Cyfra+HD

stereoman

New member
sebaa napisał:
To że są cztery słupy oświetleniowe to nic nie szkodzi .

Poprostu za mało luxów.

Z drugą częścią się zgadzam, z pierwszą nie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Walther/test2
Lubin ma 1400 luxów, a taki Szczecin /moje strony/ 2300 i też bodajże 4 słupy z lampami.
Na dobrych stadionach wzdłuż trybun ciągną się rzędy świateł, więc nasycenie luxa na m kw. jest zupełnie inne.
Machester United ma 1475 luxów-to ja już głupi jestem. Czyżby ich światło było światlejsze:p:p:p
http://www.fussballtempel.net/uefa/ENG.html

pzdr
 

sebaa

New member
@arsenal
Nie prawda dosył HD leci na Eutelsacie W1 11148 V 13333 w 4:2:2 HD 1080i. To na Siriusie to dosył w 4:2:2 SD prawdopodobnie dla jakiejś rumuńskiej stacji!:) edit: TVsportRO
 
Ostatnia edycja:

tomew

New member
Panowie mylicie pojecia z luxami.W Polsce mierzy sie swiatlo kladac swiatlomierz na murawie i mierzy sie swiatlo.To co ze podaja ze maja 1400 luxow jak powinno sie mierzyc swiatlo od strony KAMER a nie kladac swaiatlomierz na murawie.Kamery HD w specyfikacji, pracujac na przyslonie 5,6 powinny miec min 2000 luxow mierzac od kamer.
 

stereoman

New member
Ten ...swaiatlomierz...to ci się udał:D

Trudno mi uwierzyć, że istnieją tak odrębne metody badania natężenia oświetlenia.
Patrz na definicje wziętą z wikipedii/ pogrubienia moje/:

Luks (lx) określany jest jako oświetlenie wywołane przez równomiernie rozłożony strumień świetlny o wartości równej 1 lumen (lm) padający na powierzchnię 1m2, a więc: 1 lx = 1 lm/m2.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Luks

pzdr
 

sebaa

New member
C+ powinien wpłynąć na władze Ekstraklasy s.a. w sprawie oświetlenia. Z tego co pamiętam to testy w listopadzie ub. roku jakie C+ robiło z HD robiąc próbne transmisje na targi SatKrak wykazało problem niedostatecznego oświetlenia i niecenzuralnych tekstów na trybunach co przy realizacji DD słychać doskonale.;)
 

tomew

New member
i tym sie roznimy ja praktyk a Ty Wikipediowy teoretyk ;) uwierz mi pracuje z roznymi Tv nie tylko z Polski od paru ladnych lat uczestniczylem w kilkudziesieciu eventach produkowanych w HDTV ,tak sie mierzy swiatlo dla potrzeb TV.
 

torsen

New member
No coz, mnie wczorajsza produkcja C+ nie powalila na kolana, a wrecz rozczarowala. Oczywiscie stawiajac obok siebie obraz SD i HD na c+ to ok, roznica jest in + na rzecz HD - tu rozumiem zadowolenie odbiorcow. Ale jak porownuje obrazy HD z PP (nie tylko mecz na lechu, ktory chyba byl najlepszy jakosciowo jaki widzialem w HD) na n i wczorajsza transmisja na C+ to C+HD jest cienka jak barszczyk. Jezeli to problem oswietlenia to wspolczuje C+ bo cyferka bedzie jeszcze musiala dac na tace za slonce nad stadionem-dodatkowe koszty rekompensujace kiepskie oswietlenie na stadionach. Licze na to ze kolejne realizacje beda juz na najwyzszym poziomie.
 
Ostatnia edycja:

sebool

New member
Siema
Mam pytanie co do rozdzielenia C+ na 2 TV...
A więc tak... Użytkuję C+ na telewizorze Samusng Slim a w innym pokoju mam LCD na których także chciałbym oglądać C+ lecz tak żebym tu i tu miał co innego ;) wiecie o co chodzi...
Sprawa polega także na tym, że... chciałbym aby na LCD mógł oglądać obraz w HD.
Mam C+ pakiet komfortowy z Canal+. Musiałbym dokupić na pewno pakiety HD oraz wynająć tuner HD.
Da się to zrobić jakoś przez Cyfre ?? Bo z tego co czytałem to chodzi o 2 karte tak ?? Mógłbym jakby dorobić drugą ?? Co musiałbym zrobić ??
 

michal218

New member
NP. Kupic splitter bezprzewodowy z 2kartami klienckimi na stronie satsklepu,albo hollexu.Koszt ok 420-430zl.Tam sa opisy splttera i jak obslugiwac.Ja mam tak samo i dziala bardzo dobrze.
 

tilman

New member
OE w HD...

Witam,
jestem tu nowy ale juz niemłody...Zakupując tv kierowalem się opniami na tym FORUM. I za dziękuję WSZYSTKIM. Nie żałuję! Jak wrazenia z PIERWSZEJ transmisji OE w HD?
 

effe

New member
Witam. Znowu mam problem tego typu. Zanikają mi programy, jak się troche psuje pogoda. Mieszkam, w szczecinie i jak jest piękna pogoda, czyli nie pada deszcz to wszystkie programy, z wyjątkiem hbo comedy działają bardzo dobrze, czyli nie zacinają. Z HBO comedy mam ciągle problem, czy jest ładna pogoda czy nie, nie pamiętam czy kiedykolwiek udało mi się na nim jakiś film obejrzeć. Kiedy tylko zacznie troche kapać deszczyk to już wszystkie kanały typu hbo i canal plus zaczynają przerywać. Jeszcze raz podkreśle że mieszkam w szczecinie, mam talerz od cyfry, dekoder od cyfry. Co to moze byc? może warto zastanowić się nad większa czaszą? albo zmianą konwentera? ktoś z was już tak miał?
 

danthe

New member
Czy wymiana Mediasata na Philipsa HD moze pogorszyc jakość?

Witam, mam pytanie, moze podstawowe, ale gdzie jak nie tu mam je zadać?
Czy po zmianie Mediasata podłączonego po Scarcie do TV na Philipsa Cyfry z HD (czyli połączenie po HDMI) pogorszeniu może ulec jakość obrazu na kanałach SD w wyniku jakiegoś sztucznego upscalingu przez tuner?
Pozdrawiam i sorry, jeśli pytanie jest z tych wstydliwych ;o)
danthe
 

mdag

New member
danthe napisał:
Witam, mam pytanie, moze podstawowe, ale gdzie jak nie tu mam je zadać?
Czy po zmianie Mediasata podłączonego po Scarcie do TV na Philipsa Cyfry z HD (czyli połączenie po HDMI) pogorszeniu może ulec jakość obrazu na kanałach SD w wyniku jakiegoś sztucznego upscalingu przez tuner?
Pozdrawiam i sorry, jeśli pytanie jest z tych wstydliwych ;o)danthe

ja mam podłączone przez HDMI i przez SCART. Wydaje mi się, że kanały SD mają trochę lepszą jakość przez SCART, poza tym działają niektóre funkcje w tv, które nie mogą działać przez HDMI (np. telegazeta)
 
Do góry