Cyfra+HD

dany

New member
Co do "schodkowanych" lini, zauważyłem pewną prawidłowość, występują, one na programach realizowanych w HD, nieważne czy są potem puszczane w SD czy HD, czy oglądam je na tym "słabym" 42PV60, czy na CRT, czy na super LCD, podobny efekt zauwazyłem np. na skrótach z ligi mistrzów puszczanych w TVP2. Ba, nieistotne nawet czy idzie obraz z Cyfry czy z kablówki, więc cofam temat, nie jest to raczej wina cyfry, ale z chęcią się dowiem dlaczego taki efekt występuje.
 

shodan

New member
Mam pytanie, czy Canal+ Sport HD powinien się wyświetlać w formacie 16/9?
Wczoraj podłączyłem po raz pierwszy dekoder Cyfry HD i kanał 18 (HD) pokazuje się w 4:3.
 

un-j

New member
Czy na liście programów Cyfry (dla Philipsów) są kanały testowe "H test 1; 2; 3"? O ile pamiętam, na Mediasatach były. Na kanale "H test 3" jest C+ Sport w wersji SD (4:3 rozciągnięte, bez pasów po bokach).
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

shodan

New member
angostura napisał:
Wyświetli ci się w 16:9 jak będzie nadawany program w HD. W przeciwnym razie będziesz miał 4:3 z pasami po bokach, identycznie jest na Pro7 i SAT1.
A tu: http://www.canalplus.pl/program program canal+HD.

Dzięki wielkie za info - tak podejrzewałem, bo jakość taka sobie.

Jeszcze jedno pytanko - piszesz o Pro7 i SAT1 - czy to oznacza, że na Cyfrze można znaleźć inne kanały HD? Jeśli tak, poproszę o numery kanałów.

Dziękuję i pozdrawiam!
 

maszek

New member
Bez reklam
shodan napisał:
Jeszcze jedno pytanko - piszesz o Pro7 i SAT1 - czy to oznacza, że na Cyfrze można znaleźć inne kanały HD? Jeśli tak, poproszę o numery kanałów.

Dziękuję i pozdrawiam!
Można ale pod warunkiem, że się ma "zeza" na Astrę.
 

maszek

New member
Bez reklam
shodan napisał:
Jak to zeza na astre? :confused:
obok konwertera ustawionego na HotBirda montuje się dodatkowy konwerter na Astrę tzw. "zez" + przełacznik diseq
konfig03.gif

zamiast zeza możesz zastosować konwerter monoblock z wbudowanym przełącznikiem diseq np taki
 

MARAS

New member
No to ponawiam pytanie czy ktoś ma to podłączone do philipsa hd.
Ja mam monoblock ale mogę odebrać tylko hot birda W boa powiedzieli mi ze nie odbiore na tym zestawie astry i hb bo ćostam ćostam i ze mam zły disec.Facet który mi sprzedał ten zestaw twierdził ze bede miał astre i hb.Teraz już nic niewiem może zmiana na zeza coś pomoże.Instalacje sat to niejest moja mocna strona.:(
 

MARAS

New member
lucius napisał:
Poblem być może leży w tym, że Dekoder HD Philipsa obsługuje Diseq 1.0, a tym masz Monoblock'a Diseq 2.0....?
wreszcie wiem o co chodzi Czli muszę mieć zeza z diseq 1.0
i wszystko powinno grac DZIĘKI
 

stereoman

New member
nieoceniona Cyfra+ donosi

tfu.......:Dinformuje

WIOSNA W CANAL+SPORT HD

Abonenci CYFRY+, którzy wybrali opcję HD, mogą liczyć w marcu i kwietniu na szczególnie dużą porcję wrażeń w doskonałej jakości. W High Definition CANAL+ zaproponuje hity filmowe, interesujące dokumenty i ekscytujące wydarzenia sportowe. Warto sięgnąć po nowy wymiar emocji!
FILM W HD
biale_canal+hd.gif
W marcu na antenie CANAL+Sport HD będzie można obejrzeć obsypany nagrodami głośny obraz Anga Lee „Tajemnica Brokeback Mountain” – historię związku dwóch mężczyzn osadzoną w ujmującej scenerii amerykańskich pustkowi, szczególnie wartą obejrzenia w doskonałej jakości obrazu. Fani fantasy i dynamicznego kina akcji z zapartym tchem śledzić będą naszpikowaną efektami specjalnymi superprodukcję „Underworld: Evolution”, odkrywającą genezę konfliktu gatunku wampirów i wilkołaków. Z kolei oglądając thriller „Pan życia i śmierci” widzowie będą mogli m.in. podziwiać plenery Afryki Północnej, towarzysząc międzynarodowemu handlarzowi bronią Juriemu Orłowowi (Nicolas Cage) w jego „podróżach służbowych”. Maksimum wrażeń można osiągnąć śledząc konflikt bohaterów „Mr. i Mrs. Smith” – na pozór zwyczajnego małżeństwa, w rzeczywistości jednak konkurujących ze sobą płatnych zabójców. Szczególnie warte obejrzenia jest nagrodzone trzema Oscarami „ Miasto gniewu”, poruszająca opowieść o wyobcowanych mieszkańcach Los Angeles. Miłośnikom lżejszego kina CANAL+ poleca zaś komedie „Serce nie sługa” z Umą Thurman i Meryl Streep oraz „Wszystko zostaje w rodzinie” z Rowanem Atkinsonem w roli pastora przeżywającego rodzinny kryzys.
BROKEBACK MOUNTAIN - 24.03
UNDERWORLD: EVOLUTION - 25.03
PAN ŻYCIA I SMIERCI - 26.03
MIASTO GNIEWU - 27.03
MR. I MRS. SMITH - 13.04
WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE - 20.04
SERCE NIE SŁUGA - 27.04

DOKUMENT W HD
Czteroodcinkowy serial dokumentalny „Chiński boom” to zapis przemian społecznych, ekonomicznych i politycznych dokonujących się na niespotykaną skalę w kraju o najliczniejszej populacji na świecie. To także próba przyjrzenia się trudom tej transformacji. Każdy odcinek zawiera opowiedziane przez kilku bohaterów historie triumfów, sukcesów, ale także rozczarowań i porażek, pokazujące życie przeciętnego obywatela kraju w historycznym momencie jego dziejów. Sześcioodcinkowa seria dokumentalna BBC „Geldof w Afryce” powstała według pomysłu samego muzyka. Artysta, który w 1985 roku był organizatorem charytatywnego koncertu „Live Aid” na rzecz głodujących w Afryce, jest gospodarzem każdego odcinka. Dokument nie jest jednak studium biedy i głodu, a raczej próbą ukazania piękna tego mało znanego kontynentu. Każdy z odcinków przedstawia dynamikę procesów społecznych, kulturowych i historycznych czarnego lądu, a także niesamowitą atmosferę miejsc, w których zatrzymał się czas.
CHIŃSKI BOOM cz. 1 i 2 - 28.03
CHIŃSKI BOOM cz. 3 i 4 - 29.03
GELDOF W AFRYCE cz. 5 - 30.03
GELDOF W AFRYCE cz. 6 - 6.04

SPORT W HD
W marcu CANAL+ Sport HD przeprowadzi w wysokiej rozdzielczości transmisje trzech meczów w ramach 30. i 31. kolejki rozgrywek Premiership. Niezwykle ciekawie zapowiada się spotkanie w sobotę 17 marca na Old Trafford w Manchesterze. Prowadzące w tabeli „Czerwone Diabły” podejmować będą nieobliczalną drużynę Boltonu. W niedzielne popołudnie 18 marca CANAL+ zabierze kibiców na stadion Villa Park, gdzie Aston Villa podejmie będący ostatnio w wybornej formie Liverpool. W sobotę, 31 marca na Anfield Road spotkają się zespoły walczące o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Liverpool i Arsenal zmierzą się w tym sezonie już po raz drugi. Jesienią w Londynie górą był Arsenal, który bez przeszkód wygrał 3:0. Jak będzie tym razem?
MANCHESTER UNITED – BOLTON WANDERERS - 17.03
ASTON VILLA – FC LIVERPOOL – 18.03
FC LIVERPOOL – ARSENAL LONDYN – 31.03

AKTUALNOŚCI
CYFRA+ i firma SHARP przygotowały dla swych klientów możliwość skorzystania ze specjalnych promocji. Abonentom CYFRY+ SHARP oferuje rabaty na zakup telewizorów LCD HD. Jednocześnie nabywcy LCD SHARP mogą skorzystać z promocji CYFRY+, obejmującej darmową aktywację oraz trzymiesięczny darmowy abonament Prestiżowy z opcją HD. Promocja trwa od marca do kwietnia 2007 i dotyczy odbiorników LCD o przekątnej ekranu od 32” do 52”. Nabywcy telewizorów mogą podpisać umowę z CYFRĄ+ na promocyjnych warunkach w punktach sprzedaży platformy na podstawie potwierdzenia zakupu odbiornika. Obecni abonenci CYFRY+ mogą kupić telewizory SHARP po promocyjnych cenach na podstawie specjalnego kuponu opublikowanego w marcowo-kwietniowym wydaniu magazynu PLUS+ (rozsyłany do wszystkich abonentów platformy). Dodatkowo CYFRA+ i SHARP organizują konkurs dla abonentów CYFRY+, którzy zaabonują opcję HD w terminie do 31 marca 2007. Nagrodami są odbiorniki LCD SHARP o przekątnej ekranu 42”.
PLANY
CYFRA+ oferuje HD jako opcję dodatkową dla abonentów CANAL+, do końca czerwca bezpłatnie. Latem ofertę uzupełnią dwa kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości. Od lipca oferta HD dostępna będzie w łącznej cenie 15 złotych miesięcznie.
Od nowego sezonu rozgrywek zgodnie z zapowiedziami CANAL+ rozpocznie w HD transmisje meczów Orange Ekstraklasy. W tym celu zamówiony został specjalny wóz transmisyjny.
HDTV (High Definition Television) – telewizja wysokiej rozdzielczości, czyli format emisji sygnału TV zapewniający obraz wysokiej jakości, o kilkukrotnie większej liczbie widocznych szczegółów niż w tradycyjnej telewizji (SD). Do odbioru konieczny jest telewizor wysokiej rozdzielczości (HD ready/full HD).
CYFRA+ to największa platforma cyfrowa w Polsce: oferuje ponad 80 kanałów RTV, w tym na wyłączność obydwie dostępne w Polsce oferty premium (CANAL+ i HBO), serwisy dodatkowe oraz dostęp do kilkuset kanałów satelitarnych w oryginalnych wersjach językowych. Drogą satelitarną lub poprzez videostradę tp (CYFRA+DSL), CYFRĘ+ odbiera 920 tys. gospodarstw domowych w Polsce.
Operatorem CYFRY+, nadawcą i producentem CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport/CANAL+ Sport HD, CANAL+ Sport2, ale kino!, ZigZap/HYPER, MiniMini, PLANETE i Kuchnia.tv jest spółka CANAL+ Cyfrowy. Firma umacnia pozycję lidera na rynku praw telewizyjnych, rozbudowuje bazę abonencką oraz wprowadza usługi w oparciu o nowe technologie, takie jak DSL, mobile TV czy HDTV.



Jeszcze nie mam dekodera HD/czekam na pojawienie się Fergusona 8800 i wtedy zobaczę/ to mnie to na razie średnio grzeje,ale kto ma niech się cieszy za zupełną darmochę:p/jeszcze 3 miesiące/
Ale jakość SD na moim Mediasacie czasami przeraża/dziś np magazyn piłkarski ligi włoskiej to jakościowa masakra/.
A taki program francuski NRJ12/kanał 189/ma świetną jakość SD,a kilka dni temu jak pokazał na żywo rugby -w świetle elektrycznym -to moja plazma tylko ciepło wzdechła z rozkoszy:p:p:p.Wiem,że ten kanał nadaje z innych satelitów HD



pzdr
 

MARAS

New member
Nieżle to wygląda ale jak się przyjżeć dokładnie to "szczególnie dużo" oznacza 13 pozycji w HD do końca marca średnio nawet nie 1 na dzień-no ale narazie gratis:cool: Tak apropos Czy wiadomo już jakie kanały HD zaproponuje CYFRA może ktoś coś wie na ten temat
Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

TV Samsung LE40S71B,dekoder Philips HD
 
Do góry