Co Was przekonuje do LCD a nie plazmy?

bluray

Banned
" ... inny "kit" tutaj"
Nie inny kit tylko foto pod drugim linkiem nie są zmanipulowane.

Zaś na foto bramki widać gołym okiem tgz. fałszywe białe kontury na siatce bramki.
To znany każdemu efekt podciągnięcia ostrości ponad miarę.

Zrób to na fotoszopie a nie na TV. Wtedy nas okiwasz. hahahaha.

Za twoje zdjęcia już dziękujemy.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
razorjack - teraz właśnie podsumowałeś ten zabawny temat(Twój).:blagam:

Zadajesz na początku pytanie (nawet dość ciekawe, jakby wypowiedzieli się Ci do których było skierowane):
Napisał razorjack
Co Was przekonuje (czemu wybieracie) do LCD w większych rozmiarach (>42'')
czemu nie wybieracie plazmy ?
...i teraz sam sobie odpowiadasz na podstawie "podforum" plazmy....? :grin:

No cóż - wypada że odpowiedź ...warta pytania.:blagam:
(myślałem ze czegoś sie dowiem, a tu ...jak zwykle)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
hojlo1- Jaka wojenka bez celu, bez celu to był twój komentarz, po prostu wymieniłem prawdziwe wady plazmy a że coś dużo się ich zebrało to i najprawdopodobniej cie to boli. Temat jest o plusach LCD w stosunku do PDP a kto inny ma się wypowiedzieć jak nie posiadacz obydwu. To że ponad model 42PDP mam też SWOJE stare 26 LCD no i co ? Oprócz tv mam jeszcze jeden z najlepszych monitorów neca na IPS także wiem jak dobry kolorystycznie może być obraz z LCD. Że jest mały ? to że sam posiadam 26 to oznacza że innych nie widziałem, siostra nawet piętro u góry ma sonego 42 LCD (seriia 2000) i tak samo obraz HD robi większe wrażenie niż na plazmie właśnie dzięki jasności.

Cytujesz moje pytanie z innego wątku dotyczące konsoli nie wiem też po co, każdy widział obraz fullHD na LCD ale co dziwnego skoro bardzo mało osób ma porównanie gier ps3 na matrycach HDREADY A fullHD i nawet tutaj na forum NIKT NIE BYŁ W STANIE na to odpowiedzieć bo nie wiedzieli a napisałem faktyczne wrażenia a nie domysły, jakiekolwiek skalowanie w górę wiąże się ze stratą jakości a w dodatku gry na ps3 często nie są w 720p jak by ludzie nie wiedzieli. Jak powiedziałem dla ciebie temat jest zabawny ale przynajmniej osoba która kupuje tv będzie miała więcej rozeznania, bo to co napisałem to absolutna prawda do sprawdzenia u każdego, tyle tylko że fan boje plazmy mogą nie chcieć w nią wierzyć.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Oj kapralu, długo wy sierżantem nie zostaniecie. ;)
(jak odkryłeś publicznie np. w ostatnim wątku, że obraz HD na TV o wyższej rozdzielczosci lepiej wygląda - gratuluję)


Nie zapoczątkuję "rozbioru logicznego zdania", bo za długo by trwało.

Proste pytania do Ciebie (ściśle związane z tematem i Twoimi wypowiedziami):

1. Ile masz TV powyżej 42'?
2. Ile znasz LCD powyżej 42', które mają rozdzielczość Twojej plazmy (czyli 1024x768 )?
3. Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski na temat plazm mając model "tani" co nawet o HD
"nie zahacza"?
4. Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski na temat LCD mając modele o małych przekątnych
(pytanie jasne było w 1wszym wątku)?
itp. itd.
(to tylko fragment... - mogę ciągnąć dalej...)

Odpowiesz?

Sugerujesz że coś preferuję?
Ano tak = logikę. ;)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
3. Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski na temat plazm mając model "tani" co nawet o HD
"nie zahacza"?
A na czym ty bazujesz, sam sobie określiłeś kryteria oceniania tv i od dzisiaj jedynie człowiek gdy zapłaci za tv ma możliwość wypowiedzenia się ? Ja wiem wszystko co potrzebuje z testów i swoich obserwacji w sklepach czy u znajomych, Kuro 9 jest mi znane i wcale nie świeci dużo lepiej od X10 gdyby nie brać samej czerni pod uwagę, ta sama słaba jasność, jedynie VT20 jeszcze nie widziałem ale z opinii recek to już inna klasa tv plazmowych. Plazmy w przeciwieństwie do LCD mają tą zaletę że te niższe modele świecą tylko trochę gorzej od topowych, o co przy LCD już nie tak łatwo.

(jak odkryłeś publicznie np. w ostatnim wątku, że obraz HD na TV o wyższej rozdzielczosci lepiej wygląda
O które zdanie dokładnie ci chodzi bo mam wrażenie że coś tu mi wkręcasz. Co do samego faktu jest to oczywiste, więcej piskeli to i szczegółowszy obraz, nie mniej jest to widoczne najbardziej przy obrazie statycznym, wyłącznie przy obrazie wysokiej jakości i WYŁĄCZNIE z bliskiej odległości, jak kupowałem X10 który stał obok g10 (obraz z BR) to tylko po literach szło zobaczyć bardzo małą korzyść z rozdzielczości więc wybrałem X10 (miałem na uwadze fakt że DVD będzie wyglądało znacznie lepiej na matrycy o niższej rozdzielczości z uwagi na mniejsza obróbkę obrazu). Jak bym widział faktycznie lepsza jakość modeli wyższych to bym je brał tak jak wezmę po powrocie do PL 32cali 9705 (które to 9704 mnie zachwyciło, coś pięknego) mimo że będzie przeszło 2x droższy od mojej plazmy.

Rozdzielczość nie jest problemem, nie narzekam na to przy plazmie. Jasność natomiast już widać.
Sugerujesz że coś preferuję?
Ano tak = logikę.
Ano teraz mogę ci zasugerować ale wymądrzanie się i chore czepialstwo typowe dla fanbojów, myślicie że odkryliście jedyną prawdę tym czasem w przypadku telewizorów kogo to wina że plazmy sprzedają się tak słabo. Widzicie wszędzie spisek sprzedawców i jedynie co wam mogę polecić to terapie z dala od komputera, z nudów nie macie już co robić.
Ludzie mają oczy i widzą te wady o których wspomniałem, ja te wady akceptuje bo do zastosowania DVD uważam taki tv jest idealny, ALE CO KTO LUBI.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Kapralu.... ;)
Brakuje jeszcze odpowiedzi na pkt:1, 2, 4 (3 też proszę uzupełnić, gdyż w sumie brak odpowiedzi)

Przypominam również wątek tematu (temat o LCD vs PDP jest gdzie indziej - zapewne znowu...):
Napisał razorjack
Co Was przekonuje (czemu wybieracie) do LCD w większych rozmiarach (>42'')
czemu nie wybieracie plazmy ?
Oczywiście jak wybierzesz = proszę o podanie kryteriów wyboru.
(chyba można się tematu trzymać?).


Ps - rozumiem że u Ciebie "jasność" panelu jest zasadniczą cechą.
(jednak znowu masz PDP - czyli wybrałeś co innego....????)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ps - rozumiem że u Ciebie "jasność" panelu jest zasadniczą cechą.
(jednak znowu masz PDP - czyli wybrałeś co innego....????)
Przy HD bardzo ważny atut, nie jest źle ale nawet na moim LCD jest po prostu lepiej i to z podświetleniem na 20% (wszystkie oszczędzania energii w plazmie wyłączone także to nie tego wina). Nie widziałem jeszcze plazmy która miała by dobrą jasność, wygląda to tak jak by w kinie na pokazie 3d założyć okulary polaryzacyjne które ściemniają nam cały obraz, z VT20 może być ciekawie.

Autor tematu zadał pytanie "a co jest lepszego w LCD ?" to też mu odpowiedziałem ponadto też nie pierwszy zacząłem tą dysputę o plazmach, teraz zaś koniec tematu z mojej strony, dam ci szanse powymądrzać się z innym bo widzę jaką frajdę z tego masz.
 

digitalus

Banned
" ... inny "kit" tutaj"
Nie inny kit tylko foto pod drugim linkiem nie są zmanipulowane.

Zaś na foto bramki widać gołym okiem tgz. fałszywe białe kontury na siatce bramki.
To znany każdemu efekt podciągnięcia ostrości ponad miarę.

Zrób to na fotoszopie a nie na TV. Wtedy nas okiwasz. hahahaha.

Za twoje zdjęcia już dziękujemy.
niewierny tomasz sie znalazl. zrodlem sygnalu byl tuner pioneer 1430(wyjscie euro)
nizej zdjecia z kanalu nrj hits, drugie zdjecie to film divx z dvd manta:).trzecie zdjecie to kanal zdf tez z pioneera 1430.(najlepsza jakosc obrazu w trybie rgb). teraz mam dvd pioneer jakosc obrazu jest jeszcze lepsza . mam na mysli np filmy divx


przez wyjscie component z tunera ferguson fx 7600 jakosc obrazu jest jeszcze lepsza niz na tych zdjeciach ale nie musisz wierzyc.
mozesz przekonac sie sam. kup np 37 calowa plazme panasonic,podlacz do taniego fergusona np fx7600 przez wyjscie component i spadnisz z wrazenia z krzesla:)
zdjecia to jakosc obrazu z trzecioligowej plazmy daewoo.panasonica tez mam (37x10).polecam, "zabojca" kazdego lcd:)
 

Attachments

  • zdf.jpg
    zdf.jpg
    42 KB · Wyś: 201
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
TV lcd do którego porównywana jest ta plazma (Samsung edge led starej serii) nawet w testach kikiego wypadł słabiutko.
002_P1050507.JPG

005_P1050510.JPG


Samsung EDGE LED lewy dolny, plazma panasa prawy górny, sharp le600 lewy górny, Toshiba SV685 prawy dolny. Widać doskonale że obraz wyblaknięty bez głębi na tym samsungu. Również porównanie wstawiłeś w innym temacie katów plazmy do matrycy TN która to ma najgorsze kąty ze wszystkich LCD i jest już niespotykana. Zgadzam się że plazma jest dobrym TV, zgadzam się również że najlepszą charakterystykę obrazu tworzy podświetlenie PIKSEL NA PIKSEL ale to że faworyzowałem od dawna tą technologię nie sprawia że jestem ignorantem, widzę co jest grane, obecne technologie w LCD dają bardzo dobry obraz choć na pewno trzeba mieć sporo więcej kasy niż na plazme.
i ta sama osoba 2 strony dalej:
Nie widziałem jeszcze plazmy która miała by dobrą jasność, wygląda to tak jak by w kinie na pokazie 3d założyć okulary polaryzacyjne które ściemniają nam cały obraz, z VT20 może być ciekawie.
....nie ma co komentować. ;)
 

Pr3dator

New member
A wy dalej ciagniecie ten plytki temat co jest lepsze? Jedno jest pewne zwolennikow lcd nic nie przekona do plazmy i na odwrot. Wiec poco sie tak produkujecie ? ;) Niepotrzebine sobie cisnienie podnosicie hehe:)
 

szymon247

New member
razorjack - teraz właśnie podsumowałeś ten zabawny temat(Twój).:blagam:

Zadajesz na początku pytanie (nawet dość ciekawe, jakby wypowiedzieli się Ci do których było skierowane):
...i teraz sam sobie odpowiadasz na podstawie "podforum" plazmy....? :grin:

No cóż - wypada że odpowiedź ...warta pytania.:blagam:
(myślałem ze czegoś sie dowiem, a tu ...jak zwykle)

Razorjack wymienil generalnie najwieksze wady plazmy wiec nie rozumiem tej ironii ;)
Dodalbym jeszcze generalnie mniej nasycone kolory i jasnosc (mniej atrakcyjna "przynajmniej na pierwszy rzut oka" charakterystyka obrazu) i mamy odpowiedz na pytanie dlaczego ludzie wybieraja LCD zamiast plazm.
 

don111

Banned
mniej nasycone kolory ? chyba masz na myśli ustawienie sklepowe... intensywność kolorów można sobie zmienić w każdym tv prosto w menu
palety barw, widocznej ilości odcieni jednak nie zmienisz a tutaj chyba nie ma czego porównywać, w połączeniu z lepszym kontrastem plazmy daje to bardzo wyraźną różnicę
 

hojlo1

New member
Bez reklam
A wy dalej ciagniecie ten plytki temat co jest lepsze? Jedno jest pewne zwolennikow lcd nic nie przekona do plazmy i na odwrot. Wiec poco sie tak produkujecie ? ;) Niepotrzebine sobie cisnienie podnosicie hehe:)

Mnie ten temat b.ciekawi , gdyż myślałem ze chociaż raz otrzymam odpowiedź na podstawie selekcji pozytywnej (nie licząc zabawnej zmiany wątku prowadzącego temat = koniunkturalizm).

Oczekiwałem odpowiedzi typu: "Wybrałem, bo lepiej/lepszy/lepsza ...." (szczególnie że >42' mogło dać ciekawy obraz).

Okazuje się że nic z tego. ;)

Postawa "wszystkich" piszących opiera się na selekcji negatywnej.
Typowa postawa oparta na 4ech prawdach (znane z dowcipu).

Do czego prowadzi selekcja negatywna?
Ano to dobry przykład:
Negatywna selekcja ? Wikipedia, wolna encyklopedia



Na zakończenie tego wątku tylko dodam że akuratnie nie jestem po żadnej stronie i w gruncie rzeczy im wyrób gorszy (jako całość w TV, nie istotne czy to LCD/PDP itp) tym "moje dodatkowe przychody większe", bo tak się składa że "zaczynałem" w ZURITcie w latach 70/80tych i jeszcze na coś się przydaję.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
hojlo1- Twierdzisz ze model S ma dużo lepsza jasność i biel od modelu X ? G wcale nie miał. Słabą jasność widać bardzo dobrze jak się włączy gry z ps3, np gtp. Nie trzeba mieć kolorymetra by zauważyć jak wygląda to w przeciwieństwie do LCD, różnica jest widoczna i w sumie do gier się nie nadaje. Ja jeśli coś pisze to w przeciwieństwie do ciebie nie po ty by prowokować, nie mam z tego jak ty uciechy, opisałem jak to jest już okiem posiadacz plazmy bez żadnego koloryzowania (bo co z tego że ogólnie jestem zadowolony). Kupiłem plazme, właśnie z opinii digitalusa, nawkręcał wszędzie na forum jakie to plazmy są super, niestety pokazał je tylko z tej dobrej strony. Owszem pierwsze wrażenie super, te nienagannie odcienie kolorów, jakość SD, jednak te telewizory mają zaś cały szereg wad (a wspominałem już o ditheringu?) i osoba dobierająca tv powinna o nich wiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
hojlo1- Twierdzisz ze model S ma dużo lepsza jasność i biel od modelu X ?
Szokujące pytanie :mrgreen:
(nie wnikając w meritum ....można znaleźć to "twierdzenie" - forum obojętne?)

Ps - a jak już ustaniesz w poszukiwaniach, to ...myśl, potem pisz( bo się kręcisz wkoło). ;)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
hojlo1- Twierdzisz ze model S ma dużo lepsza jasność i biel od modelu X ? G wcale nie miał. Słabą jasność widać bardzo dobrze jak się włączy gry z ps3, np gtp. Nie trzeba mieć kolorymetra by zauważyć jak wygląda to w przeciwieństwie do LCD, różnica jest widoczna i w sumie do gier się nie nadaje.
mi wystarcza kontrast na poziomie max 50% (zwykle używam 20-30%) więc nie pisz takich bajek że plazma ma za małą jasność panelu, czy to do gier czy czegoś innego - obojętne
jeśli masz bardzo jasny pokój i lubisz obraz dający mocno po oczach to inna sprawa, wtedy faktycznie głupotę strzeliłeś z plazmą... należy wybierać LCD a jakość obrazu w takich warunkach schodzi na drugi plan
nie oceniaj też np ostrości plazm na podstawie porównań LCD full hd i serii X Panasonica która to nie ma pełnego hd ready, ostrość na statycznych obrazach lub przy minimalnym ruchu jest lepsza na LCD, przy obrazie w ruchu plazma zapewnia niemal tą samą ostrość cały czas, tego niestety nie uświadczysz do końca na LCD
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
mi wystarcza kontrast na poziomie max 50% (zwykle używam 20-30%) więc nie pisz takich bajek że plazma ma za małą jasność panelu, czy to do gier czy czegoś innego - obojętne
jeśli masz bardzo jasny pokój i lubisz obraz dający mocno po oczach to inna sprawa, wtedy faktycznie głupotę....
Sama ostrość jest wzorowa, obiekty, postacie mają idealne kontury, jest też drugi plan w przeciwieństwie do 99% tanich LCD. Niestety to nie o ostrość tu chodzi. Przed sekundą dosłownie sprawdziłem podłączenie z kompem by jeszcze raz zrewidować pogląd i chyba już wiem o co chodzi. Mianowicie, na jasnej scenie jasność jest niska i to bez wątpienia, w stosunku do lcd różnica w gran turismo jest dla mnie bardzo widoczna, zauważyłem jednak że ten tv (a pewnie i każda plazma panasonica tak ma) włącza jakąś funkcje oszczędzania, może luminoforu, gdy dominuje ciemna scena i jest wyświetlana mała połać jasnego koloru, wtedy jasność koloru, nawet białego jest dobra:roll:

Obraz oglądam po zmroku w zaciemnionym pokoju lub z lampką, wystarczy włączyć jednak grę w której jasne barwy (a zwłaszcza białe) dominują i panel obniża jasność, coś jak autokontrast, tyle tylko że istnieje nawet po wyłączeniu wszystkich polepszaczy, oszczędzań energii (tryb eco i oszczędzanie energii w zaawansowanych,), sprawdzałem też resztę trybów obrazu, bez zmian. W samym GTP gdzie scena jest bardzo jasna wygląda to jak by założyć okulary polaryzacyjne, cały obraz ściemniony w porównaniu do LCD i wpływa to na czytelność obrazu, polecam samemu sprawdzić a nie sugerować bóg wie co, to że zwracam uwagę na rzeczy które inni pomijają jest moją sprawą a i może ludzie będą mieć większą wiedzę o tym co kupują. Jak ktoś nie ma gt by sprawdzić to niech włączy komp i wyświetli białe okno na ciemnej tapecie, niech te okno będzie początkowo małych rozmiarów, wystarczy je jednak powiększyć przynajmniej do połowy objętości panelu i dosłownie widać jak panel sukcesywnie obniża jasność tego tego koloru w trakcie rozciągania białej połaci...
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Oj kapralu widzę że nie możesz wyjść z zaklętego kręgu gier. ;)

Potrzebujesz monitora(?) - to korzystaj z monitora.

Kupiłeś sobie tanią plazmę do gier i tyle.

Tutaj na podstawie gier(?) snujesz teorie... .
W innych wątkach opisujesz jak to plazma dobrze sprawuje się przy odbiorze programów TV

Co takiego znowu odkryłeś?
(odkrywasz że nie nadaje się jako monitor do gier? - ale nowina)

--------------------------------

TV niezależnie od technologii powinien mieścić się np w takim zakresie:
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

...i sprawne się mieszczą :)

Twój TV oceniają jako przeciętny i chcesz powiedzieć że wszystkie są przeciętne?
Panasonic Viera TX-P42X10 - DigitalVersus - Twój PDP
Panasonic Viera TX-P42V10 - DigitalVersus = droższy PDP
LG 42LH4000 - DigitalVersus - tani LCD
LG 42SL9000 - DigitalVersus = droższy LCD
(to są testy - na innych stronkach są parametry mierzone)

Co z tego wynika? :blagam:
 

don111

Banned
Hojlo dlaczego uważasz że plazma się nie nadaje do gier ?;-)
ja z powodzeniem używam do xboxa i czasem pc...

zauważyłem jednak że ten tv (a pewnie i każda plazma panasonica tak ma) włącza jakąś funkcje oszczędzania, może luminoforu, gdy dominuje ciemna scena i jest wyświetlana mała połać jasnego koloru, wtedy jasność koloru, nawet białego jest dobra:roll:

Obraz oglądam po zmroku w zaciemnionym pokoju lub z lampką, wystarczy włączyć jednak grę w której jasne barwy (a zwłaszcza białe) dominują i panel obniża jasność, coś jak autokontrast, tyle tylko że istnieje nawet po wyłączeniu wszystkich polepszaczy, oszczędzań energii (tryb eco i oszczędzanie energii w zaawansowanych,), sprawdzałem też resztę trybów obrazu, bez zmian.
wiem o co chodzi, wystarczy włączyć białą planszę i na moment wtedy włączyć menu z pilota, biały robi się minimalnie jaśniejszy... oprócz całej białej planszy nigdy jednak nie dostrzegłem tego efektu, więc "problem" moim zdaniem jest nieistotny
co do bieli - robię wszystko aby biały nie wyglądał za "biało", nawet na moim poprzednim LCD ustawiałem ciepły odcień bieli, na monitorze też ustawiam biel żeby była podobna jak teraz na plaźmie (balans bieli normalny), nie mogę inaczej oglądać, bo mnie oczy bolą... LCD ma "bardziej" biały tylko co z tego skoro i tak ustawiłbym taki odcień jak na plaźmie :lol:
no ale rozumiem że można mieć inne preferencje...
 

razorjack

New member
no i wybrałem, przedwczoraj w domu pojawił się LE46C650 -czyli LCD.
wczoraj miałem czas tylko poużywać na nim sygnału SD, widać brak jakości, ale czego się spodziewać od tak dużego ekranu i słabej rozdzielczości.
dziś zakupię DVI-HDMI kabelek i sygnał z komputera zapuszczę.

w łykend jak znajdę trochę czasu (i znajdę jakieś plansze do kalibracji, macie jakieś??) to poustawiam go.
 
Do góry