Cyfra+HD

stereoman

New member
to chyba dobrze z ich strony,bo przyznali się do błędu
ja jestem spokojny czekając na dekoderek,a stres mieszam z piwem:D i łykam bez popijania:D:D:D
zaraz minie miesiąc od uruchomienia sprzedaży tych dekoderów i czy wynik C+ będzie lepszy niż n za pierwszy miesiąc/podobno 15 tys sztuk/?

pzdr
 

iqpablo

New member
dzisiejsza jakosc gwiedznych wojen na c+hd byla zenujaca i kompromitujaca c+ jako dostawce jakosci HD. zwykle dvd bez skalowania obrazu mialoby lepsza jakosc niz rzekome HD na c+.

wstyd c+, wstyd
 

stereoman

New member
no to coś się może rozjaśni-ściemni/niepotrzebne skreślić:p/
oto odpowiedź moderatora forumcanalplus na uwagi odnośnie filmu MIASTO GNIEWU


Administrator forum 02.01.2007 10:27To prawda, że nominalnie standard 1080 ma większą rozdzielczość niż 720. Problem jest jedynie w tym znaczącym "i" na końcu 1080i - czyli interlaced (przeplot). Nadawanie z przeplotem polega na tym, że w danym momencie przesyłany jest nie cały obraz, a tylko jego parzyste lub nieparzyste linie.
W praktyce ma się to tak, że w standardzie 720p w każdej sekundzie nadawanych jest 50 obrazów o 720 liniach, a w 1080i nadawanych jest 50 obrazów o 540 liniach (lub jeśli to brzmi lepiej to 25 obrazów o 1080 liniach). Jeżeli policzymy to: 720x1280x50=46M a 1080x1920x25=51M, to widać, że ilość informacji jest prawie taka sama. Wybór 720p nie jest więc w żadnym względzie spowodowany oszczędnością pasma.
Testy laboratoryjne wykazały, że tylko niewielki odsetek ludzi zauważa różnicę pomiędzy nieskompresowanymi sygnałami 1080i i 720p z lekką przewagą na korzyść 1080i. Problem w tym, że normalny abonent nigdy nie zobaczy nieskopresowanego sygnału, a kolejne testy wykazały, że po wprowadzeniu kompresji MPEG-4 to pogorszenie jakości sygnału jest dużo mniejsze dla sygnałów 720p. Testy te znalazły odzwierciedlenie w rekomendacji EBU dla nadawców.



wzięte stąd
http://canalplus.pl/cgi-bin/can/forum/topic/1-1436-1/1





albo polubić,albo znienawidzić,neutralni oglądają Polsat/co jo godom:D/
dobrej nocy
 

maszek

New member
Bez reklam
Cyfrowy Polsat Testuje nadawanie z Eurobirda

Cyfrowy Polsat testuje na 10°E
Od 27 grudnia 2006 trwa nieregularne nadawanie testowych części kanałów z pakietu Cyfrowy Polsat na satelicie Eurobird - 10°E: 12.188 V 27500 3/4
Wśród nadawanych kanałów znajdują się niekodowane AXN, AXN Crime, AXN Sci-Fi oraz Cinemax 2.
Czyżby Polsat chciał w przyszłości "sprezentować" Cyfrze + transpondery pod HD?

http://skysunsat.pl/portal,news,98,cat,2.htm
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
niech kombinuje

mam zamiar z moich 155 zet za C+ w bliskiej przyszłości mieć C+HD i Polsat HD

jakoś tak w n nie wierzę,chyba żesuma 3 platform nie przekroczy 155 zet

aż boję się policzyć ile by to było kabli do anteny/anten?:p

pzdr
 

yetti

New member
Najnowsza wiadomość.
Podobno Cyfra tak się przestraszyła szybkiej sprzedaży modułów CI Cyfra HD, że wstrzymała ich dostawy do sieci dystrybucji.
Ja obdzwoniłem kilku dystrybutorów szukając modułu dla znajomego i .........
wszyscy mówią jedno........ mieli, nie mają i żadnych dostaw narazie też nie ma.
Więc jak ktoś ma zamiar to trzeba szybko, bo po połowie dnia szukania znalazłem jeden punkt gdzie były 2 ostatnie.
 

awujotka

New member
Bez reklam
A ja wam przekażę swoje spostrzeżenia dotyczącze HD (zapewne co poniektórzy zaraz mnie tu zlinczują:p ):
1. Oczywiście "napaliłam" się na N-kę już po pierwszych reklamach i zapowiedziach, ale jak tylko wprowadzono sprzedaż ("kobieca intuicja") dałam sobie na wstrzymanie. Postanowiłam przeczekać i zobaczyć co i jak. I całe szczęście! Dziwię się niektórym, że aż tak się tą platformą zachwycają (chodzi mi tylko i wyłącznie o kanały HD). Wczoraj postanowiłam się przymierzyć do zakupu i udałam się do nabliższegi mi MM popatrzeć. Do reklamy i testów N-ki udostępniony jest specjalne stoisko z Tv Sony Bravia (modelu nie znam). Był i zwykły dekoder i N-recorder. Pierwsze wrażenia:
a) najlepszy obraz przedstawiało menu dekodera:D
b) Discovery HD to dla mnie porażka (akurat na Sony jeszcze to jakoś wyglądało, ale na innych - koszmar)
c) MGM HD - to kilka kolorowych plam (jak dla mnie)
Tak więc póki co z N-ki HD nie zagości w moim tv.
2. Cyfra+ - to już kolejna bajka, a może raczej tragikomedia. W związku z tym, że jestem abonentką tej platformy doszłam do wniosku, że może jednak kupię (wynajmę) dekoder do HD od Cyfry. Po hockach-klockach z dekoderami (już nawet miałam kupić Humaxa) i po objerzeniu w salonie Vobis przekazu "HD" tu również dałam sobie na wstrzymanie.
Wniosek końcowy: HD w Polsce jest dopiero w powijakach i jak narazie nie ma czym się ekscytować. Na moim telewizorku (Philips 37PF9830) nawet moja kablówka (Aster nie-cyfrowy) wygląda o wiele lepiej niż długo przez nas wszystkich wyczekiwane HD...
Pozdrawiam noworocznie wszystkich HD-maniaków
 
J

Judash

Guest
Wszyscy wiemy, ze to poczatki HD w Polsce m.in dla tego C+ nie bierze za to kasy, a w N-ce mozna wziac inne pakiety niekoniecznie HD.Ja np wzialem C+ dla ligi Polskiej i innych ktore beda w HD i N-ke tez wzialbym dla pilki noznej.
 

arsenal

Moderator
VIP
awujotka napisał:
A ja wam przekażę swoje spostrzeżenia dotyczącze HD
Wniosek końcowy: HD w Polsce jest dopiero w powijakach i jak narazie nie ma czym się ekscytować. Na moim telewizorku (Philips 37PF9830) nawet moja kablówka (Aster nie-cyfrowy) wygląda o wiele lepiej niż długo przez nas wszystkich wyczekiwane HD...
Pozdrawiam noworocznie wszystkich HD-maniaków
Ależ oczywiście. Wierzymy Tobie ze wszystkich sił. Abonenci N i Canal+HD biją Tobie brawo, gratulując tak wspaniałej superanalogowej kablówki Aster. Nie ma na nią mocnych bo Discovery Atlas Czy Premiership w HD to jakieś kolorowe plamy przecież są! Takie HBO z superanalogowej kablówki Aster to ma przecież cudowny filtr zmiękczający nałożony. Tak dla szpanu.
Gdzie tam takie C+HD czy N do kablówki. Nie ma szans. Mówię wam. :)
Oj ludzie. Błądzicie, bredzicie.
 

pmcomp

New member
awujotka napisał:
A ja wam przekażę swoje spostrzeżenia dotyczącze HD (zapewne co poniektórzy zaraz mnie tu zlinczują:p ):
Wniosek końcowy: HD w Polsce jest dopiero w powijakach i jak narazie nie ma czym się

No i już nie żyjesz :D , ale przez swoją ignorancję?
Jeżeli wnioskujesz o jakości TV HD na podstawie jedenej wizyty w sklepie dla idiotów i pokazach na nieskalibrowanych TV w fatalnie oświetlonych pomieszczeniach ... to cóż, wniosek jw. nasuwa się sam.

POpatrz na spokojnie np. w Centrach SONY, na dobrze ustawionym i wyregulowanym odbiorniku, a najlepiej u kogoś w domu, a jeszcze lepiej nie na LCD.

Wtedy zobaczysz różnice.

Pozdrawiam
 

stereoman

New member
Ja bym się tak nie znęcał nad awujotką:D
Po prostu musimy przestawić naszą mentalność i percepcję na inne tory.Przejść na wyższą orbitę.
Z obrazem SD mamy do czynienia ''od zawsze'' na lepszym czy gorszym sprzęcie,zaś HD to wciąż ciekawostka,która coraz bardziej staje się rzeczywistością.Potrzeba czasu i więcej okazji do zetknięcia się z jakością HD.
Każdy z nas ma przecież rodzinę,znajomych ,którzy twierdzą,że mają extra obraz w swoim tv.U takich jednych widzę widzę np fajnego flipa 16/9,100hz,że ładnie gra z 4-5m.Z bliska widać obraz trochę rozmyty i z czerwonym przebarwieniem/flemingi na ekranie nie były białe:)/.Obraz z C+.
Może jak C+HD będzie taniej dostępna,to zetkną się i tak z obrazem HD,a ja nie będę musiał do niczego przekonywać.
Ewolucja i tak zrobi swoje WITH THE LITTLE HELP OF MY FRIENDS:p:p:p
 

iqpablo

New member
awujotka napisał:
(Aster nie-cyfrowy) wygląda o wiele lepiej niż długo przez nas wszystkich wyczekiwane HD...
Pozdrawiam noworocznie wszystkich HD-maniaków

fakt ze aster poprawil troche jakosc sygnalu ale zeby mowic ze aster jest lepszy od discovery hd czy innych kanalow hd to hehehehe proponuje kupic sobie okulary bo juz czas na nie hehehehe
 

awujotka

New member
Bez reklam
Wiedziałam, że tak będzie...


Ale nie byłam w swojej opinii odosobniona niestety. A niedowiarków zapraszam na oglądanie nie-cyfrowej Aster na moim tv u mnie w domu!:p
Jednakże dopóki nie zamontuję tunera hd u siebie, to się nie przekonam niestety jak to u mnie wygląda. Szkoda, że nie wypożyczają dekoderów do
testów...

Co do jakości sygnału Cyfry+ (SD) to w pełni się zgadzam z przedmówccami - niektóre kanały "premium" = masakra.

Co do kilku kolorowych plam, o których pisałam - akurat leciał na MGM jakis film (stary) z Kieferem Suterlandem - zapedwne upscalowany i naprawdę były to kolorowe plamy, a nie wyraźny i ostry obraz HD, który miaałam przyjemność już oglądać na porządnym sprzęcie za granicą.

Pozdrawiam jak zwykle serdecznie i bez złośliwości... jak niektórzy powyżej:p

iqpablo napisał:
fakt ze aster poprawil troche jakosc sygnalu ale zeby mowic ze aster jest lepszy od discovery hd czy innych kanalow hd to hehehehe proponuje kupic sobie okulary bo juz czas na nie hehehehe

A okulary już mam - tak na marginesie - i to niestety od dawna:)
 

stereoman

New member
awujotka napisał:
A niedowiarków zapraszam na oglądanie nie-cyfrowej Aster na moim tv u mnie w domu!:p
:p

Szkoda,że nie wiedziałem,bo w ostatnie Święta byłem u rodziny w Warszawie;)

A rodzinę znów mógłbym odwiedzić,nie czekając na święta:lol:

pzdr
 

awujotka

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Ależ oczywiście. Wierzymy Tobie ze wszystkich sił. Abonenci N i Canal+HD biją Tobie brawo, gratulując tak wspaniałej superanalogowej kablówki Aster. Nie ma na nią mocnych bo Discovery Atlas Czy Premiership w HD to jakieś kolorowe plamy przecież są! Takie HBO z superanalogowej kablówki Aster to ma przecież cudowny filtr zmiękczający nałożony. Tak dla szpanu.
Gdzie tam takie C+HD czy N do kablówki. Nie ma szans. Mówię wam. :)
Oj ludzie. Błądzicie, bredzicie.

Nie bredziecie i błądzicie tylko piszecie, co widzicie. Idź sobie (jak to możliwe) do salonu Vobis w warszawskiej Arkadii i zobacz prezentacyjny obraz Cyfry+HD na plaźmie, to od razu zmienisz swój zachwyt :p

O ile mi wiadomo, HD powinno oglądac się z bliska. Jak spojrzysz tam na ekran z odległości ok. 1 metra to nawet napisów nie będziesz w stanie odczytać. W KOŃCU TO JEST SPRZĘT REKLAMUJĄCY KANAŁ HD! i powinien potencjalnego klienta zachęcać, a nie odstraszac od zakupów, nieprawdaż?

Co do N-ki w MM - specjalne stoisko w sklepie na ul.Ostrobramskiej. Sądzę, że jednak tv Sony skalibrowany, bo przecież również ma zachęcać do zakupu. Na Discovery HD był akurat jakis program nie-przyrodniczy i naprawdę absolutnie nie wyglądao to na HD. A o filmie na kanale MGM napisałam powyżej...
Tak więc proszę, nie osądzaj człowieka na podstawie jedxnej wypowiedzi - byłam i jestem jak najbardziej zwlenniczką HD i oczekiwałam jej u nas z niecierpliwością, ale póki co zostało jedynie rozczarowanie...

Może już niedługo się poprawi:) na co liczę.
 

dnc

Moderator
VIP
Od wczoraj mam Canal+HD. Udało mi się zatrudnić mój PC wraz odpowiednim oprogramowaniem (AltDVB + AVC Core + Nvidia AD).
Ci, którym wydawało się, że C+ jest w HD muszę zaprzeczyć. Nie wszystko i nie zawsze. Owszem rozdzielczość jest HD, ale materiał nie zawsze. Przykładem jest właśnie lecący mecz ligi hiszpańskiej. Wyraźnie widać upscaling z SD no i ten format obraz (4/3). Owszem, są filmy, które można uznać za HD, ale to tylko odsetek tego co leci w C+. Jest też dźwięk DD, ale ja na razie nie słyszałem dźwięku 5.1. Porównywałem materiał HD dostępny w sieci i to co leci na w HDPromo z Astry. C+HD jest słabe. Po pierwsze niski bitrate. Na poziomie 1-1,5Mbps (przy MPEG4). To mało. Może dla materiału SD wystarczy, ale dla HD musi być conajmniej 3-4Mbps. Nie wiem jak to wygląda na N-ce, ale pewnie jest lepiej (mają więcej miejsca na transponderach). Nie ma tylu kolorów jak w materiałch HD np. z netu. Oryginalny materiał HDTV jest naprawdę bardzo kolorowy, a tutaj miałem wrażenie jakby wyprali z kolorów film. Nie wiem czy C+ gdzieś napisał, który film jest oryginalnie HD, a nie upscalowany. Szkoda, że nie widziałem Gwiezdnych wojen. Możliwe, że materiał ten był lepszej jakości.
Tak czy siak jest jakiś postęp. Jeszcze 6 miesięcy temu Cyfra+ twierdziła, że jeszcze nie czas i nie miejsce. A tu proszę...
Droga Awujotko wiem, że jako kobiecie wiele rzeczy kojarzy Ci się z dziećmi. Nie ma czegoś takiego jak HD w powijakach. Albo coś jest HD, albo nie. Albo coś ma rozdzielczość HD, albo nie. W powijakach to jest wprowadzanie silnika wodorowego do samochodów, tutaj mamy do czynienia z materiałem SD upscalowanych do HD. Tak jak to robi wiele odtwarzaczy DVD. HD jest już w domu. Że nie zawsze najwyższych lotów, coż. Ja od C+ nie spodziewam się rewelacji. W końcu ich kanały premium SD też nie grzeszą jakością. Niemniej jest już jakiś postęp. Szkoda, że C+ nie ma więcej miejsca na tp. by dodać może jeszcze National Geo. HD. Przyroda jest kapitalnym materiałem do kręcenia filmów HD (vide Discovery HD)
Jeśli droga Awujotko chcesz mieć super jakość musisz zaopatrzyć się w czytniki HDDVD lub BD i stosowny materiał. Wtedy zobaczysz różnicę. Telewizja nigdy nie będzie mieć takiej jakości. Komercja powoduje, że chce się mieć jak najwięcej, jak najtaniej.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Zgadzam się z tobą prawie we wszystkim, i powiem, że to prawieHD w jest i w Cyfrze i w N. A jak wiemy prawie robi dużą różnicę...:p
 

Harry Lloyd

New member
W MM czy Saturn to sygnał jest rozdzielany splitterem na multum TV, dlatego jakość nie jest taka jak powinna, choć i tak zdecydowanie lepsza niż choćby sygnał z tunerów TV. I niestety ale kablówka na LCD/plaźmie HD nie ma prawa wyglądać dobrze, podobnie SD z dekoderów bez upscalingu.

Wybierz się tam gdzie "n" jest podłączone bezpośrednio do jednego TV, wtedy zobaczysz świetny obraz Discovery HD (innych kanałów niestety nie widziałem), ale także kanały SD wyglądają zdecydowanie najlepiej z wszystkich platform.

C+ HD nie widziałem, ale mówicie że jakość słaba. Czemu to nie wiem, ale nie ma prawa to być wina rozdzielczości. Wręcz przeciwnie, 720p musi wyglądać lepiej niż 1080i na telewizorach max 1366x768, jednak jest to olewanie tego, mimo iż małego, odsetka ludzi z telewizorami Full HD. Różnica między 720p i 1080i jest na tyle mała, że stosowanie tej niższej to chamstwo.
Wina słabej jakości Canal+ HD leży albo po stronie dostarczonego materiału, albo po stronie studia Cyfra+.
Uważam że Cyfra+ wprowadziła HD na razie na siłę. "n" posiada dwa nie swoje kanały HD, dlatego ich jakość jest dobra, a także jakość meczów na nSport także jest super (z tego co czytałem) gdyż sygnał także dociera z za granicy. "n" na razie nie przekształca żadnego swojegu kanału na HD, i zapewne dlatego wyszło im to lepiej. Gdy będą gotowi to stopniowo na kolejnych kanałach zacznie pojawiać się materiał w HD. Uważam to za zdecydowanie lepszą politykę niż jak najszybsze przekształcanie swojego kanału na HD, byle tylko dogonić konkurencję.
Kolejna ogromna zaleta "n", to że wszystko (lub prawie wszystko) nadają już w MPEG-4, dlatego mają pełno miejsca na transponderach, i nie muszą oszczędzać na bitrate. Wielki plus.

Mam nadzieję, że Cyfta+ z czasem poprawi jakość Canal+ Sport HD i wprowadzi kolejne kanały, co także zachęci inne platformy do poszerzania swojej oferty.
 
Ostatnia edycja:
Do góry