Co Was przekonuje do LCD a nie plazmy?

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego bluray napisałeś długi post, tylko co z niego wynika?
Dla mnie albo dawno nie byłeś w markecie RTV, albo ....może w którymś pracujesz.
Większość z Twoich wypowiedzi można zanegować w drugą stronę...Dyskusję taką można prowadzić bez końca, tylko co z tego wyniknie.
Z jednym to się mogę w pełni zgodzić, generalnie producenci TV olewają klientów i to niezależnie czy LCD, czy Plazm.
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
Powiem szczerze ze mi to bez roznicy jakbym mial wiekszy budzet to bym kupil plazme z wyzszej polki. a tak ostalo sie na sharpie 52le705 i nie narzekam ani nie mam niz przeciw plazmie.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Co Was przekonuje (czemu wybieracie) do LCD w większych rozmiarach (>42'')
czemu nie wybieracie plazmy ?

No chyba pytanie jest jasno sformułowane
(do konkretnej grupy) :)

----------------------------------
Jak ze watek "bokiem idzie" to:
bluray - tak "ładnie"poruszyłeś temat 24Hz.
Ile znasz nowo produkowanych TV PDP (bo zapewne o nie Ci chodziło) które nie mają funkcji "24Hz"?
Dla ułatwienia dodam że 600Hz w PDP wzięło się też ze ścisłego związku z: 24/30/50/60 Hz.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dwie powyższe odpowiedzi pokazują jaka jest sytuacja, obie technologie są z wadami i tylko od on nas zależy które wady są bardziej do zaakceptowania. Ja osobiście znajduje satysfakcjonujące modele po stronie LCD i PDP, żadna nie wiedzie jeszcze prymu w jakości obrazu, mam nadzieje że zmieni się to w raz z nadejściem oled.
 

digitalus

Banned
czas reakcji plazmy jest ponad 100 razy szybszy od kazdego lcd . lcd to taki komputerek 486:)
YouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
nawet na tym linku ktory juz wczesniej wkleilem widac wyraznie ze jakosc obrazu jest lepsza w plazmie . prosze zwrocic uwage na zblizenie np drzewa . zdecydowanie lepsza jakosc obrazu w plazmie.plazma to lepszy wybor bo kazdy punkt ekranu sklada sie z trzech oddzielnych komorek, kazda w innym kolorze - czerwonym, zielonym i niebieskim. A to oznacza, ze plazma moze wyswietlic miliardy kombinacji czerwieni, zieleni i błekitu. jesli kupimy plazme - kolory beda lepiej odpowiadac barwom "prawdziwego świata”.
nie ma jeszcze zadnego lcd ktory ma szybszy czas reakcji od plazmy
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
TV lcd do którego porównywana jest ta plazma (Samsung edge led starej serii) nawet w testach kikiego wypadł słabiutko.
002_P1050507.JPG

005_P1050510.JPG


Samsung EDGE LED lewy dolny, plazma panasa prawy górny, sharp le600 lewy górny, Toshiba SV685 prawy dolny. Widać doskonale że obraz wyblaknięty bez głębi na tym samsungu. Również porównanie wstawiłeś w innym temacie katów plazmy do matrycy TN która to ma najgorsze kąty ze wszystkich LCD i jest już niespotykana. Zgadzam się że plazma jest dobrym TV, zgadzam się również że najlepszą charakterystykę obrazu tworzy podświetlenie PIKSEL NA PIKSEL ale to że faworyzowałem od dawna tą technologię nie sprawia że jestem ignorantem, widzę co jest grane, obecne technologie w LCD dają bardzo dobry obraz choć na pewno trzeba mieć sporo więcej kasy niż na plazme.
 

bluray

Banned
Zdjęcia niczego ale to niczego nie dowodzą.
Szkoda prądu.
W 10 sekund zrobię zmiany w nastawach tych telewizorów , zrobię zdjęcie i wnioski będą dokładnie odwrotne.
A próbowałeś w tym wyblakłym zwiększyć nasycenie barw ?

Częsta jest postawa ugodowa typu:
obie technologie mają wady i zalety. Oczywista oczywistość.

Tu mamy pisać dlaczego na jedną plazmę sprzedaje się 10 LCD.
Może więc jest tak, że wady plazm są postrzegane przez ogół 10 razy bardziej niż wady LCD.

Bo jeszcze po wylistowaniu wad i zalet należy dokonać jakie mają znaczenie dla kupującego.
I właśnie tu jest sedno !
Co wybierze klient:
lepszą biel czy lepszą czerń ?
Oczywiście, że lepszą biel. A bielą w zasadzie nikt sie nie zajmuje gdy tymczasem to chyba najważniejszy parametr na expozycji sklepowej walący po gałach na dzieńdobry.
Dlatego na całym świecie dominują LCD a plazmy są marginalnym produktem.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,na tych zdjeciach trafił sie jeden wynaturzony rodzynek,moze jakis klient bawil sie ustawieniami?Tylko slepiec kupilby ten telewizor?Wyniki sprzedazy tej marki Tv mowia same za siebie.!!!Mysle,ze zamkniecie tego watku moze jest dobrym pomyslem? Merytorycznej polemiki jak na lekarstwo?Zawisc,zazdrosc,odpowiedzi kilku fanatykow na poziomie tabloidow...itd..itp..
 

Pr3dator

New member
normalnie jak dzieci powielacie w kolko te same glupie argumnty moja zabawka jest lepsza bo bla bla bla ile takich tematow juz bylo walkowanych i nic wiecej konkretnego napisac nie potraficie.No i co z tego czy x albo y jest lepsze co to zmieni? napisze poraz kolejny mam led'a sharpa , plazmy sa lepsze uspokoi to puls coniektorym?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A tam zdj. niczego nie dowodzą, kadrem jest objętych kilka tv i to jeszcze w dzień, jakoś widać ze akurat samsung LCD ma bardzo spaczony kontrast. To jest akurat przez rodzaj niedopracowanego podświetlenia edge led, w wielu reckach też na to narzekali recenzenci. Na moim bardzo dobrym LCD zdj. kikiego obrazują to dokładnie tak jak widziałem w sklepie wiec wiem o czym mówię. Tymi fotkami chciałem tylko pokazać że filmik digitalusa jest niesprawiedliwy gdyż odnosi się do porównania plazmy do słabego LCD a nawet zdj pokazują wyraźne różnice w obrazie, takie coś spaczy pogląd normalnego kowalskiego, te średnie modele które są obok pokazują już lepszą charakterystykę obrazu nie mówić już o dobrych/drogich, nowych LCDkach.
Tu mamy pisać dlaczego na jedną plazmę sprzedaje się 10 LCD.
Bo ludzie doceniają oczobitne barwy a ci preferujący super naturalne odcienie należą do rzadkości ? Bo obraz z PLAZMAY jest wyblaknięty w dzień i przy dużym oświetleniu z powodu zielonkawego odcienia panelu i słabej jasności(często bieli) ?, bo ludzie nie znają się na charakterystyce poboru prądu przez plazmy i myślą że ciągnie zawsze max wartości podanej przez producenta ?, Bo dostrzegają wyładowania plazmy (migotanie) i powoduje to u nich ból głowy ?, Bo ludzie dostrzegają judder z BR i nie tylko ? Bo ludzie nie lubią odblaskowej powłoki która jest w większości plazm ? Bo ludzie nie lubią realnego zagrożenia pół widokami ? Bo ludzie nie lubią jak obraz zmienia swoją charakterystykę już po krótkim czasie użytkowania (vide utrata czerni w plazmach spowodowana regulacja napięcia) ?, Bo ludzie chcą korzystać z kompa i że tu obraz z plazmy pokazuje mniej ostrą czcionkę ? Bo ludzie zauważają green ghosting ? Bo ludzie nie lubią głosu wiatraków z obudowy plazmy ? Bo nie wszyscy stawiają jeszcze na SD ? Bo dla niektórych wady LCD są mniejsze od tych plazmy ?

Częsta jest postawa ugodowa typu:
obie technologie mają wady i zalety. Oczywista oczywistość.
Bo też jest to jedyna prawda, ja np w zależności od zastosowania kupiłem plazme i LCD. To zaś co chcecie udowodnić w tym wątku to wyższość jednej technologii nad drugą a to przy obecnej sytuacji bez sensu, kwestia tylko taka jakie wady są dla kogo ważniejsze i nie można decydować za innych że jedno jest mniej ważniejsze od drugiego. To tak jak by jednemu podobała się jedna dziewczyna z ładną buzią ale krzywymi nogami i wymagał od innych by podobała im się tak samo jak jemu;). Tymczasem inni ludzie mają już inne gusta. Ja osobiście do DVD używam plazmy 42x10, przytłumione kolory, mniejsza rozdziała, ideałem był by dla mnie zwłaszcza VT20 która to już prawie wcale minusów nie ma ale nie zmienia to faktu że i tak po przyjeździe do PL kupie philipsa lcd 9705 ze względu na zastosowanie do konsoli i kompa, zdjęć, filmów BR.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
dlaczego na jedna plazme sprzedaje sie 10 LCD? , odpowiedz jest prosta , w sklepach dominuje lcd. telewizorow lcd jest wiecej. tylko trzy firmy produkuja plazme. do telewizorow lcd najczesciej podlaczony jest sygnal hd.klienci sa przekonani ze taka sama jakosc obrazu uzyskaja w domu.
gdyby w sklepach podlaczono zwyky sygnal z kablowki to gwarantuje ze klienci uciekna w poplochu:)
lub zwroca wtedy uwage na plazme.
szybki test 42 calowej plazmy lcd , led .podlaczamy dvd do tych telewizorow , przekonamy sie wtedy ze wygra plazma. jesli plazma lepiej radzi sobie z gorszym zrodlem sygnalu to gdy podlaczymy lepsze zrodlo to nie moze byc gorzej tylko lepiej. jesli ktos tego nie widzi to jego sprawa i szkoda czasu o tym dyskutowac.
podobnie bylo w przeszlosci z crt, najlepsza jakosc obrazu mozna bylo uzyskac z sony trinitron jednak duzo osob nie dostrzegalo lepszej jakosci i wybieralo telewizory innych firm.
profesjonalisci czyli np wyposazenie stacji telewizyjnych to monitory sony. podobnie na planach filmowych, monitory crt sony.
gdybym teraz mial napisac co jest najlepsze to oczywiscie plazma pioneer kuro, pozniej inne plazmy, na koncu lcd.
na koniec sonda .pokazuje wyraznie, lcd przegrywa zdecydowanie ale klienci w sklepach wybieraja lcd.
Plazma czy LCD w roku 2009? – HDTVMania.pl – blog o telewizji nowej generacji
66% glosow na plazme, tylko 27% na lcd
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
gdy podlaczymy lepsze zrodlo to nie moze byc gorzej tylko lepiej.
Dlaczego na mojej plazmie jest odwrotnie ? obraz HD na plazmie da się oglądać tylko z daleka, no chyba że mowa o VT20. Poziom szczegółów jest nie do opisania większy na nowych LCD, lepsza jasność działa cuda. Nie jest też tak ze jestem jakimś fanem jasnych panelów, podświetlenie w swoim lcd mam zjechane na 20 procent a i tak jest lepsze niż na plazmie którą mam.
szybki test 42 calowej plazmy lcd , led .podlaczamy dvd do tych telewizorow , przekonamy sie wtedy ze wygra plazma
a kto dzisiaj stawia na SD podpiętego przez scart które to jest przy większości dvd albo używa anteny siatkowej jako gł źródło sygnału ? Dobry skaler DVD oferuje tak dobry obraz że wyświetlony na lcd pokazuje już lepszy obraz (przynajmniej dla mnie). Jak pisałem wcześniej, kiedyś widziałem tylko plazmy ale czasy się zmieniły, nadal uważam że za ok 2 tyś nie można lepiej zainwestować kasy jak w plazme ale jak niechcenie dostrzegać że obecne LCD są już równie dobre a w wielu aspektach lepsze to trudno.
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Szkoda trochę że praktycznie nikt w Polsce nie posiada TV w technologii DLP :smile: Kiedyś zobaczyłem takiego DLP-ka z wyższej półki w jakimś sklepie i powiem wam że jakość obrazu powaliła mnie ! To był zdecydowanie najbardziej naturalny obraz jaki w życiu widziałem na TV, w tym konkretnie aspekcie obrazu nawet plazmy zupełnie poległy :D Całkowity brak jakiegokolwiek migotania i przepiękne, łagodne, pastelowe barwy, no coś pięknego po prostu. Na takim TV raczej nie da się zmęczyć oczu...
 
Ostatnia edycja:

razorjack

New member
oczywiście można powiedzieć że LCD czy plazma za 20k ma super obraz i że reszta się nie zna :)
ale mi chodziło o porównanie tańszych modeli.
np. 50'' LCD i plazmy w cenie 3-4k
 
Do góry