Cyfra+HD

MARAS

New member
qlasty napisał:
Witam. Czytam to forum już od kilku m-cy ale nie mogłem już się powsrzymać od komentarza. Powiem że mecze w niby HD na C+ HD wyglądają naprawdę baaardzo ale to bardzo słabo w porównaniu z tymi z Nki czy Pre***re HD (na którym pokazywali swego czasu Bayern - Real Live). I wcale nie mówię że Polskie=Słabe, bo Nka jednak potrafi nadać świetny sygnał. C+ z tą swoją rozbrajającą "sportową" rodzielczością i jakością pod względem HD narazie robi na mnie niestety wrażenie tragiczne.
HD w cyfrze to nieporozumienie Wczoraj zrobiłem mały experyment miałem na dvd Miasto gniewu i pokazałem domownikom w czasie projekcji na kanale hd.Wszyscy jednoznacznie stwierdzili że obraz z dvd jest znacznie lepszy o dzwięku to lepiej wogóle nie mówić
 

kslawin

New member
MARAS napisał:
HD w cyfrze to nieporozumienie Wczoraj zrobiłem mały experyment miałem na dvd Miasto gniewu i pokazałem domownikom w czasie projekcji na kanale hd.Wszyscy jednoznacznie stwierdzili że obraz z dvd jest znacznie lepszy o dzwięku to lepiej wogóle nie mówić

O tym czy jest to nieporozumienie będzie można mówić dopiero wtedy, gdy C+ rozpocznie stałe transmisje HD na trzech (lub pięciu) kanałach tematycznych. W chwili obecnej cały czas mamy doczynienia z emisjami testowymi. A z testami bywa róznie: raz lepiej - raz gorzej.
 
J

Judash

Guest
carcass2 napisał:
Witam, wszystkich jestem tu nowy co nie oznacza że nie czytam tego forum,
ale do rzeczy. Wgrałem nowy soft du humaxa 2000ci - ten z 15.03.2007 i zonk. Na wyświetlaczu zamiast TVP lub innych mam 9)nieznany :(
wgrałem nowszą listę kanałów i to samo. Jakieś pomysły ??

Wgrac soft, wyszukac na nowo programy i po problemie.
 

MARAS

New member
kslawin napisał:
O tym czy jest to nieporozumienie będzie można mówić dopiero wtedy, gdy C+ rozpocznie stałe transmisje HD na trzech (lub pięciu) kanałach tematycznych. W chwili obecnej cały czas mamy doczynienia z emisjami testowymi. A z testami bywa róznie: raz lepiej - raz gorzej.
Chętnie bym zobaczył wreszcie to "lepiej".No nic trzeba się uzbroic w cierpliwość i mieć nadzieje że będzie lepiej
 

jarmalik

Member
Bez reklam
kslawin napisał:
O tym czy jest to nieporozumienie będzie można mówić dopiero wtedy, gdy C+ rozpocznie stałe transmisje HD na trzech (lub pięciu) kanałach tematycznych. W chwili obecnej cały czas mamy doczynienia z emisjami testowymi. A z testami bywa róznie: raz lepiej - raz gorzej.

Nieprawda. Nigdzie Cyfra+ nie podała że są to emisje testowe. Takie robili wcześniej gdy sygnał był cały czas zakodowany. Obecnie jest to niby emisja promocyjna. I gdyby była rzeczywiście w jakości HD uważałbym to za świetny pomysł. A tak to jest ANTYREKLAMA i póki co, zostałem totalnie zniechęcony do tego ich projektu. Teraz jeszcze nie mam możliwości sprawdzić czy się poprawili (zakup kolejnego modułu) i prawdopodobnie długo nie skorzystam z tej tragicznej oferty. Muszę powiedzieć że jest to dla mnie ogromne rozczarowanie ponieważ bardzo liczyłem na tę platformę.
 

carcass2

New member
Dzięki Judash, faktycznie źle zinterpretowałem.
Wiedziałem że potrzeba nową listę kanałów ale
ściągnąłem ją z sieci i myślałem że wystarczy.
 
J

Judash

Guest
carcass2 napisał:
Dzięki Judash, faktycznie źle zinterpretowałem.
Wiedziałem że potrzeba nową listę kanałów ale
ściągnąłem ją z sieci i myślałem że wystarczy.

Prawda,ze proste?;)...powodzenia :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
arsenal napisał:
Oglądałem wczoraj mecz na Anixe i wygladało to gorzej niż na Nsport. była widoczna pikseloza i szumy, zwłaszcza wokół logo AnixeHd i Bundesligii.

No to dziwne. Ja wczoraj widziałem na ANIXE powtórkę meczu Schalke i powiem że gdyby taki obraz był na Cyfrze, byłbym w dużo lepszym humorze. Owszem, było trochę szumów w porównaniu z jakością meczów na Pre***e, ale było to dużo lepsze niż to co do tej pory widziałem Cyfrze.
 
J

Judash

Guest
jarmalik napisał:
No to dziwne. Ja wczoraj widziałem na ANIXE powtórkę meczu Schalke i powiem że gdyby taki obraz był na Cyfrze, byłbym w dużo lepszym humorze. Owszem, było trochę szumów w porównaniu z jakością meczów na Pre***e, ale było to dużo lepsze niż to co do tej pory widziałem Cyfrze.
Zapewniam cie,ze mecze ligii Angielskiej sa o niebo lepszej jakosci niz mecz na Anixe.
 

KMarcel

New member
MaciejWu napisał:
Witam. Odnosnie nowego softu w Humaxie - zauwazylem pewne zmiany (pojawienie sie opisow programow i napisow ekranowych) ale trwalo to krotko (juz ich nie ma)

Wydaje mi się, że nie jest to zasługą softu, bo u mnie na poprzedniej wersji softu, też pojawiły się napisy. Nie mogę stwierdzić, czy zniknęły, bo jestem w delegacji i nie mam dostępu do tunka. Musiała więc coś Cyfra czynić w tym kierunku a nie programiści Humaxa.

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

Pozdrawiam,
Marcel
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Judash napisał:
To na czym ty ogladasz HD?

HUMAX 2000 HDCI, Amplituner DENON AVR 4306, Plazma TV 50 cali 1366*768 50py2r.

Fakt, że Cyfrę+ HD oglądałem do momentu otwartego okna i do tamtej pory obraz u mnie był bardzo kiepski (pisałem o tym wiele razy). Może teraz jest lepiej, ale jak dotąd nie czytałem w żadnym poście aby ktoś zauważył radykalną poprawę. W wyrzucać w błoto 179 PLN na nowy moduł nie mam ochoty.
 

kjagus

New member
Czy ktoś wie, kiedy w końcu usłyszę dźwięk stereo z Philipsa c+? Czy komuś udało się oddać ten chłam i odzyskać kasę? Skladal ktos reklamacje w C+? Przecież 1430 sprzed prawie 10 lat dzialal o niebo lepiej...
 

mariusz11

New member
kjagus napisał:
Czy ktoś wie, kiedy w końcu usłyszę dźwięk stereo z Philipsa c+? Czy komuś udało się oddać ten chłam i odzyskać kasę? Skladal ktos reklamacje w C+? Przecież 1430 sprzed prawie 10 lat dzialal o niebo lepiej...

Witaj
dźwiek stereo pojawił się z softem 54 na parę dni .Pogorszenie jakości obrazu skłoniło c+ do wycofania tego softu.Czekamy ,poprawiony soft ma sie pojawić
podobno,na początku kwietnia .
Pozdro Mariusz11
 

kp@

New member
mariusz11 napisał:
Witaj
.Czekamy ,poprawiony soft ma sie pojawić
podobno,na początku kwietnia .
Pozdro Mariusz11
Strasznie długo trwa usprawnianie i testowanie tego softu.Powinni nam go dac do testowania inna drogą np poczta elektroniczną.Juz bysmy sie nim "zajęli".:cry:
 

tom226

New member
W odpowiedzi na mojego maila napisali ze poprawiony soft 54 bedzie dostepny prawdopodobnie w pierwszej polowie kwietnia ale dokladnej daty nie znaja.Jakies 3-tyg. wczesniej napisali ze soft bedzie pod koniec marca.Zwodza nas jak moga takze jeszcze dlugo mozemy czekac na poprawke
 

maldyty

New member
Od pewnego czasu obraz na ułamek sekundy zatraymuje się. Czy jeszcze ktoś ma takie problemy, czy mój dekoder jest do wymiany. Pozdrawiam.
 
Do góry