Cyfra+HD

mikey

New member
arcymaster napisał:
To właśnie problem współpracy modułu C+ z Topfieldem. Tak to wygląda.

Zrób tak:
1) Przełącz Topfielda na kanał FTA.
2) Wyłącz tuner.
3) Włącz tuner.
4) Nie przełączając na inny kanał wejdź w menu i wtedy przeszukaj.

Znajdziesz bo tuner nie zgłupiał przez moduł (po włączeniu nie musiał odczytać uprawnień bo był włączony kanał FTA).

Taka jest moja teoria.

PS. Daj znać czy poskutkowało.

Pozdrawiam
Arcy-Master

Dzięki za wskazówki.

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś i zadziałało. 8)

Niestety w chwili obecnej czarna plama i znany już biały napis " Kanał zablokowany lub nie nadaje"


pozdro
 

un-j

New member
C+f Hd

Judash napisał:
Na Humax HDCI-2000 dziala bez problemu.

Sorry Judash, ale u mnie cholera nie działa. Nawet slot zmieniłem z 2 na 1, kolejny raz przeskanowałem i d..a. C+Sport HD chodzi normalnie, inne programy też, a po włączeniu C+Film HD taka grzybica - kodowane nie działają, FTA są OK. Dzwonić do BOK-u, choć tam tacy "fachowcy"...:twisted:
 

Lech

New member
Bez reklam
un-j napisał:
Sorry Judash, ale u mnie cholera nie działa. Nawet slot zmieniłem z 2 na 1, kolejny raz przeskanowałem i d..a. C+Sport HD chodzi normalnie, inne programy też, a po włączeniu C+Film HD taka grzybica - kodowane nie działają, FTA są OK. Dzwonić do BOK-u, choć tam tacy "fachowcy"...:twisted:

Też mam Humaxa i działa OK, ale po kolei. Tzw. HD to nie tylko nazwa, to również dużo większa ilość przekazywanych informacji. Więc radzę rozpocząć sprawdzenie systemu od instalacji antenowej. Ja mam antenę o przekątnej 85 cm i do tego dobry konwerter monoblock. Na tej instalacji Humax pokazuje siłę sygnału pow. 85, a jakość w okolicach 100. Na moim odbiorniku zainstalowane jest oprogramowanie nr. 11. Kanały wyszukane są za pomocą opcji "wyszukaj kanały" [antena - HB,transponder - wszystkie, wyszukiwanie pakietami -aktywne]. W ten sposób na pozycji nr. 2631 zgłosił się CANAL+ FILM HD [ NG HD na razie brak]. Co do szybkości zmiany kanałów to radzę odrobinę cierpliwości - bo w tym przypadku zmieniamy nie tylko kanały ale i sposób kodowania!!! Starsi komputerowcy zapewno pamiętają, że jeszcze kilka lat temu zmiana rozdzielczości ekranu wiązała się z restartem komputera.:)
 

karoo

New member
Czy filmy na Canal+ Film HD wyglądają o wiele lepiej niż na zwykłym Canal+Film? Różnica jest zauwazalna z 2-2,5 m ?

Pozdrawiam!!!
 

karoo

New member
Czy wszystkie Filmy są w HD ,czy tylko niektóre?W Programie Tv piszą że dziennie 2-3 filmy HD to jest prawda?


Pozdro!
 
J

Judash

Guest
Moze wyjmicie moduly i zrobcie dolaczanie kanalow, wybrac wszystkie trsanspordery.
 

arcymaster

New member
mikey napisał:
Dzięki za wskazówki.

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś i zadziałało. 8)

Niestety w chwili obecnej czarna plama i znany już biały napis " Kanał zablokowany lub nie nadaje"


pozdro

Z tym też się uporałem, ale w sposób wielce niezadowalający :(
Tak jak już pisałem Topfield i CAM C+ gryzą się trochę. Nic tylko z utęsknieniem czekać na nowy soft do Topfielda - może rozwiążą problem.
Tymczasem aby cieszyć oko C+ Film HD trzeba:

1) Przełączyć tuner na C+ Film HD
2) Wyjąć moduł CAM (bez wyłączania tunera na ustawionym C+ Film HD).
3) Włożyć moduł.
4) Odczekać ok 10 sek.

Wszystko zacznie działać poprawnie, ale niestety do czasu wyłączenia tunera (nawet do stand-by). Po ponownym włączeniu trzeba powtórzyć 1-4. Ja póki co nie będę wogóle wyłączał tunera bo zabawa w wyjmowanie i wkładanie modułu mnie nie cieszy a i na żywotność modułu i wejścia CI w tunerze to też zapewne dobrze nie działa.

To tyle co udało mi się metodą prób i błędów uzyskać.

Pozdrawiam
Arcy-Master
 

maszek

New member
Bez reklam
Judash napisał:
U mnie wyswietlaczu tunera jest 1080 i, ale po wybraniu z pilota ;), wiec jak powinno byc 720p, czy 1080i ?
Na wyświetlaczu mojego Humka jest zawsze 576p (dla SD i HD). Dla kanałów C+Film HD i C+Sport HD pojawia się na wyświetlaczu dodatkowo napis HD. On screen (przycisk I na pilocie) jest 1080i dla C+Film HD i 720p dla C+Sport HD. Jak sądzisz, z czego może wynikać niezgodność wskazań wyświetlacza z info on screen TV - błędy w sofcie? mam wgraną v.11.
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Na wyświetlaczu mojego Humka jest zawsze 576p (dla SD i HD). Dla kanałów C+Film HD i C+Sport HD pojawia się na wyświetlaczu dodatkowo napis HD. On screen (przycisk I na pilocie) jest 1080i dla C+Film HD i 720p dla C+Sport HD. Jak sądzisz, z czego może wynikać niezgodność wskazań wyświetlacza z info on screen TV - błędy w sofcie? mam wgraną v.11.

Nie mam pojecia, wydaje mi sie, ze wczesniej te "cyferki" 576p, 720p, 1080i wyswietlaly sie odpowiednio do jakosci programow.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Z Topfieldem 7700 to chyba jest początek duzej afery. Zaczyna szumieć na internecie od tego co wyprawiają z softem. Przypomne tylko, że problemy na styku z CI Cyfry są znane tak od około 5 miesiecy i nic z tym nie zrobili. Chyba już nikt nie wierzy w ich twierdzenia, że problem tkwi w module Cyfry (jakoś w Humaxie go nie ma). Szum zaczyna się też na Sat-Kurierze.
http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?t=901&start=45
Może też coś tam dopiszcie i tam, bo zaczyna być lekki skandal. A firma mnie naprawdę irytuje, support nie odpowiada na maile, softu nie ma...
 

karoo

New member
Czy filmy na Canal+ Film HD wyglądają o wiele lepiej niż na zwykłym Canal+Film? Różnica jest zauwazalna z 2-2,5 m ?

Pozdrawiam!!!
 
J

Judash

Guest
KKuba napisał:
Z Topfieldem 7700 to chyba jest początek duzej afery. Zaczyna szumieć na internecie od tego co wyprawiają z softem. Przypomne tylko, że problemy na styku z CI Cyfry są znane tak od około 5 miesiecy i nic z tym nie zrobili. Chyba już nikt nie wierzy w ich twierdzenia, że problem tkwi w module Cyfry (jakoś w Humaxie go nie ma). Szum zaczyna się też na Sat-Kurierze.
http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?t=901&start=45
Może też coś tam dopiszcie i tam, bo zaczyna być lekki skandal. A firma mnie naprawdę irytuje, support nie odpowiada na maile, softu nie ma...

Humax softow zbyt czesto nam nie oferuje, ale przynajmniej nie chowa glowy w piasek i odpisuje od reki ;).
 

Jan-Luc

New member
maszek napisał:
Na wyświetlaczu mojego Humka jest zawsze 576p (dla SD i HD). Dla kanałów C+Film HD i C+Sport HD pojawia się na wyświetlaczu dodatkowo napis HD. On screen (przycisk I na pilocie) jest 1080i dla C+Film HD i 720p dla C+Sport HD. Jak sądzisz, z czego może wynikać niezgodność wskazań wyświetlacza z info on screen TV - błędy w sofcie? mam wgraną v.11.

Na TV po wduszeniu klawisza info pokazuje rozdzielczość z jaką jest przesyłana przez nadawcę (c+sport 720p, c+ film 1080i), a na wyświetlaczu Humka taka jaką wybieram klawiszem V-Format.
 
J

Judash

Guest
karoo napisał:
Czy filmy na Canal+ Film HD wyglądają o wiele lepiej niż na zwykłym Canal+Film? Różnica jest zauwazalna z 2-2,5 m ?

Pozdrawiam!!!

Roznica jest w HD obraz ma wiecej szczegolow. Najlepiej to jednak widac we filmach przyrodnicznych i sportowych...zwierzaki az chce sie ogladac...poprostu extra!.
 

maszek

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Nie mam pojecia, wydaje mi sie, ze wczesniej te "cyferki" 576p, 720p, 1080i wyswietlaly sie odpowiednio do jakosci programow.
JAN-LUC trafił w sedno :D. thx za przypomnienie.

ps. Canal Film + HD jest na moim humku poprawny
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Jan-Luc napisał:
Na TV po wduszeniu klawisza info pokazuje rozdzielczość z jaką jest przesyłana przez nadawcę (c+sport 720p, c+ film 1080i), a na wyświetlaczu Humka taka jaką wybieram klawiszem V-Format.

Dokładnie tak jest jak piszesz. Pierwsza to rozdzielczość przychodząca do odbiornika, a druga to ta wychodząca na wyświetlacz TV - sam ją wybierasz zależnie od swoich preferencji. Załączam link, który trochę wyjaśnia lub zaciemnia zamieszanie z rozdzielczościami obrazu http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Video_Standards.svg miłej zabawy ;)
 

Lech

New member
Bez reklam
Jestem fanem tak zwanych programów przyrodniczych i nie mogę znaleść NG HD. Czy komuś się to już udało, lub czy jest to kwestją nieokreślonej bliżej przyszłości ?
 
Do góry