Cyfra+HD

stereoman

New member
Dla mnie rewelacja, dodatkowo dlatego, że na trzech kanałach C+ / film, sport, NGC / leciało HD o tej samej porze.
I ten PRYSZCZ na czole dziennikarza C+/ Sojki?/był jeszcze ładniejszy niż wczoraj:p

pzdr

W najbliższy piątek rusza nasza piłkarska liga HD-ech pięknych czasów dożyliśmy:p:p:p
 

tomew

New member
Moi drodzy mili forumowicze.Chcialbym wam przyblizyc kulisy produkcji SWC z Leszna.Sygnal miedzynarodowy byl produkowany w 1080i ,10 camer HD(7 kamer LDK 6000 ,3 SUPERSLOMO LDK 6200),jedna przeprzewodowa SD LDK 100 z UPCONWERSJA.Uzycie kamery SD bylo spowodowane nie dopracowanym sysytem bezprzewodowym HD.Grafika byla w SD z UPCON DO HD bo firma BSI nie miala grafiki HD.Oczywiscie polskie studio bylo produkowane w SD i stad przesuniecie w dzwieku :D:D:D:D:D.
Co do ilosci swiatla w Lesznie bylo calkiem dobrze jak na polskie stadiony zuzlowe.Sygnal byl wysylany na satelite zarowno w HD i SD.
W razie pytanek sluze pomoca
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Dzisiaj widziałem powtórkę finału MŚ drużynowych w żużlu. Krótko powiem - fatalnie:( Owszem, obraz momentami był nieco lepszy niż z półfinału, można było się domyślać które kamery mają pkazywać obraz HD a które nie, lecz jakość tego przekazu była bardzo kiepska. Tak samo jak pod koniec ub. roku. Marne szczegóły, czasami w dużych zbliżeniach były trochę lepsze, ale bez rewelacji, duża ilość makrobloków spowodowanych silną kompresją - ogólnie kicha! A tuż obok na NGHD obraz jak żyleta! Szkoda że tak niewielu z nas może ujrzeć te wady obrazu, bo może jeśli byłoby ogólne larum to Cyfra by coś z tym zrobiła. Może kolega tomew (jak mniemam blisko związany z tą platformą) powie nam dlaczego tak to wygląda? Czy ta gorsza jakość jest jednak wynikiem systemu 720p? Czy też o co innego chodzi?
 

michal218

New member
Jak dla mnie 720p to kicha.Niech mnie nikt nie przekonuje nawet,ze sport lepiej tak pokazywac...Chyba tylko wygodniej dla nadawcy.Widocznie ja mam cos z oczami nie tak.One nie akceptuja 720p w zadnej postaci.Oczywiscie nie jestem zadnym specem.To sa tylko moje wlasne odzczucia.
 

janpat

New member
michal218 napisał:
Jak dla mnie 720p to kicha.Niech mnie nikt nie przekonuje nawet,ze sport lepiej tak pokazywac...Chyba tylko wygodniej dla nadawcy.Widocznie ja mam cos z oczami nie tak.One nie akceptuja 720p w zadnej postaci.Oczywiscie nie jestem zadnym specem.To sa tylko moje wlasne odzczucia.
no cóż kup sobie normalny przynajmniej na poziomie dobrym tv a wtedy będziesz mógł coś powiedzieć i sygnał nie z kablówki:D. To dotyczy nie meczu tylko sygnału 720.
 

tomew

New member
Szkoda że tak niewielu z nas może ujrzeć te wady obrazu, bo może jeśli byłoby ogólne larum to Cyfra by coś z tym zrobiła. Może kolega tomew (jak mniemam blisko związany z tą platformą) powie nam dlaczego tak to wygląda?

Powiem Ci ze problem lezy w nadawaniu w w-wie,ogladalismy tasme z samej produkcji sygnalu miedzynarodowego i obrazek jest kosa.A po zwrotnej z dekodera HD dramat.
 

Tomzo

New member
Jak już pisałem wcześniej problem leży oczywiście w konwersji formatu 1080i do 720p. Nie jest to na pewno prosta sprawa, bo oprócz skalowania trzeba jeszcze usunąć przeplot! Można to pewnie zrobić lepiej lub gorzej, a w tym przypadku jest gorzej niż kiepsko. Zaobserwowałem miejscami bardzo znaczące artefakty, pozostałości po usuwaniu przeplotu, zwłaszcza, gdy po ekranie "przesuwała" się jedna z reklam umieszczonych wokół stadionu, białe napisy na zielonym tle, zdaje się Party Poker - ktoś to też zauważył? ;) Świadczy to o marnej jakości sprzętu dokonującego konwersji sygnału, gdyż takich bugów nie widziałem na żadnym innym kanale, a zwłaszcza na pozostałych HD. Zresztą podobne śmieci występują podczas transmisji ligi angielskiej na tym kanale. Ale pamiętajmy, że kanał ten ruszył w grudniu ubiegłego roku. Wtedy jeszcze technicy cyfry nie mieli za bardzo pojęcia, a i sprzęt pewnie nie był taki, jakiego używają teraz do transmisji C+ Film HD.


Należałoby się pewnie trochę pobawić ze sprzętem i ewentualnie z parametrami konwersji (co wcale nie jest takie proste), ale zamiast się z tym chrzanić wystarczy po prostu przejść z transmisją na 1080i i po kłopocie! Im mniej przejść sygnału tym lepsza jakość końcowa, no i, rzecz jasna, jest znacznie mniej miejsc i różnych ustawień, w których można coś zwalić! ;) I wtedy powinna być wspomniana przez tomew "kosa". Oczywiście trzeba może podnieść trochę bitrate, bo skoro już w przekazie 720p są makrobloki, to sytuacja w 1080i na pewno się nie poprawi. Chociaż z drugiej strony zdaje się, że na C+ Film HD jest podobny bitrate, a makrobloków jest znacznie mniej. Najprawdopodobniej znacznie lepsze są ustawienia kompresji H.264. Na to też chłopaki powinni zerknąć.


A więc technicy Cyfry - do dzieła! ... Hmm, jakoś nie spodziewam się odzewu, ale może... ;)
 

michal218

New member
janpat napisał:
no cóż kup sobie normalny przynajmniej na poziomie dobrym tv a wtedy będziesz mógł coś powiedzieć i sygnał nie z kablówki:D. To dotyczy nie meczu tylko sygnału 720.
O czym Ty do mnie piszesz???
Mam Ferdka 8800 i JVC 37 cali...Pisalem o swoich odczuciach i swoim wzroku,a nie o mozliwosciach technicznych.Przegiales ze swoimi radami chlopie...
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
tomew napisał:
Szkoda że tak niewielu z nas może ujrzeć te wady obrazu, bo może jeśli byłoby ogólne larum to Cyfra by coś z tym zrobiła. Może kolega tomew (jak mniemam blisko związany z tą platformą) powie nam dlaczego tak to wygląda?

Powiem Ci ze problem lezy w nadawaniu w w-wie,ogladalismy tasme z samej produkcji sygnalu miedzynarodowego i obrazek jest kosa.A po zwrotnej z dekodera HD dramat.

O tym właśnie mówią ludzie na forum - przeładowane transpondery i duża kompresja sygnału = olewanie polskiego klienta :confused:
 

tomew

New member
Sorry chlopaki ale ja zajmuje sie produkcja ale nie nadawaniem HD sygnalu do WAS.Macie oczywiscie racje ze problem lezy oczywiscie w pojemnosciach satelitarnych czyli w kasie a zasadzie jej braku :D.
Pozdr i mam nadzieje ze bedziecie mieli lepsze odczucia po pilkarskim weekendzie w C+Sport HD.
 

michal218

New member
Wracajac jeszcze do moich odzczuc na temat 720p czy 1080i-to byc moze zmieni sie to po wspomnianym weekendzie z OE.Dzis lecial mecz Nurnberg-Schalke na Sat1 i byl chyba transmitowany w 1080i bo obraz byl b.dobry na tym ustawieniu,po przelaczeniu na 720p bylo fatalnie.Rozmazany i z plynnoscia byl problem,czyli jak zwykle u mnie podczas meczow.Teraz zobaczymy jak pojdzie to w odwrotna strone,skoro transmisja ma byc w 720p,to i ustawie tak tuner.Chpdziaz dotychczasowe transmisje HD z Cyfry jakos tez nieco dziwnie wygladaly,a Bundesliga z Anixe zawsze na 720p tracila plynnosc,chybaze oni tez nadaja w 1080i.Jesli tak,to byl chyba moj blad w ustawieniach tunera,a nie oka :)
 

Tomzo

New member
C+ Sport HD w 1080i !

Moje modły zostały wysłuchane!:-D C+ Sport HD nadaje w 1080i i podobno bitrate 12 mb/s. Przygotowują się na Ekstraklasę, powinna być "kosa"! :cool:
 

stereoman

New member
Myślałem, że tu zaiskrzy z okazji PIERWSZEGO meczu HD na C+Sport HD.
Chyba nikt nie ogląda:grin:
Ja oglądam i wrażenia mam baaaaaaaaaaardzo pozytywne, że jest w HD, że dobrze widać i jest fajnie.
A potem kolejne transmisje, ech...


pzdr
 

stereoman

New member
Skriny to niech inni dają:grin:

Troszkę ciemnawy obraz w dalekich ujęciach. Ale to chyba dlatego, że na tym stadionie są cztery słupy oświetleniowe na rogach, więc światło nie jest zbyt dobrze rozłożone.
Ale mimo to uważam, że jest świetnie. Wystraczy przełączyc się na zwykły kanał Sport

pzdr
 

kslawin

New member
lucius napisał:
Też uważam, iż oświetlenie trochę psuje jakość, ale nie jest źle...;)

Trochę psuje jakość? Powiedzmy sobie prawdę: NA TYM STADIONIE OŚWIETLENIE JEST TOTALNIE DO D...PY!!!
Ciekaw jestem jak będzie na innych stadionach, a w szczególności na moim kieleckim stadionie "Korony"?
 

mdag

New member
No to mamy ligę w HD ;)
zdjęcie średnio wyszło

oehdib9.jpg
 
Do góry