Cyfra+HD

arcymaster

New member
KKuba napisał:
Miłą niespodzianką jest, że ta metoda leczy Topfielda także z problemu wieszającej się Astry.
Szkoda, że tylko do momentu wyłączenia tunera a w przypadku wieszającej się Astry "leczy" nie wszystkie programy :-(

Pozdrawiam
Arcy-Master
 

un-j

New member
patefkrak napisał:
Tak SPORT HD zawsze działał bezproblemowo. Moduł mam Cyfry.
Widzę objawy takie jak u mnie. Wyciągnij moduł przy włączonym dekoderze, przełącz na jakiś kanał FTA (np. Polonia), włóż moduł z powrotem, przełącz na C+Film HD. Jak nie zaskoczy dzwoń do BOK-u żeby przesłali uprawnienia na kartę (musisz podać nr karty), włączyć TVP 1 i czekać co najmniej godzinę. Jak po tym nie zadziała powtórz wyciągnięcie modułu - u mnie zadziałało dopiero po tym.

Patefkrak - Widzę, że już problem z głowy.
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
Prawdopodobnie nie potrzeba ponownie przesyłać uprawnień jeśli wcześniej HD działało poprawnie. Opisana przeze mnie technika (minimalnie inna niż zrobił un-j) zadziałała od razu. Ale dzięki naprawdę un-j - bez Twojej podpowiedzi to bym w życiu na to nie wpadł - już chodziłem ze złości po ścianie... ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
patefkrak napisał:
Kto mi doradzi co mam zrobić. Mam Humax i dobrze wyszukane parametry programu C+FILM HD pomimo różnych wskazówek (wyłączania - włączania, wyciągania karty, modułu) jak uruchomiam program C+FILM HD dalej widzę tylko czarny ekran. Ma ktoś pomyśł, gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.

- moduł C+HD w górnej kieszeni
- wersja oprogramowania 11
- przeskanowałem Hot Birda wczoraj i w Formule NH1.01 program C+Film HD widoczny jest pod providerem Harmonic 11469/27500

u mnie działa

ps zaloguj się na ICA i prześlij sobie aktualizację praw odbioru na kartę (może to z tego powodu nie widzisz obrazu?)
 
Ostatnia edycja:

pysio78

New member
11:11 a NG nadal ciemny...

Tak sie zastanawiam. Albo NG HD ciemny albo ja ciemny i czegoś nie zrobiłem jak trzeba. Tymbardziej, że mam PHILKA więc zakładam, że po przeprogramowaniu nic więcej robić nie muszę?? A może się mylę??
 

karoo

New member
Filmy w CANAL+FILM HD

Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie filmy na CANAL+FILM HD są emitownae w rozdzielności HDTV?Jeśli nie to czy ich jakość(tych które są w SD ) polepszyła sie czy nie? Z programu TV na stronie CYFRY+ piszą żę dziennie będą ok 2 filmy HD, czy to prawda?


Pozdro!!!
 

pysio78

New member
PAWCHO obyś miał rację bo już mnie oko świerzbi na ten kanał. Jest o niebo lepszy(programowo bo jakosciowo to sie zobaczy) niz Discavery(za dużo samochodów i motorów)
Co do FILM HD to ciekawe czy tylko co 5 film bedzie w HD czy tez wszystkie beda w HD. Bo sport hd to rozumiem, nie zawsze bedzie w hd.
 

tadolboss

Member
Lech napisał:
Co prawda pytanie jest nie do mnie ale spróbuję Ci wyjaśnić. Każdy obraz składa się z punktów. Im punktów jest więcej na dany fragment obrazu i są one mniejsze tym obraz jest bardziej idealny. I to jest istotą wysokiej rozdzielczości. Dołączam link z graficznym przedstawieniem tych punktów- pikseli [ przewijaj i obserwuj prawą stronę ] http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV#Rozdzielczo.C5.9Bci_HDTV :)
Lech - dziekuję za przypomnienie...
bardziej mi chodziło o czysto subiektywne odczucie posiadaczy Humaxa i ich preferencji ustawień...
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie
 

mikey

New member
pysio78 napisał:
PAWCHO obyś miał rację bo już mnie oko świerzbi na ten kanał. Jest o niebo lepszy(programowo bo jakosciowo to sie zobaczy) niz Discavery(za dużo samochodów i motorów)
Co do FILM HD to ciekawe czy tylko co 5 film bedzie w HD czy tez wszystkie beda w HD. Bo sport hd to rozumiem, nie zawsze bedzie w hd.

Wiesz, na pełną ramówkę w HD to jeszcze bym się nie nastawiał.
Nie ma jeszcze takiej ilości materiału i jest on jeszcze zaj... drogi.
Mimo wszystko ten 1,2-3 fimy dziennie to nie taki zły wynik jeżeli weźmiemy dodatkowo pod uwagę 24h NG HD (80% materiału w HD a nie upscaling) oraz c+ Sport HD gdzie będzie polska liga + coraz więcej meczy z lig zagranicznych.
Nie wygląda to źle, a na pewno stawia to Cyfrę na 1 miejscu wśród platform cyfrowych.


pozdro
 

karoo

New member
Czyli reszta kanałów jest w rozdzielności SD, czy są one skalowane do rozdzielności HD(,,Canal+ Film SD i Canal+ Film HD będą mieć identyczną ramówkę i zaprezentują te same pozycje, ale w różnej jakości")) Nie wiem jak w końcu jest? A czy jakość filmów <<chyba>> w SD jest lepsz?

Pozdrawiam!!!
 
J

Judash

Guest
karoo napisał:
Czyli reszta kanałów jest w rozdzielności SD, czy są one skalowane do rozdzielności HD(,,Canal+ Film SD i Canal+ Film HD będą mieć identyczną ramówkę i zaprezentują te same pozycje, ale w różnej jakości")) Nie wiem jak w końcu jest? A czy jakość filmów <<chyba>> w SD jest lepsz?

Pozdrawiam!!!

SD-576p, HD-720p lub 1080i na obu kanalach ten sam repertuar.....tylko jakosc rozna ze wskazaniem na HD.
 

maur

New member
Brak napisów przy odbiorze filmu HD z Canal + Film HD

Mam Phillipsa HD Cyfry i po przełączeniu na "oryg." (aby mieć dźwięk Digital 5.1) wcześniej ogladałem film HD w wersji oryg. z dźwiekiem 5.1 z napisami. Wczoraj przy oglądaniu filmu HD (Magiczne Buty) napisów nie było. Czy po prostu ich nie nadawali, czy coś skopałem z ustawieniami ?
Oprócz tego dźwięk na kanale C Film + HD jest dużo słabszy niż na tym samym SD. Też tak macie ?
 

un-j

New member
KKuba napisał:
Prawdopodobnie nie potrzeba ponownie przesyłać uprawnień jeśli wcześniej HD działało poprawnie. Opisana przeze mnie technika (minimalnie inna niż zrobił un-j) zadziałała od razu. Ale dzięki naprawdę un-j - bez Twojej podpowiedzi to bym w życiu na to nie wpadł - już chodziłem ze złości po ścianie... ;)

Aluzju paniał. Wynika z tego, że metoda jest skuteczna i na Humaxa i na Topfielda. Szkoda, że Cię tu nie było wczoraj jak ja chodziłem po ścianie.
 
Ostatnia edycja:

patefkrak

New member
Tylko u mnie metoda KKuby, jak i un-j działa tylko tyle, aż nie wyłącze swojego Humax. Po kolejnym włączeniu znów mam czarny obraz na C+FILM HD - ale będę dalej walczył :)
 
J

Judash

Guest
arcymaster napisał:
Czyli jednak podobny problem jest zarówno w Topfieldzie jak i w Humaxie.
Może to jednak wina modułu C+HD ...

U mnie czasem np przelaczam na Kuchnia TV i ciemnosc, wylaczam tuner i nic.Zmieniam na inny kanal i po chwili Kuchnia dziala ;), ale sytuacja sie powtarza i zawsze na innym kanale. Sprobuje karte C+ wlozyc do DiabloCam i zobacze jak bedzie wtedy.
 
Do góry