Cyfra+HD

maszek

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Jestem fanem tak zwanych programów przyrodniczych i nie mogę znaleść NG HD. Czy komuś się to już udało, lub czy jest to kwestją nieokreślonej bliżej przyszłości ?
przeskanowałem dzisiaj satelity ale nie natrafiłem na NGC HD:(
 
J

Judash

Guest
Lech napisał:
Jestem fanem tak zwanych programów przyrodniczych i nie mogę znaleść NG HD. Czy komuś się to już udało, lub czy jest to kwestją nieokreślonej bliżej przyszłości ?
Nie uruchomiono jeszcze przekazu National Geographic Channel Polska HD. Możliwe, że emisja ruszy dopiero 1 lipca, ponieważ transponder 130 (11.117V SR=27500 FEC=3/4), na który ma trafić, jest obecnie zajmowany przez kilka kanałów w języku Farsi. Opuszczą one tą częstotliwość właśnie 1 lipca.

National Geographic HD trafi na pozycję 72 w odbiorników Cyfry+.

A caly artykul tutaj:

http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=36982



Posiadacze Philipsow powinni widziec co maja na kanele 72 ;).
 
Ostatnia edycja:

Jan-Luc

New member
Judash napisał:
Możliwe, że emisja ruszy dopiero 1 lipca, ponieważ transponder 130 (11.117V SR=27500 FEC=3/4), na który ma trafić, jest obecnie zajmowany przez kilka kanałów w języku Farsi. Opuszczą one tą częstotliwość właśnie 1 lipca.

Czyli dzisiaj:D
 

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Nie uruchomiono jeszcze przekazu National Geographic Channel Polska HD. Możliwe, że emisja ruszy dopiero 1 lipca, ponieważ transponder 130 (11.117V SR=27500 FEC=3/4),

No właśnie kończy się 1 lipca 2007 roku i nawet ciemności nie widać. A tak bardziej poważnie, to Humax podaje skanowanie 125 transponderów. Więc gdzie jest ten 130-ty?????:(
 

Lech

New member
Bez reklam
DanielS napisał:
Lech a może nie masz pewnych danych na liscie transponderów i trzeba je dopisać ręcznie ?

Może tak. Pozostaje jednak pytanie o szukany program NG HD - czy ktoś go odbiera? Bezsensem jest szukanie czegogoś co może nie istnieje ;)
 

karoo

New member
Canal+ Film Hd

Czy wszystkie Filmy są w HD ,czy tylko niektóre?W Programie Tv na stronie CYFRY+ piszą że dziennie 2-3 filmy HD to jest prawda?


Pozdro!
 

tadolboss

Member
Judash napisał:
Wszystko jasne ;).
Czołem...
Maszek,Judash - oglądacie cyfrę na ustawieniu Humaxa 576p czy na 1080i ???Ja od pary miesiecy zawsze oglądałem na 576p bo obraz nie był tak spłaszczony jak przy 1080i a jakość obrazu (chyba) była taka sama.Jednak dzisiaj dosłownie z nosem przy ekanie stwierdziłem że jednak różnica w jakości (chyba) jest ( na Canale Film HD), dlatego napisałem chyba bo do końca sam nie wiem niby jakość samego obrazu jest taka sama ale ptrząc na "żółty trójkącik z wiekiem" przy sygnale 576i jest on wyraźnie "postrzępiony" przy 1080i jego krawędzie są prawie gładkie - testowałem na Canal Film HD na którym akurat zapodawany był sygnał 1080i.
Pytam z czystej ciekawości.....
Pozdrawiam
 

Lech

New member
Bez reklam
tadolboss napisał:
Jednak dzisiaj dosłownie z nosem przy ekanie stwierdziłem że jednak różnica w jakości (chyba) jest ( na Canale Film HD), dlatego napisałem chyba bo do końca sam nie wiem niby jakość samego obrazu jest taka sama ale ptrząc na "żółty trójkącik z wiekiem" przy sygnale 576i jest on wyraźnie "postrzępiony" przy 1080i jego krawędzie są prawie gładkie
Pytam z czystej ciekawości.....
Pozdrawiam

Co prawda pytanie jest nie do mnie ale spróbuję Ci wyjaśnić. Każdy obraz składa się z punktów. Im punktów jest więcej na dany fragment obrazu i są one mniejsze tym obraz jest bardziej idealny. I to jest istotą wysokiej rozdzielczości. Dołączam link z graficznym przedstawieniem tych punktów- pikseli [ przewijaj i obserwuj prawą stronę ] http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV#Rozdzielczo.C5.9Bci_HDTV :)
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
tadolboss napisał:
Czołem...
Maszek,Judash - oglądacie cyfrę na ustawieniu Humaxa 576p czy na 1080i ???Ja od pary miesiecy zawsze oglądałem na 576p bo obraz nie był tak spłaszczony jak przy 1080i a jakość obrazu (chyba) była taka sama.Jednak dzisiaj dosłownie z nosem przy ekanie stwierdziłem że jednak różnica w jakości (chyba) jest ( na Canale Film HD), dlatego napisałem chyba bo do końca sam nie wiem niby jakość samego obrazu jest taka sama ale ptrząc na "żółty trójkącik z wiekiem" przy sygnale 576i jest on wyraźnie "postrzępiony" przy 1080i jego krawędzie są prawie gładkie - testowałem na Canal Film HD na którym akurat zapodawany był sygnał 1080i.
Pytam z czystej ciekawości.....
Pozdrawiam
Musisz ustawic na 1080i żeby obraz był taki jak powinien. Przy C+Sport HD na 720p. Na kanałach SD 576i :) To są optymalne ustawienia ( ale najlepiej skorzystać z funkcji Auto - jesli takową humax posiada ).
 

karoo

New member
Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie filmy na CANAL+FILM HD są emitownae w rozdzielności HDTV? Z programu TV na stronie CYFRY+ piszą żę dziennie będą ok 2 filmy HD, czy to prawda?


Pozdro!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ponieważ spędzilismy z Cyfrą + dwa długie dni - sprawdziliśmy co i jak.
Okazuje się że od 1.07.2007 weszły trzy kanały
http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus_326.html
. Dyrektor sprzedaży twierdzi że National Geografic - porównywany w obecności dziennikarzy - grał znacznie lepiej niż w większej ilości skalowany program Nki Discowery HD. Ok. 80 % programów NG - ma być w formie nie skalowanej.
Dziś sprawdziliśmy grał Film HD , sport hd - ale National jeszcze był ciemny / ale spradzaliśmy po południu.
Koszt za dwa kanały FILM HD i Sport HD - to koszt 6 zł , drugi pakiet to National Geografic też za 6 zł.
 

gregorp

New member
NG HD zapisany jest na Philipsie na 72 kanale.
Ma ruszyć 2 lipca rano.
Czekam z niecierpliwością (jak inni zresztą) ;-))
 

un-j

New member
:) Sytuacja z C+Film HD opanowana. Po kontakcie z BOK pomogło wyciągnięcie modułu przy włączonym dekoderze.
 

maszek

New member
Bez reklam
tadolboss napisał:
Czołem...
Maszek,Judash - oglądacie cyfrę na ustawieniu Humaxa 576p czy na 1080i ???Ja od pary miesiecy zawsze oglądałem na 576p bo obraz nie był tak spłaszczony jak przy 1080i
Masz racje, ja z lenistwa zostawiłem ustawienie 576p ponieważ przy 720p i 1080i (V-Format) dla kanałów SD obraz był spłaszczony. Nadal jest, widać to na sylwetkach aktorów - mają "krótsze nogi" a także na odległości umiejscowienia "żółtego trójkąta" od krawędzi ekranu. Teraz niestety musimy częściej wykorzystywać V-Format. Cyfra nadaje Film HD w 1080i a Sport HD w 720p:D
tadolboss napisał:
Jednak dzisiaj dosłownie z nosem przy ekanie stwierdziłem że jednak różnica w jakości (chyba) jest ( na Canale Film HD), dlatego napisałem chyba bo do końca sam nie wiem niby jakość samego obrazu jest taka sama ale ptrząc na "żółty trójkącik z wiekiem" przy sygnale 576i jest on wyraźnie "postrzępiony" przy 1080i jego krawędzie są prawie gładkie - testowałem na Canal Film HD na którym akurat zapodawany był sygnał 1080i.
Pytam z czystej ciekawości.....
Pozdrawiam
masz rację;)
 

patefkrak

New member
Kto mi doradzi co mam zrobić. Mam Humax i dobrze wyszukane parametry programu C+FILM HD pomimo różnych wskazówek (wyłączania - włączania, wyciągania karty, modułu) jak uruchomiam program C+FILM HD dalej widzę tylko czarny ekran. Ma ktoś pomyśł, gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Małe podsumowanie tego co pisali koledzy wyżej odnośnie Topfielda 7700, rad BOK Cyfry i moich doświadczeń z modułem CI Cyfry. Obecna wersja softu Topfielda ma bug, ale da się z tego dość prosto wyjść:
1. Przełączamy odbiornik na dowolny kanał FTA z HotBirda.
2. Wyłączamy dekoder i ponownie włączamy dekoder.
3. Wchodzimy do menu i robimy manualne przeszukanie
częstotliwości 11470V. Znajduje się Canal+ Film HD
4. Przełaczamy się na ten kanał. Nic nie działa, ale nie przejmujemy się tym. NA WŁĄCZONYM dekoderze wyjmujemy moduł CI z gniazda.
5. Odczekujemy chwilę i ponownie go wkładamy. Wszystko zaczyna działać.
Miłą niespodzianką jest, że ta metoda leczy Topfielda także z problemu wieszającej się Astry.
 
Ostatnia edycja:

przemas45

New member
patefkrak napisał:
Kto mi doradzi co mam zrobić. Mam Humax i dobrze wyszukane parametry programu C+FILM HD pomimo różnych wskazówek (wyłączania - włączania, wyciągania karty, modułu) jak uruchomiam program C+FILM HD dalej widzę tylko czarny ekran. Ma ktoś pomyśł, gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.

A C+SPORT HD ci dziala ?
Jaki masz modul ?
 
Do góry