Cyfra+ wprowadza HD PVR

pysio78

New member
Witajcie.
Możecie powiedziec w jaki sposób objawia sie u was wieszanie sie tunera?

Dziś moje zdumienie osiągneło apogeum. Wstaje rano, dziecko chce mini mini włączam tuner i zonk!!! na ekranie widzę napis: brak uprawnień do oglądania tego kanału. Ok. Restartuje tunerek i znowu zdumienie niesamowite. Na ekranie widze napis: Uszkodzona lub niewłaściwa karta abonencka!
Przypadek zaiste ciekawy gdyż jeszcze wczoaj wszystko było w najlepszym porzadku.

Czy ktoś cos takiego miał już u siebie?

Co do zapamietywania ustawień to nie wiem czemu ale u mnie po właczeniu tunera muszę za każdym razem włączać "wybrane kanały" tym X z kropka w srodku bo nie pamieta tuner że wcześniej już to włączałem.

Oby soft się ukazał szybko.
 

Cavallino

Banned
jkfish napisał:
Jesteś pewien że zaktualizuje się sam?
Jak nie działa w nim tyle podstawowych funkcji to skąd pewność, że aktualizacja działa poprawnie?;)

Jakie znowu podstawowe funkcję niby nie działają?
Moje zdanie jest dokładnie odwrotne - dopracowanie softu w tym tunerze jest o niebo lepsze niż kiedy wchodziły 6201 (HD), tam wymiana softu byłą praktycznie codziennie, tunera nie dało się używać - ten nie sprawia mi zbyt wielu kłopotów (nawet żadnych, gdy do pewnych braków podejdzie się z głową).

A co do aktualizacji OTA - chyba jeszcze się nie zdarzyło żeby to nie działało na jakimkolwiek tunerze Cyfry - więc i w tym przypadku jestem jakoś spokony.
 

Tuptusek

New member
Mój tuner pamięta ustawienie (RGB) ale go nie wprowadza...:(

Moje zwieszanie polega na tym, że ja poprostu nie mogę nic oglądnąć na tym "tunerze". Włączam go, mam kanał na którym go wyłączyłem poprzednio przeskakuję na inny i :hmm: TOTALNY ZWIECH. Nic na nim już nie mogę oglądnąć. Muszą jak najszybciej wymienić Soft bo jak nie to w przyszłym tygodniu zwracam ten "tuner":???:

Tuptusek
 

Cavallino

Banned
Tuptusek napisał:
Moje zwieszanie polega na tym, że ja poprostu nie mogę nic oglądnąć na tym "tunerze". Włączam go, mam kanał na którym go wyłączyłem poprzednio przeskakuję na inny i :hmm: TOTALNY ZWIECH. Nic na nim już nie mogę oglądnąć. Muszą jak najszybciej wymienić Soft bo jak nie to w przyszłym tygodniu zwracam ten "tuner":???:

To co opisałeś to raczej problem z tunerem, nie z softem.
Gdyby było z softem, to byłoby u wszystkich, a tak nie jest.
Idź wymień tuner na inny egzemplarz.
 

Tuptusek

New member
Właśnie dzwoniłem do Vobis-u, powiedzieli że mam przyjść i wymienić tuner na nowy:D Mam nadzieję że to coś pomoże:mrgreen: :krol:

Tuptusek

__________________________________
Chyba przejdę na "N" jak wprowadzą to HBO...
 

pysio78

New member
U mnie z tym napisem "uszkodzona lub nieodpowiednia karta abonencka" też chodziło o tunerek. Poszedłem i wymieniłem. MIałem farta bo dostałem ostatną sztukę. Widzę, że i w moim mieście sięruszyła sprzedaż. Na 2 punkty dali 17 sztuk (miasto 150 000 ludzi). Brawo dla ludzi z markietingu.
Wiem, że już ludzie tworzą listy społeczne(hehe wraca komuna??)

Jak dla mnie tuner cacy. Zastanawiam sie tylko czy jak płacimy 15 zł a potem 20 zł to te "genialne" głowy z C+ nie wpadną na pomysł by za VOD płacić jeszcze dodatkowo. Mam nadzieję, że w tej cenie jest już dostęp do VOD. No i jak już to VOD uruchomią to będą tam jakieś sensowne pozyce a nie szereg filmów klasy Z lub gorszej.
 

zibi_wl

New member
tom226 napisał:
Nie ma sie co tak napalac jak wiadomo dekoder ten nie posiada wyjscia component a jezeli obraz po HDMI jest taki sam jak w philipsie HD to jest to totalna porazka dla mnie nie do przyjecia
Witam, od kilku dni testuje PVR HD na odbiorniku Loewe Concept 32 Basic. Z TV mam połączenie poprzez HDMI. Nie ma żadnych różnic w jakości obrazu oglądanego z TV HD i nagranego na twardy dysk tegoż urządzenia. pozdrawiam HD-maniaków :)
 

karoo

New member
zibi_wl - czy to prawda że ten dekoder nie ma szans (porównująć jakość obrazu SD i HD) z Fergusonem 8800 HD,Topfieldem Humaxem?

Jak byś ocenił jakość kanałów SD i HD(w skali 1-6)


Pozdrawiam:cool:
 

pysio78

New member
Masz nadzieję na darmowe VOD??? Żartujesz oczywiście?

Nie chodzi mi o kompletnie darmowe VOD. Poprostu jestem ciekawy czy w cenie najmu dekodera będzie VOD czy tez będą chcieli następne 20 zł. Jeśli będą chcieli dodatkowo to moim skromnym zdaniem musiałbym upaść na głowe by to wykupić.
 

tataniny

Member
Będziesz płacił za każdy zamówiony film przy następnej fakturze. Ceny pewnie będą porównywalne z N-ką, tj. od 6 do 14 zł za film.
 

autorus

New member
Ja myślę że już upadli na głowę wprowadzając te 20zł miesięcznie.

pysio78 napisał:
Nie chodzi mi o kompletnie darmowe VOD. Poprostu jestem ciekawy czy w cenie najmu dekodera będzie VOD czy tez będą chcieli następne 20 zł. Jeśli będą chcieli dodatkowo to moim skromnym zdaniem musiałbym upaść na głowe by to wykupić.
 

Cavallino

Banned
tataniny napisał:
Będziesz płacił za każdy zamówiony film przy następnej fakturze. Ceny pewnie będą porównywalne z N-ką, tj. od 6 do 14 zł za film.

Za tyle to bym wolał do kina iść.
Żebym się zdecydował na zapłatę za taki film, musiałby kosztować o rząd wielkości taniej.
 

tataniny

Member
Cavallino napisał:
"Za tyle to bym wolał do kina iść.
Żebym się zdecydował na zapłatę za taki film, musiałby kosztować o rząd wielkości taniej."

C+ żeby być konkurencyjna obec N-ki pewnie zaproponuje trochę lepsze ceny, ale wielkiej różnicy, to bym się raczej nie spodziewał. :(
 

Cavallino

Banned
tataniny napisał:
Cavallino napisał:

C+ żeby być konkurencyjna obec N-ki pewnie zaproponuje trochę lepsze ceny, ale wielkiej różnicy, to bym się raczej nie spodziewał. :(

Mnie tam to wisi i powiewa, mogą sobie konkurować z Imaxem nawet, jak będzie za drogo to nie kupię i już.

A jak to jest w N, jak się odbywa wybór filmów które chcesz oglądać?
Bo ja słyszałem tylko że kupujesz w ciemno cały VOD, albo nie kupujesz.
 

pysio78

New member
Jak dla mnie to najprawdopodobniej będzie tak:

Pierwsza opcja: (było by miło)
Płacisz 20 zł za wynajem tunera i VOD już jest w cenie (cała biblioteka tych filmów)

Druga Opcja (bardziej prawdopodobna)
Płacisz 20 zł za wynajem sprzętu i jakiś abonament miesieczny za dostęp do VOD.

Trzecia opcja (raczej mało prawdopodobna)
Tak jak pisał tu jeden przedmówca że zapłacisz przy następnej fakturze za każdy obejrzany film.
Tylko że... Musieli by uruchomić port ethernet gdyż skąd by wiedzieli co obejrzałem skoro mój sprzęt (jak i chyba wszystkich tutaj) jest w komunikacji jednostronnej czyli tylko odbiera a nie nadaje :)?
Skoro VOD ma być całkiem niedługo to już powinni jakieś eksperymenty robić z portem ethernet.

Nie wiem do końca jak to jest w N ale chyba gdzieś czytałem, że u nich w cenie najmu dekodera HDD jest już VOD czyli 20 zł miech za najem i VOD.
Skoro C+ miało by być konkurencyjne to stawiam na to samo.

I cena za film raczej nie mogła by przekroczyć 7 zł. Jak przekracza 7 zł (za nowość) to lepiej jest poprostu iść do wypożyczalni.(U mnie po 6.99 zł)

Teraz pytania:
1) CZy obiło się komuś o uszy kiedy tak dokładnie ten VOD miałby być?
2)Sprawdzał ktoś port ethernet i USB czy funkcjonują i do czego niby miały by służyć?
3)W N-ce z pilota można na tunerze włączyć telegazetę czy w tym tunerze też jest coś takiego? Mam TV PHILIPSA i po HDMI telegazeta mi nie śmiga. Wiem że w N własnie w ten sposób omineli ten problem.
 

AZAZEL

New member
pysio78 napisał:
Jak dla mnie to najprawdopodobniej będzie tak:

Pierwsza opcja: (było by miło)
Płacisz 20 zł za wynajem tunera i VOD już jest w cenie (cała biblioteka tych filmów)

Druga Opcja (bardziej prawdopodobna)
Płacisz 20 zł za wynajem sprzętu i jakiś abonament miesieczny za dostęp do VOD.

Trzecia opcja (raczej mało prawdopodobna)
Tak jak pisał tu jeden przedmówca że zapłacisz przy następnej fakturze za każdy obejrzany film.
Tylko że... Musieli by uruchomić port ethernet gdyż skąd by wiedzieli co obejrzałem skoro mój sprzęt (jak i chyba wszystkich tutaj) jest w komunikacji jednostronnej czyli tylko odbiera a nie nadaje :)?
Skoro VOD ma być całkiem niedługo to już powinni jakieś eksperymenty robić z portem ethernet.

Nie wiem do końca jak to jest w N ale chyba gdzieś czytałem, że u nich w cenie najmu dekodera HDD jest już VOD czyli 20 zł miech za najem i VOD.
Skoro C+ miało by być konkurencyjne to stawiam na to samo.

I cena za film raczej nie mogła by przekroczyć 7 zł. Jak przekracza 7 zł (za nowość) to lepiej jest poprostu iść do wypożyczalni.(U mnie po 6.99 zł)

Teraz pytania:
1) CZy obiło się komuś o uszy kiedy tak dokładnie ten VOD miałby być?
2)Sprawdzał ktoś port ethernet i USB czy funkcjonują i do czego niby miały by służyć?
3)W N-ce z pilota można na tunerze włączyć telegazetę czy w tym tunerze też jest coś takiego? Mam TV PHILIPSA i po HDMI telegazeta mi nie śmiga. Wiem że w N własnie w ten sposób omineli ten problem.
w n nie płaci się za wynajem dekodera!
 
Do góry