Cyfra+HD

DanielS

New member
jarmalik z tym ciut ciut to chyba lekko przesadziłeś :) ale fakt , że dzisiejszy mecz miał chyba lepszą jakośc ( i od poprzedniego meczu i od filmu ) Aż się oglądac chciało :)
Edit:
Mnie martwi coś innego. W trakcie trwania filmu nie ma możliwości włączenia napisów. Jest ścieżka DD 5.1 w oryginale ale nie ma napisów. Czyli albo ogladam oryginał w DD 5.1 albo z lektorem w DD 2.0. Mam nadzieję, ze to zmienią wkrótce :) Jeśli chodzi o obraz to ja myslę, że jakośc się poprawi jak będzie jakiś nowy transponder i jak będzie na rynku więcej źródła ( czyt. filmów w HD ). Niech mi ktoś udowodni na 100% , że to nie był upscal :) ? Nastawiałem sie jednak na lepszą jakosc. Na razie dzisiejszy mecz był jakosciowo najlepszy. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - zauważyliście ,że w dzisiejszym filmie większośc scen była raczej mroczna lub krecona w nocy ? Może to też ma jakiś wpływa na jakosc obrazu ogladanego przez nas ? Jakby w jasnych scenach jakośc była lepsza :) Wiem , wiem to tylko moje "głupie" domysły ale może coś w tym jest ?:))))
Edit2 :
Aha i zapomniałem o jednym - Aleksander ma w sobie z tego co wiem pełno animacji komputerowej - to też wiele zmienia jesli chodzi o jakosc obrazu ...wydaje się jakby "lepszy" :)
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Miasto Gniewu ma specyficzny obraz ale w DOBRYM HD wygląda nadal obłędnie. Tak to jest jak się film w 1080i puszcza w 720p obniżając rozdzielczość tylko po to, by później panel 1366x768 lub 1920x1080 znowu podbijał tą rozdzielczość. Idealnie nie będzie. Tak jak pisałem( nie pamiętam czy tutaj:) jak by Canal+ miał miejsce na transponderze to mecze puszczaliby w 720p( tylko po co skoro wszystkie transmisje HD w Europie są w 1080i) a filmy w 1080i bo nie ma problemu z mieszaniem rozdzielczości w zależności od potrzeb. Ale nie mają więc wmawiają nam, ze 720p jest najlepsze do wszystkiego.
 

maszek

New member
Bez reklam
Dzisiejszy mecz Watford-Arsenal był ok. Zwłaszcza zbliżenia przy wrzutce z aut'u lub stałych fragmentów gry.
"Miasto Gniewu" w HD to porażka. Niepotrzebnie wyświetlano ten film z logo HD. Nikt by wówczas nie miał pretensji.
Byłem natomiast mile zaskoczony jakością wyświetlanego dzisiaj "Madagaskaru" pomimo sygnału 576p.
ps. Małgosia, bardzo polubiłem przycisk V-Format na pilocie Humaxa 2000.;)
 

Cavallino

Banned
pooh1968 napisał:
bo to nadal początek... z tym nic to też przesadziłeś... może i nic dla Ciebie.... dla siebie znalezłem sporo ciekawych pozycji....

A podasz jakiś przykład?
Bo ja na razie tylko Ligę Mistrzów, fakt że program n-ki jest publikowany w "To i Owo" dopiero od kilku tygodni...
W każdym razie filmu ciekawego tam nie znalazłem ani sztuki.
 

Cavallino

Banned
dk75 napisał:
[..]

Uwaga! Szef kuchni poleca - pieczenie HD.
Bierzemy marnej jakości obraz SD (720x540), przepuszczamy przez upscaler (1920x1080 lub 1280x720, zależy od smaku), potem jeszcze pomiksujemy w deblokerze z wysokimi wartościami quantize, robimi sharpnes a na końcu dodajemy szczyptę śniegu (AddGrain).
"wółala" - mamy HD

Eeee - jakby chcieli upscaling stosować, to nie robili by tego dla kilku pozycji na tydzień, ale na okrągło, jak n-ka.
To że jeden mecz jest w HD a drugi nie dowodzi, że taki otrzymują materiał i nie stosują upscalingu z SD.
 

machu

New member
Moje wrażenia po świętach z C+ HD są raczej inne niż większości. Uważam, że mecze były w bardzo dobrej jakości. Mało tego, chwalę C+ za odwagę i wybór 720p. Progresywna rozdzielczośc jest o wiele lepsza do oglądania sportu. W 1080i często widac 'combing' - białe linie na boisku wyglądają czasami jak oglądane przez grzebień (widac to często na powtórkach i na TV ze słabym de-interlacingiem).
'Miasto gniewu' wyglądało bardzo dobrze. Czasami przełączałem na 'Pottera' na Premiere i jakośc tam była taka sama,, czyli świetna.

Mój ekran ma rozdzielczosc 1280x768 więc 720p nie wymaga scalingu.

Podejrzewam, że ludzie z LCD full HD mogą miec inne odczucia gdyż ich TV muszą i tak upskalowac obraz więc może to wyglądac nie najlepiej. Jest to raczej problem TV a nie jakości przesyłu.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cavallino napisał:
A podasz jakiś przykład?
Bo ja na razie tylko Ligę Mistrzów, fakt że program n-ki jest publikowany w "To i Owo" dopiero od kilku tygodni...
W każdym razie filmu ciekawego tam nie znalazłem ani sztuki.

I co człowieku?? mam Ci wymieniać nazwy programów, które mnie zainteresowały, z Ty za moment będziesz mi udowadniał, że dla Ciebie są one beznadziejne. To, że Ciebie nie interesują filmy, które ja oglądam z przyjemnością też nic nie znaczy. Mam 'N' i widzę jej wady, ale spokojnie czekam na ich wyeliminowanie. I dziwię się tylko zacietrzewieniu "cyfrowców" w udowadniania jaka to beznadziejna platforma, bo przecież na oko widać, że Cyfra przewyższa wszysko inne swoją ofertą. Nie wiem może to kompleks jakiś. Miałem cyfrę i naprawdę nie oglądałem nic więcej niż teraz (no dobra zazdroszczę "cyfrowcom" National Geographic), ale nie atakuję jej. Cyfra wprowadza HD z kłopotami, ale tu się jej wszystko wybacza, no bo to cyfra przecież. Obraz taki sobie, no ale niektórzy są zachwyceni. Przecież nikt nie zmusza zwolenników tej platformy do rezygnowania z niej. Jak to komuś odpowiada to ma. Podobnie jest z 'N'. Cieszmy się swoimi platformami i nie obniżajmy wartości innych. Bo sama ilość abonentów nie jest na razie żadnym wyznacznikiem w imię zasady "jedzmy g....o, bo miliony much nie mogą się mylić":)
Pzdr zadowolonych odbiorców WSZYSTKICH platform.
 

Cavallino

Banned
pooh1968 napisał:
I co człowieku?? mam Ci wymieniać nazwy programów, które mnie zainteresowały

Chociaż jeden, dwa na poparcie własnych słów.
Bo może na n-ce leciało chociaż coś w rodzaju Gwiezdnych Wojen i nie zauważyłem, taki przykład pozwoliłby mi zmienić bardzo negatywną opinię o tym pakiecie.
Dla mnie ważniejsza jest zawartość pakietu, nawet od tego w jakiej on jest technologii nadawany/jak się nazywa.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
małgosia napisał:
Ja tego przycisku za często nie mam okazji używać :(
Pewnie często oglądasz HD na Astrze ! Ile programow nadaje tam w HD ?

Odkąd kupiłem ampli DENONA 4306 ze skalerem i trzema wejściami HDMI nie muszę ciągle się przłączać V-formatem oraz wejściami w TV przy zmianie kanałów SD na HD i odwrotnie. A było to bardzo uciążliwe. Teraz wystarczy tylko wybór wejścia na pilocie amplitunera. Wszystkie programy mają najlepszą jakość jaką się da z nich "wyciągnąć):) Ja mam pięć programów FTA HD z Astry: Astra Promo HD, SMD HD, ANIXE HD, ProSieben HD, Sat.1 HD, z tym że na dwóch ostatnich często są nadawane programy SD, jednak ich jakość jest pierwszorzędna, programy HD zazwyczaj są wręcz obłędnie piękne.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
machu napisał:
Progresywna rozdzielczośc jest o wiele lepsza do oglądania sportu. W 1080i często widac 'combing' - białe linie na boisku wyglądają czasami jak oglądane przez grzebień (widac to często na powtórkach i na TV ze słabym de-interlacingiem).

Teoretycznie tak, ale u mnie zdecydowanie lepiej niestety wygląda 1080i być może dlatego, że jak piszesz, mam TV z dobrym deinterlacerem. Nie ma żadnych ząbków na białych liniach, właśnie to za pierwszym razem zwróciło moją uwagę.

[/quote]'Miasto gniewu' wyglądało bardzo dobrze. Czasami przełączałem na 'Pottera' na Premiere i jakośc tam była taka sama,, czyli świetna.[/quote]

Nie wiem na czym to oglądałeś, ale to jest nie do wiary. Może masz po prostu stale słaby obraz i nawet o tym nie wiesz (tylko się nie obrażaj;) ) Ja też się przełączałem na Harrego w Pr***e i dla mnie jakości tych filmów nawet nie da się porównać.

[/quote]Mój ekran ma rozdzielczosc 1280x768 więc 720p nie wymaga scalingu. [/quote]

Nie słyszałem o telewizorach o takiej rozdzielczości. Jednak jeśli masz 768 linii to niestety telewizor MUSI 720 linii przeskalować do 768 bo tak naprawdę jeśli chodzi o jakość obrazu liczy się ilość linii, a liczba pikseli w poziomie już nie ma takiego znaczenia. Przy downscalingu mam o 48 linii więcej, to już sporo. Poza tym Cyfra daje za dużą kompresję co widać przy przejściach tonalnych w odcieniach. Tego naprawdę prawie nie widać przy dobrym sygnale na innych kanałach. Ja mam plazmę 50 cali 1366*768 i każda niedoróbka w sygnale wychodzi tu natychmiast. Jednak jeśli sygnał jest bardzo dobrej jakości to efekt jest piorunujący. Ja trochę takich programów i filmów widziałem więc byle co mnie już nie interesuje.
[/quote]
 

ronin

New member
pooh1968 napisał:
Cieszmy się swoimi platformami i nie obniżajmy wartości innych.

Zdanie to powinno znajdowac się na każdym działem wszystkich for dotyczącym platform cyfrowych. Ja jeszcze bym dodał "cieszmy się i krytykujmy swoje platformy ..... "
 

Cavallino

Banned
arsenal napisał:
Ale zdajesz sobie sprawę Cavallino, że w HD będzie tylko ta gorsza trylogia. Częsci IV do VI tylko w SD.
Szkoda.
Ale lepiej w SD niż wcale, jak na n-ce. ;-).

P.S.
Co do krytyki swoich i nie swoich platform - jeśli jest zasłużona to jak najbardziej powinna mieć miejsce. Tylko mówienie prawdy w oczy spowoduje nacisk na nadawców, a co za tym idzie poprawę repertuaru, jakości itd, poprawa na jednej platformie wymusi z kolei poprawę na drugiej, konkurencyjnej.
Osobiście cieszę się z wejścia n-ki (mimo że rozczarowała mnie swoją ofertą programową) bo wymusiła wzięcie się do roboty przez Cyfrę.

Z kolei zagrywanie dekoderami HD (mediasatami) obiecanymi na 8 grudnia, a niedostępnymi do dziś, uważam za niewąskie przegięcie ze strony Cyfry - przy niezbyt dużych różnicach w programie zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju z HD do czasu aż w programie coś w HD znajdzie się częściej niż raz czy dwa na tydzień.
Pewnie do czerwca tak się nie stanie.
 
Ostatnia edycja:

mati29

New member
trudno krytykować coś czego się nie widziało na oczy. Trudno brać poważnie krytykę platformy, przez kogoś, kto opinie o niej wyrobil sobie na podstawie programu z To & owo i kilku wątków na forum.
Trudno nazwać merytoryczną - krytyke programu platformy na zasadzie "bo nie ma tam nic dla mnie"

Tym bardziej, że czytając wątek o transmisji HD w cyfrze, wolabym sie dowiedziec czegos o tym przekazie, a nie o slabiznie prgramowej "n-ki" ( dla niektórych oczywiście )
 

Cavallino

Banned
mati29 napisał:
trudno krytykować coś czego się nie widziało na oczy. Trudno brać poważnie krytykę platformy, przez kogoś, kto opinie o niej wyrobil sobie na podstawie programu

Nie, no jasne, krytyka treści (braku treści) programowych nie może się odbyć po zapoznaniu się z programem......
Ciekawe co trzeba w tym kierunku zrobić, skoro w programie widać że nic ciekawe w nim nie ma, to mam sobie kupić nboxa żeby naocznie stwierdzić że nic oglądalnego tam nie ma?
Niedoczekanie - NAJPIERW musi być co na nim oglądać.
Zresztą może i bym n-kę wziął, gdyby tunery posiadały złącze CI i pozwalały oglądać również inne platformy.
 

machu

New member
Nie wiem na czym to oglądałeś, ale to jest nie do wiary. Może masz po prostu stale słaby obraz i nawet o tym nie wiesz (tylko się nie obrażaj:wink: ) Ja też się przełączałem na Harrego w Pr***e i dla mnie jakości tych filmów nawet nie da się porównać.

Oglądam to na 50" plaźmie Pioneera z Crystalio II - najlepszym na świecie procesorem/skalerem HDTV (Gennum VXP). System jest po pełnej kalibracji ISF i uwierz mi, ciężko jest znalesc inny system który by był w stanie mu dorównac.

Jednak jeśli masz 768 linii to niestety telewizor MUSI 720 linii przeskalować do 768 bo tak naprawdę jeśli chodzi o jakość obrazu liczy się ilość linii, a liczba pikseli w poziomie już nie ma takiego znaczenia. Przy downscalingu mam o 48 linii więcej, to już sporo.

Upskalowanie z 720 do 768 jest tak małe że można go wyeliminować z równania...
Niemniej wiadomo że wbudowane chipy skalujące w tanich LCD mają problemy z poprawnością obrazu więc dlatego widzisz taką różnicę pomiędzy 720p a 1080i. Dla obrazu z Premiere, wszystko co twoje LCD musi zrobic to 'de-interlace' obraz. Z C+ HD, chip musi dodac brakującą powierzchnię obrazu...to powoduje że obraz wygląda już dużo gorzej.

Poza tym Cyfra daje za dużą kompresję co widać przy przejściach tonalnych w odcieniach.
Nie zwalaj wszystkiego na cyfrę...Wiem dokładnie o czym mówisz, kiedy oglądam C+ SD obraz przez Humaxa PR1000, widzę ten sam efekt. Z tym że to jest problem głównego procesora Humaxa, a nie C+.

Oglądając C+ przez zmodyfikowany tuner z wyjściem SDI (8 bitowy sygnał video pomija całkowicie tuner i jest wysyłany prosto do odbirnika sygnału) obraz jest czysty jak łza i absolutnie pozbawiony artyfaktów które widać na wyjściu HDMI
 

arsenal

Moderator
VIP
machu napisał:
Nie zwalaj wszystkiego na cyfrę...Wiem dokładnie o czym mówisz, kiedy oglądam C+ SD obraz przez Humaxa PR1000, widzę ten sam efekt. Z tym że to jest problem głównego procesora Humaxa, a nie C+.

Oglądając C+ przez zmodyfikowany tuner z wyjściem SDI (8 bitowy sygnał video pomija całkowicie tuner i jest wysyłany prosto do odbirnika sygnału) obraz jest czysty jak łza i absolutnie pozbawiony artyfaktów które widać na wyjściu HDMI
no ale do takich fajnych zabawek mało kto ma dostęp niestety. Albo mało kogo na nie stać. Niepotrzebne skreślić.
Ale wracając do tematu. Jestem przekonany, że Canal+HD będzie w wysokiej jakości. Może nie teraz, nie za miesiąc ale w 2007 nie będą mogli sobie pozwolić na fuszerkę. Prezes będzie musiał wyjąć forsę z banku i załatwić jakiś transponder. CanalSat nadal się nie zdecydował gdzie będzie nadawał. Jeśli z Astry i HotBirda to będzie Cyfrze+ naprawdę ciężko coś dostać. Na razie wypada pochwalić Cyfrę+ choćby za format 16/9 na stałe. Konkurencja to jednak dobra rzecz.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
machu napisał:
Dla obrazu z Premiere, wszystko co twoje LCD musi zrobic to 'de-interlace' obraz. Z C+ HD, chip musi dodac brakującą powierzchnię obrazu...to powoduje że obraz wygląda już dużo gorzej.

Czy ja gdzieś napisałem że mam LCD? Oglądam to też na 50 calowej plazmie tylko że LG 50py2r. Wiem że w testach obraz jest gorszy niż w Pionierach, ale też nie jest to ostatni chłam i obraz ma naprawdę niezły (choć mogłaby być lepsza czerń). Być może upscaling w tym TV jest mniej sprawny niż downscaling, ale nie sądzę aby było inaczej w innych, mniejszych telewizorach. Zatem po co ludzi zniechęcać i narażać ich na takie nieprzyjemności kiedy można to zrobić lepiej? Piszę o tym specjalnie, ponieważ mam nadzieję że ktoś z Cyfry tu zagląda i się tym przejmie. Jęsli nie, to zniechęci mnie ta sytuacja do tej platformy chociaż wiązałem z nią duże nadzieje.


[/quote]Nie zwalaj wszystkiego na cyfrę...Wiem dokładnie o czym mówisz, kiedy oglądam C+ SD obraz przez Humaxa PR1000, widzę ten sam efekt. Z tym że to jest problem głównego procesora Humaxa, a nie C+. [/quote]

Ja mam Humaxa HDCI 2000 i jak mam porządny sygnał to obraz jest niemalże jak w kinie! Dla przykładu: dzisiaj i wczoraj oglądałem Gwiezdne wojny w HD bynajmniej nie na Cyfrze lecz z Pr***e. Obraz był nieskazitelny pod każdym względem, po prostu bajka! Złapałem się na tym, że stopniowo przysuwałem się coraz bliżej ekranu żeby widzieć więcej szczegółów i wiesz gdzie się zatrzymałem? 1,5 metra od szyby! I to dało się oglądać na plazmie 50 cali! A nie jest to panel full HD lecz 1366*768. Widzę jaką rezerwę ma pełna rozdzielczość. Teraz myślę że full HD przy doskonałym sygnale powinien obsługiwać monitory powyżej 100 cali - bez przesady, aby móc to oglądać z rozsądnej odległości tzn co najmniej 3 metrów.
Wczorajszy film HD na cyfrze znowu nie rzucił na kolana, natomiast dzisiejszy Oliver Twist wyglądał jakby lepiej, ale w dalszym ciągu to nie jest to na co czekam. Aby nie odwoływać się do zagranicznych operatorów weźmy n-kę. Mogę porównać obrazy ponieważ mam obie platformy. Pomijając problemy z ilością dobrych programów, to te które idą w HD są naprawdę znakomitej jakości, takiej samej jak u sąsiadów z zachodniej granicy. Czyli można u nas mieć dobrą jakość.
 

Harry Lloyd

New member
Moim zdaniem 720p jest śmieszne w HDTV. Po to 1080i jest standardem aby mogli oglądać to także posiadacze telewizorów Full HD. Fakt może u nas takich jest malutko, ale jednak na pewno ktoś ma, i mając lepszy TV będzie miał gorszą jakość niż na najtańszych LCD.

Fajnie że C+ nadawane jest już w 16:9, jednak właściciele powinni wyłożyć trochę kasy i przejść już w pełni na HD. Szybko by się zwróciło, choć ja akurat tej platformy raczej nigdy nie kupię, gdyż jest zdecydowanie za drogo. Co z tego że jest pełno kanałów, skoro większości nie będę oglądał. Mam nadzieję że kiedyś Cyfra wymyśli nową sensowną ofertę pakietów, bo póki co "n" jest dla mnie zdecydowanie ciekawsza.
 
Do góry