Cyfra+ wprowadza HD PVR

karolpyt

New member
W promocji nie ma już opłaty aktywacyjnej, więc sie nie placi za wynajem.
Tyle, ze trzeba mieć AKTYWNE kolekcje VOD - za dwie kolekcje 40 zł/miesiąc. I w ramach tych kolekcji są jest sporo do oglądania.
Kolekcja PictureBox - tutaj są filmy. Co tydzień pojawia się chyba dwa/czy trzy nowe pozycje. Czasami w HD. Np. Gladiator był w HD, albo Mumia.
Druga kolekcja do nScreen - tutaj są seriale. Ale też całkiem fajne. Dexter (polecam), Herosi (w HD), Medium, DR HOUSE itd. W styczniu najnowszy sezon Lostów.

Także... niby płaci się w ciemno za okreslone pozycje - no ale są one całkiem ciekawe.

Nie ma też opłaty aktywacyjnej. Po co prawda trzeba mieć aktywne kolekcje i za nie płacimy... no ale i mamy co oglądac.

Oprócz tego jest coś takiego jak Premiery VOD. I tam można wypożyczać pojedyncze filmy. Odbywa się to w ten sposób, że oni wysyłają na nasz dysk filmy, które mozemy wypożyczyć. One na naszym dysku są, tylko nie można ich ogladać. Chcąc zamówić film, dzwoni się na infolinie i podaje numer filmu (można poprzez automat). W ciągu 10-15 minut film staje się dostępny.
Także nie jest potrzebna komunikacja w dwie strony.

Wady VOD w n.
- o ile obraz pozycji HD jest świetny to... nie ma dźwieku 5.1 (nawet w Premierach VOD) ani napisów. Ale są słuchy, że w nowym oprogramowaniu mają coś tam poprawić i dźwięk 5.1 bedzie. Tyle, że aktualizacja miała byc pod koniec listopada, jest grudzień i jej nadal nie ma.
- zamawianie filmów przez telefon. Ale userzy na forum n-ki domagają sie i zapewne zostanie to wprowadzone - zamawianie wprost z dekodera, ale po uprzednim podłaczeniu go do sieci. Ale kiedy tak będzie nie wiadomo.
 

klolik

New member
Witam, teraz taki mały offtop

Jak to jest, że w naszych cyfrowych platformach nie potrafią podawać dodatkowych ścieżek dźwiękowych czy też napisów (tyczy się głównie n-ki bo na C+ jest wybór chociażby napisów, o CP nie wspominam nawet). Dźwięk 5.1 to już chyba marzenie dla platformy "nowej generacji", gdzie głównie stereo słychać.
Dlaczego o tym wspominam? Ano dlatego, że nasi sąsiedzi z południa potrafią nadawać 2 ścieżki dźwiękowe na nadajnikach naziemnych. A tylko taką mam możliwość oglądania ich stacji-właśnie z anteny naziemnej. Nie wiem jakie są możliwości czy standardy przy przekazie naziemnym ale coś takiego mnie zaskoczyło, gdy skacząc po kanałach miałem przyjemność oglądać a raczej usłyszeć film ze ścieżką czeską i oryginalną. Na osobnych kanałach gdyż wszyscy chyba znamy umiłowanie pepików do dubingu. Było tozarówno na tv Nova jak i CT2. Na CT1 jeszcze nie trafiłem na nic takiego, ale pewnie i tam jest takie "cudo".
Jak porównam to z "tivi nju dżenerejszon" to widzę, że jeszcze mają trochę do nadrobienia.
To tylko moja opinia

A wracając do wątku właściwego-odp. na post poprzednika.
Nie wszyscy chcą płacić za coś co będzie w ofercie VOD (tzw. kolekcje) i przymuszanie kogoś (tak, tak nikt nie przymusza-to sie promocją nazywa, wiem nie chcę nie biorę) do płacenia za produkt nie do końca dopracowany jakościowo (wg mnie) jest lekkim przegięciem. O ile na zwykłych kanałach nie oczekuję rarytasów w postaci nowości filmowych czy super dźwięku 5.1 o tyle od VOD można by tego wymagać. Ktoś bierze recordera w "promocji", "dostaje" VODa i będzie się zastanawiał-hmmm, a co mi zaprezentują w kolejnych miesiącach. Płacić tak czy inaczej muszę-umowa. Niestety pozycji filmowych czy też jakości usługi nie gwarantują w umowie.
Jestem zdania, że dla każdego się coś znajdzie i każdy będzie w stanie coś sobie wybrać z aktualnych ofert i "promocji". Reklama, no niestety nie można jej zawierzać, że wszystko za darmo.

Pozdrawiam
 

karolpyt

New member
No cóż, masz racje - jeśli nie chcesz VOD a chcesz dekoder to "promocją" jesteś niejako przymuszony. No ale to normalne. Możesz nie brać VOD ale wtedy drożej zapłacisz za sam dekoder.

Ja rozumiem, że to dla nas niekorzystne. No ale to jest "normalne". Przecież w komórkach też tak jest. Dostajesz telefon za 1 zł, ale musisz płacić miesięcznie abonament odpowiednio wysoki. A możesz często kupić i np. za 99 zł, ale z mniejszym abonamentem.

Tyle, że wiele osób bierze (tak myslę) n-kę z uwagi na własnie te nowinki jak np. VOD. Dlatego ta promocja dla nich jest świetna. Bo i tak pewnie by chcieli VOD... a mają przy okazji dekoder za darmo.

Ja niestety jestem abonentem już od jakiegoś czasu i za dekoder musiałem troche zapłacić.

Odnośnie 5.1 itd. itd. no to nie wszystko jest takie proste. Porównujesz n do C+ i piszesz, że w tym drugim nie ma problemu a w pierwszym jest. No nie do końca. Jak porównujesz KANAŁY, to przecież w n-ce też na niektórych kanałach leci 5.1, lecą napisy itd. 5.1 na niektórych programach TVN (superkino, Taniec z gwiazdami, You Can Dance itd. itp.), na kanale Nonstop Kino HD (mamy dźwięk 5.1 i filmy HD). Są też kanały gdzie lecą napisy, MGM, Wojna i pokój. Fakt, że akurat na tych kanałach co leci 5.1 akurat nie ma napisów ;-) Na niektórych kanałach są różne ścieżki dźwiękowe (oryginalna i z lektorem), np. MGM, Wojna i Pokój, Nonstop Kino HD).

Problem jest w VOD. Tam nie ma pozycji z napisami ani z dźwiękiem 5.1. No i o ile chodzi o dźwięk to sa plotki że przy nowym oprogramowaniu to poprawią. Ale widocznie nie jest to takie proste.
 

grzegorzkrysa

New member
N-rekorder

Witam

Udało się wypożyczyć n-rekorder z pełnym pakietem na weekend do domu i zdecydowałem się na podpisane umowy na n-boxa:).Przekalkulowałem i doszedłem do wniosku,że wolę sobie wypożyczyć coś na DVD niż oglądać co zaproponują.Szkoda trochę możliwości nagrywania,ale skoro jakoś dawałem radę do tej pory to i teraz wyrzymam.

pozdrawiam:grin:
 

klolik

New member
Witam
Porównanie do komórek jak najbardziej trafne-chcę więcej wydać na abo, za aparat płacę mniej. Tutaj-podobnie.:eek:k:

Chodzi mi tu o samą kwestię VOD-dla jednych to fajna i ciekawa opcja, innym nie będzie odpowiadać takie rozwiązanie.

Moim celem nie było porównywanie n i C+ (chociaż wspomnieć o tym należało) ale porównanie z tym co oferują nasi południowi sąsiedzi na zwykłym przekazie naziemnym. Oczywiście nie jest tak, że wszystkie programy tam lecą z opcją wyboru ścieżki dźwiękowej, ale są takie. Chciałem to potraktować jako porównanie możliwości. Natomiast jak wspomniałem-nie czepiam się kanałów w pakietach, które wymieniasz. Te zależą od nadawcy. A tak przy okazji-po kiego grzyba nam dźwięk 5.1 w takich produkcjach tvnu jak Taniec...czy You can dance? :shock: Lepiej puścili by jakieś filmy (częściej niż obecnie) z taką ścieżką.

Problem jest w VOD
Dokładnie. To jest dodatkowo płatna opcja-filmy i seriale. W tym przypadku możnaby się spodziewać lepszej jakości nie tylko obrazu ale i dźwięku. Właśnie o tym pisałem wcześniej.

Ale widocznie nie jest to takie proste.
Chyba tak. Jak widać dużo czasu im to zajmuje.


Ale temat zdaje się jest o C+ HDPVR, więc wrócę teraz na właściwą drogę bo jeszcze nam najwyższy Warna zaoferuje :D czy cuś...

w n nie płaci się za wynajem dekodera!
Oczywiście że się płaci i to w najgorszej opcji - dużo, z góry i jednorazowo.
Nazywa się to "aktywacja".
Dobre porównanie. Biorąc n-rec bez promocji (449PLN) lub C+PVR (20PLN/mies-celowo pomijam tą obniżkę do 15zł przez krótki czas) to po około 22 miesiącach cena się zrówna. Potem zostaje tylko opłata za VOD (i n, i C+-jeśli wprowadzą w końcu). To zależy tylko od tego ile kto będzie z daną platformą siedział i co się komu będzie opłacało. W takim porównaniu aktualna promocja nki jest bardzo atrakcyjna-płacimy za kolekcje VOD a recorder jest bez opłat. Jeśli C+ nie zaoferuje czegoś podobnego (bo za ich VOD z całą pewnością zażyczą sobie trochę złociszy) to ich oferta nadal pozostanie droga i ograniczy grono potencjalnych klientów.

Przekalkulowałem i doszedłem do wniosku,że wolę sobie wypożyczyć coś na DVD niż oglądać co zaproponują
O tym właśnie pisałem poprzednio-płacąc za VOD nie wiemy co się w nim znajdzie. Są dodatkowo płatne filmy czy seriale. Ale często bardziej opłacalne jest wypożyczenie DVD (i dźwięk 5.1 się znajdzie i napisy)
Jednak zależy co kto lubi i czy ma możliwości z dostępem do wypożyczalni.

Mnie recordery (którejkolwiek z platform) interesują tylko i wyłącznie ze względu na możliwość nagrania ciekawego programu, którego nie mogę obejrzeć w danej chwili (nie ma mnie, oglądam coś innego, Wife coś ogląda lub inne przypadki nie wymienione powyżej :lol:). W takim przypadku trochę nie podoba mi się ograniczenie pojemności dysku dla użytkownika (zarówno C+ jak i n) jeśli nie chcę korzystać z VOD. A i w HD pewnie by się coś chciało nagrać, więc za dużo to się może nie zmieścić, chociaż nie przeliczałem pojemności dysku na ilość filmów (zależne od jakości). Stary magnetowid to już niestety udręka i walczenie z kasetami, których jakość...no może bez komentarza.
A z powodu jeszcze wysokich cen sprzętu PVR jak Fergusie, Dreamy, Topfieldy, Humaxy i inne trzeba się będzie wykazać cierpliwością w oczekiwaniach.
Nie zawsze jest czas obejrzeć odrazu :( Life is brutal. Niestety na oglądanie też trzeba zarobić :D

Pozdrawiam
 

klolik

New member
@Tuptusek
Ale z Ciebie malkontent.
Najpierw:
A według mnie Cyfra+ wogóle nie będzie miała VOD-u na tym sprzęcie o ile wogóle będzie mieć :razz::grin:
a teraz powyższa informacja.
Wg mnie nie wnosi ona nic ciekawego do omawianego tematu. Więc jeśli mógłbyś nie utrudniać innym czytania i poszukiwania informacji na konkretny temat byłoby miło.
 

Tuptusek

New member
"klolik"
Inni mówią o N-ce to czemu ja miałbym o niej nie mówić?
O przejściu na N-kę zastanawialem się już długo...
Teraz właśnie o tym przejściu na N zadecydowało HBO (vod mnie nie obchodzi | wolę wypożyczalnię :p )
Wziąłem w Cyfrze nowy tuner i przy okazji złożyłem im wypowiedzenie :p

P.S jestem zadowolony z życia :eek:k: ;)
 

klolik

New member
To fajnie, że jesteś zadowolony z życia. Po Twoich postach przez chwilę wydawało mi się, że jesteś kolejnym narzekającym :p
Ale widzę teraz, że z Tobą wszystko OK. Tak trzymać :eek:k:
Co do VODa (niezależnie od platformy) widzę, że podzielasz moje zdanie.

Pozdrawiam
 

pysio78

New member
Co do VOD to i moje zdanie podzielacie.
Co do N-ki mimo wszystko i tak narazie dla mnie ie oferuje nic ciekawego. No może jedynie Liga Mistrzów i SCI-FI ale dla tych dwóch pozycji ciężko było by mi zrezygnować z Lig angielskiej, polskiej(jaka jest taka jest ale to zawsze nasza), włoskiech, hiszpańskiej, francuskiej. Takiej oferty to żaden kanał nie ma i reszta może C+ po stopach całować.

Co do HBO to mam też to w C+ a że ostatnio oferta HBO jest wg mnie gorsza jakościowo od TVN i tylko lepsza pod względem ilości pozycji, to nie przekonuje mnie to wcale.
Ja miałem HBO 6 miesięcy i dla mnie może ze 2 filmy były ciekawe reszta to jakieś kino klasy B. Dlatego zrezygnowałem.

Ale żeby nawiązać to tematu tego posta to powiem, że mój tunerek spisuje się nadal rewelacyjnie. Nagrywa, odtwarza i tak dalej. Idzie jak burza.
 

Tuptusek

New member
Mnie, w moim Philipsie PVR HD zaczęła trzeszczeć obudowa gdy dysk wchodzi na szybsze obroty:(
Czy wam się dzieje tak samo:confused:

P.S. Występuje to czasami...

PzDr.
Tuptusek:krol:
 

tataniny

Member
Też bym sobie pooglądał i ponagrywał na nowym "pefałerze", ale mam problem żeby go dostać :???: Chodzi mi o Bydgoszcz. Pytam i dzwonię, a tu w kółko: "...już nie mamy.", "Jeszcze go nie mieliśmy", "Może będą za kilka dni", "...proszę pytać w przyszłym tygodniu" itd. itp. Wygląda na to, że C+ się nie przygotowała należycie. Jak wygląda sprawa dostępności w Waszych rejonach?
 

vocalista

New member
Problem z dekoderem philips HD PVR

Mam nowy dekoder philipsa cyfry HD PVR i problem po pierwsze z nagrywaniem - to porażka totalna,HD po nagraniu ma rwany dźwięk a inne kanały po nagraniu zazwyczaj zacinają się i nie daje się ich dalej odtworzyć .Jak bym nagrał jakiś ważny mecz a potem nie mógł tego obejrzeć to bym się chyba wściekł.Poza tym ten wentylator strasznie hałasuje-a zanim się wyłączy to chłodzi jeszcze przez 2 godziny.No i się zacina a do tego muł do potęgi.Tyle się płaci za cyfre a taki duperel sprzedają.A jak się dobrze zatnie to trzeba z tyłu wtyczke wyciągnąć.Załamany jestem.Macie podobne problemy ?:(
 

Jarekm51

New member
vocalista napisał:
Mam nowy dekoder philipsa cyfry HD PVR i problem po pierwsze z nagrywaniem - to porażka totalna,HD po nagraniu ma rwany dźwięk a inne kanały po nagraniu zazwyczaj zacinają się i nie daje się ich dalej odtworzyć .Jak bym nagrał jakiś ważny mecz a potem nie mógł tego obejrzeć to bym się chyba wściekł.Poza tym ten wentylator strasznie hałasuje-a zanim się wyłączy to chłodzi jeszcze przez 2 godziny.No i się zacina a do tego muł do potęgi.Tyle się płaci za cyfre a taki duperel sprzedają.A jak się dobrze zatnie to trzeba z tyłu wtyczke wyciągnąć.Załamany jestem.Macie podobne problemy ?:(

To cecha osobnicza tego sprzętu- zacinanie dźwięku na HD po nagraniu, głośna praca. Jeszcze dochodzi zacinanie na Cartoon Network- też trzeba wtedy wyjmować wtyczkę. Ciekawe, czy będą przyjmować dekodery, jak je zaczniemy im oddawać z uszkodzonym wejściem na kabel od zasilania od ciągłych manipulacji przy wtyczce?? Podobnie jest problem z włączaniem kanałów HD z Astry z pozycji 845-849- pojawia się wtedy napis "brak sygnału, obróć antenę"- pomaga wyłączenie i ponowne włączenie tunera.Jeżeli chodzi o zacinanie po nagraniu zwykłego programu, to u mnie pomogło zmiana w menu ustawienie anteny typu konwertera z pojedynczego na twin.
A odnośnie głośnej pracy tunera to jedyny plus ;) , bo zagłusza mi mojego buczącego Sharpa i juz się tym nie wkurzam- tu brawa dla Cyfry za rozeznaie z problemami lcd na rynku polskim!!
Następny plus to taki,że działa ze splitterem rflink 100 i jak na razie nic się nie przycina.
Prawdopodobnie w następnym tygodniu mają " fachury" z Cyfry wysyłać nową wersję softu do tunera, tylko nie wiadomo na co to pomoże- miejmy nadzieję,że na większość tych wkurzających sytuacji. Jeżeli nie to pozostaje zakup na własność przyzwoitego sprzętu PVR, który już wchodzi, bo za kilka lat karmienia Cyfry kasą za dzierżawę ich tunera zgromadzimywystarczającą sumę na taki zakup, a od Cyfry nic za to nie mamy ( nowy ferguson PVR chyba za około 1200 zł). Pozdrawiam wszystkich filantropów Cyfry!
 
Ostatnia edycja:

duett

New member
sygnał HD

witam !
mam pytanie czy może ktoś podzielić się opinią o jakości sygnału audio odtwarzanego poprzez kino domowe przy oglądaniu np. meczu lub koncertu z cyfry lub N-ki , czy można to nazwać 5.1????????
 

duett

New member
to powinni informować że proponują sygnał niepełny a ciekawe jak do tematu podchodzą operatorzy na świecie bo jeżeli nadaja sygnał 5.1 to jest szansa że u nas sie poprawią.
 

baranskia

Member
To ja dzięk-You i to bardzo za takie polskie g... H(w)D

:krol:

Ahoj!
:twisted: podsumuję wątek po swojemu:
:!:
Obraz czasami HD a przeważnie prawie HD, PVR-y Philipsa się zacinają a dźwięk dosyłają tylko/aż stereo, ale za to często się przycina.... (nawet w nBoxach)
:rolleyes: To ja dzięk-You i to bardzo za takie polskie g... H(w)D


arsenal napisał:
Nie można bo obie platformy lecą sobie w kulki i meczów w 5.1 nie nadają.

Ergo:
tzn. że za tzw. KULKI n i c+ KOSZĄ KASĘ jak za zboże... a z nas robią jeleni na rykowisku :?: :!:
Panowie HD-maniacy zawalczmy z tymi dziadami, co z nas dziadów robią...
:krol:
:?: :?: Ale jak:?: :?:
Ma ktoś jakiegoś sensownego POMYSŁA ;) :?:
A może od strony prawnej tak się chytrze zabezpieczyli, że
dla pojedynczego klienta są NIE DO RUSZENIA?...

Proszę o ujawnienie się fanów HD, którzy JUŻ COŚ UGRALI w tej kwestiii... czekam na także PW

Pozdrawiam bardzo!

:cool:
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Co do 5.1 w C+ i transmisjach z OE to stwierdzili i tu UWAGA : Że nie chcą robić transmisji w 5.1 ponieważ wtedy bardzo wyraźnie słychać bluzganie z trybun lub ławki rezerwowych. W zwiazku z tym zdecydowali się na 2.0. To nie jest mój wymysł :) Tak w jednym z wywiadów stwierdził jakiś tam mistrzunio z C+ :) Niezłe nie :) ?
 

Cavallino

Banned
Jarekm51 napisał:
pozostaje zakup na własność przyzwoitego sprzętu PVR, który już wchodzi, bo za kilka lat karmienia Cyfry kasą za dzierżawę ich tunera zgromadzimywystarczającą sumę na taki zakup, a od Cyfry nic za to nie mamy ( nowy ferguson PVR chyba za około 1200 zł).

1200 + 400 zł za dysk USB.
W sumie 1600.
Za tą cenę przez 7 lat dzierżawisz pvr od cyfry i nie dbasz o burze i awarie. ;-)
 
Do góry