Cyfra+HD

awujotka

New member
Bez reklam
Harry Lloyd napisał:
W MM czy Saturn to sygnał jest rozdzielany splitterem na multum TV, dlatego jakość nie jest taka jak powinna, choć i tak zdecydowanie lepsza niż choćby sygnał z tunerów TV. I niestety ale kablówka na LCD/plaźmie HD nie ma prawa wyglądać dobrze, podobnie SD z dekoderów bez upscalingu.

I tu się z tobą niestety nie zgadzam. Wiem, co widzę, a oczy mam wrażliwe:p

Harry Lloyd napisał:
Wybierz się tam gdzie "n" jest podłączone bezpośrednio do jednego TV, wtedy zobaczysz świetny obraz Discovery HD (innych kanałów niestety nie widziałem), ale także kanały SD wyglądają zdecydowanie najlepiej z wszystkich platform.

Na stoisku w MM akurat co to oglądałam, było podłączone tylko do JEDNEGO tv, na pozostałych był inny z kanał n-ki. I tak jak już wyżej pisałam - obraz z kanałów HD zdecydowanie nie zachwycał ani nie powalał na kolana.

Tak więc postanowiłam poczekać...
 

iqpablo

New member
droga awujotko,

ja mam n i c+ i aster i mam porownanie tego wszystkiego na moim lcd 32" pixelplus. i moge ci powiedziec, ze:

1. najgorsza jakosc ma aster,

2. potem rozne kanaly nie hd na n (nie wszystkie ale np. kanaly tvp)

3. potem rozne kanaly nie hd w c+ (przy czym hbo ma jakosc zjechanej kasety vhs :) ),

4. potem bym umiescil inne kanaly nie hd z n i c+ (niektore maja calkiem niezla jakosc),

5. potem mozna by dac mgmhd

6. nastepnie canal+hd bo ostatnie rozbroili mnie porazajaca jakoscia gwiezdnych wojen

7. potem kanal nsport gdize malo daja w jakosci hd

8. no i w najlepszej jakosci mozna ogladac discovery HD (jest extra)

mysle ze wiele osob mnie w tym poprze, zreszta wystarczy poczytac posty jakie sa na tym forum i do takiego samego wniosku mozna dojsc.

jesli zas twierdzisz ze ta powyzsza liste nalezy odwrocic do gory nogami i uznac ze w najlepszej jakosci sa kanaly z aster...... to ...... niech ludzie na forum ocenia to/ciebie/twoj gust sami.
 

jaracz

New member
Harry Lloyd napisał:
Wręcz przeciwnie, 720p musi wyglądać lepiej niż 1080i na telewizorach max 1366x768,
Ale czemu niby musi? Na logike to chyba lepiej obcinac linie, tracac coponiektore szczegoly, niz na sile interpolowac do wyzszej rozdzielczosci powielajac po prostu to co juz jest na ekranie.. Szczerze jednak mowiac ja nie widze roznicy na moim 1366x768 na MGM HD pomiedzy 1080i i 720p..

pozdr!
 

pmcomp

New member
jaracz napisał:
Ale czemu niby musi? Na logike to chyba lepiej obcinac linie, tracac coponiektore szczegoly, niz na sile interpolowac do wyzszej rozdzielczosci powielajac po prostu to co juz jest na ekranie.. Szczerze jednak mowiac ja nie widze roznicy na moim 1366x768 na MGM HD pomiedzy 1080i i 720p..

pozdr!

Nie widzisz różnicy bo oba materiały są skalowane do rozdziałki Twojego TV.
Ja mam fullHD i uwierz mi, różnica pomiędzu 72op i 1080i jest kolosalna, na korzyść 1080i ofkurs.

Pozdro
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Jedyny plus dla Cyfry+ to to, że wciąż Canal+ Sport HD działa na Astonie 2.17. Dalej jest źle. Podtrzymuję swoje uwagi z grudnia: HD na tym kanale jest bardzo kiepskie nawet porównując do Discovery HD na nce (mam obie platformy). Ktoś tu zachwycał się obrazem z Gwiezdnych Wojen. Mogłem sobie porównać - wszystkie części kilka dni wcześniej były także nadawane w Pr***e HD i jakość była o klasę, jeśli nie dwie lepsza niż na Canal+. Należy mieć nadzieję, że zanim zaczną sobie kazać płacić za to, poprawią się. W przeciwnym razie na to się nie piszę.
 

jaracz

New member
pmcomp napisał:
Nie widzisz różnicy bo oba materiały są skalowane do rozdziałki Twojego TV.
Ja mam fullHD i uwierz mi, różnica pomiędzu 72op i 1080i jest kolosalna, na korzyść 1080i ofkurs.
No dokladnie. Ale moj przedmowca twierdzi, ze na moim TV (czyt. HD Ready - 1366 x 768 ) lepiej bedzie wygladalo 710p, a nie 1080i. Jak wiadomo przy jednym bedzie upscaling, a przy drugim downscaling, dlatego pytam skad takie twierdzenie, ze lepiej interpolowac niz obcinac?

pozdr!
 
Ostatnia edycja:

Harry Lloyd

New member
jaracz napisał:
Ale czemu niby musi? Na logike to chyba lepiej obcinac linie, tracac coponiektore szczegoly, niz na sile interpolowac do wyzszej rozdzielczosci powielajac po prostu to co juz jest na ekranie.. Szczerze jednak mowiac ja nie widze roznicy na moim 1366x768 na MGM HD pomiedzy 1080i i 720p..

pozdr!
Nie widzisz różnicy bo to jest wyjściowa rozdzielczość, a nie rozdzielczość sygnału.
Obraz progresywny będzie wyraźniejszy od obrazu z przeplotem po deinterlace-ingu, oczywiście mowa o scenach dynamicznych, bo statyczne wyglądają tak samo, dlatego 720p na telewizorach 1366x768 będzie wyglądać lepiej.
Natomiast uważam że 720p nie powinno być używane w HDTV bo jest to dyskryminowanie ludzi bogatszych.
 

jaracz

New member
Harry Lloyd napisał:
Nie widzisz różnicy bo to jest wyjściowa rozdzielczość, a nie rozdzielczość sygnału.
Obraz progresywny będzie wyraźniejszy od obrazu z przeplotem po deinterlace-ingu, oczywiście mowa o scenach dynamicznych
Ah, czyli jak zwykle diabel tkwi w szczegolach, czyli w literkach "p" i "i", a nie w rozdzielczosciach. Nie wzialem tego pod uwage, dzieki.

Wiem jednak, ze istnieje rowniez 1080p, czy wypowiadal sie ktos z "n" lub z Cyfry na temat ew. przesylania takiego sygnalu? To by w sumie potrzebowalo 2 razy wiekszej przepustowosci niz 1080i..

pozdr!
 
Ostatnia edycja:

Harry Lloyd

New member
Na dobrą sprawę ktoś zapomniał pomyśleć ustalając standard telewizji SD wieki temu, i zamiast zrobić to samo co współczesne telewizory 100 Hz, czyli dwa razy wyświetlanie tej samej ramki, to wprowadził przeplot, i był to chyba najgłupszy pomysł w przemyśle telewizyjnym. Całe przedwsięzięcie oczywiście było związane z wyeliminowaniem migotania ekranu, gdyż 25 Hz było by "troszkę" męczące.
High Definition miało to zmienić, ale przy HDTV znowu ktoś nie pomyślał, i wprowadził 1080i50 (omawiam przykład europejskiego standardu), a o ile lepszym by był sygnał 1080p o 25 pełnych klatkach, które wyświetlane by były dwa razy. Przepustowość ta sama, a ile lepsze dynamiczne sceny.
 

awujotka

New member
Bez reklam
iqpablo napisał:
droga awujotko,
ja mam n i c+ i aster i mam porownanie tego wszystkiego na moim lcd 32" pixelplus. i moge ci powiedziec, ze:
1. najgorsza jakosc ma aster,
2. potem rozne kanaly nie hd na n (nie wszystkie ale np. kanaly tvp)
3. potem rozne kanaly nie hd w c+ (przy czym hbo ma jakosc zjechanej kasety vhs :) ),
4. potem bym umiescil inne kanaly nie hd z n i c+ (niektore maja calkiem niezla jakosc),
5. potem mozna by dac mgmhd
6. nastepnie canal+hd bo ostatnie rozbroili mnie porazajaca jakoscia gwiezdnych wojen
7. potem kanal nsport gdize malo daja w jakosci hd
8. no i w najlepszej jakosci mozna ogladac discovery HD (jest extra)
mysle ze wiele osob mnie w tym poprze, zreszta wystarczy poczytac posty jakie sa na tym forum i do takiego samego wniosku mozna dojsc.
jesli zas twierdzisz ze ta powyzsza liste nalezy odwrocic do gory nogami i uznac ze w najlepszej jakosci sa kanaly z aster...... to ...... niech ludzie na forum ocenia to/ciebie/twoj gust sami.

drogi iqpablo, u mnie lista wygląda tak na moim 37" tv z pixel plus hd:
1. aster nie-cyfrowy (Praga płd.) - tu sygnał jest naprawdę bardzo dobrej jakości (na Woli zdecydowanie gorszy - mam porównanie)
2. cyfra+ z wyłączeniem hbo bo to jest rzeczywiście porażka
co do n-ki nie mogę się powiedzieć, bo nie mam, a to co oczy me widziały na tv Sony Bravia, to raczej nie zachęca do wydawania kolejnych złotówek co m-c, gdyż - jak dla mnie - rewelacyjnego skoku jakościowego mieć nie będę, a w sumie kanały by mi się potroiły (rodzina z cyfry+ rezygnować nie chce)
pozdrawiam, kończę definitywnie moje wypowiedzi w tym temacie, bo przecież co tam baba wie...
 

jaracz

New member
W sumie na CNET-cie pisza, ze b. ciezko zobaczyc roznice w obrazie pomiedzy 1080i na HD Ready i na Full HD (1080p), co jakby kloci sie z wypowiedziami kilku osob w tym watku.. Dla zainteresowanych w/w fragment:

The truth about 1080p
In the last couple of years, there has been a big influx of HDTVs with 1080p native resolution, which typically cost a good deal more than their lower-resolution counterparts. But as we've been saying all along, once you get to high-def, the difference between resolutions becomes much more difficult to appreciate. We've done side-by-side tests between two 46-inch LCD HDTVs, one with 1366x768 resolution and the other with 1080p resolution, using the same 1080i source material, and it was extremely difficult for us to see any difference. It becomes even more difficult at smaller screen sizes or farther seating distances--say, more than 1.5 times the diagonal measurement of the screen. We've reviewed a 37-inch 1080p LCD, for example, where it was impossible to see the separation between horizontal lines at farther than 45 inches away.
 

iqpablo

New member
awujotka napisał:
drogi iqpablo, u mnie lista wygląda tak na moim 37" tv z pixel plus hd:
1. aster nie-cyfrowy (Praga płd.) - tu sygnał jest naprawdę bardzo dobrej jakości (na Woli zdecydowanie gorszy - mam porównanie)
2. cyfra+ z wyłączeniem hbo bo to jest rzeczywiście porażka
co do n-ki nie mogę się powiedzieć, bo nie mam, a to co oczy me widziały na tv Sony Bravia, to raczej nie zachęca do wydawania kolejnych złotówek co m-c, gdyż - jak dla mnie - rewelacyjnego skoku jakościowego mieć nie będę, a w sumie kanały by mi się potroiły (rodzina z cyfry+ rezygnować nie chce)
pozdrawiam, kończę definitywnie moje wypowiedzi w tym temacie, bo przecież co tam baba wie...

nie musisz rezygnowac z c+ zeby miec n, a kanaly nie musza ci sie powtarzac. ja mam pakiet komfortowy z opcja canal plus i do tego 3 pakiety nki. W sumie sa to mozna powiedziec wszystkie kanaly (z nielicznymi wyjatkami, ktore dla mnie i tak nie sa wazne - no i oczywiscie bez hbo bo zamiast placic miesiecznie 30 zl na hbo mozna sobie ewentualnie cos wypozyczyc i to bedzie lepszej jakosci niz hbo) i za calosc place mniej niz za prestiz z c+, a jak powiedzialem mam wszystkie kanaly wystepujace na obu platformach. z aster mam tylko podstawowy pakiet coby miec polsat :) i regionalne kawalki.
 

stereoman

New member
pmcomp napisał:
Nie widzisz różnicy bo oba materiały są skalowane do rozdziałki Twojego TV.
Ja mam fullHD i uwierz mi, różnica pomiędzu 72op i 1080i jest kolosalna, na korzyść 1080i ofkurs.

Pozdro
dla niezorientowanych full HD pmcomp ma wielkość 70'',tyle co moje okno:) a do naszych kurduplowatych 37 bez lupy nie podchodź pzdr
 

maszek

New member
Bez reklam
Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem z dźwiękiem Dolby Digital 5.1

TVP1 wyemituje relacje Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się w Zakopanem w dniach 19-21 stycznia 2007 r. z dźwiękiem Dolby Digital 5.1.
W ramach C+:

satelita Hot Bird – 13E
transponder: 119
częstotliwość: 10,892 Ghz
pol. H
SR: 27500
PID V: 166
stereo: 104
AC3: 105.
Odbiór będzie także możliwy z nadajników DVB-T.


http://www.satkurier.pl/?telewizja/&kat=175&id=35409

 

maxpoll

New member
maszek napisał :

TVP1 wyemituje relacje Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się w Zakopanem w dniach 19-21 stycznia 2007 r. z dźwiękiem Dolby Digital 5.1.
W ramach C+:
O kurcze no po prostu revelka , nareszcie będę mógł usłyszeć jak przelatuja obok mojego fotela w pokoju skoczkowie w drodze ze skoczni do lądowania , nie mogę się doczekać : )) , albo jeszcze lepiej bedzie słychać z której strony bedzie wiał wiatr , więc trzeba bedzie się mocno trzymać żeby nie spaść ze stołka .
Ale nieeeeee zapomniałem że przecież się wybieram osobiście do Zakopca na zawody pucharu Świata w skokach z kolesiami więc tylko pozazdrościć innym którzy będą doświadczać tego kosmicznego przeżycia :D:D:D:D:D:D:D
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli wiadomość się potwierdzi to może być bardzo ciekawie. Osobiście byłem zdania, że CanalSat pójdzie drogą Digital+ i będzie nadawać z 2 pozycji satelitarnych. Cóż.Zobaczymy jak będzie. Może kanały HBO, AXN i Cinemax dostaną przynajmniej miejsce na docelowy uplink z HotBirda.
 

maszek

New member
Bez reklam
Mając możliwość jednoczesnego odbioru kanałów z Hotbirda i Astry będą to:
- Astra HD Demo
- Astra HD
- SMD HD
- ANIXE HD
- LUXE TV HD
- SAT.1HD
- ProSieben HD
 
Do góry