Cyfra+HD

kowalc

New member
Witam!
Wiem, że zaraz dostanę burę za to że już pewnie było to poruszane, ale przegladanie 107 stron tego wątku trochę mnie przerasta, a więc mam pytanie: jak ustawić dekoder, bądź podłączyć dekoder z amplitunerem, żeby uzyskać dźwięk DD 5.1? Dodam, że dekoder mam podłączony z lcd po hdmi, a z amplitunerem po coaxialu. I niestety nic z tego. Pytanie drugie, to jak skorzystać z teletekstu, na pilocie od tunera HD nie znalazłem przycisku (może ślepy jestem :confused: )?
Z góry dzięki!
 

kp@

New member
kowalc napisał:
Witam!
Wiem, że zaraz dostanę burę za to że już pewnie było to poruszane, ale przegladanie 107 stron tego wątku trochę mnie przerasta, a więc mam pytanie: jak ustawić dekoder, bądź podłączyć dekoder z amplitunerem, żeby uzyskać dźwięk DD 5.1? Dodam, że dekoder mam podłączony z lcd po hdmi, a z amplitunerem po coaxialu. I niestety nic z tego. Pytanie drugie, to jak skorzystać z teletekstu, na pilocie od tunera HD nie znalazłem przycisku (może ślepy jestem :confused: )?
Z góry dzięki!
Darujemy ci tym razem. Dekoder z ampli masz dobrze połaczony nie wiem dlaczego nie masz DD 5.1 .Może akurat nie nadawali.Sprawdz wczesniej na stronie C+ czy nadają. Teletekst jest widoczny tylko przy połaczeniu scart i wybiera się przy pomocy zmieniacza od TV.:)
 

arsenal

Moderator
VIP
@kowalc. Jeśli masz PhilipsaHD od Cyfry+ to o ile mnie pamięć nie myli dekoder ten przekazuje DD 2.0 i 5.1 do wzmacniacza gdy go wykryje, jeśli oczywiście mamy ustawione Dolby na TAK w menu dekodera. Nie ma możliwości wybrania sobie dźwięku Dolby np.: z przycisku wyboru Audio na pilocie i nie widać go w info o dostępnych ścieżkach audio na kanałach z dostępną fonią w tym standardzie.
Ale na 100% pewny nie jestem. Poczytaj w instrukcji obsługi i na infolinii technicznej C+ zapytaj.
 

Adam Dydo

New member
un-j napisał:
:) Sytuacja z C+Film HD opanowana. Po kontakcie z BOK pomogło wyciągnięcie modułu przy włączonym dekoderze.

Takkkkkk ale ile razy w ciągu dnia trzeba taką operację wykonać i jak długo wytrzyma moduł CAM albo gniazdo w dekoderze.

patefkrak napisał:
Kto mi doradzi co mam zrobić. Mam Humax i dobrze wyszukane parametry programu C+FILM HD pomimo różnych wskazówek (wyłączania - włączania, wyciągania karty, modułu) jak uruchomiam program C+FILM HD dalej widzę tylko czarny ekran. Ma ktoś pomyśł, gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Problem tkwi w korekcji błędów (FEC). W emisji C+ NG HD oraz C+Sport HD zastosowano korekcję błędów na poziomie 3/4, natomiast w C+Film HD zastosowano korekcję błędów 5/6 czyli słabszą.


Proszę edytowć posty, bo będą procenty. REGULAMIN!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

karoo

New member
Ponieważ spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami dotyćżącymi Canal+ film HD chciałem się Was spytać-
>czy to prawda że na tym kanale jest za małe bitrate i występuje pikseloza oraz zacinanie obrazu?
>czy Canal + film HD podniesie bitrate( w najbliższym czasie)

Co o tym sądzicie. Liczę na wasze odpowiedzi!:cool:
 

stereoman

New member
Właśnie oglądam Canal Film HD i nie widzę pikselozy, mimo że to jest film SD.
Nie wiem czemu boisz się zaryzykować i kupić tę opcję?
Filmy HD wyglądają na ogół dobrze.
Jeśli szukasz ideału, to go nie znajdziesz:grin:. Na wychwalanych kanałach zagranicznych też jest różnie, stąd wniosek, że tak nieidealnie musi na dzień dzisiejszy być.
Po prostu kup opcję i się ciesz, nie pytaj nas, bo i tak odpowiedzi udzielisz sobie sam.

pzdr
 

uruk-hai

New member
karoo napisał:
Ponieważ spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami dotyćżącymi Canal+ film HD chciałem się Was spytać-
>czy to prawda że na tym kanale jest za małe bitrate i występuje pikseloza oraz zacinanie obrazu?
>czy Canal + film HD podniesie bitrate( w najbliższym czasie)

Co o tym sądzicie. Liczę na wasze odpowiedzi!:cool:

Ad.1 Pikseli się od czasu do czasu niestety....to samo na NG HD*
Ad.2 Sądząc z obserwacji poczynań Syfry: watpię ;)


* jednakowoż talerz anteny trochę pokryty gołębim łajnem + leciwy konwerter, któż wie - może to jest kłopot ... niemniej stawiam na Syfrę i jej słynny do bani bitrating ;)

--> aha są filmy gdzie jest pixeloza są takie na których wszystko jest jak należy - że doprecyzuję... i pozdrawiam

:)
 
Ostatnia edycja:

Marwicjusz

New member
uruk-hai napisał:
Ad.1 Pikseli się od czasu do czasu niestety....to samo na NG HD*
Ad.2 Sądząc z obserwacji poczynań Syfry: watpię ;)


* jednakowoż talerz anteny trochę pokryty gołębim łajnem + leciwy konwerter, któż wie - może to jest kłopot ... niemniej stawiam na Syfrę i jej słynny do bani bitrating ;)

--> aha są filmy gdzie jest pixeloza są takie na których wszystko jest jak należy - że doprecyzuję... i pozdrawiam

:)
Może jednak oczyść antene z tego łajna.
Ja oglądam bardzo często te kanały i nie przypominam sobie żebym widział tam jakąś pikseloze. Niestety tego samego nie moge powiedzieć o Premiere HD bo tam pikseloza jest widoczna od czasu do czasu w czasie przekazów bundesligi. Na OE tego nie zaobserwowałem czyli z cyfrą nie jest tak źle jak czytam to w niektórych opiniach.
 

stereoman

New member
uruk-hai napisał:

Tak to odmieniasz przez przypadki, że aż podziwiam twoje samozaparcie, że tę...jeszcze oglądasz i nawet za to płacisz. Przerzuć się na... prawy bok:p
i poczytaj chociażby "Cierpienia młodego Wertera". Napisane w lepszym stylu i z sensem
pzdr
 

gras

New member
Witam

Mam pytanie odnośnie dekodera cyfry ... czy jest mozliwosc przekierowania przez niego sygnałow na 2telewizory ? aby na jednym ogladac inny kanal a na drugim inny ?? ... Mam podlaczona cyfre przez hdmi do telewizora a niedawno kupilem tez karte telewizyjna na kompa i chcialem sobie jakos podlaczyc ... Czy myslicie ze jak kupie przekaznik do anteny i odprowadze 2kable \ jeden do cyfry a drugi do kartytelewizyjnej to bede mogl odbierac kanaly takie jak -tvp1,2,3\tvn ?? przynajmiej te
 

maszek

New member
Bez reklam
gras napisał:
Witam

Mam pytanie odnośnie dekodera cyfry ... czy jest mozliwosc przekierowania przez niego sygnałow na 2telewizory ? aby na jednym ogladac inny kanal a na drugim inny ?? ... Mam podlaczona cyfre przez hdmi do telewizora a niedawno kupilem tez karte telewizyjna na kompa i chcialem sobie jakos podlaczyc ... Czy myslicie ze jak kupie przekaznik do anteny i odprowadze 2kable \ jeden do cyfry a drugi do kartytelewizyjnej to bede mogl odbierac kanaly takie jak -tvp1,2,3\tvn ?? przynajmiej te

link ;)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Co się stało z Canal+ Sport HD?

Zarówno wczorajsza jaki i dzisiejsza transmisja OE była nadawana w SD pomimo tego że na stronie Cyfry były zaznaczone jako HD. Obraz jest niby w 16/9 ale jakość bardzo kiepska, zwłaszcza boki są tragiczne. Czyżby awaria wozu transmisyjnego? Tylko dlaczego nigdzie nie ma żadnego komunikatu?
 

tom226

New member
jarmalik napisał:
Zarówno wczorajsza jaki i dzisiejsza transmisja OE była nadawana w SD pomimo tego że na stronie Cyfry były zaznaczone jako HD. Obraz jest niby w 16/9 ale jakość bardzo kiepska, zwłaszcza boki są tragiczne. Czyżby awaria wozu transmisyjnego? Tylko dlaczego nigdzie nie ma żadnego komunikatu?
Potwierdzam obraz SD dzwonilem przed chwila do Cyfry ale tam powiedzieli ze wszystko ok powinno byc HD.Czy oni ku..a mysla ze my oczu nie mamy i nie dojrzymy roznicy!!!
 

tom226

New member
Prosba do wszystkich odbierajacych canal plus sport HD obejrzyjcie dzisiejszy mecz OE i potwierdzcie jakosc obrazu czy napewno jest to HD bo wczorajszy i przedwczorajszy mecz byl niestety w SD tylko ze cyfra nie chce sie do tego przyznac mowiac ze jest to HD nie ma zadnej roznicy miedzy canal plus sport a canal plus sport HD!!!!
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Totalna lipa! Oczywiśćie już trzeci dzień z rzędu mecz leci w SD zamiast w HD. Przed chwilą dzwoniłem na party line i także pani - po konsultacji z technikami - oświadczyła że u nich wszystko jest w porządku. Ja nie dałem za wygraną i powiedziałem że tak jest nie tylko u mnie, ale i u innych abonentów i aby jak najszybciej to naprawili bo nie po to płacimy aby nas tak ignorowano.:twisted:
 

sebaa

New member
Potwierdzam Wasze spostrzeżenia!

Transmisja jest realizowana w SD i dosyłana do centrali w postaci sygnału 4:2:2 SD. Następnie tam jest upskalowana do HD. I takie to kwiatki!!!

Dzisiejszy mecz jest dosyłany na satelicie Eutelsat W1 10E, 11085 H 13333.


Pozdrawiam!;)

edit:
Według mnie wóz musi być w tym czasie poza krajem. Może był w Krsko na Słowenii i tam C+ realizował nim transmisje SGP na żużlu w HD.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
sebaa napisał:
Potwierdzam Wasze spostrzeżenia!

Transmisja jest realizowana w SD i dosyłana do centrali w postaci sygnału 4:2:2 SD. Następnie tam jest upskalowana do HD. I takie to kwiatki!!!
edit:
Według mnie wóz musi być w tym czasie poza krajem. Może był w Krsko na Słowenii i tam C+ realizował nim transmisje SGP na żużlu w HD.

To prawdziwy skandal! Już miało być dobrze a tu taka wtopa! To jest po prostu oszustwo (zero komuikatu i dezinformacja na info linii). Chyba trzeba będzie to zgłosić do urzędu ochrony praw konsumenta. :twisted: :twisted: :twisted:
 

jarmalik

Member
Bez reklam
sebaa chyba miał rację choć nie do końca - żużel leciał na zwykłym Canal+. Teraz nadają Premiereship (MU) i jest piękny obraz HD! Zadzwoniłem przed chwilą znowu do Cyfry i nagadałem żeby nie wciskali ciemnoty klientom i bo w ten sposób dokonują oszustwa (i wyłudzenia pieniędzy).
 
Do góry