Cyfra+HD

jarmalik

Member
Bez reklam
arsenal napisał:
Duże wrażenie to zrobi na was Pro7HD 18 lutego i 4 marca. 18 lutego o godzinie 20:15 film " Straszy Film 3" w 1080i. 4 marca o godzinie 20:15 film animowany "Gdzie jest Nemo" w 1080i a o 22:20 film "Łzy Słońca" z Monicą Bellucci i Brucem Willisem też oczywiście w 1080i. Z porządnym bitrate'em, w Dolby 5.1 i za darmo! Zobaczcie, potem pomyślcie co i ile w HD musi być na płatnym Premiere a potem wróćcie na nasze Nkowe i Cyfrowe+ podwórko. Średnio się nagle robi jakoś:rolleyes:

Widziałem Straszny Film. Jakość taka sobie, ale: słaba była wyrazistość szczegółów za to doskonała jakość jeśli chodzi o kompresję - żadnych bloków, drżeń obrazu, piękne przejścia tonalne - tego - oprócz szczegółów - właśnie brak jest na Cyfrze + (Chyba że coś się zmieniło od czasu gdy wyłączyli wolny dostęp)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
W tej chwili na Pro7 HD "leci" LOST. I to jest prawdziwe HD, porównywalne z tym co nadają na Pre***e HD. Obraz perfekcyjny pod każdym względem!
 

dany

New member
ASG na Cyfrze było naprawdę ładne, co prawda musiałem idealnie wycyrkolwać moją 60cm leciwą antentkę żeby nie rwało, ale obraz miodny, szkoda że chłopaki grali nieciekawie ..
 

dnc

Moderator
VIP
Oglądnąłem sobie powtórkę nocnej batalii NBA All Star. Przyznam z nieksrywanym smutkiem, że z tym Canal+ HD jest coś nie tak. Po pierwsze. HD jest tylko na przekazach zwnętrznych. Ze studia, chyba (?), upscaling w formacie 4/3. Powtórki materiału nadawane ze studia z poprzedniego dnia rozwalone. Zamiast powtórek HD mieliśmy powtórki w letterbox 4/3. Widocznie nie potrafią lub nie mają sprzetu do montażu posprodukcyjnego dla HDTV.
Co do jakości samego przekazu meczu to mogę mieć zastrzeżenia co do jednego (o czym już pisałem w kilku innych wątkach). Za mały bitrate powoduje, że na oddaleniach kamery widać było pikselizację na obwodach koszykarzy i publiki. Przy zbliżeniach już było OK. Mnie się wydaje, że najlepsze byłoby gdyby materiał HD był kręcony w maksymalnym możliwym zbliżeniu. Dzięki temu nie gubi się szczegółów i nie pogarsza się jakości. Oczywiście to nie wina C+, ale tych co kręcą kamerą i potem miksują obraz z wielu kamer. Wiem, że oni robią tak jak robili przy materiale SD, ale inna jakość wymaga innego podejścia do kręcenia. Nie wiem jak wyglądał oryginał nadawany na kanale TNT, ale pewnie to co pokazywało C+ było tylko namiastką amerykańskiej wersji.
 

dany

New member
Tu masz racje, te kilka kamer do studia to mogli sobie już kupić. Inną sprawą sa te powtórki, skoro puszczają mecz z odtworzenia w HD, to w sumie chyba mogliby jednak pokazać jego fragmenty też w HD.
Co do samego przekazu, to był przekaz na świat, więc pewnie nie to samo co na TNT, ale raczej z tych samych kamer :) Pikselizacja była z bliska widoczna ale w sumie niewielka, ale najbardziej mi przeszkadzało "schodkowanie" lini na boisku, szczególnie tych wyznaczających "trumnę", może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego takie rzeczy są widoczne (TV to Panasonic 42PV60 1024x768 ) ?
 
Ostatnia edycja:

effe

New member
Pewnie dlatego ze uzywasz nie najlepszego telewizora. Po pierwsze forma panasonic nie jest najlepsza, trloche slabe maja matryce i procesory obrazu, a po drugie slaba rozdzielczosc na plazmie;)
 

dnc

Moderator
VIP
effe napisał:
Pewnie dlatego ze uzywasz nie najlepszego telewizora. Po pierwsze forma panasonic nie jest najlepsza, trloche slabe maja matryce i procesory obrazu, a po drugie slaba rozdzielczosc na plazmie;)

Kurcze. Masz rację. Chyba wyrzucę swój TV przez okno. Badziewie jedno, obraz C+ daje super a mój TV takie g...o robi!!!:rolleyes:
 

walszyn

New member
effe napisał:
Pewnie dlatego ze uzywasz nie najlepszego telewizora. Po pierwsze forma panasonic nie jest najlepsza, trloche slabe maja matryce i procesory obrazu, a po drugie slaba rozdzielczosc na plazmie;)


Panasonic PV60 to jedna z najlepszych plazm w przedziale do 5 tysięcy.
Bardzo dobre opinie w prasie branżowej RTV. Właśnie fachowcy chwalą matrycę w Panasonicu. Nie wiem kolego jaki tv użytkujesz, ale Twoja opinia ,, nie najlepszego telewizora " jest całkowicie chybiona. Zagożali zwolennicy LCD przeszli na PV60 i przyznają, że jest to bardzo dobra plazma.
Poczytaj wątek o PV60 na HDTV. Ilość postów przekroczyła 1700, a ilość właścicieli jednego modelu PV60 jest imponująca.
Całkowicie popieram wcześniejsze uwagi kolegów dotyczące trnsmisji NBA.
Irytująco wygląda obraz ze studia w formacie 4/3.
 

effe

New member
Witam, do 5000zl to moze ta plazma jest genialna:) ale jesli chodzi o ogolne wyniki, to wypada gorzej niz srednio. Ja uzytkuje LCD Sony X2500 i kabla HD profigold za 300zl tak wiec jestem bardzo zadowolony z tego co pokazuje c+ braz wprost idealny na 40". Polecam!
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Witam, do 5000zl to moze ta plazma jest genialna:) ale jesli chodzi o ogolne wyniki, to wypada gorzej niz srednio. Ja uzytkuje LCD Sony X2500 i kabla HD profigold za 300zl tak wiec jestem bardzo zadowolony z tego co pokazuje c+ braz wprost idealny na 40". Polecam!

Wlasnie czytalem opinnie posiadaczy tego soniaka i jakos nikt nie napisal super jakosc, tylko "moze byc" to chyba niezbyt duzo jak za taka cene?.Zreszta nie sadze by jakosc obrazu byla 100% lepsza od Panasa, bo sa pewne granice...
 

effe

New member
o jaka prowokacje wam chodzi? ludzie, chyba wiem co widze u siebie w domu, jakosc jest idealna, no chyba ze przelaczymy na HBO lub na Cinemax, to jakosc jest beznadziejna! a jesli chodz o zle opinie o x2500 to prosze mi je pokazac?
 

effe

New member
Judash napisał:
Wlasnie czytalem opinnie posiadaczy tego soniaka i jakos nikt nie napisal super jakosc, tylko "moze byc" to chyba niezbyt duzo jak za taka cene?.Zreszta nie sadze by jakosc obrazu byla 100% lepsza od Panasa, bo sa pewne granice...
Judash jesli chodzi Ci o opinie na temat modela X2000 to niestety nie jest moj TV a poza tym jest tam bardzo malo opinii na temat tego LCD. po prostu nie wszystkich na niego stac, bo wydac 12k to troche dla niektorych za duzo. pozdrawiam:)
 
J

Judash

Guest
effe napisał:
Judash jesli chodzi Ci o opinie na temat modela X2000 to niestety nie jest moj TV a poza tym jest tam bardzo malo opinii na temat tego LCD. po prostu nie wszystkich na niego stac, bo wydac 12k to troche dla niektorych za duzo. pozdrawiam:)

Ech...Chcialem kujpic w cenie 8-10 jakis lcd, nawet wybralem Sonego z serii "W" i "X" ale zrezygnowalem, bo niestety wszedzie bylo jakies ale.Nikt nie byl 100% zadowolony....wiec po cholere wydawac 12.000?.Na panasie tez HD jest super, a skoro C+ nie zamierza nadawac Full HD o czym napisali oficjalnie, to kupno takkego tv mija sie z celem.
 

Ricardogo

New member
12 000 zł no no toś zaszalał i pochwal się troszkę :blagam:
co jeszcze masz i za ile.
Lepiej dałbyś tę kasę cyfrze aby wykupiła więcej miejsca na transprderach.
Tylko blu-ray otworzy Ci oczy.:D
 

walszyn

New member
effe napisał:
Judash jesli chodzi Ci o opinie na temat modela X2000 to niestety nie jest moj TV a poza tym jest tam bardzo malo opinii na temat tego LCD. po prostu nie wszystkich na niego stac, bo wydac 12k to troche dla niektorych za duzo. pozdrawiam:)



Ostatnia uwaga na temat super soniaka. Twój model X2500 musi faktycznie być bardzo cenny dla sony,ponieważ nie występuje na żadnej oficjalnej stronie sony : www.sony.pl-brak ,www.sony.com-brak ,www.sony.de-brak, na allegro-brak. Ten model jest chyba wyłącznie dla VIP-ów.
Za 12 tys można kupić Panasonica 50"PV600E z wszystkimi bajerami +nagrywarkę DVD EH65 (dysk 250GB) i jeszcze zostanie na ekstra opicie na cały weekend.
Można też kupić Sony X2500, którego ciężko znależć nawet na googlach.
Bez komentarza. Ale wrażenie na forum udało Ci się zrobić.
Pozdrawiam i bez urazu.
 
Do góry