Co Was przekonuje do LCD a nie plazmy?

mataman

New member
Bez reklam
Jest tylko jedna plazma jaka chciałbym mieć lecz nie stać mnie na nią. Wszystkie inne nie nadają się do moich zastosowań. Nie chce mi się cyksc z docieraniem i innymi pierdolami, chce normalnie używać telewizor.
 

trops55

Member
Ja dawno wybrałem LCD. Kupując plazmę stałbym się niewolnikiem tego tv ( docieranie, zaciemnianie pokoju itp.) Telewizor ma służyć mnie a nie ja jemu. Po za tym mnie obraz bardziej podoba się na LCD (bezpośrednie porównanie) o wiele lepsza ostrość i brak migotania.
 

digitalus

Banned
witam
plazma to przede wszystkim lepsza jakosc obrazu sd
szczegolnie gdy decydujemy sie telewizor od 37 do 42 cali.
tu dowod.
http://www.hdtv.com.pl/forum/517191-post3.html
lcd nadaje sie niestety tylko jako monitor do komputera.takie jest moje zdanie.
oczywiscie kazdy sam podejmuje decyzje i kupuje plazme lub lcd .najwazniejsze ze jest wybor i jeszcze plazma nie zginela:)
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
przeczytałem ten tekst z linka i mam dwa wnioski, a właściwie jeden. Ty cchyba tv używasz tylko do ogladania telewizji w sd. Jeżeli nie, to piszesz głupoty. Juz nawet nie chodzi mi o uwielbienie dla plazm.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Może Wam się przydać w sprawie docierania.

Plazmę i LCD należy docierać miękka szmatką (najlepiej z mikrofibry).
 

bubu54142

New member
Popieram ostatnią wypowiedź kolegi hojlo1.Mam plazmę i okno od południa.Jak słońce świeci to przy każdym telewizorze przysłaniałem okno,przy poprzednim lcd też.Nie rozumie małpiego powtarzania o jakimś docieraniu i słabym kontraście plazmy,szczególnie tych co widzieli je tylko w sklepie.
 

razorjack

New member
byłem dziś w sklepie, ale ciężko było porównać TV :/ obraz puszczony jakiś marny SD (jakaś reklamowa stacja?) - ohyda.
ale mogę przyjść z filmami na USB.

zatem prośba, czy ktoś może na swoim samsungu (seria c550) sprawdzić czy oba te filmy są odtwarzane ?

to dwa dynamiczne filmy (sporty wodne)

1280x720
Jaws Highlights - Jan 17th, 2010 on Vimeo
nie wiem czy tym linkiem uda się ściągnąć: http://www.vimeo.com/download/video...ef7ec4234&uh=56725bd230a9540609429af7bf841b09
jeśli nie, trzeba się zalogować.

1920x1080
http://manera2.f-onekites.com/download.php?F=Films/MANERA_english_FULL.mp4

ew. jakieś inne na testy polecacie ?
 

don111

Banned
Popieram ostatnią wypowiedź kolegi hojlo1.Mam plazmę i okno od południa.Jak słońce świeci to przy każdym telewizorze przysłaniałem okno,przy poprzednim lcd też.Nie rozumie małpiego powtarzania o jakimś docieraniu i słabym kontraście plazmy,szczególnie tych co widzieli je tylko w sklepie.
bo najwięksi znawcy plazm udzielający się tutaj to posiadacze LCD którzy plazmy na oczy nie widzieli, albo widzieli tylko w sklepie w błysku neonów ;)
a argument o docieraniu jest żałosny, jeden dociera drugi nie i działa jak należy... a nawet jeśli trzeba by docierać to faktycznie straszny problem aby nie oglądać zbyt przejaskrawionego obrazu w pierwszym miesiącu :D
 

Pr3dator

New member
bo najwięksi znawcy plazm udzielający się tutaj to posiadacze LCD którzy plazmy na oczy nie widzieli, albo widzieli tylko w sklepie w błysku neonów ;)

to samo mozna powiedziec o posiadaczach plazm ktorzy sie wypowiadaja o lcd. Prawda jest taka ze oba typy telewizorow maja wady i zalety
 

bluray

Banned
Temat jest super postawiony.
Jak pisałem: od lat badam ten problem.
Przeczytajcie mój post w tym wątku. PLEASE.

I nie zbaczajcie w kierunku nudnych, ogranych dywagacji, że plazma jest lepsza, bo to ograny do bólu stereotyp, ale tylko na forach.
W sklepie przy kasie jest całkowicie ODWROTNIE.
Apeluję do wypowiedzi na temat:
"Co Was przekonuje do LCD a nie do plazm"
To unikalne pytanie.
Niech plaźmiarze się wypowiadają dlaczego na jedna plazmę przypada 10 LCD.

Ja podpowiedziałem w poście:
W sklepie PDP nie ma żadnych szans z LCD.
A tam kupujący właśnie podejmują decyzję.
Jakie więc doświadczalne objawy tak strasznie przeważają w strone LCD w warunkach expozycji typu SATURN/MM/EURO AGD ?
Badamy przyczynę proporcji sprzedażowych a nie co lepiej świeci.

Lepszy to był HD DVD nie nie miał blokad regionalnych
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przyczyna jest bardzo prosta.... Bo LCD mają się w marketach RTV sprzedawać i tyle.
Dla przykładu - nie jest przypadkiem, że w niedawno otwartym Media Expercie w moim mieście stoją zaraz przy samym wejściu Samsungi LED na których puszczane są z płyt testowych Blu-Ray piękne animacje. Obraz kryształ z dużym kontrastem.....Pięknie to wygląda i przyciąga wzrok potencjalnych klientów!
A to, że później w domu po podłączeniu sygnału już tak różowo nie jest to już nasz klientów problem.
Bo tak to właśnie jest, że 90% kupujących nie czyta forum, nie studiuje parametrów technicznych, tylko i dzie do sklepu i kupuje to co poleci sprzedawca ( a poleci to co ma być sprzedane ).
Pozdrawiam
 

staceb

New member
cyt:dlaczego na jedna plazmę przypada 10 LCD?
Odpowiem tak :na trzy plazmy 42 calowe przypada dwadzieścia siedem LCD 32 calowych i mniejszych i po jednym 37,40 i 42.A poza tym telewizor kupuje się w sklepie,w którym LCD może świecić nieco lepiej,chociaż tylko na sygnale HD.A w warunkach domowych klient się dziwi czemu obraz na np.Polsacie jest do d...y,a w sklepie na pokazowym filmiku był taki ładny?
 

bluray

Banned
„LCD mają się w marketach RTV sprzedawać i tyle.”
BZDURA !
Ale od kiedy rozkaz skutkuje na konsumenta ? Nigdy nie spotkałem się w żadnym markecie z dyspozycją typu: Jeżeli TV to kup LCD.
Zaś ustaliliśmy wielokrotnie, że sprzedawcy są pasywni przy braku systemu premiowania ich i bonusów od firm (zakaz).

Dla przykładu - nie jest przypadkiem, że w niedawno otwartym Media Expercie w moim mieście stoją zaraz przy samym wejściu Samsungi LED na których puszczane są z płyt testowych Blu-Ray piękne animacje. Obraz kryształ z dużym kontrastem.....Pięknie to wygląda i przyciąga wzrok potencjalnych klientów!

WNIOSEKI z Twojej wypowiedzi:
[1] produceńci LCD dbają lepiej o swój interes czytaj towar. Tak. Są w stanie zapłacić marketowi za lepszą expozycję ( czyli płacą za lepsze miejsce duże pieniądze) oraz są w stanie ponieść b. wysokie koszty urządzeń i materiałów demo. To prawda ! Wniosek taki, że kupujący jest olewany przez producentów plazm. A tego nikt nie lubi. Twoja wypowiedź to wartościowy wkład do dyskusji.
Bzdura nr. 2:
[2] Kto kupuje towar tylko z powodu, że jest przy wejściu !? NIKT. Błąd.
To może dotyczyć ziemnaka czy pomidora na targu. I to w przypadku skacowanego Pana Domu wygnanego rano przez śpiącą żonę (za karę) na zakupy.

A to, że później w domu po podłączeniu sygnału już tak różowo nie jest to już nasz klientów problem.

BZDURA nr. 3 WAŻNE !
W domu nie masz już do czego porównać. Tam kryterium porównawcze już nie istnieje. Kończy się w sklepie.
Parametr dobrej kolorymetrii zanika, bo oko każdego widza się po kilku minutach ( w przeciwieństwie do przyżądów pomiarowych) się dostosowywuje. Kolorymetria to totalna llipa. Panoszy się wszędzie. Dlaczego ? Bo „pająk pomiarowy” kosztuje 120 zł. I sam rysuje wykres do publikacji. I mamy za free efektowną ilustrację. Wszyscy zaś myślą: jaki mądry redaktor. Ale dopiero w domy włączasz BD-player i okazuje się, że film 1080/24p to trzęsący się przekaz z tgz. Judderem. Większość oczu tego nie wytrzymuje. Wtedy szukamy w TV systemu typu „motion judder canceller”. A w plazmach z reguły go nie ma. No i przez najbliższe 5 lat w domu oglądamy filmy z BD ze skaczącym obrazem. Póżniej dajemy za free nasz TV dalszej i ubogiej rodzinie. Sprawdza się. Są naprawdę wdzięczni.

90% kupujących nie czyta forum, nie studiuje parametrów technicznych, tylko i dzie do sklepu i kupuje to co poleci sprzedawca ( a poleci to co ma być sprzedane ).
Bzdura nr. 4.
Pisałem wyżej. Trwasz w przekonaniu, że expedient w markecie chce wcisnąć Ci towar za który ma bonus.
Kilka błędów jednocześnie:
- nie ma bonusu, ewentualny bonus przechwytywany jest trzy poziomy wyżej, Dyrekcja, Szef zakupów sieci, PREZES ...... No wiesz, wakacje dla rodziny itp. Ukryte mocno bonusy.
- w wielkich marketach z powodu skali obrotu ( skala sprzedaży jest jedynym wyznacznikiem dla producenta z kim dalej rozmawiamy wstawiając im nasz towar na preferencyjnych warunkach.
Np. „kredytu kupieckiego”
Czyli (dam ci towar z odroczoną płatnością (atrakcyjnya forma kredytu na pół roku).
Expedient nie ma żadnych bonusów. Ledwie żyje, bo ma dość nudzących klientów ( oczytani gimnazjaliści bez kasy na tym forum - to dla nich typowy śmieć; strata czasu) i tony sprzętu pakowanego dziennie.
Ile razy w ciągu godziny moża prowadzić wykład co i dlaczego jest dobre.
Sprzedawcy doskonale rozpoznają wyszczekanych fajterów.
Każdy w tym zawodzie się wypali po trzech dniach nawet w SONY STYLE. Sześć miesięcy czekam na informację od SONY STYLE na pytanie: co oznacza logo AVCHD na odbiorniku telewizyjnym firmy SONY. Pytanie poszło podobno do TOKIO. Podobno pracują nad odpowiedzią.
Nachodzę ich i gnębię: kiedy moje pytanie zadane we wzorcowej placówce w Polsce (Warszawa, Arkadia) będzie miało odpowiedź. A tam rekrutuje się i szkoli na najwyższym poziomie. Dobrze także płacą. Szukają kadr stale.

Wypowiedź innego dyskutanta:
na trzy plazmy 42 calowe przypada dwadzieścia siedem LCD 32 calowych
Racja: Wiedc, że główny strumień sprzedażowy i kluczowy dla zyskowności to obecnie właśnie TV 32 cale. Żródło danych statstycznych: GFK POLONIA . Dane tylko za wysoką opłatą dla graczy rynkowych. Taka zasada na całym świecie. Mam do nich dostęp.

"poza tym telewizor kupuje się w sklepie,w którym LCD może świecić nieco lepiej, chociaż tylko na sygnale HD. A w warunkach domowych klient się dziwi czemu obraz na np. Polsacie jest do d...y,a w sklepie na pokazowym filmiku był taki ładny ?

Moja teza: LCD w sklepie świeci znacznie lepiej a nie cytuję: „może świecić nieco lepiej”.
Do tego stopnia może lepiej, że sprzedaż faktyczna jest 10 : 1.
Taki typowy żart forumowicza. Fajtera PDP.
Dlaczego ?
Proste. Aby na przykład ukryć brak możliwości płynnego odtwarzania przez plazmy materiału 1080/24p. Zażądajcie dla tesu podłączenia w sklepie odtwarzacza BluRay i każcie puścić jakiś film 1080/24p na plażmach PANASONIC.

NIEWYKONALNE !!!
Dlatego, że wymaga uzgonień między szefami trzech działów: TV/sprzęt DVD/Filmy. Nawet w salonach expozycyjnych jest taki zakaz zalecony przez producentów.

Żona zapyta męża: dlaczego tak skacze obraz ?
I powie: Stefan daj spokój z tym TV. Chodźmy już do tych ładnych i cieńkich.
Z reguły jest to stoisko SAMSUNG LCD.

Materiały demonstracyjne dla plazm (Panasonik) to także żenująca próba wykiwania kupującego. Zwróćcie uwagę, że wszystkie (totalnie wszystkie) dema plaźmiarzy są na materiałach 30 fps.
Ale jak się o tym przkonać ? Niech Wam dadzą do domu płytę demo. Musicie mieć w kompie BD-drive. Oraz program BD-INFO. I wszystko jasne. Ale kto to ma jednocześnie ? I kto Wam da na wypożyczenia (zakaz i blokada szuflady BD-playera do demonstracji). Bardzo trudna sztuka.
 
Ostatnia edycja:

szymon247

New member
w tym dziale najwięksi specjaliści od plazm to posiadacze LCD :D
dużo lepszy kontrast, kolory i normalne kąty boczne to faktycznie niewiele co przemawia za plazmą...
a tą czerń w niektórych droższych LCD masz lepsza tylko na wprost i w zasadzie chodzi tylko o ten najgłębszy czarny, niech tylko się pojawią jakieś odcienie czarnego/szarego to nie ma co porównywać, ale tu już wychodzi różnica kontrastu

podsumowując plazma w tej samej cenie co dowolny LCD, przy odpowiednich warunkach do komfortowego oglądania da zawsze dużo lepszą jakość obrazu


Osobiscie telewizora LCD nie posiadam, mialem plazme jak i lcd a moje obecne posiadanie LCD konczy sie na monitorze ale porownanie TV mam ;)

Kolory na plazmie mysle ze wiekszosci uzytkownikow podobaja sie mniej niz na LCD gdzie wygladaja na bardziej soczyste i jaskrawe. W tym przypadku ich odzwierciedlenie idzie na bardzo daleki plan. CRT jeszcze lepiej odzwierciedla kolory ale mysle, ze znaczna wiekszosc uzytkownikow uzna obraz na LCD za duzo bardziej atrakcyjny. Malo kto przejmuje sie tym, czy kolor trawy jest doskonale odzwierciedlony - wiecej osob interesuje na ktorym telewizorze wyglada ona ładniej.
Katy boczne przy nowych LCD mysle, ze dla znacznej wiekszosci nie stanowia juz problemu. Sa na bardzo przyzwoitym poziomie i w zasadzie tylko zapalency jak my na forach robia z tego jeszcze jakis problem.
W przypadku niektorych nowych LCD na panelach xVA czern-czern jest juz po prostu bardzo dobra. Zachowanie obrazu w ciemnych scenach, odcienie szarosci juz rowniez. Trend jest taki, ze rzeczywisty kontrast na LCD ma szanse przewyzszyc plazme dzieki duzo wiekszej jasnosci.
Na plazmach wyswietlanie nawet jako tako bialo-podobnego obrazu jest kompletnym samobojstwem dla oczu a i tak ten bialy nie wyglada przekonujaco.
W marketach plazmy wygladaja zdecydowanie gorzej od LCD przez zupelnie inna charakterystyke obrazu generowanego przez te ekrany. LCD generuje duzo wiekszy czynnik "wow". Soczyste kolory i jaskrawy obraz kontra przytlumiony i szarawy na plazmie i mysle, ze to najbardziej wplywa na kupujacych. Jesli chodzi o ogladanie w domowym zaciszu to juz zalezy od gustow. Obraz na plazmie jest bardziej stonowany a na LCD paradoksalnie wydaje sie bardziej kontrastowy przez jaskrawe jasne odcienie barw - wydaje mi sie, ze robi lepsze wrazenie nawet jesli mamy obok siebie dobra plazme i przecietny LCD (rowniez paradoksalnie). "Lepiej odwzorowany obraz" kompletnie nie idzie w parze z "ładniejszy" szczegolnie, ze LCD i tak calkiem przyzwoicie odzwierciedla kolory.

A osobiscie migotanie obrazu na plazmie jest dla mnie dyskwalifikujacym czynnikiem. Nie po to przesiadalem sie z crt zeby cos kilkukrotnie wiekszego nawalalo mi po oczach ;) Z reszta to nawet nie jest moje przekonanie tylko po prostu nie jestem w stanie wysiedziec przed plazma kilkunastu minut a ogladanie LCD uwazam za doskonale komfortowe.
Nawet jesli ktos nie jest na to tak czuly jak ja to fakt, ze LCD "po prostu ogladasz" a z plazma trzeba obchodzic sie jak z jajkiem i jest duzo bardziej problemogenna jest wystarczajaco istotny zeby dolozyc do LCD.

Jesli chodzi o trendy to Plazma jest juz coraz bardziej odbierana jako "wymierajaca" technologia poniekad zastapiona przez LCD. Dobrze, ze sie jeszcze trzyma ale stosunek sprzedawanych duzych ekranow LCD do plazm rosnie coraz bardziej, mimo drastycznego spadku cen plazm przez ostatnie lata.
 
Ostatnia edycja:

SPONTANNAH

New member
Osobiscie telewizora LCD nie posiadam, mialem plazme jak i lcd a moje obecne posiadanie LCD konczy sie na monitorze ale porownanie TV mam ;)

Kolory na plazmie mysle ze wiekszosci uzytkownikow podobaja sie mniej niz na LCD gdzie wygladaja na bardziej soczyste i jaskrawe. W tym przypadku ich odzwierciedlenie idzie na bardzo daleki plan. CRT jeszcze lepiej odzwierciedla kolory ale mysle, ze znaczna wiekszosc uzytkownikow uzna obraz na LCD za duzo bardziej atrakcyjny. Malo kto przejmuje sie tym, czy kolor trawy jest doskonale odzwierciedlony - wiecej osob interesuje na ktorym telewizorze wyglada ona ładniej.
Katy boczne przy nowych LCD mysle, ze dla znacznej wiekszosci nie stanowia juz problemu. Sa na bardzo przyzwoitym poziomie i w zasadzie tylko zapalency jak my na forach robia z tego jeszcze jakis problem.
W przypadku niektorych nowych LCD na panelach xVA czern-czern jest juz po prostu bardzo dobra. Zachowanie obrazu w ciemnych scenach, odcienie szarosci juz rowniez. Trend jest taki, ze rzeczywisty kontrast na LCD ma szanse przewyzszyc plazme dzieki duzo wiekszej jasnosci.
Na plazmach wyswietlanie nawet jako tako bialo-podobnego obrazu jest kompletnym samobojstwem dla oczu a i tak ten bialy nie wyglada przekonujaco.
W marketach plazmy wygladaja zdecydowanie gorzej od LCD przez zupelnie inna charakterystyke obrazu generowanego przez te ekrany. LCD generuje duzo wiekszy czynnik "wow". Soczyste kolory i jaskrawy obraz kontra przytlumiony i szarawy na plazmie i mysle, ze to najbardziej wplywa na kupujacych. Jesli chodzi o ogladanie w domowym zaciszu to juz zalezy od gustow. Obraz na plazmie jest bardziej stonowany a na LCD paradoksalnie wydaje sie bardziej kontrastowy przez jaskrawe jasne odcienie barw - wydaje mi sie, ze robi lepsze wrazenie nawet jesli mamy obok siebie dobra plazme i przecietny LCD (rowniez paradoksalnie). "Lepiej odwzorowany obraz" kompletnie nie idzie w parze z "ładniejszy" szczegolnie, ze LCD i tak calkiem przyzwoicie odzwierciedla kolory.

A osobiscie migotanie obrazu na plazmie jest dla mnie dyskwalifikujacym czynnikiem. Nie po to przesiadalem sie z crt zeby cos kilkukrotnie wiekszego nawalalo mi po oczach ;) Z reszta to nawet nie jest moje przekonanie tylko po prostu nie jestem w stanie wysiedziec przed plazma kilkunastu minut a ogladanie LCD uwazam za doskonale komfortowe.
Nawet jesli ktos nie jest na to tak czuly jak ja to fakt, ze LCD "po prostu ogladasz" a z plazma trzeba obchodzic sie jak z jajkiem i jest duzo bardziej problemogenna jest wystarczajaco istotny zeby dolozyc do LCD.

Jesli chodzi o trendy to Plazma jest juz coraz bardziej odbierana jako "wymierajaca" technologia poniekad zastapiona przez LCD. Dobrze, ze sie jeszcze trzyma ale stosunek sprzedawanych duzych ekranow LCD do plazm rosnie coraz bardziej, mimo drastycznego spadku cen plazm przez ostatnie lata.

Wstajesz o szóstej rano,żeby pisać takie głupoty?
 

Pr3dator

New member
temat rownie infantylny jak ktora konsola lepsza xbox360 czy ps3 ...proponuje zamknac ten watek bo komentarze rodem z forum wp... ludzie spytajcie o to swoje kobiety czemu wola plazme lub lcd a uslyszycie madra odpowiedz :D (kazda normalna inteligentna kobieta wam powie co o tym mysli hehehe)
 

motobartcompany

New member
Takich wątków były już dziesiątki. Za każdym razem kończyły się podobnie.
Każdy z nas ma swój rozum i wybierze to co dla niego najlepsze.
To co dla kogoś może być ogromną -nie do przyjęcia wadą dla innego będzie rzeczą neutralną i nie zwróci na to uwagi.
Świat jest taki że nie ma na nim rzeczy idealnych.
Ja wybrałem plazmę bo dla mnie ma po prostu lepszy obraz.
W LCD jak dla mnie najbardziej dołujące jest smużenie obrazu. Miałem topowe LCD i w każdym bardzo zauważałem wolne wygaszanie pikseli. Sport czy szybki materiał w porównaniu do CRT czy Plazmy byl udręką. 100- 200Hz tego za bardzo nie poprawiały, smużenie było takie same z tym, że obraz wyglądał jak telenowela ze sztuczną płynnością.
Następna sprawa to taka, że nie podoba mi się jak obraz jest "rysowany" w LCD. W plaźmie wygląda bardziej głęboko. Na LCD obraz jest płaski i pozbawiony tej głębi.
Kąty boczne to już inna historia i tak bardzo mi nie przeszkadzały.

Obecnie najlepszym telewizorem jest plazma
Pioneer KRP-500A 50inch Full HD 1080 Kuro Plasma Review at AVForums.com

Za nim idzie Panasonic VT20
Panasonic VT20 (TX-P50VT20) Review at AVForums.com

Teraz porównajcie sobie oceny do dobrych LCD
Sharp LE821 (LC-46LE821E) Review at AVForums.com
Samsung C8000 (UE46C8000) Review at AVForums.com
Philips 47PFL9664 LCD HDTV Review at AVForums.com
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
temat jest zawsze na topie i warty uwagi
jeszcze jedno, musicie sie cytowac az tak, walic na cala strone cytat zeby powiedziec ze ktos wstal o 6 rano, to juz trzeba byc mlotem.

LCD kontra Plazma zawsze bedzie, nie bedzie wtenczas kiedy dlugo nie bedzie produkowana.

Dla mnie sa cenne uwagi jak ktos mial oba, a nie widzial cos w sklepie i nie ma kasy na TV
 
Do góry