CES 2015: telewizory firmy Sony 4K z platformą Android .

WuMike

New member
Bez reklam
Ludzie, co Wy z tym UHD/4K, w przypadku 55"? Naprawdę, siedzicie 1,5m od ekranu? Ja nie widzę różnicy, dla takiej przekątnej i siedząc dalej, niż 150cm od TV.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ludzie, co Wy z tym UHD/4K, w przypadku 55"? Naprawdę, siedzicie 1,5m od ekranu? Ja nie widzę różnicy, dla takiej przekątnej i siedząc dalej, niż 150cm od TV.

Tu już nie chodzi o szczegóły obrazu.ULTRA HD przyniesie rozszerzona paletę kolorów i to widać.Wiem że teraz są tylko dema , ale te dema miażdzą 1080p , wiem że są podrasowane , ale ludzi ta jakość przyciąga i stoją i wpatrują się jak zachipnozowani.I to widzę na wielkości 40cali
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na mnie osobiście większe wrażenie robiło przejście z sd na FHD.... chyba żebym miał w domu tv 85-100 cali 4k to wtedy już byłaby inna bajka przy filmach 4k które kiedyś będą...
Zresztą o co tu się spierać :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, przejście z SD na HD to był realny skok, a Ty Robertuss już chyba powoli odpływasz z tym "przyciąganiem i hipnotyzerką" ;)
Gdyby to 4K było takie wybitne z codziennym użytkowaniu (odległość w praktyce chociażby), to już dawno by u mnie stał TV 4K. Wierz mi, a tv zmieniałem niemal co roku przez ostatnie kilkanaście lat.

Ja nie stoję zahipnotyzowany przed 4K 80", odpalam ten sam materiał na swoim tv, siadam z ok. 4m i szczerze musiałbym nie mieć już co robić z pieniędzmi żeby się przesiąść. Zobacz jak wygląda taki materiał na FHD najpierw. Co innego gdybym siedział 1.5m od tv, ale nie siedzę i wątpie aby ktokolwiek na dłuższą mete wytrzymał pare godziń w takiej odległości.

Najlepsze jest to (pomijając już tą całą peletę kolorow ;) ) że większość nie zdaje sobie spawy ile jeszcze ma do zaoferowanie FHD, problemem jest sygnał jaki dostarczamy do naszych odbiorników.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Rozumiem że widziałeś dema 4k.Mam także dema 4k z chińskiego forum (potężne forum) jak ich kraj;) dema z bitrate 100mbs ! ile ma mieć płyta Blu ray 4k 30mbs?? Zdaje sobie sprawę że filmy 4K nie będą tak wyglądać jak te dema , ale to niebawem zobaczymy na własne oczy co przyniesie ta technologia.Na mnie wrażenie to robi kolorystyka tych filmów.A z boku na tv leci także demo ale 1080p normalnego filmu jakie dostajemy na płytach .Demo 4K vs Film 1080p = nokaut dla 1080p. Czekam na pojedynek Film 4k vs Film 1080p = ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Robertuss a jak porównywałeś te dema na tych 55 calach to rozumiem że oba tv były z podobnej półki i z odległości powiedzmy 3 m tak jak to jest w większości wypadków u ludzi w domach, a nie z 1,5 m? I dema które oglądałeś były takie same?
Osobiście oglądałem filmy 4k nakręcone na profesjonalnej kamerze 4k i na 84 calach i szczegóły jakie były widoczne w filmach to było je widać z odległości około 2 m - pytanie kto normalny ogląda w tak wielkim tv z takiej odległości.. Z 4-5 m nie było tego widać co widziało się w odległości 2m... Natomiast zgadzam się z Tobą w 100% co do kolorów są inne niż w FHD - kwestia gustu co kto lubi ale faktycznie może się to podobać.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Robertuss a jak porównywałeś te dema na tych 55 calach to rozumiem że oba tv były z podobnej półki i z odległości powiedzmy 3 m tak jak to jest w większości wypadków u ludzi w domach, a nie z 1,5 m? I dema które oglądałeś były takie same?
Osobiście oglądałem filmy 4k nakręcone na profesjonalnej kamerze 4k i na 84 calach i szczegóły jakie były widoczne w filmach to było je widać z odległości około 2 m - pytanie kto normalny ogląda w tak wielkim tv z takiej odległości.. Z 4-5 m nie było tego widać co widziało się w odległości 2m... Natomiast zgadzam się z Tobą w 100% co do kolorów są inne niż w FHD - kwestia gustu co kto lubi ale faktycznie może się to podobać.

Nie było to 55cali:) był to samsung ubiegłoroczny 40cali6900 po USB 3.0 nie czytał plików z bitrate 100mbs .A teraz demo puszczam z Lg 40 cali budzetowe za 2tys.Nie ma USB 3.0 a idą te cięzkie pliki , więc jak w innym watki pisał człowiek ze nie ma co kupować nowości bo nie wiele zmieniają , jednak nowości należy kupować. Ok przed tymi tv stoję 2 metry.Zdjęcie ponizej tego nie oddaje bo to tylko zdjęcie ale znalazłem w necie , proszę sobie teraz to wyobrazić w ruchu.To te kobiety Azjatki;) wyglądają jak obecne bajki w 1080p !!! czyli obraz brzytwa żadnej "kaszy" "ziarna" jak to wy piszecie..Taki obraz jest tylko w obecnych bajkach.A prawdziwy film 1080p niestety film nie jest "sterylny" jak te dema.Ja na razie się nie podniecam , poczekamy na filmy 4K , czy nadal będą tak sterylne jak te dema

TV 4K najtańsze , porównywane z najtańszymi 1700zł-2200zł TV 1080p

dwa razy trzeba kliknąć w tą fotkę

http://i33.fastpic***/big/2014/0215/ea/_f4cf23c09880e470c81a296e05d9feea.png?noht=1
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdjęcie ponizej tego nie oddaje bo to tylko zdjęcie ale znalazłem w necie , proszę sobie teraz to wyobrazić w ruchu.To te kobiety Azjatki;) wyglądają jak obecne bajki w 1080p !!! czyli obraz brzytwa żadnej "kaszy" "ziarna" jak to wy piszecie.

Nic nie musimy sobie wyobrażać, mam to demo z powyższej fotki już od dawna, to i mase innych.
Nie wiem czym się tak ekscytujesz, pisałem już kiedyś, że (chociażby powyższe) demo zwala z nóg na FHD na 80".
Widząc tą jakość, szybko można sobie uświadomić jak z marnego sygnału często korzystamy, bo zwyczajnie tv FHD może dużo, a nie każdy chyba zdaje sobie z tego sprawę dając się oczarować prezentacjami z 1m w 4K.

Widząc to, odpuściłem sobie temat 4K, bo wiem, że na TV 4K z odległości która większość z nas ogląda, nie będzie różnic którymi miałbym się podniecać jak niektórzy.

jednak nowości należy kupować.

To się zdecyduj Robertuss, w innym wątku pisałeś prześmiewczo coś o marketingu i Atmosie, generalnie o dodatkowych głośnikach, mimo, że sufitowe moim zdaniem o wiele więcej wnoszą jak 4K, a teraz piszesz, że nowości należy kupować. Nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Magia tej wspanialej jakosc FHD, opiera sie tylko na jednym - produkcji w 4k i warto o tym pamietac. Prawie wszystko co bylo wczesniej krecone klęka przed produkcjami kreconymi w 4, 5, 6 czy 8k.
Poza tym, im wiekszy ekran, tym bardziej widac roznice., o czym latwo sie mozna przekonac, bo 80"ekrany 4k sa juz w sklepach. Kto uwaza , ze FHD na 80" wyglada bez roznicy w stosunku do 4k,
musi chyba ogladac ze zbyt duzej odleglosci.. Tymczasem z 2,5, czy nawet 3m jest po prostu extra.
Parafrazujac mojego przedmowce,, pora przestac sobie wyobrazac, tylko sprawdzic samemu.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Cytat:
Napisał robertuss Zobacz post
jednak nowości należy kupować.

To się zdecyduj Robertuss, w innym wątku pisałeś prześmiewczo coś o marketingu i Atmosie, generalnie o dodatkowych głośnikach, mimo, że sufitowe moim zdaniem o wiele więcej wnoszą jak 4K, a teraz piszesz, że nowości należy kupować. Nie rozumiem.


Jestem rozchwiany emocjonalnie.;)Tamtemu człowiekowi powiedział bym że należy kupować nowości bo twierdził że nic nie wnoszą TV w tym roku , tak tłumaczył innemu użytkownikowi w innym wątku

---------------------

Parafrazujac mojego przedmowce,, pora przestac sobie wyobrazac, tylko sprawdzic samemu.

Pogubiłem się.Przedmówcę czyli kogo??Ani on ani ja nikt sobie tego nie wyobraża tylko to widzę/widzimy na własne oczy..


Odnośnie Atmos.Niesłyszałem tego i nie powinienem się wypowiadać.Wcisneli kilka dodatkowych efektów w już istniejące 7.1 kanałów i w całym filmie pojawi się coś nad nami z 4 lub 6 razy i wielka mi przestrzeń:)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
AFAIK moj przedmowca nie posiada tv/projektora 4k, wiec to raczej kwestia wyobrazen, nie zas praktycznego doswiadczenia. Pomimo wszystko, probuje przekonac caly swiat o braku zauwazalnej roznicy podczas ogladania FHD/4k na 80" ekranie.
No z 5m roznicy nie widac, ale ludzie nastawieni na kinowe FoV, ogladaja 100+" z 3 m, co proporcjonalnie przeklada sie na 80+" z 2,5m, a wiec w warunkach, w ktorych roznica jest zauwazalna. Nie ma sensu przywolywac przykladow, w ktorych zastosowanie technologii (dotyczy kazdej technologii) mija sie z celem. Sprowadza to wymiane zdan na manowce i przy okazji nienajlepiej swiadczy o osobach formulujacych takie puste argumenty.
Bez materialu 4k oczywiscie "4k" ma sredni sens, ale uzywanie takiego argumentu, jest bezcelowe. Primo to oczywiste. Po wtore, miejmy nadzieje, to sie niebawem zmieni. Po trzecie: niczego nie zmienia. FHD wyglada dzisiaj bosko, dzieki kreceniu w wyzszych rozdzielczosciach, kamerami umozliwiajacymi przechwycenie szerszego zakresu dynamiki obrazu.

Pisanie o wiekszym sensie Dolby Atmos, ktorego wydan, jest mniej niz materialow video 4k, a dotychczasowy upmixer Dolby Surround/ DTX:Neo z odpowiednim zestawem glosnikow, robi podobny efekt, wg mnie nie ma specjalnego sensu, bo jest w tym samym stadium obecnosci na rynku, co 4k, czyli wszystko dopiero przed nami.
Rozumiem przyjemnosc ogladania z upmikserem i dodatkowymi glosnikami Atmos, ale rewolucji w tym nie ma.
Co najwyzej sie szykuje i to przede wszystkim dla "Kowalskich", nie majacych miejsca na sale kinowe i nie przykladajacych dotychczas zbyt duzej wagi do wysublimowanych efektow surround. IMHO to oni zyskaja najbardziej.

Przepraszam, jezelinl nie wylapalem wszystkich literowek.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
A widzisz gdzies zebym sie zwracal do Ciebie?
Oczywiscie to jest do robertussa, oraz wszystkich innych. Ty wydajesz sie byc zaimpregnowany i tak przekonany co do trafnosci swoich opinni, ze nie bierzesz zdania innych pod uwage, prawda?
Ale zebys nie czul sie pokrzywdzony, to mam do Ciebie pytanie.
Masz wyswietlacz 80" 4k? Wydawanie opinii porownawczych wymaga porownaia.
Wiesz moze z jakich odleglosci przecietnie widzacy czlowiek jest w stanie rozroznic 2k od 4k, bo jesli tak , to po co piszesz o ogladaniu z odleglosci, przy ktorych to mija sie z celem?
A moze nie zgadzasz sie z tym ustepem, ze doskonalosc dzisiejszych wydan BD, jest zasluga krecenia ich w 4k, nowoczesnymi kamerami bez ziarna? Cos jeszcze jest dla Ciebie "belkotem"? Daj przyklad l. Omowny to.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja może napiszę moje spostrzeżenia to co oglądałem i co zresztą pisałem już w jakimś wątku... jak pierwszy raz była prezentacja tv 4k 84 cali Sonego to inżynier od Sonego specjalnie był na tym pokazie i mówił wszystkim że największa różnica pomiędzy FHD a 4k na 84 calach będzie jeśli się siedzi w odległości około 2,5 m. I faktycznie jak oglądaliśmy materiały z bluray w FHD i już typowo nagrane materiały 4k na profesjonalnej kamerze 4k ( film Stare Miasto Warszawa)to tak było że dla większości ludzi różnica była w odległości 2,5 m. Tylko jak nagle potem przerzuca się na kanały FHD z tv cyfrowej to niestety już z tej odległości nie dało się oglądać, bo za duże ziarno było.....
Też miałem przyjemność oglądania nakręconych filmów w 4k na profesjonalnej kamerze i był to film nakręcony w sadzie i np. z odległości 4-5 m nie było widać szczegółów np. na liściach czy tez na jabłkach, a jak już się podeszło na 2,5m już było je widać. Generalnie dla mnie ja nie dałbym rady oglądać tv 84 calowego cały czas z 2,5 m tym bardziej że całość kina domowego jest ustawiona tak żeby siedzieć od tv powiedzmy 3,5-4,5 m. Siedzenie 2,5 m pozbawia sensu inwestowania w KD bo tylne głośniki znajdowałyby się daleko od oglądającego, a frontowe za blisko..
Kiedyś tez podawałem przykład z filmu Batman jak kobieta kot :) siedzi na motocyklu w kombinezonie i z odległości 3,5 m na 55 calach w FHD nie widać struktury tego kombinezonu ,a z odległości 1,5m już jest to widoczne...

Wiec patrząc na ten przykład jaki człowiek musiałby mieć wzrok żeby uczciwie powiedzieć że na 55 calach w tv 4k z odległości właśnie 3-3,5 m ( myślę w że tak średnio ludzie mają w swoich salonach) widzą różnicę w stosunku do obrazu FHD... coś takiego tylko by mogły zobaczyć ptaki np. sokół wędrowny który ma ośmiokrotnie lepszy wzrok od człowieka ...

Ale szanuję każdą opinię i każdy ma prawo do swojej... oby ona była zgodna ze swoim sumieniem - czyli żeby była uczciwa a nie podyktowana np. kupieniem nowego sprzętu i zachwaleniem go...bo tym samym można wprowadzać w błąd innych ..
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Do mnie ten bełkot?

Więcej kultury.Masz tendencje do atakowania(upokarzania) innych.Z tobą trzeba delikatnie by cię nie rozdrażnić.:) nie każdy się będzie ceregielił z tobą.W postach gdzie pojawi się wzmianka o dużych tv ty tam jesteś.Wiele wypowiedzi próbowałeś obalić.Odnoszę wrażenie że bronisz swojego TV jako słuszny wybór, zdając sobie sprawę że nadchodzą nowe technologie i to co masz starzeje się.Wypowiedz moją traktuj z przymrużeniem oka.Zastanawiam się dlaczego ty jeszcze siedzisz w TV?Dlaczego pod sufitem twoim nie wisi Sony HW 55ES :) nie masz ściany??

Ja może napiszę moje spostrzeżenia to co oglądałem i co zresztą pisałem już w jakimś wątku... jak pierwszy raz była prezentacja tv 4k 84 cali Sonego to inżynier od Sonego specjalnie był na tym pokazie i mówił wszystkim że największa różnica pomiędzy FHD a 4k na 84 calach będzie jeśli się siedzi w odległości około 2,5 m. I faktycznie jak oglądaliśmy materiały z bluray w FHD i już typowo nagrane materiały 4k na profesjonalnej kamerze 4k ( film Stare Miasto Warszawa)to tak było że dla większości ludzi różnica była w odległości 2,5 m. Tylko jak nagle potem przerzuca się na kanały FHD z tv cyfrowej to niestety już z tej odległości nie dało się oglądać, bo za duże ziarno było.....
Też miałem przyjemność oglądania nakręconych filmów w 4k na profesjonalnej kamerze i był to film nakręcony w sadzie i np. z odległości 4-5 m nie było widać szczegółów np. na liściach czy tez na jabłkach, a jak już się podeszło na 2,5m już było je widać. Generalnie dla mnie ja nie dałbym rady oglądać tv 84 calowego cały czas z 2,5 m tym bardziej że całość kina domowego jest ustawiona tak żeby siedzieć od tv powiedzmy 3,5-4,5 m. Siedzenie 2,5 m pozbawia sensu inwestowania w KD bo tylne głośniki znajdowałyby się daleko od oglądającego, a frontowe za blisko..
Kiedyś tez podawałem przykład z filmu Batman jak kobieta kot :) siedzi na motocyklu w kombinezonie i z odległości 3,5 m na 55 calach w FHD nie widać struktury tego kombinezonu ,a z odległości 1,5m już jest to widoczne...

Wiec patrząc na ten przykład jaki człowiek musiałby mieć wzrok żeby uczciwie powiedzieć że na 55 calach w tv 4k z odległości właśnie 3-3,5 m ( myślę w że tak średnio ludzie mają w swoich salonach) widzą różnicę w stosunku do obrazu FHD... coś takiego tylko by mogły zobaczyć ptaki np. sokół wędrowny który ma ośmiokrotnie lepszy wzrok od człowieka ...

Ale szanuję każdą opinię i każdy ma prawo do swojej... oby ona była zgodna ze swoim sumieniem - czyli żeby była uczciwa a nie podyktowana np. kupieniem nowego sprzętu i zachwaleniem go...bo tym samym można wprowadzać w błąd innych ..


Szczegóły szczegółami , rozszerzona paleta barw przyciąga wzrok człowieka, a to widać z daleka

A widzisz gdzies zebym sie zwracal do Ciebie?
Oczywiscie to jest do robertussa, oraz wszystkich innych. Ty wydajesz sie byc zaimpregnowany i tak przekonany co do trafnosci swoich opinni, ze nie bierzesz zdania innych pod uwage, prawda?
Ale zebys nie czul sie pokrzywdzony, to mam do Ciebie pytanie.
Masz wyswietlacz 80" 4k? Wydawanie opinii porownawczych wymaga porownaia.
Wiesz moze z jakich odleglosci przecietnie widzacy czlowiek jest w stanie rozroznic 2k od 4k, bo jesli tak , to po co piszesz o ogladaniu z odleglosci, przy ktorych to mija sie z celem?
A moze nie zgadzasz sie z tym ustepem, ze doskonalosc dzisiejszych wydan BD, jest zasluga krecenia ich w 4k, nowoczesnymi kamerami bez ziarna? Cos jeszcze jest dla Ciebie "belkotem"? Daj przyklad l. Omowny to.

Dobrze napisałeś , ale na spokojnie;)

PS.UDANEGO WEEKENDU WAM ŻYCZĘ.COŚ NA KINIE TRZEBA DZIŚ OBEJRZEĆ :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Robertuss pod względem palety barw tak zgadzam się i to już pisałem że jest różnica i tu nie ma dyskusji, kwestia co komu się podoba. Przykładowo dla mojego dyrektora kolory w Oledach są za jaskrawe nawet jak mu sprzedawca tam deko poustawiał tv .. a stać faceta bez mrugnięcia kupić taki tv... nie pasuje mu to i tyle... mi np. pasują kolory w oledzie ale trzeba byłoby troszkę się tym tv pobawić.. bo tak to trochę dają po oczach...

Piszę o szczegółach Kolego bo wiele osób pisze właśnie o tym co to nie widać i jaka to jest różnica a niestety tych szczegółów widać jest nie za dużo patrząc na tv które w większości wypadków będą w domach czyli powiedzmy od 46 do 65 cali... A będąc szczerym w 70-80% dla tego taki tv się kupuje. Nie wspominając już o filmach w 4k i ile to będą kosztować, chyba że ktoś będzie ściągał..
Co do kolorów zgadzam się z Tobą i tu tylko kwestia upodobania pod tym względem potencjalnych nabywców.

I ostatnia sprawa to co pisał Bubufat że filmy na bluray teraz w większości wypadków są bardzo dobrze nagrane dzięki nowoczesnym kamerom które są używane do produkcji filmów. Popatrz np. Hobbit jaki jest obraz to jest mistrzostwo świata i przy tak nagranym filmie żeby w 4k zobaczyć różnicę to tv 85 cali to minimum ewentualnie trzeba siedzieć przed samym ekranem ale co to jest wtedy za oglądanie.
Choć dla mnie osobiście to wolałbym dobry projektor nawet FHD i ekran 130 cali jak np. 65 czy 80 cali tv 4k. I zdania nie zmienię pod tym względem... ale tak jak napisałem każdy ma swoje zdanie i trzeba uszanować je....
A za dwa trzy lata wszyscy co będą zmieniać tv to kupią 4k bo innych nie będzie :) i już nie będzie sporów.....
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak jak piszesz.Dziś 4K jest niepopularne i wiemy dlaczego.Ale te nadchodzące święta jak nie będzie wojny w europie to mogą być ciekawe.Gdy już będzie format 4K czekam kiedy firmy mniej prestiżowe niż sony wezmą się za produkcję projektorów 4K w cenie poniżej 10tys , a z czasem i taniej.
 
Do góry