 z platformy polsatu wyraźnie).
Dodam jeszcze, że sygnał z Hotbirda mam obecnie ciut gorszy, niż z zeza na Astrę (bardzo, bardzo dobry). Może jak pokręcę anteną to zmienię proporcje na lepszy Hotbird, gorsza Astra.
 

yaneq

New member
Bez reklam
czyli wiem, że nic nie wiem.
chciałem sobie poprawić sygnał, a być może sobie nim nie poprawię. szukam dalej, może coś lepszego się trafi. astra to dodatkowa sprawa, najważniejszy jest sygnał. ewentualnie zmienię antenę polsatu hd na jakąś lepszą markowo, może 90 cm. a ty ile masz cm czaszy? jaką masz antene?

alien vs predator to chyba leciał w formacie 4:3 :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jak uważasz, ja póki co jestem zadowolony. Dodam, że w sklepie Hollex twierdzili, że to najlepszy monoblock do anteny Polsatu HD, więc do tej anteny chyba nic lepszego nie kupisz. Ewentualnie całkiem nowy zestaw z jakąś markową, większą anteną. Ale nowa antena + nowy konwerter to już jest całkiem zgrabny wydatek i według mnie nie warto. Za te pieniądze można opłacić za pół roku (albo i więcej) abonament.

Jestem pewien, że jak się pobawię jeszcze anteną to znajdę lepszy sygnał i będzie super-git.

Antenę mam taką samą, czyli od Polsatu HD.

Predator leciał normalnie 16:9. Nie wiem, co masz porypane z ustawieniami, ale u mnie na 4:3 lecą chyba tylko reklamy, a i to nie wszystkie. Absolutna większość materiału to 16:9. Sygnał produkowany przez Polsat jest z pewnością w HD, a filmy, teleturnieje i inne przekazy nie-polsatowskie są upskalowane, ale wyglądają naprawdę ładnie.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Z alienem pewnie coś pomieszałem. W HD nie masz możliwości zmieniania aspektu obrazu więc pewnie mi się z innym programem pomyliło...

Najlepszy konwerter do anteny HD... No dobra zobaczę. Generalnie mam ustawienie anteny igła więc problem na pewno w konwerterze. Ale tak jak pisałem wyżej golden interstar 0,2 jest tragiczny i mnie. Stary 0,5 dB daje rade o 28% więcej. Więc może ten wyciągnie coś więcej.

Generalnie na kanałach Polsatu mam jakieś 80% na pasku. w Polsacie HD pasek maleje do 65-70%. Przy przełączaniu na chwilę przeskakuje w kolor żółty. Ale gdy już wskoczy od razu pojawia się zielony kolor. Jak jest u ciebie? W końcu mamy ten sam sprzęt :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja polsatowskie na singlu GI miałem podobnie, też tak z 80-85%, Polsat HD również delikatnie mniejszy. TVN-y też minimalnie gorzej niż Polsaty, gdzieś z niecałe 80%. Bardzo dobry sygnał miałem dla eurosportów w tym HD, Discovery HD- ponad 90%.

Ogólnie na singlu zdarzało się, że niektóre kanały najpierw wpadały w żółty, ale potem szybko zmieniały się na zielony. Żaden kanał nie odbierał mi na zółto.

Obecnie również wszystko mam na zielono, a sygnał kanałów polsatowskich i platformy TVP przeszedł moje najśmielsze oczekiwania- naprawdę bez mała cały pasek.

Co ciekawego Polsat Sport jest tu niechlubnym wyjątkiem, bo minimalnie zmalał i ogólnie w porównaniu do innych polsatowskich jest wyraźnie słabszy (ale oczywiście zielony- tak na 75%). Wcześniej był około 80%.

Na forum Sat-kuriera wyczytałem, że sygnał z Polsatu Sport i kanałów TVP drastycznie się pogorszył podczas zamieszania z Polsatem Futbol. Może to być prawda. Żeby się upenić na 100% musiałbym przepiąć z powrotem na singla, ale mi się nie chce.

Znalazłem ten wątek:
http://satkurier.pl/news/49181/problemy-z-dekoderem-samsung-dsb-h370g.html
wypowiedź usera mjart

Z tego wynika, że Polsat wprowadzając nowy kanał +kilkanaście testowych pogorszył jakość swojej transmisji.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
no zobaczymy co to będzie. a do CP napiszę skargę na papierze, maile sensu nie mają. ale piszcie piszcie. olewają nas więc trzeba z nimi pogrywać ostro.
 

rafanox

New member
yaneq napisał:
Z alienem pewnie coś pomieszałem. W HD nie masz możliwości zmieniania aspektu obrazu więc pewnie mi się z innym programem pomyliło...

Na początku alien podawany był w formacie 4:3 , później przełączył się na normalny 16:9.
Natomiast "16 przecznic" cały czas był w formacie 4:3, to znaczy paski po bokach, mimo że oglądałem go na Polsacie HD, w końcu wkurzony przełączyłem na zwykły polsat, bo tak widać lepiej( w HD nie można zmienić formatu, natomiast na zwykłym polsacie można i to jest akurat normalne)

Czy u was też tak było? Czy tylko u mnie był taki format.
No bo jaki sens nadawać na kanale HD obraz w formacie 4:3 z paskami po bokach? To już lepiej przejść na zwykły polsat.
 

MrDudek

New member
yaneq napisał:
Z alienem pewnie coś pomieszałem. W HD nie masz możliwości zmieniania aspektu obrazu więc pewnie mi się z innym programem pomyliło...

Na początku alien podawany był w formacie 4:3 , później przełączył się na normalny 16:9.
Natomiast "16 przecznic" cały czas był w formacie 4:3, to znaczy paski po bokach, mimo że oglądałem go na Polsacie HD, w końcu wkurzony przełączyłem na zwykły polsat, bo tak widać lepiej( w HD nie można zmienić formatu, natomiast na zwykłym polsacie można i to jest akurat normalne)

Czy u was też tak było? Czy tylko u mnie był taki format.
No bo jaki sens nadawać na kanale HD obraz w formacie 4:3 z paskami po bokach? To już lepiej przejść na zwykły polsat.
Pilotem od tunera rzeczywiście formatu HD zmienić się nie da, ale mój TV (Panasonic TX-P50G10) pozwala na zmianę formatu za pomocą swojego pilota i to pomimo, że dekoder podłączony jest przez HDMI. Wiem, że np. Sony na taki manewr nie pozwalają, a przynajmniej te Sony, z którymi miałem kontakt.
 

leotdi

New member
rafanox napisał:
yaneq napisał:
Z alienem pewnie coś pomieszałem. W HD nie masz możliwości zmieniania aspektu obrazu więc pewnie mi się z innym programem pomyliło...

Na początku alien podawany był w formacie 4:3 , później przełączył się na normalny 16:9.
Natomiast "16 przecznic" cały czas był w formacie 4:3, to znaczy paski po bokach, mimo że oglądałem go na Polsacie HD, w końcu wkurzony przełączyłem na zwykły polsat, bo tak widać lepiej( w HD nie można zmienić formatu, natomiast na zwykłym polsacie można i to jest akurat normalne)

Czy u was też tak było? Czy tylko u mnie był taki format.
No bo jaki sens nadawać na kanale HD obraz w formacie 4:3 z paskami po bokach? To już lepiej przejść na zwykły polsat.

tak, potwierdzam. szlag człowieka trafia.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ciekawostka- może nie wszyscy wiedzą.

W dniu 02 października br. rusza Polsat Film. Ciekawe tylko, czy będzie w otwartym, czy wrzucą go do jakiejś paczki filmowej?

A po nowym roku jakieś dwa nowe kanały- dla dzieciaków i młodzieży.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Ciekawostka- może nie wszyscy wiedzą.

W dniu 02 października br. rusza Polsat Film. Ciekawe tylko, czy będzie w otwartym, czy wrzucą go do jakiejś paczki filmowej?

A po nowym roku jakieś dwa nowe kanały- dla dzieciaków i młodzieży.

miałem 5 dni odpoczynku od telewizji. we wtorek oglądałem jednak dużo programu 1 i 2. czy wy ciągle macie artefakty obrazu? leciała na tvp1 osada, nie szło tego oglądać. jak będzie cały czas to samo piszę skargę, tak nie może być. z dekoderem HD napewno skarga pójdzie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Od założenia monoblocka nie oglądam programów TVP z platformy Polsatu, tylko z platformy TVP. Sygnał i jakość dużo lepsza, więc nie odpowiem ci dokładnie na Twoje pytanie.

Ale ogólnie rzeczywiście- sygnał i obraz na programach TVP w Polsatu w ostatnim okresie się pogorszył.
 
Do góry